Co to za element w RN22 ?
Autor Wiadomość
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#1
Co to za element w RN22 ?
Witajcie, stałem się właścicielem RN22 z 2009 roku. I znalazłem jedną rzecz, która zaczęła mnie nie pokoić, mianowicie zauważyłem, że na uszczelce elementu ukazanego na fotce, poci się olejem. Nie wiem po co, i dlaczego ktoś to zdejmował, i łatał silikonem. Widać delikatne ślady jakiegoś przetarcia. Chciałbym wymienić olej po zakupie, ale nie wiem co z tym czy jeśli będzie trzeba to zdejmować, wymieniać uszczelkę, to będzie trzeba spuścić nowy olej, co bedzie bez sensu wymienianie na nowy teraz. Czy ktoś orientuje się co to za element, co jest pod nim, i jak to naprawić, i koszt. Pozdrawiam Serdecznie i Dzięki na odpowiedź

na czerwono zaznaczyłem miejsca gdzie pojawił się olej,


Załączone pliki Obrazki
       
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-06-30, 01:22 PM przez FonioR1.)
2015-06-30, 01:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#2
RE: Co to za element w RN22 ?
Zaznaczę, że się nie znam jak niektórzy, ale pod tym deklem masz łańcuszek rozrządu i sam wał.
Podejrzewam, że ktoś po glebie odkręcał dekiel i zamiast kupić nową uszczelkę/podkładkę pod widoczny mały dekielek skręcił na to co było i teraz jest nieszczelnie.

Pod nim powinna być taka uszczelka: O-RING 93210-68001-00

Druga możliwość. Po prostu masz już swój przebieg i ktoś wymieniał łańcuszek rozrządu lub napinacz i musiał pokręcić wałem aby wszystko ustawić. Tyle że dał ciała z w/w uszczelką.

Przy wymianie oleju, odkręć, kup nową uszczelkę, poskręcaj odpowiednim momentem i po sprawie.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2015-06-30, 02:52 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
krydry99 Offline
Użytkownik
***

Radom
w oczekiwaniu..

Liczba postów: 124
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
#3
RE: Co to za element w RN22 ?
Element ukazany na zdjęciu jest to dekielek impulsatora(dokładnie bodajże czujnik położenia wału).Moto na pewno leżało na prawej stronie więc możliwe że ktoś wymieniał albo komuś zaczęło się pocić no i ściągnął i próbował uszczelnić.Najprościej jest iść do serwisu bądź na alledrogo zamówić uszczelkę. Chyba że masz papier do uszczelek i sam wytniesz bądź ostateczną rzeczą jest rzeźba(osobiście nie polecam) i zrobienie jak poprzednik na sylikon.Co do kosztów to jeśli zrobisz sam to wtedy ponosisz koszt uszczelki w granicach 20-40zl a jeśli będzie robił ktośno to wiadomo plus robocizna Red_icon_wink Pozdro
DERBI SENDA 50->YZF R125->GSX-R 600 K7->GSX-R 750 K7->RN22->????
2015-06-30, 03:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#4
RE: Co to za element w RN22 ?
Olej spokojnie możesz wymieniać, zamawiaj uszczelkę i jak przyjdzie to możesz śmiało to demontować bo olej jest dużo niżej w misce. Zauważ stan oleju w okienku a wysokość na której jest ten dekielek.
2015-06-30, 03:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#5
RE: Co to za element w RN22 ?
Czy jak odkryć, to czekają mnie jakieś niespodzianki ? Coś się wyspie lub wyskoczy ? Red_icon_wink czy poprostu nakładam oryginalną uszczelkę i zakrecam kluczem dynamo metry czym ? Czy może ktoś mnie Oświęcim, w jakim celu ktoś to mógł zdejmować ? Jakie są ryzyka i obawy. Dodam że dopiero go kupiłem wiec każde usterki są w tym momencie dla Mnie jakimś sygnałem. Dzięki i pozdrawiam Red_icon_smile wgl do czego służy ten czujnik położenia wału i czy tam się mogło coś popsuć ze to zdejmowan o ? Niby lekkie ślady widać po jakiś rysach ale żeby to odrazu zdejmować ... po co. Dzięki i Pozdrawiam Serdecznie. Red_icon_smile
2015-06-30, 03:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#6
RE: Co to za element w RN22 ?
Przy małym ślizgu te dekielki się rozsypują. Możliwe, że zakładał ktoś używkę i nie dał nowej uszczelki, dokręcił za słabo albo za mocno i dekielek dobrze nie był ułożony. Nic nie wyskoczy ani się nie wysypie.
2015-06-30, 03:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Sorek89 Offline
Użytkownik
***

WLKP
R1 RN22

Liczba postów: 115
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#7
RE: Co to za element w RN22 ?
https://www.youtube.com/watch?v=3JITgdUda4c

W tym filmiku koleś wymienia tą uszczelkę.
Fuck the RulesIcon_rock
2015-06-30, 04:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#8
RE: Co to za element w RN22 ?
Dzięki Panowie. Krótko i na temat Red_icon_smile. Zamówiłem właśnie te uszczelkę w serwisie. Zmartwila mnie trochę ta wizyta. Bo poprzedni właściciel wspominał o krótkim cyknieciu przy odpaleniu ale ze na to jest akcja naprawcze i ze to zrobią. Po czym dziś się dowiedziałem ze akcja juz jest dawno skończona i naprawa napinacza który głośno chodzi kosztuje sama cześć 950 zł w aso, i wymiana ok 150 zł. Czy ktoś Na problem w rn22 ? Czy to szkodliwe, czy bardziej tylko dźwiękowe. Jakie są ryzyka itd i czy wgl można to naprawić trochę taniej ? Trochę się wypakowalem. Dzięki , pozdrawiam
2015-06-30, 04:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Draco Offline
88
***

unknown


Liczba postów: 322
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 2
#9
RE: Co to za element w RN22 ?
Mój znajomy właśnie też walczy z tym napinaczem w RN22 , lepiej chyba kupić i samemu założyć bo to wielką sztuką nie jest tylko zastanawia mnie fakt czy przy wymianie hydraulicznego na hydrauliczny jest p&p czy tez trzeba kręcić i luzować łańcuch jak Pitstop na filmiku.

zapytam kumpla z yamahy ile z rabatem u niego krzyczą.
2015-06-30, 07:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#10
RE: Co to za element w RN22 ?
Fonio oni muszą Ci wymienić napinacz i to bez łaski o ile Twój model się kwalifikuje.
Tu zobacz tu wpisując VIN: http://www.yamaha-motor.eu/pl/services/m...index.aspx

Jak będzie, że się kwalifikujesz, to drukujesz pisemko i Ci go wymienią, a jak będą robić problemy, to napisz do głównego przedstawiciela Yamahy.

Do dziś wymieniają napinacze w rn12 o ile jeszcze nie był wymieniony, więc w rn22 tym bardziej.

Tu nawet przy okazji był poruszany ten temat: http://r1-forum.pl/showthread.php?tid=48...t=napinacz
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2015-06-30, 07:05 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#11
RE: Co to za element w RN22 ?
Pajace odbijają piłeczkę. Akcja zakończona buahahaha.
2015-06-30, 07:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#12
RE: Co to za element w RN22 ?
Dziś byłem w ASO w W-wie na Targowej, powiedzieli mi, że faktycznie takowa akcja serwisowa była, ale była terminowa i już termin przepadł. A ja nadal jestem właścicielem RN22 z wadą fabryczną, koszt naprawy to 952 zł część + ok 200 zł robocizna.
Pytanie, czy jest to tylk owada akustyczna, którą Japończycy musieli, powinni wymieniać i to robili przez pewien czas czy faktycznie jest to ''bomba zegarowa" i przez to mogę już tylko czekać na wymianę silnika w nowo zakupionym motocyklu. Zupełnie tematu nie znałem , dopiero dzisiaj się zagłębiłem, i posiniałem.
Efekt jest typowy tak jak wszyscy mówią po odpaleniu co jakiś czas świeżo na zimnym usłyszę charakterystyczne zaklekotanie.
Kolejną dziwną rzeczą , chociaż na to założe chyba oddzielny wątek jest , to że jak motocyklem jadę to przy wyszych obrotach , mocniejszym przypałowaniu zapal się kluczyk pomarąńczowy. i pali się dopóki nie wyłącze.. potem uruchomiłem na nowo motocykl i jeździłem normalnie i nic nie było. To też mnien ie pokoi.
Co do akcji serwisowych po wpisaniu VINu wyskauje mi tylko , że należy mi się jakaś akcja z lampą .. nie wiem o co chodzi, może ktoś mnie oświeci bo dopiero co poznaje temat RN22 po 4 letnim posiadaniu RN19. Dziękie Wielkie i Pozdrawiam !

Tak więc podsumowując są jak na razie już 2 sprawy , które powodują u Mnie brak snu w nocy już po 2 dniach po zakupie Rn22

1.) ASO, akcja napinacz rozrządu, jakie ryzyko, o co chodzi wogóle? Uszczelkę tego dekielka (temat wątku już zamówiłem,mam nadzieje, że z kluczem dynamometrycznym zrobię. Olej jutro kupuj,e ni był wymieniany od 3 lat, na szczęście miała przejechane tylko 2,5 kkm...ktoś mi powiedział, że już po takim czasie sama wymiana oleju ( Kupię chyba tego Motula7100 full syntetyka) może ucichnąć napinacz- mało wiarygodne?)
2.) Kluczyk zapalający się przy mocniejszym dodaniu gazu po obrotach na oko 9 tyś RPM. i pali sie do wyłączenia.. o co chodzi? Właściciel sprzedał bajkę , że to serwis że olej już powinien być wymieniony.. co jest 100 % bzdurą.. zapewne - Uwielbiam te historie sprzedawców <3

Czy ktoś może mi też powiedzieć czy wymiana oleju w Rn22 wygląda tak samo jak w RN19. Już wolę spytać , bo widzę że całkowicie wszystko jest inaczej i nie mam doświadczenia z tym modelem. Chodzi mi o ilośći itd. Każda wskazówka jest dla mnie ważna.

Mam jeszcze kilka pytań co do zakupionej sztuki i nie wiem czy zakładać nowy wątek, czy tutaj , jeśli nie to proszę o info od Admina jak będzie najlepiej.
A mianowicie
1.) Mam wersje europejską z imobilizerem, ale temperaturę mam w Farenhajtach przestawialną, jednak po każdym wyłączeniu motocykla wraca na Farenhajty...? Dlaczego..


Dzięki Panowie. Pozdrawiam Red_icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-06-30, 08:55 PM przez FonioR1.)
2015-06-30, 08:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Draco Offline
88
***

unknown


Liczba postów: 322
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 2
#13
RE: Co to za element w RN22 ?
No niestety jeśli chodzi o części mechaniczne to jedyny rabat jaki moge dostać to około 50zł na RN22 i 30zł na RN12, także dupy nie urywa.

Mój znajomy to internetowy nieogar więc zamawiam mu APE bo woli mechaniczny,ponoć trzeba regulować go dopiero po ok 5000km, nie wiem nie znam sie ale chyba na zaś sobie tez zamówie bo widze w Polsce ciezko to dostac a te hydrauliczne tez potrafią szybko padać,a koszt 300zł z przesyłka i zakładasz sam.
2015-06-30, 08:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#14
RE: Co to za element w RN22 ?
Dla Mnie to niestety i tak czarna magia, szczerze dopiero dziś wogóle się w ten temat zagłebiłem , do tej pory w Mojej Rn19 był to temat wgl nie ruszalny i wszystko robiło się "samo" oprócz wymiany oleju i świec. Nie mam pojęcia o napinaczu, ustawianiu , do czego to służy i jakie są powikłania mojej przypadłości i dlaczego to się dzieej w tym motocyklu i dlaczego nie chcą mi tego naprawić w ramach akcji. Trochę to frustrujące. :/

Oglądam filmik, który podaliście w linku, w sumie jeśli kosztuje to 300 zł i jest to dożywotnie to faktycznie chyba lepiej zapłacić tyle , i mieć spokój niż płacić w aso 1200 zł...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-06-30, 09:07 PM przez FonioR1.)
2015-06-30, 08:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#15
RE: Co to za element w RN22 ?
Zadzwoń do innego serwisu i powiedz, że chciałeś wymienić ten napinacz w ramach akcji serwisowej. Ciekawy jestem co powiedzą. Kolega nie dawno wymieniał w 12 2004 tps i żadnego problemu nie było. Ciekawy jestem co i w tym serwisie by powiedzieli.
2015-06-30, 09:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#16
RE: Co to za element w RN22 ?
Jutro obdzwonie 2 inne, muszę wybadać , kto jest centralnym przedstawicielem YAMAHY POLSKA, będzie trzeba pisać pisma.
Jeśli ktoś, zna odpowiedzi na moje powyższe pytania co Mnie męczą po 2 dniahc posiadania RN22 to bede wdzięczny. Red_icon_smile Jutro będei nfromował co mi powiedzieli w innych serwisach. W razie czego będe was pytał o ten manualny, jak na filmie PIT STOP MOTOVLOG na youtube.pl bo na nowy w ASO to mnie niestety nie stać Red_icon_sad
2015-06-30, 09:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#17
RE: Co to za element w RN22 ?
Nie wiem, czy to centralny, ale ASO Yamaha Poland Position nie robi problemów z tego co wiem i na 99% dadzą Ci wiążącą odpowiedź, na którą będziesz się mógł powołać.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2015-06-30, 09:51 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#18
RE: Co to za element w RN22 ?
Jutro do nich zadzwonię.

A Czy ktoś się orientuje jak to zrobić, by przestawić na wyświetlaczu ze stopni F na stopnie C ? Dodam , ze jest to wersja Europejska, i mogę przestawić na Stopnie Celsjusza, Ale pokazują się tylko stopnie a literka pozostaje F. czyli Farenhajt, a po włączeniu na nowo motocykla znowu przestawia się na Farenhajty... o co chodzi ?
2015-06-30, 10:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#19
RE: Co to za element w RN22 ?
Dzisiaj rozmawiałem z człowiekiem z PolePosition. Mam wysłać pisemne zapytanie mailowe, z info o VIN i przebiegu. I otrzymam w ciągu 2 tyg odpowiedź czy mój egzemplarz kwalifikuje się do akcji serwisowej. Ale sadze że to tylko gran zwłokę, bo już w jednym mi powiedzili , że akcja "Mineła"... a to działa przecież krajowo..
2015-07-01, 08:59 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adrian_00 Offline
Konkretny
****

Mińsk Mazowiecki
Rn 22 11'

Liczba postów: 798
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
#20
RE: Co to za element w RN22 ?
dziwnie masz z tymi stopniami. w rn20 tak mialem czyli wersji us, teraz w rn22 nie ma takiego czegos
2015-07-01, 09:19 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->