Obrócona panewka RN20
Autor Wiadomość
IsThePower Offline
matt1992
****


rn09/ rn12

Liczba postów: 768
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 3
#41
RE: Obrócona panewka RN20
Naprawiam ten piec co jest. Wał delikatnie porysowalo. Dzieki Zaba !

Koniec tematu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-09-06, 02:52 PM przez IsThePower.)
2013-09-06, 02:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
luciu222 Offline
Użytkownik
***

LUBIN
R1

Liczba postów: 278
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 3
#42
RE: Obrócona panewka RN20
Z tego co wiem pierwsza panewka raczej leci od latania na kole .. W r-1 smok olejowy usytuowany jest bardziej na środku , podczas jazdy w pionie poziom oleju się zmienia to logiczne, a bardzo dłuższej zapali się kontrolka ale nie ciśnienia tylko poziomu ... Z tego można wywnioskować jedno - trzeba lać więcej oleju niż producent zaleca ( o jakieś 400ml )
Sam Mad coś o tym w jakimś poście wspominał , że leje pełny stan na wskaźniku i to zaleca serwis.
Paru chłopaków co słyszałem to stosuje i porządnie je pałują - jak do tej pory nic się nie dzieje.
Ja osobiście też mam zalany ponad stan i przelatałem 6 tys km ( żadnych wycieków nie było 3,2 litra )
A od koła panewka nie poleci od razy tylko z czasem ...
Co do pieca nie wiem czy remontować , czy raczej drugi . Opinie są podzielone .. Jedynie tylko fachowiec ...
2013-09-06, 03:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#43
RE: Obrócona panewka RN20
Robi sie to tak:
Kupujesz uzywany wal dobrze zeby byl z korbami: na bloku u siebie masz wybite tolerancje dla panewek i to samo na wale dla czopow glownych.. Teraz sprawdzasz wedl. tych tolerancji jak grube panewki zamowic w yamasze i masz nowy piec kotry niczym sie nie rozni od tego co miales.

Dla pewnosci wrzucasz na wal roleczke plasteliny mierniczej i sprawdzasz po skreceniu bloku jak mocno sie roplaszczyla porownujac ze wzorem z servisowki no i jak jest tej szerokosci co ma to wszystko git majaonez Red_icon_wink.
2013-09-08, 09:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->