Autor Wiadomość
artur Offline
Użytkownik
***

Koblenz (Niemcy)


Liczba postów: 115
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
#1
Blokada
Witam Wszystkich!
Długo mnie tu nie było, dużo mnie ominęło... Ale taki los..
Po długiej przerwie zwracam się do Was z pytaniem, a mianowicie:
Mieszkam w Niemczech i mam prawko A2 (Wiecie o co chodzi). I stąd moje pytanie: czy nie jest grzechem kupić R1 i zdusić ja do wymaganych na A2 48 KM (35 kW)?
Ponieważ wiem że w Niemczech jest możliwość blokowania jakiegokolwiek Moto byle by miało 48KM przewidziane na A2. Z jednej strony by było dobre gdyż po 2 latach nie ma potrzeby zmieniac Moto. A z drugiej.. No właśnie 180KM---> 48KM...
Pomóżcie :/
Żyjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy niż niektórzy w ciągu całego życia!
2013-08-19, 12:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#2
RE: Blokada
Grzechem to bym tego nie nazwał, ale bardziej zastanawiam się czy to jest wykonalne. Na 100KM to tak, ale pierwsze słyszę aby udało się zejść na 48KM.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2013-08-19, 08:53 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maysterek Offline
Użytkownik
***

Dąbrówki Breńskie
R1 RN01

Liczba postów: 113
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
#3
RE: Blokada
Zostawią Ci jeden tłok i będzie w sam raz hehe Red_icon_tongue
Oddam nerkę za piękną eRkę Red_icon_cheesygrin
2013-08-19, 09:21 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#4
RE: Blokada
jak nie chcesz się pozbywać, a jest opcja z R1 zrobić TZR125 to czemu nie, ile jeszcze Ci zostało żeby A zrobić?
i ile taki zabieg kosztuje?

no i druga sprawa, jak silnik będzie się zachowywał później po takim zdławieniu, nie straci po pewnym czasie na sprawności? ktoś się wypowie w tym temacie? przykładowo wiem, że mój dziadek śmiga swoim autem do 3,5-4tys. obrotów, jak od niego pożyczyłem furę to ciężko było ją wkręcić na wyższe obroty podczas jazdy i dopiero po kilkudziesięciu km zaczął lepiej chodzić i wkręcać się normalnie, musiałem go przepalić dobrze
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-08-19, 09:27 AM przez malikowy.)
2013-08-19, 09:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
artur Offline
Użytkownik
***

Koblenz (Niemcy)


Liczba postów: 115
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
#5
RE: Blokada
No właśnie nie wiem czy jest taka opcja, musiałbym gdzieś w TÜV zapytać bo tam się tym zajmują, a jak nie to serwise Yamahy może. Koszt zabiegu który by był wykonalny to 150€-300€. Dwa lata calutkie mi zostały do zrobienia A. Także trochę czasu. Myślałem że tu się dowiem coś. W takim razie popytam w TÜV, jak się coś dowiem to Wam opisze czy jest to możliwe.
Żyjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy niż niektórzy w ciągu całego życia!
2013-08-19, 11:35 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
drzewo Offline
Konkretny
****

Sosnowiec
Hornet 919

Liczba postów: 829
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
#6
RE: Blokada
Ja bym sobie darował takie zabiegi. R1 to sprzęt do za***lania, a nie pykania po mieście Red_icon_smile Masz tańsze i lżejsze sprzęty, które zmieszczą się w tej mocy i na pewno wyjdzie ci na lepsze, a R1 z full mocą zawsze sobie kupisz jak przyjdzie czas.
moto-opinie.info - Opinie o motocyklach i produktach motocyklowych w jednym miejscu.
2013-08-19, 11:46 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
artur Offline
Użytkownik
***

Koblenz (Niemcy)


Liczba postów: 115
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
#7
RE: Blokada
Pewnie i masz rację drzewo. Zapytać nigdy nie zaszkodzi i opinie poznać też. Ale z ciekawości popytam gdzies czy jest to wykonalne i ile kosztuje bo R6 widziałem już po blokadzie. A narazie poszukam pewnie coś innego Red_icon_tongue aż wkońcu przyjdzie odpowiedni czas na... R1... Red_icon_smile
Żyjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy niż niektórzy w ciągu całego życia!
2013-08-19, 12:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#8
RE: Blokada
Niestety popieram kolegów wyżej. Byłby to rozbój w biały dzień... Tak mógłbyś się dodatkowo zniechęcić do R1. Nie ma co, teraz postaw na coś mniejszego a jak przyjdzie pora wsiadaj na R1.
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
2013-08-19, 01:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rolsob Offline
Użytkownik KTM RC8R
*****

Śląsk
KTM RC8R

Liczba postów: 1,162
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 3
#9
RE: Blokada
To jest czy tam by była profanacja !!!!!!!! R1 do garażu skuter się kup i po sprawie Red_icon_smile
KTM RC8 R / SHOEI XR-1100 / BERIK LS2-8323-BK / KNOX HANDROID / SIDI Vortice
2013-08-19, 02:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
artur Offline
Użytkownik
***

Koblenz (Niemcy)


Liczba postów: 115
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
#10
RE: Blokada
Hehe.. Odkurzaczy nie chce.. Miałem i do tego się zrazilem Red_icon_tongue no dzięki chłopaki za opinie.. Zostaje na szukaniu czegoś innego.. Pozdrawiam!
Żyjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy niż niektórzy w ciągu całego życia!
2013-08-19, 02:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maysterek Offline
Użytkownik
***

Dąbrówki Breńskie
R1 RN01

Liczba postów: 113
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
#11
RE: Blokada
Ale jakbyś wiedział coś na temat tego blokowania to możesz podrzucić na forum, może komuś się przyda Red_icon_wink
Oddam nerkę za piękną eRkę Red_icon_cheesygrin
2013-08-19, 04:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
artur Offline
Użytkownik
***

Koblenz (Niemcy)


Liczba postów: 115
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
#12
RE: Blokada
Popytam konkretniej, jak coś będę wiedział to odrazu pisze
Żyjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy niż niektórzy w ciągu całego życia!
2013-08-19, 05:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafi stg Offline
POWER R1
***

Starogard Gdański
RN 13

Liczba postów: 212
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
#13
RE: Blokada
Hej.Miałem K3 z niemiec skręconą na 25KW.W nominale 165 KM i silnik pracował jak nówka.Skęcają to chyba na przepustnicy aby nie kręciło wysokich obrotów i nie wiem czy coś jeszcze.Jak masz kaskę to weż R1 daj to warsztatu co się zajmuje tym blokowaniem i lataj te 2 lata.Potem odblokujesz i będziesz miał opanowane sprzęta a silnikowo będzie jak nowy po odblokowaniu i przepaleniu.
2013-08-19, 06:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
artur Offline
Użytkownik
***

Koblenz (Niemcy)


Liczba postów: 115
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
#14
RE: Blokada
rafi stg dzięki za info.. I znowu humor się poprawia Red_icon_smile
Żyjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy niż niektórzy w ciągu całego życia!
2013-08-19, 08:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#15
RE: Blokada
Tylko jak potem odblokujesz to się nie zapomnij i nie przypierdol w opór bo się kopytami nakryjesz Red_icon_cheesygrin

2013-08-19, 09:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
artur Offline
Użytkownik
***

Koblenz (Niemcy)


Liczba postów: 115
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
#16
RE: Blokada
Hehe.. Na początku na pewno by ciężko było Kafel Red_icon_tongue

http://www.autoscout24.de/Moto/Details.a...asrc=st|fs

Proszę bardzo, znalazłem u mnie jedną zablokowana do 34KM Yamahe, także praktycznie wykonalne Red_icon_smile
Żyjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy niż niektórzy w ciągu całego życia!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-08-19, 11:04 PM przez artur.)
2013-08-19, 10:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
artur Offline
Użytkownik
***

Koblenz (Niemcy)


Liczba postów: 115
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
#17
RE: Blokada
Chlopaki, dzwonilem Do AlphaTechnic teraz i gadalem z nimi o tej blokadzie. Jest mozliwosc juz na 48KM zdusić R1 bez problemu, zamawia sie czesci za 105 € i wystarczy podjechac do warsztatu i zamontować, jest to blokada na manetke. Nie wiem ile dokładnie można kręcić. Mówiła też ze na silnik nie ma to wpływu. Także jest wykonalne i koszty nie duże.

Niedługo zaczynam poszukiwania wymażonej.. Tak na zimę.. Prawdopodobnie będę szukał w Polsce.. Pomożecie?
Żyjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy niż niektórzy w ciągu całego życia!
2013-08-21, 02:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
orszulas Offline
Młody
**




Liczba postów: 50
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
#18
RE: Blokada
ja też na początku poprosiłem mechanika o zablokowanie do +/- 100 kucy, (seryjnie z Francji była zblokowana na gaźnikach, a potem blokada zdjęli poprzedni właściciele). Powiedział że spoko da radę znowu to na gaźnikach ogarnąć, odebrałem moto na początku sezonu... i do kumpla do garażu od razu przewiozłem, patrze pod bak a tam ogranicznik na lince gazu, do połowy można odkręcić manetkę...( kut...s mnie oszukał). Ale blokady nie zdjąłem do dziś, bo jej efekt to tylko i wyłącznie zmniejszona prędkość maksymalna do licznikowych 260 (powyżej 220 i tak nie latam) a wkręca się na obroty jak bez blokady... Odkręciłem na maxa dotąd może ze dwa razy, na ulicach ciężko wykorzystać taki potencjał mocy.
2013-08-21, 03:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
heko55 Offline
Użytkownik
***


1000rr

Liczba postów: 180
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
#19
RE: Blokada
Tylko po co w takim razie kupować r1 ( jedyny powód jaki przychodzi mi do głowy to że sie po prostu podoba ) skoro można kupić 600 zablokować i na pewno bedzie o wiele praktyczniejsze po zabiegu od "dużego ciężkiego " litra z 1/4 mocy
2013-08-21, 04:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
artur Offline
Użytkownik
***

Koblenz (Niemcy)


Liczba postów: 115
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
#20
RE: Blokada
No podoba mi się i jeśli mam taka mozliwosc to po co kupować jakaś 600 skoro i tak za 2 lata bym zmienial moto.. Prawie przez te dwa lata ogarne Moto, a potem się odblokuje i będę ogarnial powoli z całą manetka Red_icon_tongue
Żyjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy niż niektórzy w ciągu całego życia!
2013-08-21, 04:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->