Power commander warto ?
Autor Wiadomość
cichy_stunter Offline
Użytkownik
***

Gdańsk
Rn12 06'

Liczba postów: 105
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
#1
Power commander warto ?
Mam pytanko.W moim moto rn12 06' Mam załozone wydechy akrapovica + decatalizator do tego filtr k&n. Czy jest sens zakładać power commandera i wgrywac mapy pod taki setup ? Z tego co juz sie dowiedziałem w rn12 nie ma mozliwosci zmian map w seryjnym ecu wiec zeby cokolwiek ustawiac trzeba kupic jakis moduł dodatkowy. Czytałem na necie na ten temat i zdania są podzielone niektorzy pisza ze po zmianie wydechu na przelot trzeba koniecznie stroić na hamowni a niektorzy nic nie robia i tez jest ok. Doradzi ktoś ? Kupować pc i stroić czy jeździć i sie nie przejmować ?Red_icon_smile

https://www.youtube.com/watch?v=edk0S9KAvDk
Czy moto az tak powinno walic ogniem przy schodzeniu z obrotów ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-01-18, 12:18 AM przez cichy_stunter.)
2015-01-18, 12:13 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#2
RE: Power commander warto ?
ale co mocy ci brak ze pc
czy charakterystyka silnika kiepska
sam mam podobnie i daje rade erłan,jak obroty nieskacza silnik równo chodzi zostaw.....
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2015-01-18, 08:18 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
#3
RE: Power commander warto ?
Przy dobrym dostrojeniu moto na takim stepie uzyskasz 3-4 konie więcej... A ogniem wali bo masz decat Red_icon_smile

Sam rozważam zakup kN i decata i strojenia swojej kawy ale nie wiem czy jest sens...

Myślę że w twoim przypadku warto kupić PC i wgrywać gotowce pod wydech i filtr... A jeśli sprawa miała by być załatwiona profesjonalnie to wtedy hamownia i poprawianie mapy az do idealu.
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-01-18, 09:02 AM przez wilku7.)
2015-01-18, 08:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Artur86 Offline
Użytkownik
***

Brańsk
Kawa ZX10R '09

Liczba postów: 365
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 3
#4
RE: Power commander warto ?
w każdym bądz razie pc jest potrzebny zeby dopiąć te unowocześnienia. Powietrza mu dodałeś, a paliwa ile było tyle jest wiec coś trzeba z tym zrobić...

Chronologicznie: 
RN01, RN12, ZX10r'09, RN20, ZX10R'09

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/P2cB/
2015-01-18, 09:16 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cichy_stunter Offline
Użytkownik
***

Gdańsk
Rn12 06'

Liczba postów: 105
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
#5
RE: Power commander warto ?
Ja juz tak moto kupiłem i poprzedni własciciel tak jezdził nic nie stroił. Obroty lekko faluja myslalem ze to własnie przez wydechy ale wczoraj zalozylem kata i seryjne wydechy i dalej falowało . Przypuszczam ze jest to pewnie wina świec bo juz nie były dlugo zmieniane. Zamowiłem juz denso irydowe zobacze czy cos sie polepszy. No i zawory mam do regulacji bo lekko cykają jako moto pracuje. W przyszłym miesiacu oddam na serwis. A co do falowanie to nie wystepuje to tylko na wolnych obrotach ale np podczas jazdy trzymam rowno manete powiedzmy tak zeby było 7 tys obrótow a obroty delikanie skacza góra , dół. Może to kwestja synchronizacji przepustnic ?
A power commandera bede szukał moze cos znajde do wiosny Red_icon_smile
2015-01-18, 09:30 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Artur86 Offline
Użytkownik
***

Brańsk
Kawa ZX10R '09

Liczba postów: 365
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 3
#6
RE: Power commander warto ?
przede wszystkim rób wszystko w odpowiedniej kolejności...

zawory, świece, synchro i na koniec PCta i strojenie

Chronologicznie: 
RN01, RN12, ZX10r'09, RN20, ZX10R'09

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/P2cB/
2015-01-18, 09:33 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ssswer Offline
supek
***

cały świat :)
rn09

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
#7
RE: Power commander warto ?
dobrze tu Ci chłopaki piszą Red_icon_wink teraz pytanie czy sobie moto na tor szykujesz czy tylko do latania po mieście bo jak te drugie to PC jest zbędne z czego i tak za dużo to nie da gdzie te za dużo nie da nie znaczy że nic nie da bo coś tam by dało tym bardziej jeśli miałbyś dostęp do jakiegoś taniego PC bo nowego szkoda kupić, wydawać te 1400zł :/ widziałem niedawno na ebay tańszy zamiennik jakiejś angelskiej firmy, który sam się dostraja podczas jazdy coś w stylu PC5 z autotune Red_icon_smile opcji jest wiele, ograniczenia leżą bardziej po stronie finansowej bo jeśli Cię stać to możesz inwestować a inwestować Red_icon_smile
A W POWIETRZU UNOSIŁ SIĘ ZAPACH ZAPIERDALANIA...
2015-01-18, 11:43 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cichy_stunter Offline
Użytkownik
***

Gdańsk
Rn12 06'

Liczba postów: 105
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
#8
RE: Power commander warto ?
Moto na ulice bardziej. Tylko chodzi o to czy na przelocie bez strojenia nie szkodzi to w jakimś stopniu motocyklowi ?

Załozył bym kata spowrotem i by był problem z glowy ze strojeniem tylko zauwarzyłem ze z katalizatorem wydechy sie mega grzały jak i sam katalizator mega goracy. Na przelocie tego nie ma moge sobie spokojnie reke trzymac na kominach jak moto ma nawet ponad 100 stopni

Takie coś ktoś ma zalozone u siebie ? http://allegro.pl/bazzaz-z-fi-power-comm...55894.html
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-01-18, 12:40 PM przez cichy_stunter.)
2015-01-18, 12:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Marcine13 Offline
Młody
**

Kraków
Brak:(

Liczba postów: 77
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#9
RE: Power commander warto ?
Ja w byłej 19 jak założyłem PC z gotowa mapa dół odczuwalnie sie polepszyl lepsza reakcja na gaz w górnym zakresie cieżko wyczuć przy tej mocy. Moim zdaniem warto jakas uzywke wyrwać za pare stowek przy tych modifikacjach.
2015-01-18, 02:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
[Ziutek] Offline
Użytkownik
***

Starachowice
R1 RN22

Liczba postów: 180
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 1
#10
RE: Power commander warto ?
... albo może zmienić zębatki? Red_icon_smile
________________________________________________
Big Ben, znaczy się Bang ! Yamaha R1 RN22 by Ziutek  Red_icon_smile
2015-01-18, 02:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
janekpol Offline
Użytkownik
***

DSW
RN 22

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
#11
RE: Power commander warto ?
Jak mialem rn12 zrobiłem takie same modyfikacje. Założyłem cały przelot Akrapa filtr KN i wyniku tego powstała MEGA dziura w dolnej częci obrotów za to u góry był potwór. Nawet nosiłem się z zamiarem zmiany zębatek żeby poprawić dół. Ale jak nauczyłem się walić z klamy to już mi nie brakowało mocy na dole.
2015-01-19, 09:49 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
autocomplex Offline
MARIUSZ_RN19
***

Zduńska Wola
RN19

Liczba postów: 314
Dołączył: Nov 2014
Reputacja: 0
#12
RE: Power commander warto ?
Witam Panowie.
Mam jeszcze pytanko. Zamówiłem sobie do mojej RN20 wydechy firy TOCE. Tzn. same końcowe wydechy, bez kolektorów wydechowych i mam zamiar założyć właśnie DECAT. będą jakieś problemy z falowaniem obrotów? czy też bede musiał kupić power commander i stroić to wszystko?
Pozdrawiam.
Wielka jest moja ambicja, nie wyprzedzi mnie policja.



http://allegro.pl/piekna-yamaha-yzf-r1-1...67691.html
2015-01-19, 03:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cichy_stunter Offline
Użytkownik
***

Gdańsk
Rn12 06'

Liczba postów: 105
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
#13
RE: Power commander warto ?
janekpol a exapa miałes czy tez wywalony? Bo ja w sumie nie mam porownania jak rn12 powinna isc . Jezdzilem tylko na gixie 1000 k3 i ten w porownaniu do rn12 miał o wiele lepszy dół.
2015-01-19, 08:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
janekpol Offline
Użytkownik
***

DSW
RN 22

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
#14
RE: Power commander warto ?
Exup wywalony kat tez. Calkowity przelot. Nawet seryjna r12 ma kiepski dół w porównaniu do rn09 czy do k3. RN09 czy K2 K3 z 4tyś z gazu na gume idzie w rn12 czy rn19 jest to nie możliwe ale za to u góry tam sie nic nie dzieje a w r1 budzi się demon. Dopiero rn22 tak mi się wydaje że odzyskala dół. Podobnie jest w 10. Starsze 10 maja dól a nowsze już nie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-01-20, 10:18 AM przez janekpol.)
2015-01-20, 10:12 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
#15
RE: Power commander warto ?
Panie kierowniku, a co będzie z moją dyszką jeśli dołoże decata firmy Akrapovic i filtr powietrza KN?

Mam już w w moto wydech Yoshi R55 bez zaworu EXUP. Orginalny slip on miał ten zawór.

Poprawi, pogorszy czy nic się nie zmieni?
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
2015-01-20, 11:16 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,528
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#16
RE: Power commander warto ?
Autocomplex jak założysz y-pipa czy jak zwał decata prawdopodobnie będziesz miał falowanie obrotów jak wyjmiesz dB killery z nimi może tego nie być. Strojenie trzeba będzie zrobic natomiast nie masz konieczności kupowania PC bo możesz strojenie zrobic na seryjnym ECU

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2015-01-20, 12:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->