Czy im droższe paliwo i czym większa liczba oktanów, tym lepiej?
Autor Wiadomość
kamil1020 Offline
--------------
***

okolice Wrocławia
rn 19

Liczba postów: 128
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#21
RE: Czy im droższe paliwo i czym większa liczba oktanów, tym lepiej?
Kto leje 95 ten z PiSu Red_icon_smile
<R1 RN19>
2013-05-19, 07:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rolsob Offline
Użytkownik KTM RC8R
*****

Śląsk
KTM RC8R

Liczba postów: 1,162
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 3
#22
RE: Czy im droższe paliwo i czym większa liczba oktanów, tym lepiej?
Ja zawsze V-Powera Nitro + nie ma shella w pobliżu to tylko 98
KTM RC8 R / SHOEI XR-1100 / BERIK LS2-8323-BK / KNOX HANDROID / SIDI Vortice
2013-05-19, 08:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Irek Offline
Wariat
*****

Pulawy


Liczba postów: 1,061
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 4
#23
RE: Czy im droższe paliwo i czym większa liczba oktanów, tym lepiej?
ja nie jestem z pisu leje 95 nie odczuwam róznicy jak zaleje 98.
pare razy zatankowałem na shelu jakiś vpower to jakby żawawszy był ale moze to w głowie siedziRed_icon_smile
2013-05-20, 08:22 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Allah84 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 377
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#24
RE: Czy im droższe paliwo i czym większa liczba oktanów, tym lepiej?
raz zalalem 95 i to byl jedyny raz... moze woda byla albo inny syf ale walilo mi po nie z rury jak z kałacha przepalala i jakis czarny syfek wystrzeliwalo. 15 tys km juz nia przejechalem i tylko orlen 98, ale kurcze jak bylismy kilka razy na shelu iv-powerke zalalismy to powiem wam ze roznicy w mocy moze jako takiej niema ale za to inaczej chodzi jakby plynniej ;d niewiem ciezko to okreslic ale inaczej ;d
2013-05-20, 08:32 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Misiek Offline
Moto-Team-Słupsk
***

Słupsk
RN22

Liczba postów: 115
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
#25
RE: Czy im droższe paliwo i czym większa liczba oktanów, tym lepiej?
Wosiu ma racje, Ecu jest ustawione na ok. 95 oktanów i choćbyś sie zesrał to w seryjnym silniku wiekszej mocy nie uzyskasz bez zmiany mapy, mozliwe ze silnik bedzie troszke równiej pracował na wiekszej ilosci oktanów lub mieszanek. Co do samego paliwa to zrozumcie jedno, ze czy lejesz na Orlenie, Shellu czy BP to w Polsce w 90% kilku procentach paliwo jest lane z Rafinerii Gdanskiej albo Petrochemii Płockiej no i troche z Trzebini wiec masz tak na prawde 2 odbiorców na caly kraj co za tym idzie czy lejesz na Auchanie czy Orlenie to jeden chuj. Co innego są same dodatki typu Ultimate, V-power itp. ktore sa dodawne bezposrednio na stacjach. Faktem jest, że stacje benzynowe dodawają róznych tanich rozpuszczalników do paliwa powodujac ich słabsza jakosć. Nie ma mozliwosci wlania wody do zbiornika z paliwem bo zwyczajnie sie nie mieszaja wiec woda zostaje na dnie. Chrzszczone paliwo to paliwo z rozpuszczalnikami , a nie z wodą. Mamy 2 cysterny paliwowe w firmie i kierowcy czesto opowiadają jak jest naprawde. Nie tankowac również jak jest dostawa paliwa bo miesza sie z syfem na dole, a nie wszystkie zbiorniki na stacjach sa nowe wiec na dnie zawsze cos sie zbiera.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-05-20, 04:29 PM przez Misiek.)
2013-05-20, 03:07 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,528
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#26
RE: Czy im droższe paliwo i czym większa liczba oktanów, tym lepiej?
Niezgodze sie z tym ze paliwo w auchanie i orlenie to to samo. Tak jak np niedaleko mnie jest stacja bliska i paliwo jest marne nje wspomne o ropie jaki syf dalej jest orlen i juz paliwo duzo lepsze, a niby orlen i bliska jeden chuj

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2013-05-22, 10:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Jaszczu Offline
Młody
**

Polkowice
RN04

Liczba postów: 39
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
#27
RE: Czy im droższe paliwo i czym większa liczba oktanów, tym lepiej?
(2013-05-22, 10:46 PM)ToR_GT napisał(a): Niezgodze sie z tym ze paliwo w auchanie i orlenie to to samo. Tak jak np niedaleko mnie jest stacja bliska i paliwo jest marne nje wspomne o ropie jaki syf dalej jest orlen i juz paliwo duzo lepsze, a niby orlen i bliska jeden chuj

To prawda, że stacja stacji nierówna. Nie ma reguły. A spróbujcie kiedyś zatankować w Niemczech - myślałem, że wsiadłem do innego samochodu, tak się lepiej zachowywał. Ciekawe, czy na moto też ma się takie same odczucia.
2013-05-23, 06:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->