Odpowietrzenie tylnego hamulca R1
Autor Wiadomość
adams Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 223
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#1
Odpowietrzenie tylnego hamulca R1
Panowie, bo kurwicy dostane...

Chciałem być turbo poprawny i wymieniłem płyn w RN04 na RBF660 - przód spuściłem do zera, przepłukałem nowym płynem i zalałem - sporo zabawy było z odpowietrzeniem, no ale odpowietrznik na pompie pomógł i odpowietrzyłem ładnie cały układ.

I coś mnie cholera tknęło i zrobiłem to samo z tyłu... No i nie mam hebla z tyłu Red_icon_LOL
Nalałem płynu do układu, odpowietrzyłem i pedał miękki jak kutas 70latka a płyn z zacisku leci. Pobawiłem się i odpuściłem - pomyślałem "zjebałeś pompe łosiu". Szybki zakup w okolicy uzywanej drugiej pompy do RN04 za 4 dychy i to samo... Troche się pobawiłem, ale nadal gówno ogólnie - wydaje mi się że zapowietrzony nadal jest układ - hamulec działa ale tuuuurbo-słabo i nierównomiernie tłoczki wychodzą.

Ktoś podpowie, jak ten syf odpowietrzyć?
2015-04-27, 05:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
DawidR Offline
Użytkownik
***

WW
haja

Liczba postów: 349
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
#2
RE: Odpowietrzenie tylnego hamulca R1
podjedz do warsztatu gdzie mają urządzenie do odpowietrzania albo musisz pompowac i odpowietrzać do skutkuRed_icon_smile Jeśli ta druga opcja to bez 4paku nie zaczynajRed_icon_cheesygrin
2015-04-27, 05:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Piotr1 Offline
Konkretny
****

Wawa
RN09

Liczba postów: 587
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 1
#3
RE: Odpowietrzenie tylnego hamulca R1
Odkręć zacisk unieś go do góry i wtedy odpowietrzaj, odpowietrznikiem w górę.
2015-04-27, 06:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#4
RE: Odpowietrzenie tylnego hamulca R1
Idź do apteki, kup strzykawe 100ml, są takie fajne duże, idealnie pasujące do wężyków. Kup wężyk w motoryzacyjnym (chyba to standardowe paliwowe są, nie pamiętam średnicy. Pasują i na strzykawke i na odpowietrznik), i do zabawy. Robisz podciśnienie strzykawką i pompujesz... do skutku.
Następnym razem, jeśli nie wymieniasz przewodów, to nie spuszczaj płynu, tylko dolewaj nowy i pompuj aż wyleci cały stary.
2015-04-28, 06:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
emil2755 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 277
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
#5
RE: Odpowietrzenie tylnego hamulca R1
Kup strzykawke jak wyzej i plyn do ukladu wprowadz przez odpowietrznik do tego momentu az przestana leciec bąble powietrza w zbiorniczku, hebel od pierwszego nacisniecia twardy Red_icon_cheesygrin
2015-04-28, 09:02 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
#6
RE: Odpowietrzenie tylnego hamulca R1
Ja przy zmianie na oplot z tyłu tez się najebałem przy odpowietrzaniu... Weź sobie ziomka i niech jeden pompuje a drugi popuszcza i zamyka srube... W koncu plyn zacznie leciec i odpowietrzysz do konca...
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
2015-04-28, 12:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adams Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 223
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#7
RE: Odpowietrzenie tylnego hamulca R1
z tym numerem "od tyłu" też próbowałem ale jakoś nie działało tak jak trzeba, nie mogłem przepchnąć płynu... Może jakiś paproch gdzieś siedzi czy HGW...

Dobra, kupiłem od razu nowe klocki na tył i dziś wezme czteropak i popompuje... Numer z zaciskiem powyżej też w sumie może zadziałać - pytanie czy podnieść go powyżej linii pompy?
2015-04-28, 03:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#8
RE: Odpowietrzenie tylnego hamulca R1
Użyj śruby przy pompie co mocuje przewód. Rób tak jak z odpowietrznikiem, pompuj, pompuj, przytrzymaj,poluzuj śrubę,zakręć, itd. Masz zapowietrzona pompę i dlatego Ci nie idzie.
2015-04-28, 03:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adams Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 223
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#9
RE: Odpowietrzenie tylnego hamulca R1
Dobra Panowie, dziś podejście trzecie do hebla z tyłu - wygląda na to że w końcu skuteczne Red_icon_wink

Patent z podniesieniem zacisku i skierowaniem odpowietrznika w góre a potem odpowietrzeniem pompy przez przewód załatwiły temat.

Dziękuję wszystkim za pomoc, już całkiem niedaleko do pełnej sprawności motura Red_icon_wink
2015-04-28, 08:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->