Czemu Yamaha tak się psuje?
Autor Wiadomość
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#41
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
(2015-10-11, 06:11 PM)ryba napisał(a): W r6 chciałem naprawiać ale nikt nie podjął się ogarnięcia tematu tulei. Mech mi tłumaczył że jest jakiś problem z natryskiem oleju na denko tłoka... odpuściłem temat i sprzedałem całe moto jako

Mamy bardzo dobry i pewny sposób na tuleje w r6. Jak byś miał kiedyś problem to chętnie ci to ogarniemy. Kosztowo też wychodzi super. Jak mniemam problem dotyczył r6 rj03?
2015-10-11, 06:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#42
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Kiedyś dawno temu jak kupowałem swoją zx6r 99r to też każdy "nie broń boże, ramy pękają jak zapałki" Kupiłem, jeździłem katowałem... Pierwsze nauki gumowania i jakoś nie pękło. Może komuś tak następnemu.

A co z tymi K9? Jeździłem ostatnio to zapierdala fajnie. Ale prowadzi mi się lepiej 12 moja. Niestety z uwagi na charakter mojej jazdy dostałem zakaz gumowania ^_^ choć poprzednim k9 postawiłem piona fajnego. Hamulce są słabsze. przyśpiesza fajnie ale jechałem nim też w nocy... Światła mijania to dramat.
2015-10-11, 06:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#43
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Mawers to słabych fachowców macie w stolicy Red_icon_cheesygrin zgadza się ,że czop wału się zarysuje Red_icon_cheesygrin cały pic polega na panewkach i tak jak mówisz wyważeniu wału ,nie chcę robić OT bo to nie na temat Red_icon_smile dodam tylko Tobie ,że trzeba znać  (ja nie znałem ) z jakiego materiału jest panewka ,Yamaha ma........ już zapomniałem fachowej nazwy i tylko jedne panewki są wykonane z tego samego materiału ,które tam pasują idealnie (przynajmniej tak było u mnie) jak ktoś ma o tym pojęcie to wszystko można naprawić Red_icon_cheesygrin no może wszystko Red_icon_smile

BaCa ,no nie gadaj hehehe.......... miałem to samo tylko miałem Kawe ZX6R z 2000 roku i dosłownie ta sama sytuacja :Red_icon_cheesygrin złego słowa nie powiem na ten motocykł :Red_icon_cheesygrin Suzi K9 to dramat po glebie ,niestety jak się jeździ motocyklem o tej pojemności to trzeba się liczyć ,że możemy przeszarżować  Red_icon_cheesygrin  wtedy tylko płakać ,kolega składa L3 i jest załamany ,np. zadupek tam się składa z 10 elementów chińska podróba 1000zł ,sama nakładka na czache 600zł i tak dalej i tak dalej ,dwie RN22 złożysz po takiej samej glebie a to dość istotne jak się użytkuje taki motocykl  Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-10-11, 06:40 PM przez żaba.)
2015-10-11, 06:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#44
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
(2015-10-11, 06:31 PM)żaba napisał(a): Mawers to słabych fachowców macie w stolicy Red_icon_cheesygrin zgadza się ,że czop wału się zarysuje Red_icon_cheesygrin cały pic polega na panewkach i tak jak mówisz wyważeniu wału ,nie chcę robić OT bo to nie na temat Red_icon_smile dodam tylko Tobie ,że trzeba znać  (ja nie znałem ) z jakiego materiału jest panewka ,Yamaha ma........ już zapomniałem fachowej nazwy i tylko jedne panewki są wykonane z tego samego materiału ,które tam pasują idealnie (przynajmniej tak było u mnie) jak ktoś ma o tym pojęcie to wszystko można naprawić Red_icon_cheesygrin no może wszystko Red_icon_smile

Czyli skoro czop wału się zarysował to szlifowałeś wał i dobrałeś panewki nad wymiar? Jak głęboka była rysa?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-10-11, 06:56 PM przez Mawers Totem.)
2015-10-11, 06:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pewus Offline
Konkretny
****

Powiat Chrzanowski
RN20 US

Liczba postów: 633
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 3
#45
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Mój mechanik, który jest (nie przesadzę pisząc to) jednym z najlepszych w południowej części Polski twierdzi, że najmniej awaryjne są jednak Suzuki. Zawsze był obiektywny, a teraz prowadzi własną działalność ale kiedyś pracował w serwisie salonu Suzuki w Tychach oraz "gościnnie" w jakimś serwisie w Katowicach (nie pamiętam nazwy).
Przez problemy z rozrządami i sprzęgłami w R1 jest bardzo sceptycznie nastawiony do tego modelu...(z naciskiem na rn19 oraz rn22). Ja zresztą też Red_icon_wink.
Zachwycony był natomiast pierwszymi generacjami R1 i sam posiadał jedną taką sztukę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-10-11, 07:12 PM przez Pewus.)
2015-10-11, 07:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Sieniek Offline
Młody
**

Nowa Sól
RN19/MRF 140HQ

Liczba postów: 99
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#46
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Mi tam moja rn19 jest bezawaryjna jedynie raz przetarl mi sie kabelek gdzies od stacyjki i nie chciala odpalic, przelutowalem i dziala, biegi cud miod, oleju nie bierze ani grama, kosz slychac tylko na nierozgrzanym silniku, ale mam maly przebieg a oliwa wymieniana az za czesto Red_icon_tongue i nie paluje.
Co do skrzyn w suzuki to nie jest tak kolorowo, w mojej k1 600  na 5 rzeci jak podluczona jak wejde w 200 na 6 to i odpuszcze to tez, na allegro i olx nie znajdziesz skrzyni do mojej w ktorej nie wypada 2 bieg a pisza stan "dobry" kumpel mial srada 750 na wtrysku korba poszla bokiem kupil silnik kompletny po czym okazalo sie ze 1 bieg przy powolnym ruszaniu wypada, oprocz tego regulatory napiecia w suzuki padaja jak muchy... Takze nie ma co generalizowac jak ktos dba to napewno mu sie to oplaci Red_icon_wink
2015-10-11, 10:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#47
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Ryba przesadziłeś z k9 bo to dobra konstrukcja i sie nie psuje. Ma wady ale nie takie jak rn22. Brak mi słów że to forum r1 a nikt nie zna szlakierowej wady rn22 bo przecież nikt o niej nie pisze. Myślę że wyjdzie to z czasem. Mechanicy wiedzą o co kaman.

Rn12 jestem przykładem wywalenia panewek ale to na pewno od pałowania na kole poprzedniego właściciela, tak juz miałem. Znam kilka osób co mieli rn12 w których wywaliło panewki. Może mieli pecha a może coś innego, ja tam wiem że panewki to tak od razu to nie wywala bo ten proceder trwa na pewno wcześniej - jakieś 2-4 tys km.
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
2015-10-12, 12:54 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
godlefas Offline
MaR1usZ
****

łuuu tu tu tut tuuuu
ODWYK

Liczba postów: 997
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#48
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Yamaha, robi dobre instrumenty- nie motocykle Red_icon_wink
___________________________________________________________


—√\~—√\~ - YAMAHA - √\~—√\~
2015-10-12, 05:26 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#49
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Ja miałem sam rn04 i rn19 z czego rn04 była zakupiona w dość słabym stanie ale jestem przykładem tego, że jak ktoś napalony jedzie na kupno to i tak weźmie. ... tak więc rn04 była przetyrana i przekulana z każdej strony ale poza wadami wizualnymi nie było źle. Z mechanicznych wad bardzo wkurwiala mnie pompa hamulcowa która bardzo słabo hamowala moto i klamka zapadła się do samej manetki. To tyle w sumie a zrobiłem na niej około 10 tys km. A rn19 to w sumie bezawaryjne , zrobiłem 15 tys km i tylko wymiana oleju bo nawet żarówki nie chciały paść ani klocki hamulcowe nie chciały się skończyć Red_icon_smile)) tak więc na yamahe ja nie narzekalem bo nie miałem na co. Wcześniej w sumie miałem yamahe fz6 gazet z 2004r to śmiała elegancko poza małym szkopulem który mnie czasem wkurwial. .. otóż nie chciał mi czasem bieg wskoczyć z 1 na 2 i wbijal się luz... a w czasie jazdy był problem z wbiciem z luzu w dwójkę bo był przy tym mega huk jakby motocykl miał się rozpasc. ... to tyle w temacie yamah.
2015-10-12, 06:24 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#50
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
(2015-10-12, 12:54 AM)mad666 napisał(a): Ma wady ale nie takie jak rn22. Brak mi słów że to forum r1 a nikt nie zna szlakierowej wady rn22 bo przecież nikt o niej nie pisze. Myślę że wyjdzie to z czasem. Mechanicy wiedzą o co kaman.
99,9% użytkowników R1 na tym Forum to nie są mechanicy, więc jak coś wiesz, to się tym podziel, a nie że "wyjdzie z czasem".
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2015-10-12, 07:17 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zybiy Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 142
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
#51
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Jeśli ktoś czyta wasze posty a jest przed zakupieniem moto to na pewno zniechęci się do r1 Red_icon_smile
2015-10-12, 08:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#52
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
(2015-10-12, 08:56 AM)zybiy napisał(a): Jeśli ktoś czyta wasze posty a jest przed zakupieniem moto to na pewno zniechęci się do r1 Red_icon_smile

Niekoniecznie bo jak ja szukałem Kawy to nikt mnie nie popierał a jednak kupiłem, później odradzali mi r1 a jednak kupiłem i nie narzekam. Przeważnie są to użytkownicy suzuki... Nic tylko suzuki...
2015-10-12, 09:06 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#53
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
A Wy wiecie może dlaczego mialem w fazim problem z tym, ze przy zmianie biegu z 1 na 2 wbijal mi sie luz i potem mialem problem ze zmiana biegu w górę bo bylo glosne jebniecie przy tym ?
2015-10-12, 09:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zybiy Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 142
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
#54
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Ja również nie narzekam na razie bez awaryjnie choć dopiero kilka tysięcy zrobiłem Red_icon_smile
2015-10-12, 09:27 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ryba Offline
Użytkownik
***


zx10rx2 636rn01

Liczba postów: 466
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
#55
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Mad gdzie Ty widzisz żebym coś złego na suzuki napisał?
2015-10-12, 09:43 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#56
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
(2015-10-12, 07:17 AM)Koczis napisał(a):
(2015-10-12, 12:54 AM)mad666 napisał(a): Ma wady ale nie takie jak rn22. Brak mi słów że to forum r1 a nikt nie zna szlakierowej wady rn22 bo przecież nikt o niej nie pisze. Myślę że wyjdzie to z czasem. Mechanicy wiedzą o co kaman.
99,9% użytkowników R1 na tym Forum to nie są mechanicy, więc jak coś wiesz, to się tym podziel, a nie że "wyjdzie z czasem".

W rn22 niestety wypluwa uszczelkę pod bańką
2015-12-06, 02:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#57
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
każdy moto ma jakieś tam wady jednemu jebnie to ,a drugiemu tamto
jebać to zapierdalać jebnie ,kupi się nowe
yamaha musi być i hój......bynajmniej u mnie pisałem nigdy jej nie sprzedam chyba ze na złom
tyle ze mną,tyle km i 3ma się,zawiodła pare razy ,raz hol 3km na chatę,raz 5km,parę razy aku siadało,ładowanie padło,łożysko altka tez było i takie tam
mam do niej następny piec,za wczas kolejne 10lat mam z głowy....
ale myślę na zmianę na pliftowa rn22 tylko niebieska.....ale tylko yamaha sie liczy
miałem suzuki,kawasaki,hondę ale to yamaha ikona piękna.to ocz tylko moje zdanie
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2015-12-06, 04:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#58
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Ikona piękna to Ducati Red_icon_cheesygrin Ale fakt faktem z fabryk japońskich samurajów tylko Yamaha.
2015-12-06, 04:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Irek Offline
Wariat
*****

Pulawy


Liczba postów: 1,061
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 4
#59
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
A gdzie ta bańka?
2015-12-06, 04:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Draco Offline
88
***

unknown


Liczba postów: 322
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 2
#60
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
nowa uszczelka pod głowice kosztuje 400zł plus założenie,jeśli ktos nie robi tego sam, wiec czy jest to jakas super skreslająca wada rn22... Red_icon_wink

wade to ma przedliftowy nissan gtr... bo jak pójdzie Ci trybik czy cokolwiek w skrzyni to nie ma żadnych elementów pojedynczych zamiennych i trzeba z japonii ściągać całą skrzynie za ok 95tys zł. to jest wada,która może wykluczuć zakup Red_icon_wink

dzisiaj już nie ma sprzętów bez wad,bo wiadomo,że wiecęj sie zarabia teraz na serwisach niż sprzedaży, spisek żarówkowy i tyle. trzeba z tym żyć.
2015-12-06, 04:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->