Jaki kask do 1500zł
Autor Wiadomość
adams Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 223
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#21
RE: Jaki kask do 1500zł
Sam stałem pod podobnym wyborem w zeszłym sezonie. Finalnie zdecydowałem się na HJC r-pha 10+ w malowaniu Cage.

Ogólnie moje wrażenia:
- Ładnie wykonany, choć lakier moim zdaniem nie jest super trwały - jak wyciągałem z puzderka to był szał, ale niestety pojawiają się malutkie odpryski.
- Wnętrze ma ze srebra Red_icon_LOL a na poważnie - całkiem symaptycznie się domywa ta wyściołka, jest delikatna. Natomiast nie jest też super trwała - może to detal ale ja noszę zawsze 2-3 dniowy zarost i na policzach widać już slady zużycia
- pinlock mam zapięty na stałe, więc problemów z parowaniem szyby brak nawet w ciężkich warunkach
- lekki jak piórko, naprawdę nie czuć że ma się garnek na łbie
- dwie szybki to miły detal, a przepięcie szyby to dosłownie 2 sekundy
- dopięcie szybki - trzeba się przyzwyczaić ale potem można latać srogo a nic się z szybką nie dzieje
- dostępność gratów na wymianę to super plus

O czym jednak dowiedziałem się po fakcie, to wytrzymałość garnka na uderzenia z boku - trafiłem na test na jakiejś stronce w UK i okazuje się ze r-pha (nie plus, ale to raczej nie ma znaczenia) jest super wytrzymały z kazdej strony (przód, góra, szczęka) ale boki były na poziomie dostatecznym. To spory minus dla mnie w przypadku takiego garnka.

edit - oto link: http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/hjc-r-pha-10

Ogólnie - zakupu nie żałuję, mam gwarancję 5 lat, lekki sportowy kask, dość cichy. Sporo gratów do kasku się dostaje, a to duży plus. Najbardziej zniechęcił mnie ten test, gdybym wiedział wcześniej chyba uderzyłbym w Shoei albo AGV.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-04-23, 07:45 PM przez adams.)
2014-04-23, 07:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#22
RE: Jaki kask do 1500zł
Ja mam HJC RPHA 10 PLUS i jestem zadowolony, zestaw juz byl tutaj opisywany, kask wygral testy w motorrad na najlepszy kask w segmencie premium i ja nie narzekam na niego, przy ponad 250km/h glowa nawet nie drgnie z powodu zawirowan powietrza, jest przyjemny po zalozeniu na glowe, nic nie cisnie, nie uwiera, dokupilem sobie szybke "lustrzanke" i wyglada na prawde super Red_icon_smile ze swojej strony polecam.
2014-04-24, 08:30 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
sufitowski Offline
Młody
**

śląsk


Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#23
RE: Jaki kask do 1500zł
ja bym poszukał jedynej słusznej opcji a mianowicie Shoei X-Spirit (czy też wersja US X-Eleven) jedynka ... bo dwójka raczej się nie zmieści w budżecie ... i nie słuchaj pieprzenia o braku pinlocka bo przy jego wentylacji nie ma w ogóle takiej potrzeby .... pozdr
PS. nie jest najcichszy ale wentylacja mega ... no i czujesz że trzymasz w ręce cos na prawdę "made in japan" ....
2014-04-28, 09:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ZuuGor Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
#24
RE: Jaki kask do 1500zł
Wiem, że temat trochę stary ale nie chce zakładać nowego. Mam pytanko czy warto kupić ten kask w tej cenie: http://online4-biker.com/pl/p/SHOEI-XR-1...-TC-5-/697 czy lepiej za tą kasę wybrać coś innego. Najbardziej zależy mi na ciszy Red_icon_smile
2016-07-11, 11:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Sieniek Offline
Młody
**

Nowa Sól
RN19/MRF 140HQ

Liczba postów: 99
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#25
RE: Jaki kask do 1500zł
Jak ci nie przeszkadza dość głośny kask (jak nie robisz długich tras to nie powinien) to bierz, innych wad przez około 6 lat nie odnotowałem. 

Co do ceny to sie nie wypowiem bo nie śledzę rynku i nie wiem czy to duża za niego teraz cena czy nie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-07-11, 11:49 PM przez Sieniek.)
2016-07-11, 11:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ZuuGor Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
#26
RE: Jaki kask do 1500zł
Rozumiem. Wolałbym cichy kask. Zastanawiam się też nad shark speed-r dużo osób na forum pisało, że go ma w sumie jest też tańszy. Może ktoś miał styczność z tymi dwoma kaskami i może się wypowiedzieć?
2016-07-12, 08:29 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#27
RE: Jaki kask do 1500zł
Jeździłem w większości tych kasków na testach (w zaprzyjaźnionych sklepach nie ma problemu żeby mi dali jakiś na weekend). Napiszę tylko moje odczucia w skrócie:
Shoei NXR - Słabizna, najdroższy w tej klasie, głośny i nie do końca pasował (ma specyficzne ułożenie policzków i części skroniowej. Inne firmy przylegałuy równo a tutaj albo luz albo za ciasno). Poprzedni model Xr-1100 był zdecydowanie lepszy.
HJC RPHA 10+ - jeździłem chwilę tylko, bardzo fajny opływowy z dobrą wentylacją ale dość głośny jak to kaski sportowe.
HJC RPHA 11 - tutaj trochę poprawiona 10. Ten miałem na cały weekend ale pewnie z 200 km zrobiłem tylko... PRzy wyższych prędkościach można kręcić głową, dobrze wyprofilowany z fajnym spojlerem. Wentylacja to poprawiona z 10+ więc jest bardzo dobrze. Jedynie w czym mi nie pasował to że jest głośny (tak wiem, każdy sportowy będzie głośny... ale nie bo kolejny jest wyjątkiem od reguły)
Shark RACE-R - no i właśnie, po weekendzie w nim stwierdziłem że mój stary AGV (model T2 - więc swego czasu prawie najwyższa półka) nadaje się na śmietnik. Bardzo dobra wentylacja, podobnie jak w HJC 10+ czy 11(ciężko powiedzieć który z nich ma lepszą, trzeba się przejechać), opływowy z dobrym spojlerem z tyłu - tutaj znowu bardzo bardzo zbliżony do RPHA 11. Chyba ma najszersze pole widzenia, ale to już opinia zasłyszana bo sam nie miałem ich dzień po dniu żeby bezpośrednio porównać. A najważniejsze - Ten kask jest CICHY!
SPEED-R - mniej opływowy (mniejszy spojlerek), głośniejszy od Race-R'a no i wg mnie lepiej dołożyć do modelu wyżej, chyba że blenda jest głównym powodem jego wyboru.

Nie możesz przed zakupem się w nich przejechać ?
Ja aktualnie brał bym w tej kolejności:pierwsze miejsce z delikatną przewagą(głośność) RACE-R PRO, później RPHA 11, RPHA 10, XR-1100, SPEED-R, NXR.
2016-07-12, 08:49 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ZuuGor Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
#28
RE: Jaki kask do 1500zł
Blue dzięki wielkie! W takim razie wybiorę się w sobotę i pewnie kupię RACE-R PRO może ktoś da mi się też właśnie przejechać i przetestować na własnej skórze jakie są odczucia w tych kaskach.
2016-07-12, 09:18 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#29
RE: Jaki kask do 1500zł
(2016-07-11, 11:23 PM)ZuuGor napisał(a): Wiem, że temat trochę stary ale nie chce zakładać nowego. Mam pytanko czy warto kupić ten kask w tej cenie: http://online4-biker.com/pl/p/SHOEI-XR-1...-TC-5-/697 czy lepiej za tą kasę wybrać coś innego. Najbardziej zależy mi na ciszy Red_icon_smile

W tym kasku to 400 zł płacisz za samo malowanie Red_icon_wink. zwykły czarny pewnie dałoby radę za trochę ponad 1000 zł kupić.
Sportowe kaski nie są ciche Red_icon_wink zresztą chyba żadne nie są, bo moim zdaniem są głośne lub mniej głośne Red_icon_cheesygrin

2016-07-12, 11:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ZuuGor Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
#30
RE: Jaki kask do 1500zł
Tak też właśnie myślałem Red_icon_smile. Znalazłem jakiś na promocji wydaje mi się, że dobra cena https://www.4motos.pl/Shark-Race-R-Pro-C...vision-KWR w sobotę tak jak mówiłem pojadę przymierze i pewnie kupie Red_icon_smile
2016-07-12, 12:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Michaelo Offline
Użytkownik
***


Rn12

Liczba postów: 171
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#31
RE: Jaki kask do 1500zł
Rpha 11 podobno jest bardzo dobra i wypada nawet lepiej niż shoei:p No i w 11-stce podobno poprawili aż 20 elementów wzgledem 10-tki także to całkiem inny kask:p Takie info dostałem dzisiaj w sklepie bo również poszukuje nowego kasku i ppdobno lepiej dopłacić i wziąść 11 jeśli chodzi o sportową jazdę Red_icon_smile
2016-07-12, 09:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PatrykNSR Offline
Dzida
***

Staszów
SC59 2014 Black

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
#32
RE: Jaki kask do 1500zł
Ja bym wybierał pomiędzy rpha10+, sharkiem race-r albo x-lite x802 w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. Sam mam rpha10+ ale tylko dlatego, że udało mi się go kupić nowego za 900zł jakiś rok temu. Gdyby nie ta cena, wziałbym race-r bo wydawał mi się minimalnie lepszym kaskiem (lepsze wyciszenie) poza tym nie widzę różnicy pomiędzy rpha10+ a nim.
2016-07-13, 09:33 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ZuuGor Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
#33
RE: Jaki kask do 1500zł
Czytałem i oglądałem wczoraj dużo i z tego co wywnioskowałem najlepszy w tej cenie będzie chyba HJC 11. Znalazłem go za 1500zł więc myślę, że cena dobra. Ale i tak muszę zobaczyć jak to wygląda na miejscu
2016-07-13, 10:15 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
sestek Offline
Młody
**

Zamość/Warszawa
LC4 640 SM/ R6

Liczba postów: 27
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#34
RE: Jaki kask do 1500zł
Czym się różni rpha10 od rpha10+? Red_icon_cheesygrin w necie nie ma zadnych zestawien :/
2016-08-09, 04:04 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#35
RE: Jaki kask do 1500zł
Panowie takie pytanie. Który z tych kasków według Was będzie lepszy i bardziej warty kupna? Red_icon_smile

http://allegro.pl/kask-hjc-r-pha-11-ribe...ml#thumb/3

http://allegro.pl/nowy-kask-nolan-x-lite...98567.html

Z góry dziękuje za odpowiedzi Red_icon_smile


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2016-10-26, 01:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#36
RE: Jaki kask do 1500zł
Wyposażenie ma lepsze HJC ... wygląd Nolan ..
Kwestia co ci lepiej na głowie będzie leżeć .. i nie widzę w Nolanie wagi ..
Zapytaj u Macka w Legato na co może ci lepsza cenę zrobić .. a potwierdzam że ma ceny PETARDA Red_icon_smile !! I weź ten ... no chociaż ja bym najpierw przymierzył bo nie wierzę że OBA pasują ci na głowę tak samo Red_icon_tongue ..
2016-10-26, 01:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#37
RE: Jaki kask do 1500zł
Ok dzięki A.S. Red_icon_smile Nie wiem czy przypadkiem Jarek Wąsowski nie ma takiego x-lite będę musiał się jeszcze jego spytać co o nim sądzi. Najlepiej będzie oba przymierzyć, bo raczej na pewno rozmiar rozmiarowi nie równy i dopiero do Niego się odezwę z ofertą Red_icon_wink


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2016-10-26, 01:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Legut Offline
Młody
**

Kraków


Liczba postów: 22
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 0
#38
RE: Jaki kask do 1500zł
Jak A.S. napisał, mam u siebie wszystkie marki kasków, więc mamy możliwość wypowiedzieć się na temat każdego. Powtarzam jednak kolejny raz, że nawet najlepszy kask na świecie nie ochroni Twojej głowy jeśli zostanie źle dobrany do Twojej głowy (rozmiar oraz kształt skorupy).

Jeśli szukasz kasku sportowego do 1500 złotych to moje typy:
- HJC R-PHA 10+
- HJC R-PHA 11
- Shark RaceR Pro
- X-lite X802RR
- Scorpion EXO-2000

Jeśli już mierzyłeś i upatrzyłeś sobie konkretny model i rozmiar - to napisz do mnie, a postaramy się zrobić konkurencyjną cenę Red_icon_smile

Również w przypadku jakichkolwiek pytań zapraszam Red_icon_smile
2016-11-19, 11:17 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#39
RE: Jaki kask do 1500zł
Kwota na kask poszła w górę Red_icon_cheesygrin

Teraz mam dwa typy z których jeden kupię Red_icon_smile
1. X-LITE X-802RR U.C. ULTRA CARBON PURO 2
2. SHARK RACE-R PRO CARBON
Przymierze sobie jeden i drugi dobiorę odpowiedni rozmiar i odezwę się do Ciebie który chciałbym kupić Red_icon_smile


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2016-11-20, 02:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Legut Offline
Młody
**

Kraków


Liczba postów: 22
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 0
#40
RE: Jaki kask do 1500zł
Pamiętaj aby kask dobrze leżał Ci na całej głowie, aby nie było w żadnym miejscu wyraźnego luzu, a poduszki policzkowe mocno dociskały Ci szczękę.

Jeśli masz możliwość zmierz sobie gdzieś jeszcze Arai RX-7GP lub RX-7V, któregoś z Shoei X-spirit oraz Scorpiona Exo-2000.

W razie pytań chętnie służę pomocą Red_icon_smile
2016-11-20, 03:06 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->