sprzeglo r1 2006
Autor Wiadomość
oxa Offline
kot skurwiel :D
***

Piekary Śląskie


Liczba postów: 103
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#1
Bug  sprzeglo r1 2006
Jest tu ktos kto ogarnia mechanicznie sprzeglo w r1 2006? Bo mam problem z ktorym mechanicy nie potrafia sobie poradzic ..
2015-06-30, 02:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Gr4 Offline
świr
****


>>John Deere<<

Liczba postów: 903
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 1
#2
RE: sprzeglo r1 2006
A co się dzieje konkretnie?
2015-06-30, 02:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oxa Offline
kot skurwiel :D
***

Piekary Śląskie


Liczba postów: 103
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#3
RE: sprzeglo r1 2006
Wroce do domu to wszystko opisze i powrzucam fotki
2015-06-30, 02:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Gr4 Offline
świr
****


>>John Deere<<

Liczba postów: 903
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 1
#4
RE: sprzeglo r1 2006
Jak coś to dam ci numer do mojego mechanika sądzę że będzie wiedział ocb bo jesteś z moich rewirow z tego co widzę
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-06-30, 02:33 PM przez Gr4.)
2015-06-30, 02:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oxa Offline
kot skurwiel :D
***

Piekary Śląskie


Liczba postów: 103
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#5
RE: sprzeglo r1 2006
Trochę czytania będzie..uprzedzam... jak ja mam z czymś problem to serio jest to kosmos...
dane techniczne :
1.olej 300v
2.tarcze ebc korkowe+ przekładki trw lucas + sprężyny ebc
3.zestaw srk 077 - (kevlarowe tarcze + przekładki porowate + sprężyny)


Nie da się prawidłowo ustawić luzu na lince tak aby do końca wysprzęglało i to jest główny problem o który się rozchodzi... linka musi być bardzo mocno naciągnięta aby motocykl przy wciśniętym sprzęgle nie ruszał sam do przodu ..i teraz podam poszczególne kombinacje jakie zostały wykonane - i z jakim skutkiem w ciągu ostatnich 2 tygodni :/ ( ponad 2 tygodnie bez moto : ( )

Sytuacja wyjściowa : linka za mocno naciągnięta --> brak luzu na lince --> przy wciśniętym sprzęgle motocykl nie ruszał sam do przodu --> nie było problemów z wbijaniem luzu z jedynki jak i z dwójki na postoju --> SKUTEK : przypalające się przekładki przez brak luzu na lince

ROZWIĄZANIE 1 : poskładanie na nowo sprzęgła { sprzęgło wymienione ok 2 tys km temu - było źle złożone i ślizgało - sprężyny były na odwrót założone - po poskładaniu na nowo już nie ślizga } SKUTEK : problem z za mocno naciągniętą linką dalej nie ustąpił --> ZALECENIA MECHANIKA NR 1 : wina klamki lub oleju

ROZWIĄZANIE 2 : udałam się do mojego zaufanego serwisu : wykluczyli winę klamki, linki - powiedzieli , że wina w sprzęgle
rozkręcili sprzęgło --> okazało się, że poprzedni mechanik dobrze je złożył --> dalej nie wiadomo czemu do końca nie wysprzęgla + mechanicy stwierdzieli , że tarcze są za mocno posklejane.. --> wymieniono komplet sprzęgła który pierwotnie miałam założony ( ebS - nie ebc tylko jakiś ebs co montował poprzedni właściciel + przekładki trw lucas ) bo przekładki były już przypalone i mozliwe że materiał z którego były tarcze był do bani --> włożono "3.zestaw srk 077 - (kevlarowe tarcze + przekładki porowate + sprężyny)" --> sprzęgło dalej ciągnie ale troszke mniej --> podmieniono klamkę na oryginalną --> trochę także pomogło, ale jednak nadal sprzęgło za bardzo ciągnie - tak jakby klamka była za mało wciśnięta - miała za mały skok - przy puszczeniu o nawet nie pół centymetra klamki już moto rusza .... --> pojawił się problem , że na postoju trudno z 1 wbić na luz , z dwójki na luz nie ma problemu


ROZWIĄZANIE 3 : słyszalam , że z kewlarem mogą być problemy to powiedzialam aby mi założyli zwykłe ebc korkowe więc zostało włożone:
2.tarcze ebc korkowe+ przekładki trw lucas + sprężyny ebc --> przy zakładaniu okazało się , że jest jakiś drucik , który zabezpiecza wszystkie tarcze z przekładkami przed przesuwaniem się i u mnie był on jakoś zawinięty i na wykończeniu , ale mechanicy powiedzieli, że wiele r1 nawet tego nie ma i normalnie działają , więc nie zakładali już tego drucika --> sprzęgło znowu ciągnie tak fatalnie jak na samym początku --> zamówili mi ten drucik nowy z yamahy --> i teraz czekam jaki będzie efekt z tym drucikiem na zwykłych ebc...

Rozwiązanie 4 : przy składaniu tarcz i przekładek jest taka uszczelka metalowa w kształcie talerzyka z wyciętym środkiem -taka obręcz, która pełni funkcję tak jakby sprężyny i jest zakładana jako pierwsza przed wszystkimi przekładkami i tarczami i może ona jest zużyta - ale żadna serwisówka nie podaje jaki skok powinna mieć ta obręcz i to jest kolejna opcja jak z wróżenia z fusów...


motocykla nie mam juz ponad 2 tygodnie, nikt nie wie o co chodzi a mnie już szlag trafia , że ciągle jest nie tak jak powinno, poprzedni właściciel mówi, że to kwestia regulacji przy klamce i przy deklu
na co moi mechanicy mówią , że to jeden kij czy regulacja na klamce czy na deklu bo te regulacje odpowiadają za linkę a nie za sprzęgło w którym jest problem i że regulacje w tych miejscach sama już regulowalam i widzialam , że nic to nie daje - i potwierdzam nie da się ustawić tak aby był prawidłowy luz na klamce wg serwisówki i motocykl wysprzęglał do końca.......

byłam dziś w serwisie i porobiłam fotki kosza, na forum r1r6 koledzy podsuwali pomysł, że może kosz jest za płytko osadzony..ale nie może być za płytko osadzony bo nakretka mocująca go jest nieruszana od czasów fabryki , na koszu są drobne wyżłobienia ale mechanicy mowią , że to nie w tym raczej problem i że kosz u mnie fajnie wygląda - a składali wiele r1 i mówili, że zostawaiali kosze, które w prownianiu z moim były fatalne a pomimo to wszystko działało jak powinno....


i tak jestem bezradna :/ co dalej z tym robic.....



ZDJĘCIA KOSZA: zielone : wyżłobień nawet pod palcem nie czuć
czerwone : czuć , że wyżłobione


Załączone pliki Obrazki
       
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-06-30, 03:38 PM przez oxa.)
2015-06-30, 03:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#6
RE: sprzeglo r1 2006
Nie było tam nic kombinowane, może dekiel zmieniony (nie wiem czy przypadkiem nie można wsadzić od 2004) Albo cały kosz od R1 2004, one się różniły tylko jakimś jednym drobnym elementem, który mógłby wpłynąć na przesunięcie całego kosza do wewnątrz jeżeli został by pominięty. Ciężko mi to sprecyzować bo dość dawno szukałem tych różnic. A może sam ten wodzik linki przy koszu jest zmieniony na krótszy, i przez to linka ma mniejszy zakres działania ?
2015-06-30, 03:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oxa Offline
kot skurwiel :D
***

Piekary Śląskie


Liczba postów: 103
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#7
RE: sprzeglo r1 2006
z koszem nic kombinowane nie było - nawet oni nie chcieli ruszać tej nakrętki bo mówili , że od czasów fabrycznych nie było to ruszane, więc niemożliwe , że kosz inny , silnik też nie był wyciągany z ramy od czasów fabryki, więc jakiś tam kombinacji nie ma, dekiel sprzęgła w 06 jest inny niż 04-05 - wiem o tym, ale u mnie jest ten dobry dekiel z 06
2015-06-30, 04:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Gr4 Offline
świr
****


>>John Deere<<

Liczba postów: 903
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 1
#8
RE: sprzeglo r1 2006
Ja bym mierzył w oryginalna linkę sprzęgła yamahy..
2015-06-30, 04:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oxa Offline
kot skurwiel :D
***

Piekary Śląskie


Liczba postów: 103
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#9
RE: sprzeglo r1 2006
a co do dekla to w sumie nie wiem, czy to jest na pewno 06...bo jest na niego naklejona osłona dekla karbonowa z carbonady, ale jak poprzedni właściciel pokazywał mi fotki to dekiel prawidłowy taki jak z 06, a teraz co jest pod osłoną to nie wiem bo to na kleju sylikonowym jest..ale chyba dekiel z 05 nie pasowałby konturem , obrzeżami do bloku silnika?

kurcze tyle rzeczy już wymieniłam i tyle kasy poszło... a efektów dalej brak..
myślisz , że wina linki ? i mechanicy na to nie wpadli..? mówili, że to nie jest wina linki bo sie pytałam czy czasem wyciągnieta, zużyta już jakoś nie jest
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-06-30, 04:09 PM przez oxa.)
2015-06-30, 04:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Gr4 Offline
świr
****


>>John Deere<<

Liczba postów: 903
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 1
#10
RE: sprzeglo r1 2006
Może być nie oryginalna i tak się dzieje poszło na pm odczytaj
2015-06-30, 04:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#11
RE: sprzeglo r1 2006
Może wodzik w deklu na frezie nie ma luzu? MOże jest wyrobiony? Kosz sprzęgła 2004-2006 niczym się nie różni. Inny jest docisk i ten zabierak który się zazębia z metalowymi przekładkami. Obstawiał bym nieprawidłową regulacje na wodziku w deklu, Tak jak Łukasz podpowiada wyciągniętą linke. Albo frez na wodziku. Chociaż i ta mała sprężyna talerzowa też mnie zastanawia. Sam u siebie mam srk 077 na 300v i problemu nie ma u mnie podobnego. Chociaż klamke muszę przycisnąć do samych palców ale nic nie ciągnie. Ale to jest wina chińskich klamek za 100pln i krótkiego jej skoku.
2015-06-30, 04:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oxa Offline
kot skurwiel :D
***

Piekary Śląskie


Liczba postów: 103
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#12
RE: sprzeglo r1 2006
Da się jakoś poznać czy dekiel jest z 06 czy 05/04 od jego wewnętrznej strony ? z kratką z oznaczeniami produkcji rocznikowej może być różnie więc tym bym się nie sugerowała...bo jak sprawdzam w katalogu z częściami to kod dekla 2006 jest taki sam jak 04/05 i uszczelka z 06 ma taki sam kod jak 05/04....
co to znaczy nieprawidłowa regulacja na wodziku ? A frez na wodziku o co chodzi że co w nim nieprawidłowego ?

koszt linki 250 ... sprężyny 120... troche się znowu uzbiera :/

czy regulacja na lince to to samo co regulacja tam przy deklu ? Bo moi mechanicy mówią , że to to sama regulacja odpowiadająca za linke i równie dobrze jednej z tych regulacji mogłoby nie być bo jak się na dole większy zakres zrobi to na górze na klamce trzeba to wyrównać.... i , że to nie to ...a ciągle ktoś wspomina o tej regulacji....a ja nie mam pojęcia bo osobiście nie wiem jak to sie tam reguluje bo przy klamce tylko robiłam... wiem , że przy deklu jest kropka i strzałka i to ma być jedno nad drugim.. o to chodzi ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-06-30, 06:52 PM przez oxa.)
2015-06-30, 06:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#13
RE: sprzeglo r1 2006
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-06-30, 07:28 PM przez BaCa.)
2015-06-30, 07:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oxa Offline
kot skurwiel :D
***

Piekary Śląskie


Liczba postów: 103
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#14
RE: sprzeglo r1 2006
2015-06-30, 07:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#15
RE: sprzeglo r1 2006
Uszczelka wychodzi taka sama i się zagapiłem ale dekiel jest inny.
2015-06-30, 07:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oxa Offline
kot skurwiel :D
***

Piekary Śląskie


Liczba postów: 103
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#16
RE: sprzeglo r1 2006
dekle maja takie same numery.....
2015-06-30, 07:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#17
RE: sprzeglo r1 2006
Czy te dwa numery to to samo? Czy może ja przyjebany jestem i nie widzę? 5VY-15421-10-00 / 5VY-15421-00-00
2015-06-30, 07:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oxa Offline
kot skurwiel :D
***

Piekary Śląskie


Liczba postów: 103
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#18
RE: sprzeglo r1 2006
o kurwa Red_icon_cheesygrin sory , ja przyjebana jednak Red_icon_cheesygrinRed_icon_cheesygrinRed_icon_cheesygrin: bo popatrzyłam na przód i na tył tylko numeru Red_icon_tongue

kody tych części są wygrawerowane na nich ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-06-30, 07:36 PM przez oxa.)
2015-06-30, 07:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#19
RE: sprzeglo r1 2006
Nie no luźno bo prawie identyczne>
2015-06-30, 07:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oxa Offline
kot skurwiel :D
***

Piekary Śląskie


Liczba postów: 103
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#20
RE: sprzeglo r1 2006
rozmawiałam z 3 mechanikiem - od Gr4 i kolejne info :

1.to prawda, że regulacja przy klamce i przy deklu to to samo
2. nie będzie to linka - bo od tego jest regulacja aby ją prawidłowo ustawić
3. wina w sprzęgle , możliwe krzywe przekładki - ale to odpada bo były założone 3 komplety nowych i to samo i musiałby osobiście zobaczyć , a zapracowany człowiek

cryyyyyyyy Red_icon_sad
2015-06-30, 07:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->