RN09 problem z ??
Autor Wiadomość
MaciekR1 Offline
Młody
**

Chełm
RN09 + świr w siodle

Liczba postów: 84
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#1
RN09 problem z ??
siema, długo mnie tu nie było, praca, zagrania itd..
od zakupu moto przez 3 sezony przerobiłem 3 zestawy napędowe.
R1 zakupiłem z oryginalnym napędem przy przebiegu 22 tys km, bez znaków zakucia , napęd oznaczony symbolem niedostępnym na stronie DID.
Potem montaż 530VX DiD plus zębatki JT
ostatnio kolejny napęd 530ZVMX DID i zębatki
Przebieg zrobiony przez 3 lata to jakieś 4500 km, więc teraz zadacie sobie pytanie po jakiego h... tyle razy wymieniałem napęd..myślałem że problem tkwi w trefnych napędach ponieważ każdy jeden łańcuch nie był równy, w jednym miejscu luz 1 cm a w innym 2-3 cm, na zębatce zdawczej nie widać luzów żadnych , tylna ma odchylenie w pewnym momencie maks 3-5 mm, łańcuch idzie równo i nie skacze na podnośniku.



Problem od zakupu był taki że podczas jazdy w korku wciskam klamkę sprzęgła, moto się toczy na 1 biegu - popuszczam sprzęgło a motocykl prawie podskakuje i przy lewej nodze słychać konkretne metaliczne uderzenia jak młotkiem i tak jakby nie chciał zasprzęglić lub moje domysły że po prostu napęd przeskakuje na zębatce zdawczej. LIPA z diagnozy, wymiany napędów nic w tym temacie nie rozwiązały.
Nie występuje to za każdym razem!! sposobem na to jest mała przegazówka,puszczenie sprzęgła i wtedy nic nie stuka, nic nie tarabani i da się dalej jechać.
Drogie Bravo pomocy Red_icon_smile
aha sprzęgło łapie przy końcu, nie ślizga się, pracuje równo, biegi żadne nie wyskakują, jedynie na 6 biegu przy prędkości poniżej 100km/h lekko wyje skrzynia ale tylko jak są za małe obroty i naprawdę trzeba być chyba doktorem w słuchawkach żeby to usłyszeć.


Macie jakieś pomysły ?? jeden mechanik-stunter , przejechał się i oczywiście problem się ukrył więc powiedział że wszystko gra.[/b]
2014-10-14, 02:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#2
RE: RN09 problem z ??
Ja w swojej tez mam bez sladow zakucia i dziwne oznakowanie - czy to fabryczny to nie wiem ale 3 sezony na nim jezdze a nie wiem ile poprzednik.

W tym sezonie tez mialem takie stuki przy ruszaniu i przyspieszaniu. Ustawilem naciag, nasmarowalem i smiga.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-10-14, 02:41 PM przez MarioCFC.)
2014-10-14, 02:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ponury Klecha78 Offline
Banned

Warszawa
B-king

Liczba postów: 113
Dołączył: Jun 2014
#3
RE: RN09 problem z ??
A wałek zdawczy jest prosty ?
2014-10-14, 02:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Irek Offline
Wariat
*****

Pulawy


Liczba postów: 1,061
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 4
#4
RE: RN09 problem z ??
rama prosta?
2014-10-14, 04:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MaciekR1 Offline
Młody
**

Chełm
RN09 + świr w siodle

Liczba postów: 84
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#5
RE: RN09 problem z ??
wałek prosty i bez wyczuwalnych luzów


rama krzywa ale geometria się zgadza...Icon_wall
2014-10-14, 09:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rubyR1 Offline
Konkretny
****

Mysłowice
pięta palec

Liczba postów: 794
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 8
#6
RE: RN09 problem z ??
Przy 530 zvmx mialem takie szarpanie i stukanie przy ruszaniu. Problem znikal przy mocnym naciagu lancucha ale to chyba wina sprzetu a nie lancucha. Po drugie nawet koczis zwrocil uwage na zlocie ze moj lancuch nie uklada sie idealnie ino jest jakby taki nierowny
Red_icon_mad
2014-10-14, 10:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MaciekR1 Offline
Młody
**

Chełm
RN09 + świr w siodle

Liczba postów: 84
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#7
RE: RN09 problem z ??
nie znam sie na mechanice ale z tego co wiem to nie wolno za mocno naciągać łańcucha bo uszkodzi się łożysko na wałku zdawczym ? niech mnie ktos poprawi jak się myle
2014-10-15, 11:50 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
peter RN09 Offline
Użytkownik
***

Pasym


Liczba postów: 350
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 1
#8
RE: RN09 problem z ??
Dobrze Maciek mowisz dlatego w serwisówce jest podany prawidlowy luz łancucha jaki powinien byc w danym motocyklu
2014-10-15, 01:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->