Interkom motocyklowy
Autor Wiadomość
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#41
RE: Interkom motocyklowy
(2019-02-06, 10:24 PM)shogun_zag napisał(a): Jestem w 99,9% zdecydowany, tylko ... nie jestem pewien, czy ta antena siądzie mi z tyłu kasku ... bell ma go dziwacznie wyprofilowany w taki dziubek + ten napis FLEX.

w olku niestety go nie mają, bo bym wziął na parę dni na przymiarki..... ciekawe jak Adi legato czy nie mają do pooglądania czy zpasi.....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-02-06, 11:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#42
RE: Interkom motocyklowy
Znalazłem w Jaworzu k. Bielska B. - maja obie wersje więc nie wiem, czy się do nich przejadę, czy nie kupie obu i zostawię ten, co spasuje, a drugiego odeślę, bo kiepsko u mnie teraz z czasem.

A tak w ogóle, to będę miał kłopot z tym kaskiem i technologią flex, bo przez te potrójne wykładziny w środku nic nie wcisnę pomiędzy skorupę kasku a wyściółkę ... nie wiem, czy kable ułożę Red_icon_thinking
https://youtu.be/JS8IzG4pODU?t=415
Pozostanie chyba tylko klejenie na zewnątrz Red_icon_sad
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-02-07, 07:13 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#43
RE: Interkom motocyklowy
Rozmawiałem z gościem, co zwiedza świat na GS-ie i ma dość dobrze obcykany temat intercomów ... tyle mi o nich nagadał, że brakło mi ram-u, ale najwazniejsze informacje, to:
  • Slim jest słabszy niż Bold-a (mniejszy zasięg i mniej osób połączy)
  • No i jest problem, bo w technologii Cardo połącze sie TYLKO z intercomami Cardo. Innych nie łapie Red_icon_tongue 
  • poza tymi drobiazgami to wszyscy jego znajomi na nie się przesiedli lub są w trakcie przesiadki.
    Sprzedawcy z którymi rozmawiałem mówili, że dobrze się sprzedaje i brak na nie reklamacji.
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-02-07, 04:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#44
RE: Interkom motocyklowy
Piotruś z tego co ja zebrałem info to on działa z wszystkimi intercomami, tylko tak jak masz odpalone DMC to łączy się tylko z siecią DMC tzw packtalk, i tu zasieg jest potężny bo każde urządzenie robi jak by za repetera i wzmacnia sygnał, albo jak. jedziesz w grupie co mają stare intrrcomy to wyłączasz niestety DMC i załączasz sieć Bluetooth, i lata po staremu.

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-02-07, 04:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#45
RE: Interkom motocyklowy
Jest bardzo mozliwe, że coś pokręciłem, bo ni hu hu sie na tym nie znam.
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-02-07, 04:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gizu Offline
Użytkownik
***

Ksu
RN39

Liczba postów: 221
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
#46
RE: Interkom motocyklowy
Ja mam pactalka od dwóch lat, dobrze się sprawuje. I w trybie bluetooth łączy się spokojnie z innymi interkomami. Ma dwa kanały A i B tak że nie ma problemu z połączeniem się. Jedyny problem to taki że bez aplikacji w telefonie ciężko ogarnąć połączenie -przynajmniej dla mnie to jakoś skomplikowane. Tryb DMC faktycznie tylko z cardo się łączy.
2019-02-07, 07:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#47
RE: Interkom motocyklowy
Aaaa, to OK.
Gizu, którego masz? silm-a czy bold-a?
Jeśli masz slim-a, to ... dla czego nie bold-a i odwrotnie, czyli co Cię skusiło własnie do takiego wyboru?
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-02-07, 08:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gizu Offline
Użytkownik
***

Ksu
RN39

Liczba postów: 221
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
#48
RE: Interkom motocyklowy
Po prostu zwykły packtalk Red_icon_wink Wtedy jak kupowałem nie było boldów ani slimów, więc nie miałem rozterek co kupić. Skusiły mnie reklamy i nowa technologia DMC, która umożliwia łączność na dłuższej odległości Red_icon_smile ale jej akurat nie miałem jak przetestować. Oczywiście korzystam z yanosika oraz odbieram połączenia telefoniczne. Wcześniej widziałem że pisaliście o tym że negatywnie wpływa to na słuch. W packtalku można sobie ustawić głośność na automatyczną która zwiększa się albo zmniejsza w zależności od hałasu w koło. Tak że jest ok. Wcześniejsza obsługa była dla mnie bardziej intuicyjna, po aktualizacji oprogramowania do tej pory nie ogarniam wszystkiego Red_icon_smile
Nie znam specyfikacji tych nowych slimów ale wyglądają bombowo.


Załączone pliki Obrazki
   
2019-02-07, 09:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#49
RE: Interkom motocyklowy
Prawie wszystko jasne, wezmę bold-a, ale ...
... jeśli mam włączone DMC i będę gadał z Tobą Gizu, to z telefonem przez bluetooth się nie połącz i yanosika nie będę słyszał? Czy tak, czy też domyślnie w tle ma odpalony cały czas bluetooth i dodatkowo, niezależnie załaczany jest DMC jako drugi kanał?
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-02-08, 05:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gizu Offline
Użytkownik
***

Ksu
RN39

Liczba postów: 221
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
#50
RE: Interkom motocyklowy
(2019-02-08, 05:55 PM)shogun_zag napisał(a): Prawie wszystko jasne, wezmę bold-a, ale ...
... jeśli mam włączone DMC i będę gadał z Tobą Gizu, to z telefonem przez bluetooth się nie połącz i yanosika nie będę słyszał? Czy tak, czy też domyślnie w tle ma odpalony cały czas bluetooth i dodatkowo, niezależnie załaczany jest DMC jako drugi kanał?

Niezależnie czy interkom działa w trybie bluetooth czy DMC zawsze jest połączony z telefonem. Tak że yanosiki, nawigacje jak i odbieranie połączeń telefonicznych działa jak ta lala Red_icon_wink
2019-02-09, 12:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#51
RE: Interkom motocyklowy
Super, dziękuje Red_icon_smile
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-02-09, 04:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#52
RE: Interkom motocyklowy
Przyszło na nogach kuriera Red_icon_banana
[Obrazek: 4db47c0082c3cab2med.jpg]
Nawet nie mam czasu sie tym pobawić, bo fabryke do domu przynosze. W niedziele sie do niego przypnę Red_icon_cool
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-02-12, 06:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#53
RE: Interkom motocyklowy
(2019-02-12, 06:35 PM)shogun_zag napisał(a): Przyszło na nogach kuriera Red_icon_banana
[Obrazek: 4db47c0082c3cab2med.jpg]
Nawet nie mam czasu sie tym pobawić, bo fabryke do domu przynosze. W niedziele sie do niego przypnę Red_icon_cool
Piotruś będzie można kawałami walić w drodze na zlot...
ja wziąłem wersję slim, i dziś upakowałem do moejgo sharka.... kufa weszło 
drugiego poleci do kasku mojej Agi.... ino czy to dobre rozwiązanie słuchać baby podczas jazdy ??? Red_icon_angrydbl 
   

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-04-26, 10:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#54
RE: Interkom motocyklowy
I super Simuś, bedziem nawijać ... ja przestaje słyszeć intercom przy ok. 100-120 km/godz. ... więc na światłach i na postoju se pogadamy... Red_icon_cheesygrin Red_icon_mad3 Red_icon_mad3 Red_icon_mad3
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-04-27, 06:27 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#55
RE: Interkom motocyklowy
(2019-04-27, 06:27 AM)shogun_zag napisał(a): I super Simuś, bedziem nawijać ... ja przestaje słyszeć intercom przy ok. 100-120 km/godz. ... więc na światłach i na postoju se pogadamy... Red_icon_cheesygrin Red_icon_mad3 Red_icon_mad3 Red_icon_mad3

zalogowałeś sobie to cudo już na ich stronie ??, jak się zalogujesz to upgrade softu leci, i np. dasz mi swój login to już tam można sobie dodać kumpli, i samo jak ino załapie zasięg będzie się łączyć
Simon G moje...

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-04-27, 07:38 AM przez simon68.)
2019-04-27, 07:32 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#56
RE: Interkom motocyklowy
OK Simonu G ... jutro sie tym zajmę
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-04-27, 09:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#57
RE: Interkom motocyklowy
Albo mają coś na stronie pokopane, albo ja coś nie teges.
Po zalogowaniu jak odpalam stronę bez podłączonego przez usb intercoma do kompa, to u góry mam zakładki:
Home, Settings i Friends & "One+8"
i w tej oststniej znalazło mi Ciebie Simuś i Age.
Dodałem Was i niby wszystko OK (na stronie), ale jak podłączę przez usb intercom, to znikaja mi zakładki Home i Friends & "One+8", zostaje tylko Settings i dupa - nie mogę zsynchronizować ustawień kompa z intercomem.

A weź spróbuj mnie znaleźć i dodać do znajomych, jestem jako "Shogun Zag" (bez podkreślinika), może wówczas ...
Nie wiem, może zafiksuje Was, jak sie intercomy z sobą połączą w terenie Red_icon_thinking
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-04-28, 05:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#58
RE: Interkom motocyklowy
Piotruś znika ale masz przycisk synchronizacji, i wtedy lecą ustawienia do intercoma.

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-04-28, 07:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#59
RE: Interkom motocyklowy
(2019-04-28, 07:39 PM)simon68 napisał(a): ... masz przycisk synchronizacji, i wtedy lecą ustawienia do intercoma.

Nic z tego Simuś, bo:
  1. jak nie masz podłączonego intercoma, to przycisk synchronizacji jest zimny, bo nie ma z czym synchronizować,
    [Obrazek: 419dda609e20a5f5med.jpg]

  2. jak podłączysz intercom, to ... "znikają" zakładki j/w, w związku z czym ... też nie ma czego synchronizować Red_icon_mad3

    [Obrazek: eb19d24817639b5bmed.jpg]
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-04-29, 08:01 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#60
RE: Interkom motocyklowy
jest jak mówisz, tyle że on to pewnie już zsynchronizował, bo dodawanie kumpli działa offline, podpinasz i robi synchro, będzie dobrze....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-04-29, 08:10 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->