Przebijanie biegów
Autor Wiadomość
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#1
Przebijanie biegów
Siemanko. Sprawdzałem w wyszukiwarce konkretnie wątek na temat przebijanie biegów podczas jazdy i nie znalazłem wiec pytam tutaj. Jakie są Wasze opinie na temat przebijanie biegów podczas jazdy mam na myśli zapierdalania. Czy to zdrowe ? Jeśli tak to dla jakich roczników i jak prawidłowo to wykonywać ? Sam mam mglista wiedzę na ten temat a chciałbym wiedzieć więcej wiec Panowie podzielcie się wiedzą. Dzięki Red_icon_smile
2015-04-26, 09:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#2
RE: Przebijanie biegów
Ja tam nie kumam o co chodzi...
2015-04-26, 09:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Krmtzzz Offline
Użytkownik
***


RN09

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
#3
RE: Przebijanie biegów
Wyjasnij co masz na nysli
2015-04-26, 09:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#4
RE: Przebijanie biegów
Jak co, napisałem dużo treści. Cce wiedzieć czy wbijanie biegow wyżej jest zdrowe dla silnika r1 jeśli tak to czy dla każdego rocznika i jak to prawidłowo wykonywać ? W dół wbijanie z tego co wiem na pewno nie jest ok. Jakie jest Wasze zdanie na podstawie waszej wiedzy i doświadczenia ????
2015-04-26, 09:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#5
RE: Przebijanie biegów
Ja do góry wbijałem bez najmniejszego problemu, wychodziło mi to lepiej niż ze sprzęgłem Red_icon_wink oczywiście odpuszczając gaz przy zmianie i zaraz potem do oporu. Do dołu bym się nie odważył przy rn12 Red_icon_wink
2015-04-26, 10:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#6
RE: Przebijanie biegów
Aaaa, bo Bartowi chodziło o wbijanie biegów bez sprzęgła.
Ja chyba ze 2 razy zrobiłem tak w rn09 i weszło bez problemu. Myślę, że odpowiedzi będą podobne do tych z tego tematu:
http://r1-forum.pl/showthread.php?tid=61...ht=na+kole

Czyli jak będzie robione to z głową to będzie ok, a jak na chama to skrzynia po jakimś czasie powie - Dziękuję.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2015-04-26, 10:16 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
#7
RE: Przebijanie biegów
Bart... A po cholere dają 200 koni w maszynie i 6 stopniowa skrzynie manualną?? I jak wyobrażasz sobie zapierdalanie bez zmiany biegow?? Pałowanie przy odcince? Zapierdalanie jest nie zdrowe bo zużywa silnik, postój w garazu też, jazda też nie bo silnik się zużywa... Więc po co mieć wogóle moto skoro co by się nie robiło jest złe dla moto??

I czy na pewno dobrze zrobiłeś że kupiłeś ścigacza??? Myślę że skuter z automatyczną skrzynią biegów byłby jak najbardziej ok... Automat przerzuci bieg za Ciebie...


Nie chce być złośliwy ale są to pytania z cyklu "Czy zakrety w prawo czy w lewo są zdrowsze dla motocykla i jak je najlepiej pokonywać skrecac fajerą czy sie pochwylić" i męczą wielu użytkowników tego forum...

A w wyszukiwarce nie znalazłeś nic na ten temat bo po prostu ludzie nie pytają o takie bzdety...
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
2015-04-26, 10:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#8
RE: Przebijanie biegów
Kurde myślałem, że moja wypowiedź jest w pełni jasna ale widzę na przykładzie wilka to myliłem się. Chodziło oczywiście o wbijanie biegow bez sprzęgła co Koczis skumalem a Wilk się napial jak struna i napisał epopeje hehe Red_icon_smile
2015-04-26, 11:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#9
RE: Przebijanie biegów
Wszystko zależy od jeźdźca ja wale w górę na wyższych obrotach bez na niższych że sprzęgłem.A w dół sprzęgło i miedzygaz.Ale jak widzę co niektórzy powinni jeździć tylko ze sprzęgłem
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-04-27, 05:33 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
#10
RE: Przebijanie biegów
W pierwszym poscie nie bylo nic na temat zmiany bez sprzegla...

A jesli interesuje Cie temat wbijania biegow bez sprzegla to przestudiuj zasade dzialania skrzyni biegow i sam sobie odpowiesz na to pytanie... Nawet quickshifter w s1000rr nie jest na tyle doskonaly aby to zeobic precyzyjnie... i opilki ze skrzyni sie sypia...
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
2015-04-27, 08:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
waldi1 Offline
Użytkownik
***

Warszawa
RN12

Liczba postów: 122
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#11
RE: Przebijanie biegów
Zmiana bez sprzęgła to masakra dla skrzyni. Nie ma takiego gościa żeby to zrobiłe idealnie. Nawet automat nie daje rady tak doskonale...
Ja robię tak tylko i wyłacznie jak mi zależy na max osiągach i wtedy to nawet nie ujmuje gazy (cały czas opór i wbijam biegi na chama jak już jest odcinka...) i tylko sie modlę wtedy żeby się coś nie urwało...

Normalnie zawsze ze sprzęgłem.

Pzdr.
Waldek
2015-04-27, 09:08 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#12
RE: Przebijanie biegów
w górę od drugiego biegu ( z 1 na 2 zawsze sprzęgło ) można przebijać biegi ze sprzęgłem lub bez, jeśli się potrafi to robić poprawnie ,jeśli nie ,lepiej używać sprzęgła ZAWSZE Red_icon_smile
w dół zawsze sprzęgło ,wspomagane zawsze między gazem Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2015-04-27, 10:51 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#13
RE: Przebijanie biegów
Jeżdżenie dla osiągów i zmiana biegów przy odcince - źle.
2015-04-27, 11:13 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MikiRikiTiki Offline
Użytkownik
***

Warszawa
rn01

Liczba postów: 498
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#14
RE: Przebijanie biegów
Blue - masz racjęRed_icon_smile

Bart.. ja w swojej spokojnie wbijam i zbijam biegi bez sprzęgła (za każdym razem odpuszczając gaz), ale normalnie jeżdżę ze sprzęgłem (a już przebicie z 1 na 2 i zbicie z w/w biegów tylko i wyłącznie sprzęgło, tak jak Żaba napisał).

Od 2 biegu rozpędzasz się żeby nabrało moto obrotów, odpuszczasz szybko gaz, wbijasz bieg wyżej i znów szybko dodajesz gazu. Ot wszystko.
Przy zbijaniu, zawsze warto używać sprzęgła i międzygazu Red_icon_wink
________________________________________________________________

rn01 - Dziadziuś, ale lubi sport Red_icon_smoke
2015-04-27, 12:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#15
RE: Przebijanie biegów
Jeżeli chodzi o twoje pytanie czy to zdrowe:
jakakolwiek jazda motocyklem zużywa silnik Red_icon_tongue...
nie tylko jazda na kole, przebijanie biegów bez sprzęgła czy kręcenie do odcięcia skraca żywotność silnika. robienie krótkich tras (kilka km) czy jazda w ruchu miejskim (częste ruszanie) podobnie szkodzą (tylko że wolniej).
Nie ma co się rozwodzić nad takimi tematami, jeździj tak jak tobie wygodniej.

P.S.
Ja z kolei przebijam biegi bez sprzęgła jak mnie ręka rozboli od klamki przy długich trasach albo po prostu mi się nie chce i jeszcze w żadnym moto silnika nie naprawiałem, a raczej kupuje budżetowe maszyny Red_icon_wink

2015-04-27, 12:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#16
RE: Przebijanie biegów
Waldi1 nic tylko Tobie pogratulować. Po Tobie kupić moto to fakt trzeba się martwić o skrzynie bo nie robisz tego prawidłowo. A później beczenie bo mi skrzynia padła? Dlaczego? No właśnie...
2015-04-27, 03:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#17
RE: Przebijanie biegów
Waldi 1 jeżeli chodzi o zmiane biegów bez sprzęgła w górę to znam takiego gościa co robi to bez bolesnie dla skrzyni i tym gościem jestem ja Red_icon_smile jak się ma pojecie jak pracuje skrzynia i oblatalo się trochę sprzętów,to wszystko wychodzi pięknie i gładko bez żadnego klikniecia ani zgrzytu i jestem w stanie zaryzykować stwierdzeniem że lepiej jak z Quick shifterem
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-04-27, 03:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#18
RE: Przebijanie biegów
Odnośnie tego wątku znalazłem ciekawy artykuł, podrzucam, jak to skomentujecie ? Ciekaw jestem Waszych opinii Red_icon_smile

http://www.motogen.pl/Zmiana-biegow-bez-...,5254.html
2015-04-29, 10:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->