konczace sie sprzegło
Autor Wiadomość
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#1
konczace sie sprzegło
witam zauwarzyłem taki obiaw u siebie w rn 12
stojac przy wcisnietym sprzegle,jak przegazóje go ok 8rpm motocykl rusza delikatne te ruchy jak podpieram sie utrzymóje go,ale jak nogi w górze delikatnie ciognie,dodam ze luz linki ok ok 0.5mm na klamce.
na sprzegle ori zrobiłem 30.000km po wymianie stukneło juz 27.000km.
motocykl normalnie reagóje na wcisniecie klamki,tak samo przyspiesza równo gaz ,obroty i predkosc jedynie to ciogniecie na postoju mysle ze niebyło tego wczesniej.
czyżby to koniec tarcz.jekie kupic teraz co polecacie ebc jaki symbol itp sprawdzone......
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2013-09-06, 06:55 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#2
RE: konczace sie sprzegło
tak srubar , to oznaka kończącego się sprzęgła najprawdopodobniej ,chwilkę jeszcze będzie ok , parę razy ostro pojedziesz i się zacznie , jeśli chodzi o firmę ja bym polecił Lucasy (modelu nie powiem bo mam RN09) EBC miałem i padły w miesiąc ,nie wiem może miałem pecha zwyczajnie
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-09-06, 08:54 AM przez żaba.)
2013-09-06, 08:28 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Allah84 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 377
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#3
RE: konczace sie sprzegło
ke? takie objawy mialem 10 tys km temu/... nie kreci sie poprostu moto na biegu z wcisnietym sprzeglem kazde pociagnie.... aaa sprzeglo do tej pory dziala bez zarzutu ;d
2013-09-06, 08:36 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#4
RE: konczace sie sprzegło
Żaba a moczyłeś nowe tarcze w oleju 24H? To jest podstawa bo jeśli nowych tarcz nie namoczysz sprzęgło migiem się kończy.
2013-09-06, 08:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#5
RE: konczace sie sprzegło
" nie kreci sie poprostu moto na biegu z wcisnietym sprzeglem kazde pociagnie.... " pierwsze słyszę ,że się nie kręci , nie ma potrzeby tego robić to wiadomo ale ,że się nie kręci ,pytanie ,jak startują zawodnicy w wyścigach motocyklowych różnej maści ? im też pociąga ? Red_icon_cheesygrin Baca spoko tarczki temat rzeka ,pisałem o tym już prawie referat Red_icon_smile ale fakt tarczki wtedy nie kąpały się w oleju (brak wiedzy ,wtedy ) ale zrobiłem to z dwoma kompl. Lucas pochodził i się zaczął ślizgać ,EBC rozwaliły mi silnik bo się starły do aluminium ,dlatego stwierdzam że dla mnie Lucas dużo lepszy Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2013-09-06, 08:51 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
drzewo Offline
Konkretny
****

Sosnowiec
Hornet 919

Liczba postów: 829
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
#6
RE: konczace sie sprzegło
Ja też miałem ten objaw i nie koniecznie musi to być sprzęgło Red_icon_smile Zmieniłem olej na Liqui Moly i przestał ciągnąć.
moto-opinie.info - Opinie o motocyklach i produktach motocyklowych w jednym miejscu.
2013-09-06, 08:52 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#7
RE: konczace sie sprzegło
Ja też nie jestem przekonany co do ebc bo nie miałem z nimi styczności. TRW Lucas polecił bym bo takie sam zakładałem do RN04,09...
2013-09-06, 08:54 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Allah84 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 377
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#8
RE: konczace sie sprzegło
żaba na torach maja sportowe moto ;d my mamy wersje uliczne ;] raz 2 lata temu prawie pokrecilem na sprzegle i mi tarcze skleilo... szybkim wkopnieciem biego je rozkleilem i dzialaja o dziwo bez zarzutu do dzis ;d takze moim zdanie pokrecic mozna ale nie za dlugo ;d
2013-09-06, 09:02 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pewus Offline
Konkretny
****

Powiat Chrzanowski
RN20 US

Liczba postów: 633
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 3
#9
RE: konczace sie sprzegło
miałem identycznie Srubar, oprócz tego "rzężenia" sprzęgła. Po rozebraniu sprzęgła, wyraźnie widać było ślady zużycia tarcz (no i docisku sprzęgła oraz zabieraka). Teraz będę miał kevlarowe ale zaponiałem spytać swojego mechanika jakiej marki, wydawało mi się to mało istotne skoro on zamawiał, a zna się na robocie Red_icon_wink
2013-09-06, 02:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#10
RE: konczace sie sprzegło
to daj namiary jakie,koszty,typ sprzegła tarcze i przekładki.docisk i zabierak tez wymieniasz nowy czy uzywka sprezyny mam nowe ebc....
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2013-09-06, 04:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pewus Offline
Konkretny
****

Powiat Chrzanowski
RN20 US

Liczba postów: 633
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 3
#11
RE: konczace sie sprzegło
spoko dam znać, a zabierak i docisk używka bo za nowe jak już gdzieś tam wspominałem - kosztują razem 2400 zł Red_icon_smile
2013-09-06, 05:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#12
RE: konczace sie sprzegło
napisałem wam o ciagnieciu motocykla przy wcisnietej klamce,i przegazówce.
sprawdziłem to jak zachowuje sie moto w wysokich partiach obrotów i wniosek jeden slizga sie....czyli nadchodzi koniec dla tarcz...jakos narazie wysprzegla jak wciskam ale na zime wymiana,szkoda oleju ,silnika bo wiadomo opiłki leca,z tarcia,...
teraz pytanie jakie tarcze kupic.
zwykłe ebc ok 250zł
przekładki czy wystarcza lukasa ok 180zł
sprezyny juz mam ebc
wiem ze kewlarowe najlepsze ale cenowo ok 500zł
czy te ebc zwykłe wystarcza,morze jakies inne macie sprawdzone...prosze opinie

ps pewus jakie ty kupiłes,tarcze,przekładki i ile dałeś
jak sprawdzic zabierak,i docisk
chyba chodzi o to czy niepoodbiiały sie tercze na styku kosza i zabieraka ,a docisk to tylko łozysko...
jak morzesz zrób fotorelacje dla potomnych.jakie uwagi itp
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2013-09-08, 08:04 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ceder Offline
Młody
**




Liczba postów: 38
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#13
RE: konczace sie sprzegło
Ja właśnie czekam aż się moje skończy moto ma już 54tyś i nadal działa RN09 koszt w yamaha na oryginałach tarczki, przekładki, docisk i robocizna to 1300zł.
2013-09-08, 08:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#14
RE: konczace sie sprzegło
ori tarczki i taki przebieg.
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2013-09-08, 08:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ceder Offline
Młody
**




Liczba postów: 38
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#15
RE: konczace sie sprzegło
Od nowości wszystko oryginał
2013-09-08, 08:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pewus Offline
Konkretny
****

Powiat Chrzanowski
RN20 US

Liczba postów: 633
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 3
#16
RE: konczace sie sprzegło
Kevlarowe tarcze, przekładki i sprężyny marki EBC (cały komplet do RN19, cena do 650 zł). Żeby sprawdzić docisk oraz zabierak - trzeba rozkręcić wszystkie elementy sprzęgła po kolei, innej rady nie maRed_icon_smile. W moim przypadku sprzęgło nie pracowało jak należy, gdyż w docisku sprzęgła, w tych otworach przez które przechodzą sprężyny - porobiły się "wyżłobienia". Wygląda to tak, jakbyś zrobił odcisk zwojów sprężyny w plastelinie Red_icon_smile. W konsekwencji, te sprężyny sprzęgła zamiast pracować swobodnie - wchodziły w te "wżery" i blokowały się.
Co do zabieraka to jest on zrobiony jakby z 2 elementów przylegających sztywno do siebie i połączone takimi szerokimi "nitami". Te niby "nity" obrobiły się, zrobił się luz w miejscu połączenia tych elementów i przez to słychać klekoczący dźwięk podczas pracy zabieraka. Ponadto widać też odciski na całej powierzchni zębów zabieraka. Wypadkowa tych wszystkich czynników przyczyniła się u mnie do upośledzenia pracy sprzęgła.
Na dniach nagram filmik jak to wygląda, wrzucę na YT i na forum
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-09-12, 07:00 PM przez Pewus.)
2013-09-12, 06:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#17
RE: konczace sie sprzegło
co do docisku mam podobne wyzłobienia odbita sprezyna,a jak sie składa sprzegło wiadomo namoczone w oleju ,pierwsza tarcza w zabierak ta waska i potem kolejno tarcza przekładka czy jest jakas kolejnosc składania umnie tarcze w motocyklu maja naciecia 1 na inym 2 inne 3 a inne gładkie .czy ori tarcze tez maja takie wyciecia na listkach tarcz.np na scigaczu pl mówia o kolorach jakies punkty na tarczach jak składac.zdobede aparat zrobie foto oco kaman.
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2013-09-12, 07:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pewus Offline
Konkretny
****

Powiat Chrzanowski
RN20 US

Liczba postów: 633
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 3
#18
RE: konczace sie sprzegło
składasz w odwrotnej kolejnosci jak rozbierałeś to chyba oczywiste Red_icon_smile dobrze jest takie detale o których mówisz sfotografować przy rozbieraniu. Dodatkowo, można zaznaczyć flamastrem kreski wzdłuż elementów sprzęgła, a potem przenieść je oczyma wyobraźni na nowe Red_icon_wink. Nie chce sie wypowiadać na ten temat bo ja nie rozbierałem tego sprzęgła, jestem tylko teoretykiem. Wiem, że oryginalne fabryczne przekładki różnią się od tych akcesoryjnych ale suma summarum po prawidłowym złożeniu wszystko powinno działać elegancko
2013-09-13, 04:53 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#19
RE: konczace sie sprzegło
ok jasne ze składam w odwrotnej kolejnosci,ale przekładki maja takie wypóstki,i maja byc odpowiedno ułozone w kosz,docisk i sam kosz tez ma takie strzałki,i jak wspomniałem tarcze tez maja jakies oznaczenia.
składałem to nie raz i niepatrzyłem nato i chodziło dlatego pytam.bo dowiedziałem sie za tak powinno byc dla idealnego mechanizmu.
sprezyny juz dawno kupiłem ebc,teraz tarcze,i przekładki
podobno ebc standart te w niebieskim pudle odpowiadaja ori tarcza
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2013-09-13, 06:48 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pewus Offline
Konkretny
****

Powiat Chrzanowski
RN20 US

Liczba postów: 633
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 3
#20
RE: konczace sie sprzegło
zobacz sobie Srubar jak to wyglądało u mnie
http://www.youtube.com/watch?v=5EunF5t0H...e=youtu.be
2013-09-14, 01:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->