Płukanie silnika
Autor Wiadomość
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#21
RE: Nowy kumpel w garażu :)
ja w swoim mam kontrolkę od ciśnienia i nawet po dniu postoju strzelam na niskich żeby zrobić ciśnienie i dopiero palę.... taka procedura startowa po postoju jak zimny.....
już kiedyś o tym pisałem, w manualach do crossów piszą żeby wcisnąć knyfla od zapłonu na off i przekopać go z 7 razy, zanim odpalimy, tak co by olejem zarzuciło....
wiadomo rozrusznik dostaje po dupie,ale wole żeby on dostawał niż piec....
stare dobre wyliczenia mówią jeden zimny start silnika = 600km na autobanie !!!!!!!!!!!

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2018-11-16, 05:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#22
RE: Nowy kumpel w garażu :)
Dokładnie .. z tego co ja obserwuję rozbierając te silniki .. to ja bym go na pompie oleju - BEZ oleju nigdy nie zapalił na 5 sekund Red_icon_wink ..
Po rozebraniu silnika i złożeniu NIGDY nie zapala się pieca MIMO konkretnego lania oliwy na panewki, wałki czy elementy skrzyni, magneta czy sprzęgła ... ZAWSZE należy pompować rozrusznikiem ( wykręcone świece ) i sprawdzać i okienko i ciśnienie ( czujnik lub zegar ) .. U Grzesia pompa nam się zapowietrzyła !!! Gdybym nie miał mani wkręcania każdemu tego czujnika za 9 zeta to bym piec nowy rozłupał .. a tak kręcę, kręcę a tu żarówa świeci i świeci .... Od razu STOP >> podciśnienie do magistrali olejowej .. dwa obroty i ciśnienie piękne Red_icon_smile ... no tyle tylko że i tak musiałem miskę drugi raz ściągać - no ale to już inna bajka -
Tak czy inaczej >> 3 razy micha ściągana i raz się zapowietrzyło Red_icon_sad ... dobrym testem jest faktycznie ile znika w oczku tylko co jeśli nie zniknie bo rotory pompy siłą odśrodkową wyplują z siebie cały olej, powłoczki nie będzie, ssania nie będzie i kibel Red_icon_sad ..
2018-11-16, 07:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#23
RE: Nowy kumpel w garażu :)
Chopacy ... a skąd zaczerpnęliście tę tajemną wiedzę? Red_icon_surprised
Proszę pokazać papier ... czarno na białym ... jej źródła,, pomiary, metodologie badań, skutki ... no i oczywiście te "stare dobre wyliczenia" Red_icon_smoke 
Na razie przypomina mi to zwierzenia pomocnika ucznia mechanika u Janusza w warsztacie Red_icon_cheesygrin

Jeśli chcecie rozwijać nadal ten temat, to może w innym wątku - chętnie podejmę rękawicę Red_icon_smoke
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2018-11-16, 11:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#24
RE: Płukanie silnika
Część postów przerzuciłem do odpowiedniego wątku.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2018-11-16, 11:50 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#25
RE: Płukanie silnika
Zapraszam kiedy do warsztatu na składanie - co prawda Janusza żadnego u nas niema .. ale reszta sama cie przekona Red_icon_wink ...
2018-11-17, 12:22 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#26
RE: Płukanie silnika
No i super.
To dawać Panowie kwity na stół, z których wynika rzetelny materiał ... i przypomnę ... dotyczy silnika spalinowego:
  1. który został nagrzany do temperatury roboczej,
  2. z którego spuszczono olej w czasie ok. 5 minut od jego "zgaszenia"
  3. który po ok. 10 min. od jego zgaszenia ponownie uruchomiono na ok. 5 sekund
Czyli oczekuje od Was odpowiedzi dowodowej na pytanie:
  • jak długo utrzymuje się filtr olejowy na częściach ciernych silnika dla w/w przypadku,
  • dla czego po tych 5 sekundach pracy silnik  (jak w pkt. 3 i spełnionych warunkach pkt. 1 i 2) silnik przejechał 600 km autostradą  Red_icon_cheesygrin
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2018-11-17, 12:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#27
RE: Płukanie silnika
Dla mnie ( napisze jeszcze raz to co pisałem wyżej ) problemem jest POMPA OLEJU ... Po odpaleniu obroty rotorów są całkiem spore ... przez 5 sekund zdążą się wyczyścić z oliwy do cna ... Te części wirują trąc jedna o drugą - a kiedy zniknie z pompy oliwa niemal do zera to qurwesko ciężko jest jej zassać olej ... musisz uwierzyć na słowo ..
Do tego >> jak na moje oko to film olejowy na panewkach całkiem łatwo jest zerwać kiedy oliwa nie jest tłoczona pod ciśnieniem na nie .. tam luzów niema na tyle żeby olej po prostu sobie tam był kiedy go tam niema - tłoczonego przez magistralę Red_icon_wink .. Wałki rozrządu dadzą sobie radę, to samo tłoki - bez strumieni oleju chłodzącego walących z dysz, przez te 5 sekund się nie stopią - ale >> CYLINDRY po których tłoki ( pierścienie ) przez te 5 sekund zrobią kilkaset ruchów >> hmmm .. no wątpię czy film olejowy BEZ oleju tryskającego w tłoki utrzyma się w tym miejscu... Sprzęgło bym pominął, alternator też .. aaaa no i na szczęście napinacz rozrządu w tych moto daje radę bez oliwy to ten temat też można pominąć .. hehhe ..
2018-11-17, 12:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#28
RE: Płukanie silnika
Skoro dolejemy płukanki do oleju i po zlaniu nadal zostaje w układzie ok. 0,5L to czy taka mieszanka z nowym olejem jest nadal tak samo odpowiednia dla silnika. Przecież jakaś część płukanki dalej będzie krążyła w silniku, tyle że w mooocno rozcieńczonej postaci.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2018-11-17, 12:55 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#29
RE: Płukanie silnika
(2018-11-17, 12:23 AM)shogun_zag napisał(a): No i super.
To dawać Panowie kwity na stół, z których wynika rzetelny materiał ... i przypomnę ... dotyczy silnika spalinowego:
  1. który został nagrzany do temperatury roboczej,
  2. z którego spuszczono olej w czasie ok. 5 minut od jego "zgaszenia"
  3. który po ok. 10 min. od jego zgaszenia ponownie uruchomiono na ok. 5 sekund
Czyli oczekuje od Was odpowiedzi dowodowej na pytanie:
  • jak długo utrzymuje się filtr olejowy na częściach ciernych silnika dla w/w przypadku,
  • dla czego po tych 5 sekundach pracy silnik  (jak w pkt. 3 i spełnionych warunkach pkt. 1 i 2) silnik przejechał 600 km autostradą  Red_icon_cheesygrin

Trochę trudno będzie znaleźć na wszystkie te punkty jak to mówią podkładkę papierową,
ale może tak.... to pokaż papier że silnik może chodzić bez oleju przez 5 sekund  Red_icon_tongue2....
polecam zapoznać się z tym, i koniecznie opis temperatura płynięcia .... 
a co do zużycia zimnego silnika = 600km na autostradzie... kwitów nie mam,
powiesz że jestem stary i moja pamięć szfankuje, ale ja to pamiętam z praktyk na studiach OBR obecny BOSMAL, jak ktoś już nie pamiętam kto podawał taki przykład z ich testów, fakt dawno to było, oni tam w tedy głównie dla fiata robili badania, a to nie to samo co R1 Red_icon_wink....
co do filmu olejowego to jak komuś się chce to trza by policzyć siłę jak działa na korbę, a przez nią na panewkę vs lepkość oleju bo to jego siła tarcia wewnętrznego...... a jak komuś się nie chce liczyć to pewnie zrobił to producent podając minimalną wartość ciśnienia w silniku do obliczenia której właśnie zastosował te parametry .....
 albo jak ktoś wierzy dziennikarzom to może odnieść się do tego artykułu Oby film się nie urwał !!!!!! 0,15 MPa !!!

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-11-17, 06:24 AM przez simon68.)
2018-11-17, 06:15 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#30
RE: Płukanie silnika
@ Kuba
I właśnie dotknąłeś sedna, a właściwie dna sprawy płukanek Red_icon_cool 
Mam z lat 70tych taką książkę o motocyklach, gdzie jest przedstawiony temat wymiany oleju tak:
- nagrzać silnik
- spuścić stary olej
- odczekać, aż silnik ostygnie (!!!)
- zalać silnik OLEJEM WRZECIONOWYM (!!!) do normalnego poziomu
- uruchomić i na wolnych obrotach nagrzać silnik do temperatury roboczej
- zgasić silnik i spuścić olej wrzecionowy (czyli jak by nasza płukanka)
- zalać silnik właściwym olejem, uruchomić silnik na ok. 5 minut
- zgasić silnik i spuścić ponownie olej z resztkami oleju wrzecionowego
- zalać silnik ponownie właściwym olejem jak wcześniej i cieszyć się jazdą aż do następnej wymiany Red_icon_wink
I to ma sens Red_icon_smoke

Wracając do dyskusji ad. pracy silnika bez oleju.
Panowie! Dla jasności … ja nie głoszę tezy, że bez oleju … to też luzik, bo po co silnikowi olej, ale … czytajcie uważnie, ze zrozumieniem tekstu pisanego.

@ A.S.
A dla czego mam Ci wierzyć na słowo? No właśnie problem w tym, że jestem niedowiarkiem i nie uwierzę – pokaż kwity.
Chodzi mi o to, że np. … Ty piszesz, że w przeciągu tych 5 sekund „… tłoki robią kilkaset ruchów”.
No OK, tylko pokaż mi to w cyfrach … jak w podstawówce Red_icon_tongue
Dane:
- 1100 obr/min – średnie obroty silnika na wolnych obrotach
- 5 sekund – czas pracy tłoków
- 60 sekund – ma minuta,
czyli:
=> 1100 obr/min / 60 sekund = 18,33 obr/min/1 sekundę, czyli:
=> 18,3333 x 5 sekund = 91,6665 obrotów/5 sekund.
I teraz w związku z faktem, że podczas jednego obrotu wału korbowego tłok wykonuję dwa ruch (góra-dół) należy w/w wartość pomnożyć x2.
Ale już dla np. rozrządu (szklanek popychaczy, tulei zaworowych, klawiatury itd.), no to chyba trzeba by podzielić … przez 4? Red_icon_cool
To gdzie jest te kilkaset ruchów?

Takim językiem do mnie piszcie, a nie stereotypami, że gdzieś tam, ktoś tam …

Ale pomijając powyższe należało by wykazać, że właśnie podczas tych kilkudziesięciu ruchów poszczególnych elementów silnika z POCZĄTKOWYM PEŁNYM FILMEM OLEJOWYM, czyli:
- potrzeba ..x… ruchów do całkowitego pozbycia się filmu olejowego z elementów ciernych,
- potrzeba ..y.. ruchów do rozpoczęcia degradacji poszczególnych powierzchni ciernych
- potrzeba ..z.. ruchów do uszkodzenia silnika.

Oczywiście tutaj celowo przegiąłem pałę w drugą stronę, ale zrobiłem to celowo i po to, abyście się zastanowili się nad tymi pięcioma sekundami i cyferkami jakie mogły by zostać wpisane w miejsca x, y, z.
To pozostawiam już Waszej wyobraźni.

@ Simon
Bla, bla, bla… gadanie, żeby gadać, dużo i nie koniecznie do rzeczy. Dużo słów z których nic W TEMACIE nie wynika.
Pokaz mi takty, a nie linki do ABeCadła olejarza i podstawy magistrali olejowej silnika.
Skoro z tych 600 km nie potrafisz rzeczowo obronić choćby jednego  metra „… bo ciężko …” no to …. po co?

I właśnie w taki sposób rodzą się mity powielane i kontynuowane przez kolejne pokolenia Red_icon_smoke 

A teraz sie zbieram i jadę go garażu wypłukać i wymienić se olej w KTMie Red_icon_tongue2 
I biere se tablet, żeby obejrzeć/posłuchać kwalifikacji Red_icon_banana
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2018-11-17, 11:16 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kilofazy Offline
Paweł
***

zsz
GSXR- 1000K7

Liczba postów: 280
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 0
#31
RE: Płukanie silnika
przepraszam, że wpierdalam się między wódke a zakąske, ale mam 2 pytania:
- co to za magiczny czyjnik ciśnienia oleju o ktorym tutaj mowa?
- jak odpowietrzyć pompe oleju?
2018-11-17, 07:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Offline
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,218
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#32
RE: Płukanie silnika
(2018-11-17, 12:23 AM)shogun_zag napisał(a): No i super.
To dawać Panowie kwity na stół, z których wynika rzetelny materiał ... i przypomnę ... dotyczy silnika spalinowego:
  1. który został nagrzany do temperatury roboczej,
  2. z którego spuszczono olej w czasie ok. 5 minut od jego "zgaszenia"
  3. który po ok. 10 min. od jego zgaszenia ponownie uruchomiono na ok. 5 sekund
Czyli oczekuje od Was odpowiedzi dowodowej na pytanie:
  • jak długo utrzymuje się filtr olejowy na częściach ciernych silnika dla w/w przypadku,
  • dla czego po tych 5 sekundach pracy silnik  (jak w pkt. 3 i spełnionych warunkach pkt. 1 i 2) silnik przejechał 600 km autostradą  Red_icon_cheesygrin

To może przytoczę przykład mojej erki, była rozbierana ok 10tys km temu panewki były w dobrym stanie, po czym nastąpił wybuch skrzyni, silnik chodził max 10-15 sekund w tym czasie pozbył się sporej ilości oleju odłamki poszły w cały silnik co skutkowało wymianą wszystkich panewek (i nie tylko ale co do reszty części nie znam stany sprzed awarii) i jak tu czytam że ktoś chce choćby na 5 sekund bez oleju odpalić silnik to mnie dosłownie wszystko boli, jak by mi ktoś paznokcie żywcem wyrywał!! Może przykład ekstremalny ale po kilku wymianach i takich odpaleniach "na sucho" efekt może być podobny Red_icon_sad
2018-11-17, 08:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#33
RE: Płukanie silnika
ja się już w temacie więcej nie będę wypowiadać  
bo ....
0,15MPa na zerwanie filmu to fakt i tu nie ma czy nastąpi to w pierwszym czy setnym ruchu, tylko nie ma ciśnienia nie ma tarcia wewnętrznego oleju nie ma filmu i tyle...
jak nie wierzymy gościom co pracują w ośrodkach badawczych, to spoko niech to będzie mit, widocznie nie wiedzą za co dostają wypłatę, a wszystkie zmiany technologiczne które zostały wprowadzone po 1970 są nie potrzebne, tak że trza wziąć i zeskrobać nikasila z cylindrów bo po co on ...
p.s 
bez urazy... moja R-ka i mój KAT nigdy nie były i nie będą palone bez oleju !!!!!!! 
ale to moja opinia, każdy robi jak uważa, a potem uważa jak robi.....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-11-17, 09:10 PM przez simon68.)
2018-11-17, 08:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#34
RE: Płukanie silnika
Dzisiaj zostałem zjebany przez mojego Guru że niema czegoś takiego jak ZAPOWIETRZENIE pompy oleju Red_icon_wink .. termin bardzo nie fachowy i błędny .. więc prostuję Red_icon_wink ..
Pomijając już cały temat bo dla mnie 200 ruchów to jest kilkaset, bo silnik spalinowy NIE MA PRAWA pracować bez ciśnienia oleju !!! .. bo ludzie którzy zjedli zęby na mechanice siadają sobie z wrażenia jak czytają ten wątek, bo pisząc "musisz uwierzyć na słowo" pisałem o tym co mnie spotkało przy składaniu motocykla ale tego NIE NAGRAŁEM czy nie sfotografowałem więc nie mam dokumentacji .. ALE >>>>
do meritum ..
Rotory pompy oleju w tym motocyklu jak i w innych, mają zadany "luz" ... kiedy ten luz się powiększa ze zużycia wypełnia go OLIWA ... kiedy rotory są jak nowe niewiele trzeba żeby pompa zassała, kiedy są zużyte a my odpalając odwirujemy je z tego naddatku oleju to potem jest jej ciężko "wystartować" ..
i problem gotowy ..
Oczywiście jest to rzadko, ale się zdarza ! Podsumowując : dobrze jest strzelić z rozrusznika żeby wypluło ten stary olej .. ale NIE ZAPALAĆ !! Bo to prosta droga do problemów i to sporych ..
2018-11-17, 10:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#35
RE: Płukanie silnika
(2018-11-17, 07:25 PM)kilofazy napisał(a): przepraszam, że wpierdalam się między wódke a zakąske, ale mam 2 pytania:
- co to za magiczny czyjnik ciśnienia oleju o ktorym tutaj mowa?
- jak odpowietrzyć pompe oleju?

tu masz 
http://r1-forum.pl/showthread.php?tid=10128

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2018-11-17, 11:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#36
RE: Płukanie silnika
Mam świadomość, że osoba czytająca to co wyżej nabazgroliłem najchętniej by mnie ukrzyżowała i ukamieniowała za herezje które … no właśnie … głoszę? No właśnie, że nie!
Jeszcze raz powtórzę => czytajcie tekst ze zrozumieniem.

Rzeczy oczywiste jak w przedmiotowym temacie są takie, bo … są oczywiste???
Wierzyć na słowo? No tutaj, to akurat w moim przypadku to tak nie działa.
Zwróćcie uwagę na fakt, że żaden z Was (z całym szacunkiem do Waszej wiedzy … i pisze to bez uszczypliwości) nie pokazał „kwitów” na poparcie tej oczywistości.

Znając Simona i A.S-a, to pewnie przekopaliście wszystkie serwery świata w poszukiwaniu poparcia tej oczywistej oczywistości. I co? I nic!
A dla czego nic?
No bo nie ma takich materiałów.
A dla czego ich nie ma? Red_icon_smoke

Za to zobaczcie np. na kilka sekund tego materiału:
https://youtu.be/wNfLyfRIPec?t=62
I co? Nic Was nie dziwi? Wszystko OK? Red_icon_shame
No to zaraz? … to jak ten silnik jest smarowany, skoro cały olej jest w skrzyni biegów, a smok pompy na powietrzu?  
No dobra, ci „specjaliści” mają oleju zalane pod dekiel, a ilu nie ma?
Ilu z Was zapaliła się kontrolka od ciśnienia oleju i kto z Was natychmiast zgasił silnik?
Spróbujcie odpowiedzieć na te pytania dla samego siebie, tak w głębi duszy Red_icon_cheesygrin

Chcę Wam tu wykazać, że działa to na zasadzie …
... mój dziadek tak robił, mój ojciec tak robił, ja tak robię i Ty też tak masz robić Red_icon_wink
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2018-11-18, 09:08 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ryba Offline
Użytkownik
***


zx10rx2 636rn01

Liczba postów: 466
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
#37
RE: Płukanie silnika
Z tego co wiem w stuntach przerabiany jest smok.
Na ostatniej Silesii w tym roku z CR kumpel zabił panewki przez ten piękny filtr KN (nie był z wadliwej serii bo sprawdzaliśmy kod-omijać szerokim łukiem to dziadostwo). Wywaliło filtr w tej pierwszej szykanie i dojechał do pierwszego lewego. Oliwa poszła na oponę i wyprostował. Silnik zgasił jak tylko zobaczył że przód pływa. Ile tam było metrów? 100? nie więcej. Ten zakręt jest zaraz za szykaną. Na tych 100 metrach panewy poszły się opalać.

A jeszcze co do płukanki. Nigdy tego nie robiłem ale pamiętam jak kiedyś czytałem etykiety u kumpla na hurtowni to tam we wszystkich tych specyfikach było napisane że nie wolno stosować w silnikach z mokrym sprzęgłem.
2018-11-18, 11:00 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#38
RE: Płukanie silnika
Piotruś no to czytaj...

a to najważniejsze .... 
An oil film between the bearing surfaces can be maintained only when there is motion.
jak poczytasz to w końcu mam nadzieje, że uwierzysz że panewa bez ciśnienia idzie na twardo i tylko ją zabijasz !!!!!
masz tam rozkład sił i co się dzieje ......



http://nzetc.victoria.ac.nz/tm/scholarly...y-d22.html....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-11-18, 01:56 PM przez simon68.)
2018-11-18, 01:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#39
RE: Płukanie silnika
Simuuuuśśśś, a miałaś się w tym temacie już nie wypowiadać Red_icon_smoke
Ale wiem, rozumiem Twe waleczne serce - walka do końca Red_icon_cool  
Za wiele z tego, co przytoczyłeś nie wynika, ale OK, bo ... pisać "każdy może, czasem lepiej lub trochę gorzej..." Red_icon_cheesygrin

Zobaczcie ... taki materiał jak niżej mnie przekonuje i przemawia do wyobraźni.
Poczytajcie też komentarze pod spodem, to sobie oszczędzimy tutejszej dyskusji.
Zwróćcie też uwagę na czas - zegar na dole, a ja skromnie przypomnę o jedynych pięciu sekundach ...
https://www.wykop.pl/link/3683943/co-sie...bez-oleju/

Tyle z mojej strony w sprawie rozpowszechniania oczywistych nieoczywistości  Red_icon_cool
Głową muru nie przebije, głowa boli, a mur stoi, więc ... po co

Ale ... nie myślcie, że się mnie pozbyliście z tego tematu, to Wam wieczorem albo jutro opiszę, jak wyglądała wczorajsza wymiana oleju w KTMie (też go odpaliłem bez oleju Red_icon_cool ). Byłem baaardzo zdziwiony - coś chrupnęło i korba bokiem wyszła Red_icon_cry





Red_icon_wfrown










Red_icon_thinking





Chcieli byście co? Red_icon_cheesygrin Nic z tego Simuś Red_icon_tongue2
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2018-11-18, 04:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#40
RE: Płukanie silnika
Piotruś wrzucając ten film ze stuntem potwierdziłeś tylko że na prawdę nie do końca wiesz co piszesz Red_icon_wink ..
Nic nie przekopywałem .. nic nie posprawdzałem na "serwerach".. widzę to na co dzień >> DOKŁADNIE TAKIE PRZYPADKI JAK OPISAŁ ryba ...
Jebło >> zgasiłem .. w 100% nic się nie stało .. no i potem masakra ... samo złoto w misce Red_icon_sad ..
2018-11-19, 02:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->