GoPro Hero 4 już jest ;]
Autor Wiadomość
drzewo Offline
Konkretny
****

Sosnowiec
Hornet 919

Liczba postów: 829
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
#1
GoPro Hero 4 już jest ;]
Jest 4K w 30kl/s i wbudowany wyświetlacz. Są też ceny i zdjęcia kamerek

http://www.moto-opinie.info/?action=news...ad&eid=348
moto-opinie.info - Opinie o motocyklach i produktach motocyklowych w jednym miejscu.
2014-09-29, 07:20 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
godlefas Offline
MaR1usZ
****

łuuu tu tu tut tuuuu
ODWYK

Liczba postów: 997
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#2
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
będzie moja ! Red_icon_wink
___________________________________________________________


—√\~—√\~ - YAMAHA - √\~—√\~
2014-09-29, 11:02 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#3
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
taki Black to chyba już każdemu na dłuuuugo styknie, tylko kilka baterii w zapasie, większość mocowań i sprzęt na kilka lat
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2014-09-29, 11:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
drzewo Offline
Konkretny
****

Sosnowiec
Hornet 919

Liczba postów: 829
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
#4
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
Zlikwidowali największą wade, czyli brak wyświetlacza. 4k to miły dodatek, ale bez karty 128GB się nie obędzie - minuta nagrania 300MB Red_icon_smile
moto-opinie.info - Opinie o motocyklach i produktach motocyklowych w jednym miejscu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-09-29, 11:34 PM przez drzewo.)
2014-09-29, 11:28 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MetalMike Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 173
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#5
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
brak wyświetlacza to nie taka znowu wada, jak można mieć podgląd na smartphonie.
wyświetlacz podnosi cenę a wg mnie jest raczej zbędny, przecież te kamery są bardzo małe i tak nie będzie dobrze widać czy jest wykadrowane. Ze strony producenta wynika, że wyświetlacz będzie miała wersja Silver
http://shop.gopro.com/EMEA/hero4

Wg mnie dalej brakuje bardzo podstawowej rzeczy: stabilizacji optycznej - na tym polu sony zdecydowanie wygrywa.

Jak dla mnie największy plus to 120kl w Full HD - czyli 2 razy mocniejszy procesor. W przyszłości moze te 4K też sie przyda, no i blokada ekspozycji.
2014-09-30, 08:42 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#6
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
Może i wyświetlacz jest teraz mały ale mam nadzieję, że działa bez większych opóźnień. Fajnie, że mamy podgląd na telefonie ale jest on generowany z opóźnieniem i zamiast złapać kamerkę na chwilę to trzeba się z nią pobawić na tym mocowaniu.

Mi 4k czy 2.7 jest zbędne właśnie przez wielkość 1min nagarania. Notabene, plecak baterii, plecak kart podpisanych 1,2,3,4.. i ciągłe pilnowanie czy jeszcze mam czas coś nagrać czy już koniec
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2014-09-30, 10:35 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#7
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
W GoPro faktycznie jest duże opóźnienie przy podglądzie na smartfonie, ale to wina właśnie tej kamery. W sony jest 0,5s albo jeszcze mniej.
2014-09-30, 01:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#8
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
Tak się zastanawiam, do czego takiemu "Kowalskiemu" to 4K. Tej rozdzielczości filmy to już chyba na kinowym ekranie można oglądać. Mój komp nawet nie daje rady normalnie otworzyć FullHD, bo coś się już obraz przycina, a co dopiero takie 4K.
Przerost formy nad treścią.

Plusem jest to, że mooooooże coś potanieją starsze modele Red_icon_cheesygrin
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-09-30, 01:43 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo Offline
Stajenny
***


KTM RC8

Liczba postów: 269
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
#9
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
Kuba całkiem niedawno ludzie mówili : "aaaa po co komu takie Full HD" technologia idzie jak zła do przodu i nim sie zorientujesz to juz w tv za 2 kloce bedzie 4k i zdecydowanie to nie przerost formy nad treścią bo roznica jest kolosalna. Ja tam sie ciesze, karta z dobrą pojemnością to tez nie kłopot.
2014-09-30, 07:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ponury Klecha78 Offline
Banned

Warszawa
B-king

Liczba postów: 113
Dołączył: Jun 2014
#10
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
2014-09-30, 08:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#11
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
XoXo wiem, ale to mnie już jakoś nie rusza. Po uj mi 4,6,100000K do oglądania TV. Jeszcze troszkę i różnica w obrazie i tak nie będzie widoczna dla ludzkiego oka, bo nie jest ono aż tak doskonałe.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-09-30, 08:53 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
drzewo Offline
Konkretny
****

Sosnowiec
Hornet 919

Liczba postów: 829
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
#12
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
Ja nagrywam 4k od roku na telefonie i róznica jest kolasaalna w stosunku do fullhd. Wcale nie trzeba mieć telewizora 4k, bo jakość po przeskalowaniu do full hd jest i tak o niebo lepsza i da się to zauważyć gołym okiem - każdy detal jest widoczny, jak filmuje się trawe to każde źdźbło jest idealnie ostre, a nie zlewa się w jedną całość. Zrzut ekranu z filmu to jak dobrej jakości zdjęcie. Co do odtwarzania, to nie ma co panikować - wystarczy jakiś procesor 4 rdzeniowy ok. 3 Ghz, a więc do blaszaka nada się nawet słabszy model phenoma za 100-150 PLN i będzie ciągnął taki film bez kłopotu. Jedyny minus jaki widze to przeogromne pliki z filmami.

A jeszcze jedna mała ciekawostka

http://www.youtube.com/watch?v=pLiehzLTxXk

Porównanie przeskalowanych z 4k filmów z Galaxy note 3 z Canonem 5D Mark III kosztującym zaledwie 13.000PLN - zgadnijcie co nagrywa lepsze filmy. Canon mimo najwyższej klasy optyki oraz matrycy i tak nie jest w stanie przebić gówienka za 1.5k PLN, które można mieć ze sobą zawsze kieszeni. Postęp jest nieunikniony i bardzo dobrze.
moto-opinie.info - Opinie o motocyklach i produktach motocyklowych w jednym miejscu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-09-30, 09:09 PM przez drzewo.)
2014-09-30, 08:56 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MetalMike Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 173
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#13
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
Specem nie jestem ale nagrywanie 4K i skalowanie do full HD nie będzie lepsze od nagrywania w full HD bo w 4k skalujac do FHD musisz obciac 3 z 4 pikseli wiec jezeli ten 1 pixel przy tym samym sprzęcie zarejestuje to samo co 1 pixel w full HD, to nie ma prawa byc roznicy. Nawet obraz moze byc gorszy bo komputer sam pewnie ten pixel wybiera i nie musi zrobic tego idealnie. dlatego ździblo trawy nie bedzie bardziej ostre. Co innego jak zrobisz obrobke obrazu na standardzie 4K ew zrobisz jego kompresje stratna, wtedy moze byc różnica. Ale to zupelnie co innego.

A co do Note 3 i Canon to tez nie jest to w ogóle miarodajne. Mark jako aparat nagrywa z pewną głębią ostrości. elementy przed i za punktem ostrości bedą nie ostre (rozmyte) bo tak ma być. telefon ma mała głebie i wiecej rzeczy jest ostrych, oczywscie w aparacie mozna to regulować ale nie ma co wchodzić w szczegóły. Nie wiem czy wiesz ale sam youtube narzuca bardzo mocną kompresje obrazu (aby filmy zajmowaly mniej miejsca na serwerach) pogarsza to mocno jakość. Szczegolnie elementów rozmytych. Takze ten przykład wg mnie jest totalnie bez sensu.
Co nie oznacza ze note 3 to kicha. Ale np Canonem nagrano serial Doctor House i nie powiesz mi ze to słabo nagrywa, ciekawe czy note 3 by dał rade.


Osobiscie licze zeby obraz po WiFi był płynny jak w kamerze sony action cam. 4K mimo wszystko moze sie przydać nie do oglądania ale do np obrobki. Założmy ze kamera nagrala jakieś ujęcie ale chcemy mieć obraz tylko fragmentu. np 1/4 (sam środek) i mozemy to rozciągnąć na cały ekran i dalej mamy full HD. (np zrobić zbliżenie w postprodukcji). Jest regulacja ekspozycji i paru innych bajerów które sa już przydane do półprofesjonalnej obróbki. Podoba mi się też 120kl w Full HD. Bardzo lubie Slow montion.

Także jak ktoś chętny na GoPro 3 Black z pilotem to zapraszam na priv. Za pare dni wrzuce na giełde.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-09-30, 09:55 PM przez MetalMike.)
2014-09-30, 09:51 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo Offline
Stajenny
***


KTM RC8

Liczba postów: 269
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
#14
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
Ponury - no wiec dokładnie Red_icon_smile
Koczis - jedyvh to rusza innych nie za bardzo. Ja widze różnice kolosalna w jakości wiec dla mnie to plus im lepsza jakość obrazu tym lepiej.

Co do porównania 5d i Note to sie zgodzę z kolegą MetalMike plus jeszcze dodam kwestie obiektywu. W teście został użyty kiepski obiektyw Sigmy ( taki aparat i obiektyw do dupy) który przy otwartej przesłonie nie da ostrego obrazu... Wiec kręcąc przy otwartej przesłonie nie mozna spodziewać sie fajerwerków. Niech nakręcą cos 5d z obiektywem Canon L, ktore ostrzą przy najbardziej otwartej przesłonie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-09-30, 10:41 PM przez XoXo.)
2014-09-30, 10:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mihu Offline
Użytkownik
***

Świecie
zimuję bez moto

Liczba postów: 100
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
#15
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
Tak się zastanawiam (jak Koczis), nie lepiej kupić 3 takie kamerki?

http://shop.gopro.com/EMEA/cameras/hero/...01-EU.html

Co tam wifi i co tam wyświetlacz, miałem gopro hero black 3+ i szczerze, gdybym kupował jeszcze raz, kupiłbym silver (jak nie white i nie 3+ tylko 3), teraz po lifcie ma wyjsc gopro hero, co prawda 5MP matryca a nie 12 czy 8MP, ale jeżeli zaczną się pojawiać z tej kamerki filmiki na YT i jakość będzie zadowalająca zastanowię się przy kupnie sprzęta na kolejny sezon nad 2 lub 3 takimi kamerkami.

Niezłe filmiki kręci się nie jakością, ale ujęciami, w dodatku super by było gdyby mieć 2-3 ujęcia do obrobienia. Red_icon_smile

https://www.youtube.com/watch?v=8rj8uO63zs8

https://www.youtube.com/watch?v=H8mvjEOU5i0
2014-10-02, 06:55 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
DANIEL_208 Offline
Młody
**




Liczba postów: 38
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#16
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
Witam jako że za parę dni mam urodziny to postanowiłem kupić sobie prezent kamerki gopro 4 silver . Na początku wszystko było ok ale po aktualizacji . jest taki objaw jakby nie działał przycisk od włączania i wyłączania . Wciskam ten przycisk to kamerka nie reaguje . Czy ktoś się spotkał może z takim czymś albo słyszał o takich objawach . Jestem trochę rozczarowany bo nie wytrzymała nawet jednego dnia . Red_icon_mad
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-01-11, 08:21 PM przez DANIEL_208.)
2015-01-11, 08:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#17
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
Też sobie sprawiłem taka kamerke i tez na urodzinki Red_icon_cheesygrin

Z tego co wiem to do 4 aktualizacja ma wyjsc dopiero w lutym Red_icon_smile

Jak masz jakies problem to zaloguj się tu http://kamerypov.pl/index.php/index
goscie znaja się na rzeczy


pozdro666
2015-01-11, 08:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
DANIEL_208 Offline
Młody
**




Liczba postów: 38
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#18
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
Podłączyłem ją do kompa i wyskoczył mi komunikat ze dostępne jest nowsze oprogramowanie( czy coś w tym stylu ) wiec to włączyłem i po tej operacji coś jej odwaliło . Red_icon_sad
2015-01-11, 09:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
drzewo Offline
Konkretny
****

Sosnowiec
Hornet 919

Liczba postów: 829
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
#19
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
Ja kupiłem model Hero 2014 i przyznam że jak na tak śmieszną cene(550 PLN w popularnych marketach) to naprawde robi robote - ma takie same kąty nagrywania co gopro 4, a bateria chodzi 2x dłużej - zmierzony czas to 3 godziny i 26 minut(dane z kamerypowv.pl bo sam tyle nie nagrywałem). Jakośc obrazu w dzień zbliżona do gopro4! Kto nie wierzy: https://www.youtube.com/watch?v=qQGWI3geHu8

A Wifi, piloty i inne bajery? Na co to komu skoro kamerka włącza się i nagrywa po wciśnięciu jednego przycisku i po kolejnym naciśnieciu wylacza Red_icon_smile Jest też pare minusów - kamerka daje dupy w trudniejszych warunkach oświetleniowych, gdzie gopro4 nadal ma ostry obraz, za to kosztuje 4x mniej od blacka. Większą recenzje walnąłem w moto opinie + przykladowe nagranie z moto. Mój brat napalił się na 4 black więc wkrótce będe testował obie ramie w ramie Red_icon_smile
moto-opinie.info - Opinie o motocyklach i produktach motocyklowych w jednym miejscu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-02-02, 12:00 PM przez drzewo.)
2015-02-02, 11:54 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simptec Offline
Młody
**




Liczba postów: 49
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
#20
RE: GoPro Hero 4 już jest ;]
Ja kupiłem GoPro Hero 4 Black i mam ten sam problem z włączaniem na szczęście jest gwarancja więc ją wysłałem do bezpośredniego importera na Polskę gdzie mają również serwis niestety używałem jej tylko jeden dzień a najgorsze jest to że czekałem na nią 2 tygodnie potem 2 tygodnie stała zapakowana w pudełku i czekała na otwarcie dałem ze 2500 z kartą i innymi bajerami i zonk kamera nie włącza się zrobiłem update firmware-u i nie pomogło podobno w wersji Black zdarza się to mega rzadko mój dostawca był zaskoczony bo maja podobno jest pierwszą Black jaka wróciła a sprzedali 200 kamer, silvery podobno często im wracały.
Czekam aż przyjdzie z reklamacji już tydzień siedzi w serwisie czytałem że podobno dają nowe jak się nie chce włączać, a najgorsze jest to że zapomniałem karty pamięci wyciągnąć Red_icon_sad mam nadzieje że wróci.
2015-02-02, 07:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->