pomysl na montaz kierunkow
Autor Wiadomość
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#1
pomysl na montaz kierunkow
Mam standardowe fabryczne mocowanie tablicy i kierunkow i tak caly czas rozkminiam jak zalozyc cos mniejszego i zgrabniejszego do trzymania tablicy i kierunkow, zauwazylem, ze moglbym na tablice wykorzystac albo mocowanie tej starej duzej plastikowej obudowy bo patrzac od tylu zauwazylem, ze jest tam taka mala dwuramienna metalowa blacha ktora idealnie by mogla trzymac tablice no ale... znow najwiekszy problem kierunki, moglbym isc na latwizne i kupic gotowca czyli jakiegos fendera za 100-200zl albo kupic lampe tylna z kierunkami co jest dla mnie bardzo malo bezpieczne w ruchu ulicznym ale chcialbym cos innego wykombinowac co bedzie ladne i bezpieczne dla mnie. Jak u Was w rn12 i rn19 jest to wykombinowane ? Dzieki za fotki i pomysly na to !
2014-05-29, 12:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#2
RE: pomysl na montaz kierunkow
A jakby zrobic np ze same kierunki jakos subtelnie zamontowac na miejscu tablicy ? a tablice gdzies w głębi koło koła albo nawet na miejscu tylnych setow kierowcy ... widzialem zajebista opcje u znajomego w CBR 1000 rr gdzie tablice mial zamontowana kolo kola w głębi a kierunki mial w postaci dwoch krotkich paskow ledowych zamontowanych na zadupku od dolu .. ciezko mi to opisac cholera ale wygladalo to zajebiscie .
2014-05-29, 12:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MetalMike Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 173
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#3
RE: pomysl na montaz kierunkow
Dżony przeczytaj dokładnie 1 post. Red_icon_smile
2014-05-29, 12:40 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#4
RE: pomysl na montaz kierunkow
No wlasnie... wiem, ze gotowce w internecie sa rozne, ale ceny mnie rozpierdalaja, to co marider polecil to ok, na bank by mi sie podobalo, ale jak widze cena 400zl za kawałeczek aluminium to rozjebany jestem na łopatki .. kurwa napęd pełny dobry kosztuje okolo 700zl a kurwa kawalek blaszki do tablicy 400 ?! jeszcze na glowe nie upadlem by topic tyle forsy na to, dlatego szukam tanszej alternatywy ktora nie bedzie droga, niebezpieczna i brzydka .
2014-05-29, 01:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,528
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#5
RE: pomysl na montaz kierunkow
Ja mam R&G mocowanie a kierunki w lampie i nie uwazam by one byly niebezpieczne moim zdaniem waznjensze sa przednie

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2014-05-29, 01:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#6
RE: pomysl na montaz kierunkow
Thor patrzac z punktu widzenia kierowcy za Toba... potrafie sobie wyobrazic, ze koles np w sloneczny dzien jadac za Toba busem z towarem moze nie skumac, ze pali Ci sie na zolto lampa tylna to znaczy, ze bedziesz za chwile skrecal ... ogarniety gosc skuma, ale nie kazdy pospolity polak to ogarnie, i nie chce przez to zeby mi z dupy garaż ktos zrobil.
2014-05-29, 01:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo Offline
Stajenny
***


KTM RC8

Liczba postów: 269
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
#7
RE: pomysl na montaz kierunkow
Według mnie tak samo ma szanse zauważyć jak i normalne. Jeździłem na swojej rn20 przez cały czas tak i żadnego problemu, latam z Thorem i tez wyraźnie widac a pod słońce to i zwykle ciezko zauważyć. Wiadomo, ze sa lampy z kierunkami i lampy z kierunkami, raczej sugerowalbym sie cena bo te tanie to faktycznie gowno.
2014-05-29, 01:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#8
RE: pomysl na montaz kierunkow
Musialbym to zobaczyc faktycznie jak to dziala bo slabo mnie to przekonuje na ta chwile ponad to łatwo stracic za to dowod pojazdu ... gdyz jest niespelniony podstawowy warunek, ze odleglosc miedzy kierunkami musi wynosic min. 15 cm ... i pizda.
2014-05-29, 02:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Żołnierz Offline
Młody
**




Liczba postów: 82
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
#9
RE: pomysl na montaz kierunkow
Bart daruj sobie te lampy z kierunkami. Pomierz sobie otwory jakie musisz mieć, zrób rysunek techniczny, niech Ci w zakładzie wytną np. wodą ten wzór, pozaginaj sobie tylko część co przykręcasz pod zadupek, uszy na migacze i po sprawie. Koszta to jakieś 50zł, no 100zł to już maks z malowaniem proszkowym Red_icon_smile

W sumie jakbyś chciał to za 100zł mogę Ci to ogarnąć. Pomierz mi tylko dokładnie co do mm rozstawy otworów, wyślij kilka zdjęć zadupka od spodu, z boku itp. i dopisz pod jakim kątem chciałbyś mocowanie - ewentualnie wyślij fote z boku motocykla i narysuj w paincie kreseczke jak ma być tablica, to przygotuje już w odpowiedni sposób.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-05-29, 02:45 PM przez Żołnierz.)
2014-05-29, 02:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#10
RE: pomysl na montaz kierunkow
Ja tam jestem zwolennikiem kierunków w lampie, mam takie w 3cim motocyklu i nigdy ni miałem problemu. Dużo znajomych z takimi jeździ, i widać bardzo dobrze i wyraźnie jak skręcają, jest bardzo duży kontrast pomiędzy czerwoną lampą tylnią lub stopem, a żółtymi kierunkami. Z przeglądami też nie było problemu o ile podświetlenie tablicy taka lampa ma, a nawet te chińskie mają. Co do różnic widoczności, wcześniej miałem chinole z ebaya za 60 zł, teraz mam jakąś włoską za 300, i jedna i druga wg mnie tak samo widoczna.
2014-05-29, 04:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#11
RE: pomysl na montaz kierunkow
Taka odpowiedz mi sie podoba, rzeczowo odpowiedziane. Zastanowie sie nad tą kwestią poniewaz nie wiem jeszcze na co sie zdecydowac czy na montaz tablicy z kierunkami pod wydechami czy same kierunki pod wydechami a tablica glebiej np w miejscu mocowania setow pasazera.. i ta i ta opcja mi sie podoba Red_icon_smile
2014-05-29, 04:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,528
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#12
RE: pomysl na montaz kierunkow
kierunki w lampie widać dobrze i nie ma problemu by ktoś je zobaczył jadąc z tyłu (jedynie ten odstęp miedzy kierunkami ale nikt do tego się nie przyczepił) jak Xoxo napisał są lampy z kierunkami które widać i są takie dziadoskie które ledwo widać. Podświetlenie Led mam z mocoawnia tablicy R&G

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-05-29, 05:00 PM przez Thor.)
2014-05-29, 04:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->