koło zębate, zabierak rn22 - pytanie
Autor Wiadomość
marm75 Offline
Młody
**

Szczecin
RN22

Liczba postów: 15
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
#1
koło zębate, zabierak rn22 - pytanie
Siemanko,
Czy zdarzyła się komuś z Was, po wymianie tylnego koła zębatego, taka sytuacja, że "zębatka" podczas obracania zachowuje się jakby miała bicie boczne? Zębatka jest prosta ale została zamontowana na stary zabierak, który nie wykazywał oznak zużycia. Dokręcona w odpowiedni sposób i odpowiednim momentem a mimo wszystko faluje na bok podczas obracania minimalnie (wychylenie od osi ok. 2-3mm) ale jednak Red_icon_neutral .
Mechanik twierdzi, że to nic nienormalnego i takie coś nie będzie miało absolutnie wpływu na trwałość łańcucha i innych podzespołów ani na bezpieczeństwo. Ponieważ nie wiem jak się do tego odnieść, będę wdzięczny za wasze sugestie i ewentualne doświadczenia w tej materii.
Z góry dziękuję Red_icon_wink
2015-07-09, 02:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#2
RE: koło zębate, zabierak rn22 - pytanie
Ja się nie znam, ale wydaje mi się, że odchylenie od osi o 2-3mm to jednak sporo.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2015-07-09, 03:41 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#3
RE: koło zębate, zabierak rn22 - pytanie
A samo koło też ma takie odchylenia? Krzywa ośka?
2015-07-09, 04:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
brylant86 Offline
Młody
**




Liczba postów: 36
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#4
RE: koło zębate, zabierak rn22 - pytanie
kurde wydaje mi się że nie powinno być żadnego odchylenia na zębatce, nigdy nie widziałem czegoś takiego i nie uważam żeby było to prawidłowe-dopuszczalne
2015-07-10, 07:11 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marm75 Offline
Młody
**

Szczecin
RN22

Liczba postów: 15
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
#5
RE: koło zębate, zabierak rn22 - pytanie
Koło nie ma bicia tylko sama zębatka. Tak myślę czy to nie wina zabieraka. Na innych forach czytałem, że ludzie podczas zmiany napędu kombinują coś przy tym zabieraku i podkładają jakieś kawałki gumy pod zębatkę chyba właśnie po to żeby ją "wycentrować" (?) Tylko mój moto ma 19tys przebiegu więc teoretycznie zabierak powinien być jeszcze OK i tak też ocenił go mechanik zmieniający napęd.
Powiem Wam, że zauważyłem to gdy pierwszy raz smarowałem nowy łańcuch. Podczas jazdy kompletnie nie czuć żeby coś było nie tak więc zastanawiam się czy np. wcześniej też tak nie było. Patrząc z bliska na obracane ręką koło i nową, czystą, błyszczącą zębatkę zauważyłem jak na kawałku obwodu tej zębatki smar z łańcucha inaczej pokrywa zęby. Zacząłem mierzyć odległość pomiędzy wahaczem a zębatką i odkryłem, że właśnie tam gdzie smar był bardziej wyciskany przez łańcuch na zewnętrzną cześć zębów, tam zębatka bardziej zbliżała się do wahacza....
Wcześniej nie zauważyłbym tego bo kolor smaru, łańcucha i zębatki był podobny Red_icon_LOL więc może miałem tak już przed wymianą.
Dzięki za odzew. Jeśli komuś chciałoby się sprawdzić to u siebie to napiszcie jak jest Red_icon_smile
2015-07-10, 09:00 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->