TPS czujnik połozenia przepustnicy RN09
Autor Wiadomość
lukasz_nr Offline
Konkretny
****

Manchester
R1 2003

Liczba postów: 609
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 2
#1
TPS czujnik połozenia przepustnicy RN09
witam panowie i panie:-) mam pytanie poniewaz posiadam w domu czujnik połozenia przepustnicy ktory zakupiłem na allegro do R1 2003 rok nosze sie z zamiarem wymiany samodzielnie jednak, wole zapytac zanim cos rozbiore i juz nie złoze... na zakupionym przeze mnie czujniku sa zaznaczone slady jak był załozony, na moim ktory aktualnie jest w motocyklu tez sa slady zaznaczone czy po zdemontowaniu swojego czujnika i zamontowaniu drugiego w takiej pozycji jak jest zaznaczony do moich przepustnic bedzie działało? nie chce sobie narobic biedy dlatego wole zapytac? ewentualnie wybiore sie do serwisu na wymiane... czekam na jakies sugestie ewentualnie pomoc ze strony kogos kto taka wymiane miał juz w swojej R1
2011-07-13, 12:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#2
RE: TPS czujnik połozenia przepustnicy RN09
czujnik położenia musi być w tym samym miejscu w takim samym położeniu jak stary ,bo to decyduje o zapłonie (kont wyprzedzenia zapłonu się może zmienić ) z tym że do tego jest specjalny klucz nie wiem czy posiadasz torks z otworem ,jeśli zamontujesz w innej pozycji będziesz musiał zrobić kalibrację ustawień (diagnostyka ) tak mi podpowiada kolega
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-07-15, 04:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lukasz_nr Offline
Konkretny
****

Manchester
R1 2003

Liczba postów: 609
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 2
#3
RE: TPS czujnik połozenia przepustnicy RN09
dojscie jest tragiczne z tego co sie dowiedziałem trzeba wyjmowac listwe z wtryskami zapewne przepustnice tez, chyba nie zdołam tego zrobic w warunkach domowych bez odpowiedniego oprogramowania czy co tam trzeba do synchronizacji lub kalibracjiRed_icon_sad wiec pozostaje mi serwis chybaRed_icon_sad cena od 160zł do 250zł za wymiane i synchronizacje, wszystko ok moge zaplacic ale nie chce zostawiac moto w serwisie bo sparzyłem sie pare razy....
2011-07-15, 09:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#4
RE: TPS czujnik połozenia przepustnicy RN09
co masz na mysli przez sparzenie?
2011-07-16, 10:21 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lukasz_nr Offline
Konkretny
****

Manchester
R1 2003

Liczba postów: 609
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 2
#5
RE: TPS czujnik połozenia przepustnicy RN09
tzn ze np w dzierżoniowie w kawasaki jak miałem yamahe FZR600 chcieli mnie skroic na 1000zł gdybym sie nie znał pewnie by tak było długa historia by opowiadac, yamaha kłodzko nie polecam gdyz sami załatwiali mi silnik do tej FZRY a po 3 miesiacach zaczał sie tak sypac i nie pomogli nie wspominajac ze sam sobie swiece wymieniłem na nowe i odstawiłem im moto dostałem takie szroty ze mi sie jedna swieca ukreciła w głowicy cudem ja wykreciłem...całe szkło zostało mi w palcach a gwint w głowicy, jedyny serwis do jakiego mam zaufanie to serwis w ząbkowicach ale nie wiem czy wymiana powinna byc w yamaha czy obojetnie gdzie, zadzwonie do nich zorientuje sie w cenach. Ogolnie rzecz biorac jest to najlepsza obsługa i pomoc jaka mnie do tej pory spotkała i do nich oddał bym moto, miałem robiona 2ke w RF600R i wszystko było ok teraz robili mi sprzegło w R1 tez jest OK. wiec poki co nie moge powiedziec złego słowa. Z drugiej strony kto inny moze miec inne zdanie na temat serwisów o ktorych napisałem i moze byc z nich zadowolony to jest tylko moje zdanie i mam je z własnych doswiadczen. pozdrawiam
2011-07-16, 10:44 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->