Alarm do moto
Autor Wiadomość
karinaz Offline
Młody
**

Warszawa
R1 RN20

Liczba postów: 13
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
#1
Alarm do moto
Drodzy koledzy, proszę o radę - czy jest sens zakładać jakiś lepszy alarm do moto?
Dość sporo opinii w sieci, że alarmy do tego typu sprzętów się nie sprawdzają i wariują.
Czy faktycznie tak jest? Jak w takim razie zabezpieczyć sprzęt przed kradzieżą?
2013-07-05, 11:54 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#2
RE: Alarm do moto
trzymasz go cały czas pod blokiem czy tak po prostu chcesz zamontować jakiegoś odstraszacza ??






Icon_baseball
2013-07-05, 12:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karinaz Offline
Młody
**

Warszawa
R1 RN20

Liczba postów: 13
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
#3
RE: Alarm do moto
Niestety mam zamiar go zostawiać w różnych miejscach, niestrzeżonych Red_icon_smile
I zastanawiam się czy jest sens cokolwiek montować bo podobno jak złodziej chce ukraść to ukradnie i z alarmem sobie poradzi :p
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-07-05, 12:22 PM przez karinaz.)
2013-07-05, 12:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#4
RE: Alarm do moto
Ciężko powiedzieć, wszystko zależy od tego jak bardzo są to szemrane miejsca i na jak długo??? Jeśli chodzi o alarm to jeśli masz już wszystko co Ci do moto potrzebne i możesz sobie pozwolić to najlepiej kupić jakiś dobrej firmy bo wiadomo ile się płaci tyle się ma Red_icon_wink A jeśli nie masz w motocyklu zrobionej jakiejś rzeźby przez pana henia z za rogu po prawidłowym zamontowaniu nie powinno być żadnych problemów. Pomyśl też nad jakimś dobrym zapięciem bo z tym złodziejowi może być ciężej się uporać.






Icon_baseball
2013-07-05, 12:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karinaz Offline
Młody
**

Warszawa
R1 RN20

Liczba postów: 13
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
#5
RE: Alarm do moto
Czytałam dość sporo i widzę, że na wielu forach polecają Patrol Line. Ale zastanawiam się też nad samą blokadą tarczy typu Xena.
2013-07-05, 12:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PawelR1 Offline
Użytkownik
***

Bytom
Brak

Liczba postów: 392
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#6
RE: Alarm do moto
Ja mam takiego Acummena http://www.motorcycle-alarms-security.co.uk/acumen.htm i sobie chwale sam sie uzbraja nie trzeba pamietac zeby go wlaczac za kazdym razem i ogolnie nawet dosc glosny Red_icon_smile
2013-07-05, 05:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#7
RE: Alarm do moto
a jak to jest z takim alarmem jak się odłączy akumulator??? przecież to chyba nie ma własnego zasilania, a wtedy moto pod pachie i heya Red_icon_wink a co do blokady na tarczę to wolałbym już solidne zapięcie np. łańcuch itp tak żeby można się było jakiegoś słupa przypiąć czy coś..






Icon_baseball
2013-07-05, 05:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#8
RE: Alarm do moto
właśnie dobry alarm ma własne zasilanie, HPS545 dla przykładu Red_icon_wink
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2013-07-05, 06:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#9
RE: Alarm do moto
nawt najlepszy na złodzieja wiadomo,ale zawsze jakies utrudnienie jest,im wiecej tym lepiej blokad tarczy,koła,kotwa jak pod blokiem ....
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2013-07-05, 09:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafi stg Offline
POWER R1
***

Starogard Gdański
RN 13

Liczba postów: 212
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
#10
RE: Alarm do moto
Kup alarm z własnym zasilaniem koniecznie,ale do tego jakąś blokadę,bo sprzęty niestety czasem giną.Warto dać parę stówek na zabezpieczenia,no i można wykupić ubezpieczenie kradzieżowe.Trzeba chuchać na zimne.Red_icon_yes
2013-07-05, 09:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#11
RE: Alarm do moto
Najlepszy alarm to AC, pozniej Datatool, Patrol line, lub amerykanskie Scorpio. Dodatkowo powiadomienie z GPS albo masz moto non stop na oku i cos w kieszeni/kaburze..
2013-07-06, 12:06 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#12
RE: Alarm do moto
Według mnie alarm bez powiadomienia gps jest dobry do odstraszania dzieci... Złodzieja nie rusza nawet gps bo mają różnego rodzaju zagluszacze sygnału. Najlepsze zabezpieczenie to "Boa" sprzęt do słupa przypiąć. Sam mam patrol line, ale tylko dlatego,że już był zamontowany jak kupiłem moto. Zaś ostatnio u kolegi Luciu222 taki sam alarm podczas normalnej jazdy zablokował zaplon... Strach pomyśleć co było by podczas ostrego wyprzedzania i nagle brakło by mocy. Dlatego jestem bliski wycięciu go...
2013-07-06, 12:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karinaz Offline
Młody
**

Warszawa
R1 RN20

Liczba postów: 13
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
#13
RE: Alarm do moto
(2013-07-06, 12:56 AM)BaCa napisał(a): Według mnie alarm bez powiadomienia gps jest dobry do odstraszania dzieci... Złodzieja nie rusza nawet gps bo mają różnego rodzaju zagluszacze sygnału. Najlepsze zabezpieczenie to "Boa" sprzęt do słupa przypiąć. Sam mam patrol line, ale tylko dlatego,że już był zamontowany jak kupiłem moto. Zaś ostatnio u kolegi Luciu222 taki sam alarm podczas normalnej jazdy zablokował zaplon... Strach pomyśleć co było by podczas ostrego wyprzedzania i nagle brakło by mocy. Dlatego jestem bliski wycięciu go...


Właśnie słyszałam o takich sytuacjach i głęboko się zastanawiam nad założeniem alarmu.
2013-07-06, 07:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#14
RE: Alarm do moto
(2013-07-06, 07:26 AM)karinaz napisał(a): Właśnie słyszałam o takich sytuacjach i głęboko się zastanawiam nad założeniem alarmu.

Nie zakładaj żadnych drogich alarmów. Załóż coś tańszego i z powiadomieniem na pilota. A żeby uniknąć takich sytuacji jak miał Luciu222 Trzeba zainstalować go tak żeby nie blokował zapłonu... Założyć żeby działał czujnik ruchu i tyle. Luciu był 50 km od domu to jeszcze nic takiego... Ale jak będziesz 300 od domu? Złodzieje np z regionu Leszna podjeżdżają busem wyskakują w czterech chłopa i w pół minuty mają dzide na pace. Nie straszna jest im blokada koła czy wyjący alarm. Gość w serwisie mi powiedział "przypinaj moto do słupa dobrą liną. Koledzy będą się śmiali ale moto nie odjedzie na busie"
2013-07-06, 08:20 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#15
RE: Alarm do moto
baca dobrze gada!






Icon_baseball
2013-07-06, 03:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
luciu222 Offline
Użytkownik
***

LUBIN
R1

Liczba postów: 278
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 3
#16
RE: Alarm do moto
Dobrze - ponieważ są taki realia .. Pamiętaj alarm z czułym czujnikiem na ruch ...
Są też blokady na tarczę z własnym wbudowanym alarmem ... Polecam .. jednak najlepszy jest tzw boa i do słupa ... Im więcej tym lepiej ...
2013-07-07, 07:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Irek Offline
Wariat
*****

Pulawy


Liczba postów: 1,061
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 4
#17
RE: Alarm do moto
heh ja miłem datatool z tym jeb... czujnikiem ruchu wywaliłem to w diabły.
w datatoolu jest taki myk ze jak zgubisz jeden pilot nie dorobisz trzeba cały nowy alarm
2013-07-07, 07:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PonuryKlecha78
Unregistered




 
#18
RE: Alarm do moto
Alarm jest dobry żeby powiadomić Cie że ktoś dzieciaka posadził na moto 20 m od Ciebie. Xena może być z tym że mój egzemplarz nie zawsze przypominał o tym ze jest założony Red_icon_wink , jak napisali przedmówcy łańcuch najlepszy. Mało wygodny ale skuteczny.
Ps. Alarm wypiąłem z aku bo mnie drażnił tylko...
2013-07-08, 09:49 AM
Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#19
RE: Alarm do moto
W datatoolu jak zgubisz jeden pilot, to mozesz sobie doprogramowac i 2gi i nastepne. Gorzej jak posiejesz wszystkie piloty, wtedy musisz kupic drugi alarm (grubo ponad 1000zl). Patrol line jest o polowe tanszy, nawet bardziej, wkurza za to pikanie przy wlaczonym kierunkowskazie, mozliwe ze da sie to wylaczyc.

Gdzie mozna ubezpieczyc moto tylko od kradziezy?
2013-07-09, 12:22 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karinaz Offline
Młody
**

Warszawa
R1 RN20

Liczba postów: 13
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
#20
RE: Alarm do moto
Gdzie mozna ubezpieczyc moto tylko od kradziezy?
[/quote]


Dobre pytanie. W PZU na bank nie można. Swojego czasu AXA oferowała taką opcję, nie wiem jak teraz. Sama chętnie bym wykupiła w rozsądnej cenie oczywiście.
2013-07-09, 08:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->