Czemu Yamaha tak się psuje?
Autor Wiadomość
Piotr1 Offline
Konkretny
****

Wawa
RN09

Liczba postów: 587
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 1
#21
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Każdy supersport psuje się częściej niż turystyki czy czopki. Yamaha wcale częściej się nie psuje od innych moto tego typu, skrzynie lecą w każdych sportach, w suzuki w dodatku siadają takie rzeczy jak pompy hamulcowe, silniki chodzą jak by miały się zaraz rozlecieć a kawasaki robi najmniejsze przebiegi.
2015-10-11, 02:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maro_R1 Offline
Młody
**

Tomaszów Mazowiecki
RN04

Liczba postów: 13
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
#22
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Koczis nie oszukujmy się... Red_icon_tongue na pewno nie raz ciągniesz swoją eRke do odcięcia na gumie, bądź walisz piony Red_icon_wink
2015-10-11, 02:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#23
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
(2015-10-11, 02:47 PM)Kafel napisał(a): Na mnie też trafiło z tulejami - RN01 i alternatorem niedawno - RN09

Na tuleje w pierwszych modelach r1 i r6 mam bardzo dobry sposób i jestem w stanie za 2000-2400 uruchomić moto razem z częściami i uszczelkami. Zrobiliśmy takich sporo z ogłoszenia na tablicy Red_icon_cheesygrin
2015-10-11, 03:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maro_R1 Offline
Młody
**

Tomaszów Mazowiecki
RN04

Liczba postów: 13
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
#24
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Piotr1 zgodzę się z tym ze w Suzi lecą pompy hamulcowe bo sam u siebie taką wymieniałem, kultura pracy na niskich też pozostawia wiele do życzenia lecz mimo tego nie znam dosłownie NIKOGO kto narzekał choć raz na skrzynie
2015-10-11, 03:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#25
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
chciałem wam sprzedać najnowszego niusa:

R1 RN32 walą z korby jak BMW
już pojawiają się pierwsze filmy
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
2015-10-11, 03:29 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#26
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
2015-10-11, 03:35 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#27
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Czemu mnie to nie dziwi? Red_icon_cheesygrin
2015-10-11, 03:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maro_R1 Offline
Młody
**

Tomaszów Mazowiecki
RN04

Liczba postów: 13
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
#28
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
(2015-10-11, 03:35 PM)mad666 napisał(a): https://www.facebook.com/SpeedSociety/vi...nref=story

ale wstyd Red_icon_cheesygrin
2015-10-11, 04:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zybiy Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 142
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
#29
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Tyle fanów motoryzacji to widziało Red_icon_smile
2015-10-11, 04:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szpaku88 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 255
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 3
#30
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Prawda jest taka że w motoryzacji psują się te super fajne sztuki po okazyjnych cenachRed_icon_smile tak na prawde (zakatowane złomy używane przez ułomnych, motul z allegro poniżej ceny importera itp) Red_icon_smile Byłem oglądać ostatnio owiewki w idealnym stanie Red_icon_smile tak zdewastowanej R1 nie widziałem w życiuRed_icon_smile Wiertarką z przodu bylo coś w ramie z przodu cos 5 czy 6 otworówRed_icon_smile Na moją uwagę że ma nie orginalne pługi odpowiedział że ja mam inna wersjęRed_icon_smile żenada. Co do tych wad to każda marka ma jakąś ich liste. Może kiedyś doczekamy sie produktu doskonałego?Red_icon_smile Ja z mojej R1 RN 19 jestem bardzo bardzo zadowolony!Red_icon_smile
2015-10-11, 04:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,526
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#31
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
ale kaszana jeszcze na podeście jak stała

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2015-10-11, 05:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#32
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
pozwolę się nie zgodzić z tym ,że R1 jest najmocniejsza ,bo wcale nie jest Red_icon_cheesygrin oraz z tym ,że silniki są jednorazowe ,robiłem swój silnik ( RN09 ) dwie panewki poszły i ? silnik śmigał jak złoto ,po 8 tyś km zużycie na poziomie połowy grubości włosa ,jeśli robiłeś silniki R1 to zauważ co jest nabite na przeciwwadze chyba ,masz tam numery ,to jest właśnie do panewek. Jak zrobiłem swój silnik to się każdy śmiał ,że nie pochodzi ,mechanik pewnego topowego zawodnika też się ostro śmiał ,potem sam naprawiał tak silnik i powiedział ,że jednak da się Red_icon_cheesygrin
Wracając do tematu tak, masz rację Yamaha często się psuje ,ale za to jest piękna i prowadzi się wyśmienicie ,ja nie chce innego motocykla Red_icon_cheesygrin dodam też ,że w SC59 skrzynie też się rozlatywały ,prawda jest taka ,tyle ilu użytkowników tyle opini Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2015-10-11, 05:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Milvith
Unregistered




 
#33
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
No ale ludzie sami sobie robią krzywdę, ja teraz sprzedaję naprawdę zadbaną r1 oleje itp wszystko na czas chodzi perfekcyjnie.

Gość dzwoni no panie zrzuć pan tysiaka bo cena czyni cuda... takie można za 10 tyś kupić... to idz kurwa i se kup a potem żałuj że gówno kupiłeś.

Niestety ludzie sami sobie krzywdę robią... a połowa zachowuje się jak ci z pewnego miasta z wielkopolski.

pozdrawiam
2015-10-11, 05:14 PM
Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#34
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
(2015-10-11, 02:56 PM)maro_R1 napisał(a): Koczis nie oszukujmy się... Red_icon_tongue na pewno nie raz ciągniesz swoją eRke do odcięcia na gumie, bądź walisz piony Red_icon_wink

Żadna moja R1, ani inne motocykle, które były w moim posiadaniu nie widziały czerwonego pola(owszem 1-2razy na rok było 299, ale to się uzyskuje jeszcze przed czerwonym), a o gumie, czy pionach to tylko mogę pomarzyć. Nawet moja żona kiedyś zaliczyła piona na simsonie Red_icon_cheesygrin , a ja nawet na 1cm koła nie uniosłem, chyba że na wybojach heheeh

Koniec OT Red_icon_cheesygrin

Mad masakra, ale czy przypadkiem winą nie było to, że pałowali zimny silnik i możliwe, że jeszcze nawet nie dotarty???
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-10-11, 05:21 PM przez Koczis.)
2015-10-11, 05:15 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zybiy Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 142
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
#35
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Yamaha miała ogromnego pecha że akurat w takim miejscu to się stało bo pewnie jedna na tysiąc ma jakąś wadę fabryczną Red_icon_smile
2015-10-11, 05:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#36
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Żaba ale w sc59 chyba honda tą skrzynie przewidziała bo wymienia się bardzo szybko.
2015-10-11, 05:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#37
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
dokładnie tak BaCa Red_icon_cheesygrin dwie śrubki czy nawet jedna i skrzynia na wierzchu Red_icon_smile
Tak jak Wszyscy piszą jak się zagłębić to każda marka ma problemy Red_icon_smile a największym rozczarowaniem Suzuki K9
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2015-10-11, 05:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#38
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
A który się nie psuje z motocykli sportowych? Są takie?
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-10-11, 05:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#39
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
(2015-10-11, 05:04 PM)żaba napisał(a): pozwolę się nie zgodzić z tym ,że R1 jest najmocniejsza ,bo wcale nie jest Red_icon_cheesygrin oraz z tym ,że silniki są jednorazowe ,robiłem swój silnik ( RN09 ) dwie panewki poszły i ? silnik śmigał jak złoto ,po 8 tyś km zużycie na poziomie połowy grubości włosa ,jeśli robiłeś silniki R1 to zauważ co jest nabite na przeciwwadze chyba ,masz tam numery ,to jest właśnie do panewek. Jak zrobiłem swój silnik to się każdy śmiał ,że nie pochodzi ,mechanik pewnego topowego zawodnika też się ostro śmiał ,potem sam naprawiał tak silnik i powiedział ,że jednak da się Red_icon_cheesygrin
Wracając do tematu tak, masz rację Yamaha często się psuje ,ale za to jest piękna i prowadzi się wyśmienicie ,ja nie chce innego motocykla Red_icon_cheesygrin dodam też ,że w SC59 skrzynie też się rozlatywały ,prawda jest taka ,t
Ale panewki dobiera się pod wymiar wału który się przecież wyślizguje a nie pod szlif. Teoretycznie można uzupełnić materiał pod wymiar nominalnych panewek. Fabryka chyba nie przewidziała szlifowania. Jak zatarła się na nim panewka to prawdopodobnie jest uszkodzony tylko pytanie czy rysa nie jest głębsza niż głębokość utwardzenia. Na Krasnobrodzkiej w Warszawie nie chcą się nawet podejmować wyważenia takiego wału a to jeden z bardziej renomowanych zakładów. Mógłbyś opisać jak tego dokonałeś?
2015-10-11, 06:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ryba Offline
Użytkownik
***


zx10rx2 636rn01

Liczba postów: 466
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
#40
RE: Czemu Yamaha tak się psuje?
Z nowych naprawdę nie słyszałem o Kawie i Suzuki. W sumie Yamaha z rn22 też nie miała jakiś historii wybuchowych. W hondzie ta delikatna skrzynia.
Jeśli chodzi o rn12 to nie słyszałem o padających panewkach a lata tego od groma.

Mi w r1 poszły tuleje na 2 cylindrach i klękła skrzynia 2 razy. Do kompletu szczęścia wypiął się zawór przy jakiś 10tyś obrotów i silnik poszedł na żyletki. W r6 znowu tuleje Red_icon_smile
W r1 silnik był wstawiony nowy. W r6 chciałem naprawiać ale nikt nie podjął się ogarnięcia tematu tulei. Mech mi tłumaczył że jest jakiś problem z natryskiem oleju na denko tłoka... odpuściłem temat i sprzedałem całe moto jako uszkodzone.

Z Kawą zero problemów. Silnik na czerwonym polu wręcz drze ryj że mu się podoba. Potrafię przez godz lecieć non stop 250-300 i zero ubytku oleju. W r1 było to wręcz niemożliwe. Gdyby nie te ramy Red_icon_smile trochę sraczka bo wiesz że moto wręcz stworzone do gumowania a jednak w głowie kontrolka się pali.
2015-10-11, 06:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->