Wysokie spalanie zx10r
Autor Wiadomość
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#41
RE: Wysokie spalanie zx10r
miałem podobny problem Griosek ,tylko u mnie to się stało po zamontowaniu PC3 ,nic nie stroiłem tylko przyjąłem gotowca jako mapy ,nawet przy spokojnej jeździe palił mi 10l ,zbytnio się tym nie przejmowałem ale tak jak piszesz ,nawet przy delikatnym traktowaniu manetki w trasie 10l było normą ,ze względu na brak kasy by to zestroić wywaliłem PC z motocykla ,wszystko wróciło do normy ,jak jest power to jest spalanie jak spokojnie to i spalanie spokojne ,więc może idąc tym tropem masz coś pokombinowane z mapami ,może ktoś coś robił przed Tobą ? Sprawa dość istotna bo jak sam napisałem ,źle się to może skończyć dla silnika
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2015-03-30, 05:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#42
RE: Wysokie spalanie zx10r
Żaba jest to teoria warta sprawdzenia Red_icon_smile. Spróbuje jeszcze kilka rzeczy z tą temp. zrobić, bo w sieci jak i na forum raczej zgodnie się opowiadają wszyscy, że 60 st C to mało dla silnika.
Jak to nic nie pomoże zajmę się twoim pomysłem, ale w tej kwestii pewnie nic sam nie zrobię, więc to już będzie wyprawa do fachowców...
Dzięki Red_icon_smile

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-30, 06:37 PM przez griosek.)
2015-03-30, 06:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#43
RE: Wysokie spalanie zx10r
luzik Red_icon_smile sorki ale nie czytałem wszystkiego ,zapomniałem o temperaturze ,może ona również mieć wpływ na spalanie , skoro termostat sprawdzony i nie pomaga , a chłodnica jest gorąca czy ciepła ? bo jeśli gorąca to może wina czujnika ,jeśli nie to może coś z pompą wody ? ciężko przez neta wróżyć Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2015-03-30, 06:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#44
RE: Wysokie spalanie zx10r
No u mnie fakt faktem jak jeżdżę na spokojnie to spalanie małe w trasie ale rzadko jeżdżę na spokojnie wiec u mnie raczej spalanie powyżej 8 to norma. Red_icon_smile
2015-03-30, 07:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#45
RE: Wysokie spalanie zx10r
Chyba już wiem co jest nie tak Red_icon_cheesygrin. Po sprawdzeniu wszystkiego związanego z temperaturą silnika (bez efektów), uznałem, że sprawdzę czujnik położenia przepustnicy (TPS).
Mimo że nie wyświetlają się żadne błędy, motocykl nie szarpie, nie gaśnie, dobrze przyspiesza itp itd czujnik okazał się walnięty!
Już zamówiłem nowy, jak założę to dam znać czy spalanie spadło Red_icon_smile

"If the main throttle sensor system fail (the signal is out of the usable range, wiring short or open), the ECU locks ignition timing into the ignition timing at closed throttle position and sets the DFI in the D-J method" - jest ktoś wstanie powiedzieć mi o co w tym chodzi? (chodzi głównie o tą część po przecinku)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-04-22, 12:25 PM przez griosek.)
2015-04-22, 11:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#46
RE: Wysokie spalanie zx10r
coś w stylu "ECU blokuje ustawienia zapłonu do zapłonu w pozycji zamkniętej przepustnicy i ustawia DFI w metodzie DJ

2015-04-23, 04:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->