Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie oferty w tym dziale
Autor Wiadomość
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#1
Jakie oferty w tym dziale
Zgodnie z sugestią założony został oddzielny dział, w którym będą umieszczane motocykle na sprzedaż pochodzące TYLKO od naszych forumowiczów.

Teraz kwestia zasad...

W sumie chodzi o to, jak możemy określać komu "wolno" wrzucać tutaj oferty sprzedaży.

Ja stawiam na liczbę postów - np. minimalna ilość to ... 20? Za dużo, za mało?

Zapraszam do dyskusji. Red_icon_smile

Pzdr,
BeMisz
2013-12-23, 09:27 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,526
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#2
RE: Jakie oferty w tym dziale
35postów

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2013-12-23, 09:40 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bpr1 Offline
ZIOMUS
****

Haugesund/Viken
BMW E46

Liczba postów: 594
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#3
RE: Jakie oferty w tym dziale
20 mało 35 mało ja proponuje cos ok 50
Ta pasja to wyrok, tyle że z odroczeniem...
2013-12-23, 09:56 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#4
RE: Jakie oferty w tym dziale
ja uważam ,że to 50 to minimum Red_icon_smile będzie widać po użytkowniku czy warto mu ufać Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2013-12-23, 10:52 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Irek Offline
Wariat
*****

Pulawy


Liczba postów: 1,061
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 4
#5
RE: Jakie oferty w tym dziale
Ale czy to nie narobi sie spamerów co to jest nabic 50. Moze staz na forum min. 1rokRed_icon_smile
2013-12-23, 10:55 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bpr1 Offline
ZIOMUS
****

Haugesund/Viken
BMW E46

Liczba postów: 594
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#6
RE: Jakie oferty w tym dziale
moze i tak ale rok to tez za duzo min 6 mies i jakas liczbe postow 30np
Ta pasja to wyrok, tyle że z odroczeniem...
2013-12-23, 11:13 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Matek Offline
Użytkownik
***

Siemiatycze


Liczba postów: 157
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
#7
RE: Jakie oferty w tym dziale
Bardzo dobry pomysł, sam pewnie z jakiejś oferty skorzystam jeśli coś będzie Red_icon_cheesygrin co do stażu i postów nie będę się wypowiadał bo sam jestem jeszcze "Młody" Red_icon_smile
2013-12-23, 12:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomasz Offline
Młody
**

Warszawa


Liczba postów: 50
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
#8
RE: Jakie oferty w tym dziale
Czy ilość postów świadczy o tym, iż jestem forumowiczem ? Czy to, że jestem na forum, świadczy o tym, iż sprzedawana przeze mnie R 1, jest "forumowa" ? Otóż NIE !!!!!!
1. Posty, ich ilość, można nabić w przeciągu doby.
2. Co oznacza miano forumowa R1 ?

Moim zdaniem forumowe R 1, to te których właścicieli i R 1 można zobaczyć na zdjęciach:
- w różnym czasie
- rożnych wątkach
na forum, tj. po zakupie, na zlotach, przelotach, w trakcie i po przebudowach
oraz czasie spędzonym w siodle i na forum.

Niestety forumowicze też są handlarzami i sprzedają "nie forumowe R1".

Ponadto uważam, że forumowa R1 powinna mieć Dobre zdjęcia i porządne opisy pozostałych forumowiczów (porządne mam na myśli rzetelne bez wazeliny bo ktoś jest forumowiczem). Przykładem nazwania rzeczy po imieniu jest RN 22 Maridera, i posty Czaka_Norisa (uważam, że kolega ma swoje zdanie). Krótko, konkretnie, rzetelnie, bez wazeliny i obrażania. To ułatwi znalezienie maszyny i poznamy kolegów, a nie motocyklistów którzy są już jakiś czas na forum i chcą "forumowym pseudo autorytetem" sprzedać badziewie powołując się na forum. Niestety... osobiście tego doświadczyłem, na szczęście są wśród nas KOLEDZY MOTOCYKLIŚCI.

Warto założyć WĄTEK "W SIODLE" - kto ile wykręcił km w danym roku, przy sprzedaży będzie widać forumową R 1, czy licznik kręcony oraz jak się "układał serwis". Ponadto na zlocie będzie można jakoś nagrodzić "Najlepszego Ujeżdżacza" np. darmową kolejką browca, lub bańką oleju.
2013-12-23, 12:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#9
RE: Jakie oferty w tym dziale
Tomasz masz rację ale i to do końca nie załatwi problemu ,to zwyczajnie zależy od każdego człowieka ,bo ja mogę chcieć pokazać tylko to ,co chce by ktoś widział Red_icon_smile ogólnie sprawa jest bardzo banalna ,wystarczyła by zwykła ludzka uczciwość Red_icon_cheesygrin a jak z nią jest to wiadomo i nie uniknie się zgrzytów ,co do ilości postów i ich nabijaniem ,oczywiście można ,tylko każdy umie czytać i kojarzyć Red_icon_cheesygrin na podstawie nabijania nie wyrobisz sobie zdania Red_icon_cheesygrin ja jakoś nie mam z tym problemu ,nie wspominając forumowych autorytetach Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2013-12-23, 12:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#10
RE: Jakie oferty w tym dziale
Ja tam uważam, że na razie to każdy kto się zarejestruje na forum może dawać ogłoszenie swojego moto.
Jak będzie to poważniejszy forumowicz, to zawsze w ogłoszeniu może dać link do wątku gdzie będzie już opis sprzedawanego moto(np. R1 Koczis'a hehehe).
Tak szczerze, to ile będzie tych motocykli w roku? 5-10 sztuk.
Dodatkowo taka osoba musi liczyć się z tym, że jej motocykl zostanie oceniony i nie mówię tu o sobie Red_icon_cheesygrin

Jeśli baza okazałaby się duża, to moja propozycja to:
- min. 30 postów
- w/w posty nie mogą być głównie z działu: Świeżaki, Sprzedam.
- rejestracja na forum minimum od 6 miesięcy.

Jeśli ktoś nie spełni w/w warunków, zawsze może dać info do ogólnego działu sprzedam.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2013-12-23, 05:01 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Vader81 Offline
Konkretny
****

Bielsko-Biała
YZF R1 2014

Liczba postów: 752
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
#11
RE: Jakie oferty w tym dziale
100% zgadzam sie z Koczisem
2013-12-23, 05:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomasz Offline
Młody
**

Warszawa


Liczba postów: 50
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
#12
RE: Jakie oferty w tym dziale
Koczis jak zawsze konkret, krótko, zwięźle i na temat. Red_icon_smile
2013-12-23, 07:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#13
RE: Jakie oferty w tym dziale
Teraz taka inna strona medalu- skoro mają to być forumowe szpeje w dziale do którego będą mieć dostęp tylko wiarygodniejsi forumowicze- mówię o zamieszczaniu ogłoszeń. To czemu byle świeżak może sobie wejść i zapoznać się z ogłoszeniem i na przykład sprzątnąć dobrego (bo domniemam że tylko takie szpeje będą trafiać do tego działu)- szpeja z przed nosa forumowiczowi którego np. wszyscy bardzo dobrze znamy ????? rozumiecie o co mi chodzi?????
Moim zdaniem taki dział powinien być dla tych którym się nie śpieszy ze sprzedażą i woleli by żeby moto zostało w braci motocyklowej, a dostęp do ogłoszeń mają tylko osoby o np. minimum 6 miesiącach stażu i jakieś ilości postów.
W taki sposób wystawiając motocykl w tym dziale damy znać innym użytkownikom, że -CHŁOPY WYSTAWIAM MOJE MOTO Red_icon_smile - Jest to hermetyczny system który w większym stopniu zapewnia dotarcie do moto które zostało np sprzedane przez koczisa koledze erłanowi87 i wiemy mniej wiecej co się z nim dzieje, a nie zostało sprzedane byle komu nie wiadomo skąd. Bo sprzedać jest łatwo ale jak my szukamy motocykla dla siebie to są potem problemy bo same padaczki na rynku.

Bo Ja jeśli bym sprzedawał moto w bdb. stanie to bym wrzucił je właśnie tutaj, jeśli natomiast potrzebował bym gotówki to do normalnego działu dla wszystkich..

Sorki że się tak rozpisałem ale wstałem dopiero Red_icon_smile pzdr






Icon_baseball
2013-12-23, 07:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Irek Offline
Wariat
*****

Pulawy


Liczba postów: 1,061
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 4
#14
RE: Jakie oferty w tym dziale
erlan wątpie żeby ludzie rzucali sie na forumowe moto to raz a dwa to sprzedający może wybrać komu opchnie swoją maszynę.
2013-12-23, 07:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#15
RE: Jakie oferty w tym dziale
Erłan87 nie sądzę, aby to miało jakiś większy sens. Dlaczego? Każdy jak sprzedaje moto, to w 99% przypadków zależy mu na sprzedaży, bo już ma coś upatrzone lub życie do tego zmusza.
Dodatkowo tak się składa, że jak ktoś będzie na forum dłużej to będzie wiedział, że dany Forumowicz nosi się z zamiarem sprzedaży i zawsze może wysłać PW z pytaniem - kiedy? Ja tak męczyłem Incoma i Kaczora, ale jakoś nie wyszło.
Tak więc ja osobiście nie mam nic przeciwko, że kupi ktoś kto dopiero się zarejestrował jeśli daje tyle ile sobie zawołam. Owszem i tu muszę się zgodzić, że fajnie jak moto zostaje w "rodzinie", ale z drugiej strony nowy właściciel też może zostanie na Forum Red_icon_cheesygrin

Na swoim przykładzie i mojej RN09. Zanim sprzedałem to miałem chyba z 4 osoby, które napisały mi PW, że biorą moto w ciemno jak tylko będę sprzedawał. Po pewnym czasie jak dałem info na Forum o sprzedaży to nikt w w/w się nie odezwał. Ostatecznie kupił nowy forumowicz - Patryk.
Więc czekanie na chętnego forumowicza z długim stażem może trwać i trwać.

OT. Ja swoje auto też kupiłem z Forum(OCP) i byłem tam świeżakiem Red_icon_cheesygrin poczytałem sobie o właścicielu, jak było uszkodzone(było dużo fotek, itp) potem za telefon i po tygodniu miałem nowe auto i do dziś jestem bardzo zadowolony.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2013-12-23, 08:13 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#16
RE: Jakie oferty w tym dziale
jak każdy będzie mógł dawać tutaj ogłoszenie ,to mam takie pytanie po co ten dział Red_icon_cheesygrin ? ogromnej ilości ogłoszeń i tak bym się nie spodziewał bo jak z tym jest każdy widzi .Koczis jak każdy będzie mógł dawać ogłoszenie to ten dział nie ma sensu ,myślisz że będzie tyle ogłoszeń by była potrzebna weryfikacja ? nie sądzę Red_icon_smile Wydaje mi się ,że w tym dziale powinny być rzeczy od forumowiczów dla wszystkich bo to oczywiste jak się chce coś sprzedać Red_icon_smile z założeniem ,że będą to rzeczy (motocykl ,samochód ) pewne ,nie jakieś ulepy ,domyślam się ,że ten dział ma działać na psychikę ,że z forum to nikt nikogo nie będzie chciał oszukać ,więc tutaj jest potrzebne jakieś założenie z góry Red_icon_cheesygrin takie moje zdanie Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2013-12-24, 10:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#17
RE: Jakie oferty w tym dziale
Moim zdaniem, jeżeli ten dział ma mieć sens to zamiast wymagań odnoście czasu rejestracji i ilości postów, które tak na prawdę o niczym nie świadczą, powinna być dobra weryfikacja danego moto np. przez moderatorów i administratora plus pomoc ze strony bardziej znanych i udzielających się forumowiczów. Każdy przypadek takiej weryfikacji byłby indywidualny, więc nie widzę sposobu określenia konkretnych zasad, ale wystarczyłoby moim zdaniem opinia kilku osób bardziej znanych na forum, że moto jest godne polecenia, że ktoś je widział, ktoś z tym forumowiczem latał kilka razy itp. Po takiej weryfikacji moto dostałoby znak jakości "Q" od BeMisza i można spokojnie kupować Red_icon_smile...
i zamiast skupiać się na forumowiczu który sprzedaję, bardziej skupiłbym się na moto, czyli np. ile czasu jest dana R1 na forum i jakie przygody w tym czasie miała itp.

2013-12-24, 10:54 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ssswer Offline
supek
***

cały świat :)
rn09

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
#18
RE: Jakie oferty w tym dziale
griosek ma racje, nie ma co się spuszczać, założyć kartotekę dla motocykla Red_icon_wink masę zdjęć owiewek od spodu, mocowań owiewek, lamp, jeśli ktoś jest na forum dłuższy czas i tyle samo posiada moto to pewnie nie jedną przygodę tu na nim opisze, mogę mieć milion postów, kupię zajechane R1 i jak będę ch*** to ją będę próbował pchać dalej nawet na forum, bo są i tacy ludzie, oczywiście wierzę, że na tym forum takich nie ma Red_icon_smile
A W POWIETRZU UNOSIŁ SIĘ ZAPACH ZAPIERDALANIA...
2013-12-24, 03:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#19
RE: Jakie oferty w tym dziale
OK. ja się dostosuję do większości Red_icon_smile

Ja to zrozumiałem tak, że będą dawane sprzęty osób z forum. Dla moda to nie problem, aby szybko zweryfikować czy sprzedawane moto jest dłużej na Forum, czy jest to bajk od handlarza, który się zarejestrował, aby dodać ogłoszenie.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2013-12-24, 03:17 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#20
RE: Jakie oferty w tym dziale
ok, założyłem ten dział, bo zostałem o to poproszony na priv, więc...

ponieważ od dawna uważam, że powinna tu działać demokracja, gdzie forumowicze podejmują decyzję, to zróbmy głosowanie Red_icon_smile

EDIT:
niestety coś się "zjebało" z ankietami na forum (sic!), więc będziemy musieli głosować tutaj...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-12-29, 02:26 PM przez BeMisz.)
2013-12-29, 02:20 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->