A to i ja się pochwalę swoją RN19 :)
Autor Wiadomość
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#41
RE: A to i ja się pochwalę swoją RN19 :)
As nie ma tak dużo roboty z demontazem tych crashow przedniej osi trzymają się na jednej szpilce,która przechodzi przez oś.Także przy zmianie opony nie ma żadnych utrudnień.
Ale przednie koło można obkrecac? Nie słyszałem o takich praktykach , przecież klocki są ułożone pod każdą tarcze i jak nawet jest to możliwe to nie pogarsza się hamulce?.
Dzięki i zobaczymy się napewno w tym sezonie na Kisielinie to mi tam coś podpowiesz odnośnie torowania

.
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2016-01-01, 09:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#42
RE: A to i ja się pochwalę swoją RN19 :)
Nie chce żeby znowu było że wiem wszystko Red_icon_tongue .. ale wierz mi oj przeszkadza oj przeszkadza .. Jak masz 40 minut to latasz jak ze sraczką ..
- ledwo zjedziesz, rozbierzesz się .. kombik dasz na słońce i kask na wentylator już minie 10 minut
30 to deadline
- moto na stojaki, koc na tył - diagnoza o stanie przedniej opony, klocków .. klucze, coś się napijesz 5 minut
25 to deadline
- rozbierasz przód, nie daj Boże zmiana klocków .. zawsze walka z zaciskami, śrubami .. ośką która qrwa zawsze ALE TO ZAWSZE jak się spieszy to ci za cholerę wejść w felgę nie chce Red_icon_tongue - 15 minut
10 to deadline
- zapinasz szybko koc na przód - już wiesz że dupa będzie z zagrzania przodu ale spoko to da się ogarnąć pierwszym kółkiem + dopasowanie klocków o których piszesz .. Red_icon_smile do tego posprzątanie, chociaż chwila na wytarcie ręcznikiem >> 5 - 7 minut
ok 3 min do deadline a gdzie UBRANIE, zdjęcie koców, stopery ... i KURWAAAAA!!!!!!!  PALIWO !!! CZY nalewałem paliwa? .. QRWA jego mać .. NIE NALAŁEM PALIWA .. jasny chuj !!! Szlag by to trafił, już jest sygnał na wjazd na sesję .. ja pierdole szybko , rękawice, kask .. szybko słonik .. kanister .. kurwa .. kluczyk do baku !!!  Ja pierdole  ... chuj by to trafił.. dobra jebnąć byle gdzie tego słonia i kanister .. dobra .. szybko KASK, RĘKAWICE .. kluczyk do stacyjki .. zapalmy .. OK .. ruszamy na sesję .. KUURRWWWAAAAAAAAAA !!!!!!!! A ciulu stopery założyłeś ??!?!?! Qrwa jego mać ....................
...................................................... itd .. Red_icon_smile
No i tak to na szybko wygląda Red_icon_smile ..... więc gdzieś miedzy tym wszystkim wpasować trzeb jeszcze zabawę z tą szpilką i samokontrującą nakrętką .. z tym małym kluczem który NIGDY nie chce wejść do tej plastikowej rolki Red_icon_smile .. zabawa z dwiema nasadkami na dwóch małych grzechotkach .. a ciul Red_icon_smile .. jeb w kąt i finał .. założę wieczorem .... i tak to leży do dzisiaj Red_icon_smile ...

Co do obracania opon ( tudzież felgi z przodu ) .. to całkiem normalne i nic nadzwyczajnego .. Krążą legendy o wyjebkach na pierwszym winklu po takim zabiegu ale to zwykłe legendy .. Tak tył jak i przód możesz śmiało obracać i zużywać równomiernie z tym że tył wiadomo musisz zanieść albo walczyć sam wieczorem ( jak dla mnie druga felga z oponą na tył przy jeździe po torze to absolutne minimum ) no a przód - myk i masz odwróconą Red_icon_smile .. W ZX-10 jest to specjalnie zrobione fela jest symetryczna, jak już sprawdziłem w RN22 też ... w Hondzie 600RR i 1000RR też - chociaż piórka ( szprychy czy ramiona )  w 600 u kolegi Romana z Zimnej Wódki ( mega nazwa ) były skierowane po skosie i jak odwracał to było to widać Red_icon_tongue ....
Klocki to problem na 2 - 3 hamowania .. a jak masz wprawę to na jedno i problem znika ... na pierwszym okrążeniu zresztą i tak bez pomiaru ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-01-02, 06:28 PM przez A.S..)
2016-01-02, 06:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#43
RE: A to i ja się pochwalę swoją RN19 :)
No ja narazie jeździłem tylko na kisielin to mi tam opony tak w oczach nie znikały żeby obkrecac i nawet o tym nie myślałem Red_icon_smile no i na Kisielinie jest czasu w opór Red_icon_smile także też nie ma z tym problemu. Teraz mam założone tarcze z rn 22 i nie widać po nich nic zużycia.Porostu wyglądają jak nowki, ale poprzednie miały już lekki rant i nie były równo podebrane, także przy takim stanie tarcz nie wiem czy klocki by się tak szybko ułożyły. A szlak mi trafił te tarcze bo po ostrym szaleństwie na Kisielinie jak zjechalem z toru jeblo tak deszczem, że chyba tarcza za szybko stygla i ja wyglo. I po tamtej przygodzie zaczęło mi walić kierownica. No i musiałem zmienić. Ale teraz przy takich tarczach i dzięki Tobie będę sobie obkrecal z przodu oponke bo tarcze mam super, a wiadomo że kisielin jest prawym torem Red_icon_smile
Z tyłu obkrecam oponę jak się podjedzie z jednej strony, ale to już na serwisie. Choć nie ukrywam, że felga by się przydała
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2016-01-02, 09:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cineks Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 280
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#44
RE: A to i ja się pochwalę swoją RN19 :)
Dżony a to nie można zrobić kilku sesji startując w odwrotną stronę? Wtedy masz lewy tor i nie trzeba opon przekładaćRed_icon_cheesygrin
2016-01-02, 11:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#45
RE: A to i ja się pochwalę swoją RN19 :)
Można w tygodniu jak jest mało ludzi. To się można dogadać, a ja tylko na weekendy mam czas i wtedy niestety nie ma jak.Ale na cały dzień opony mi wystarczają Red_icon_smile
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2016-01-02, 11:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adams Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 223
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#46
RE: A to i ja się pochwalę swoją RN19 :)
Widzę, że w tym sezonie będzie przy kim się pouczyć jazdy na torze, bo i ja ten sezon planuję troche pomeczyć Rkę na torze, tyle że ja mocno amatorsko - koń stary, ja bez formy i ambicji na bycie Rossim. Ale chętnie pojadę z Wami żeby ponadganiać braki w wiedzy, pozycji i technice Red_icon_smile Tylko ja Kisielin i Poznan, raczej nic więcej, za cienki w uszach żeby pchać się na Brno czy Węgry.
2016-01-03, 11:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#47
RE: A to i ja się pochwalę swoją RN19 :)
Odwracamy zawsze tylko na Radomiu - średnio co 1.5 - 2 godziny ...
Adams - na Radomiu też jest fajnie na początek więc opcji sporo .. a NIE MA CZEGOŚ takiego jak "nie amatorsko" Red_icon_smile
Jeśli ktoś uważa że zapierdala i jest najszybszy to jest zwykłym pyszałkiem bez rozumu który w dupie był i gówno widział .. ZAWSZE jest ktoś szybszy, zawsze każdy z nas się uczy .. ZAWSZE !!!
Czy jedziesz na Poznaniu 2.00 czy 1.40 punkt odniesienia masz ten sam .. cały czas trzeba szukać u siebie błędów .. szukać szybszych, słuchać motocykla i dążyć do perfekcji w każdym winklu - Posłuchaj rozmów kolegów zjeżdżających a toru Red_icon_smile .. czy są w grupie D czy A - rozmowy są takie same Red_icon_smile !!! Ale odkręciłem .. ale tam wszedłem na petardzie .. itd ... itd ... Cały czas każdy odbiera swoją jazdę tak samo tylko czasy są inne Red_icon_tongue ..
Prawdziwi zapierdalacze nigdy nikogo nie wyśmiewają, zawsze POMOGĄ jak tylko się da i zawsze gonią za kimś innym .. więc absolutnie nie ma tu żadnego stresu ... Jeśli ktoś cię wyśmiał czy zakpił z czyjejś jazdy to jest pajacem i tyle .. Trzeba szukać ludzi normalnych ... Red_icon_smile ..
2016-01-03, 02:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#48
RE: A to i ja się pochwalę swoją RN19 :)
Nic dodać nic ująć Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2016-01-03, 02:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#49
RE: A to i ja się pochwalę swoją RN19 :)
As dobrze pisze Icon_rock
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2016-01-03, 02:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adams Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 223
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#50
RE: A to i ja się pochwalę swoją RN19 :)
As, spokojnie, nawet jak ktoś mnie wybrechta z moim czasem i litrem między nogami - zero spiny. Motocykle to jedna z moich zajawek, ale podobnie jak ze snowboardem - mam świadomość, że za mało jeżdze żeby być w tym dobrym a w oszukiwanie się, że jak kupie nowego konia, koce, turbo amor skrętu i zawias Ohlinsa i bede szybki jestem za duży - po prostu wolę to wlać do baku i popracować nad podstawami - jak w szerszym gronie i z odrobiną konstruktywnych wskazówek - to już w ogóle będzie miło Red_icon_smile

żeby nie kontynuować OT - Dżony, Twoje RN19 jest naprawde super sprzętem, a połączenie setów z łancuchem naprawde robi robote, sam tak zrobiłem w mojej babci, tylko na złoto Red_icon_smile
2016-01-03, 11:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->