R1 na kategorię A2.
Autor Wiadomość
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#21
RE: R1 na kategorię A2.
kolega zaczął na jeździć na GS500 (zawody markowe) w wieku 15lat, jeździł ME Superstock 600 przez 3 lata, 2 lata w Polskim Superstocku 600, później przesiadł się na FIM Superstock 1000 jeździł dla Ducati ale miał już 22lata wtedy. Ale co to zmienia dalej lanie wody.

Lucyferus, jakieś info kiedy możemy się spodziewać Twojego "artykułu" ?
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2015-01-14, 09:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lucyferus Offline
Wujek samo zuoo
**

Kędzierzyn(Opolskie)
RN22

Liczba postów: 18
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
#22
RE: R1 na kategorię A2.
Już podczas kupna motocykla miałem zamiar przystosowania go do wymogow kat. A2. W tym celu
zabrałem go na chamownię, aby sprawdzić moc wyjściową i uzyskać materiał dowodowy do utworzenia
późniejszej opini. Po otrzymaniu wykresów parametów motocykla zaczęło się ograniczanie mocy do
pożądanej wartości 35 kW. W tym samym czasie poczyniłem działania na rzecz rozwiązania poblemu
nadmiaru mocy początkowej silnika YZF-a, która mogłaby się wydawać dyskfalifikująca wobec
głównych wytycznych kategorii A2 - motocykl o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do
masy własnej nieprzekraczającej 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia
zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla. Lecz sposóbu
rozwiązania tej niedogodności przeze mnie w chwili obecnej nie ujawnię - tajemnica slużbowa
kontynuując, będąc w posiadaniu zestawu zbioru wykresów parametrów rzeczywistych, przed oraz po
dokonaniu modyfikacji,pochodzących z chamowni postarałem się o opinię uprawnionego rzeczoznawcy,
w celu zatwierdzenia zgodności przeprowadzonych modyfikacji i wyznaczenia nowych danych pojazdu.
Z takim zestawem dokumentów oraz dokumentami Yamahy zabrałem ją na Stacją Kontroli Pojazdów aby
przeprowadzono badanie techniczne, rozszeżone o czynności weryfikacyjne dokonanych przeróbek i
zgodności wyposażenia pojazdu które przeszła pomyślnie. Nie wystąpiły ani nie zgłoszono żadnych
nieprawidłowości, zatem przystąpiłem do załatwienia pozostałych już formalności Kolejne
czynności były już takie same jak podczas standardowej rejestracji pojazdu, czyli:
- wizyta w urzędzie skarbowym,
- dostarczenie wszystkich dokumentów i zaświadczeń do wydziału komunikacji,
- wydanie dowodu tymczasowego,
- wykupienie ubezpieczenia,
- na zwieńczenie dzieła odebranie stałego dowodu rejestracyjnego


Dziś postaram się załączyć zdjęcia,oraz odpowiedzieć na pytania ale tylko dla ziombli z forum Red_icon_smile
2015-01-15, 02:14 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#23
RE: R1 na kategorię A2.
miałem honde cbr125 niechcieli mi jej zarej na 5ocm

a tu litr na a2 smiechu warte....
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2015-01-15, 08:54 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
[Ziutek] Offline
Użytkownik
***

Starachowice
R1 RN22

Liczba postów: 180
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 1
#24
RE: R1 na kategorię A2.
Lucyferus napisał(a):przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia
zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla. Lecz sposóbu
rozwiązania tej niedogodności przeze mnie w chwili obecnej nie ujawnię - tajemnica slużbowa

I tu jest pies pogrzebany... Red_icon_smile
________________________________________________
Big Ben, znaczy się Bang ! Yamaha R1 RN22 by Ziutek  Red_icon_smile
2015-01-15, 11:21 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->