Problem z odpalaniem
Autor Wiadomość
penzo191 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 1
Dołączył: May 2020
Reputacja: 0
#1
Problem z odpalaniem
Witam wszystkich braci jednosladow.

Od niedawna borykam sie z problemem odpalania mojej RN12.

Spojrzcie na to :

https://www.youtube.com/watch?v=TrtHzWhMfT0

Niewazne czy ciepla czy zimna. Nie ma reguly.

Zanim zaczalem weszysz na forach i grupach wymienilem rozrusznik na "nowy" od kumpla u ktorego palil jak petarda.
I to samo. Aku nowiutki najechane na nim z 200kmm.

Na grupie na FB szwagry sugeruja sprzeglo rozrusznika.

Co Wy na to ?

Pozdrawiam.
2020-06-01, 11:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#2
RE: Problem z odpalaniem
przekaźnik rozrusznika....
abo punkt masy na silniku zatentegowany....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-06-02, 05:22 AM przez simon68.)
2020-06-02, 05:22 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zwir0 Offline
Użytkownik
***

Kraków
RN12 '04

Liczba postów: 148
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#3
RE: Problem z odpalaniem
jeśli u Twojego znajomka rozrusznik działał bez problemu to nie szukałbym wady w nim, tylko w instalacji -szeroko pojętej.

Sprawdź/przeczyść sam guzik startera (contact spray) mogło tam coś zaśniedzieć i i nie bardzo chcieć działać. Odkręć siedzisko kierowcy, masz tam przekaźnik rozrusznika - wyjmij, sprawdź/przeczyść styki. No i najważniejsze - od rozrusznika do masy powinien iść taki dość gruby kabel - przeczyść miejsce jego styku, sprawdź czy po drodze gdzieś nie przebija - generalnie w RN12 te masy lubią się gubić (wiem po sobie).

simon - zatentegowanych to jest dużo rzeczy w tych erkach Red_icon_smile
Red_icon_banana
2020-06-02, 09:32 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#4
RE: Problem z odpalaniem
(2020-06-02, 09:32 AM)zwir0 napisał(a): nie przebija - generalnie w RN12 te masy lubią się gubić (wiem po sobie).

no toć mówię zatentegowane  Red_icon_tongue2

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-06-02, 11:00 AM przez simon68.)
2020-06-02, 11:00 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zwir0 Offline
Użytkownik
***

Kraków
RN12 '04

Liczba postów: 148
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#5
RE: Problem z odpalaniem
(2020-06-02, 11:00 AM)simon68 napisał(a):
(2020-06-02, 09:32 AM)zwir0 napisał(a): nie przebija - generalnie w RN12 te masy lubią się gubić (wiem po sobie).

no toć mówię zatentegowane  Red_icon_tongue2

trzeba poprostu odtegować :Red_icon_cheesygrin
Red_icon_banana
2020-06-02, 04:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
blade007 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2020
Reputacja: 0
#6
RE: Problem z odpalaniem
Witam,

żeby nie zakładać nowego wątku napiszę w tym ponieważ problem jest podobny natomiast mój motocykl nie chce odpalić na ciepłym silniku. Objaw wygląda następująco gdy sinik jest zimny to odpala normalnie bez problemu, natomiast gdy się zagrzeje np na światłach do temperatury gdzie włącza się wentylator jak już zgaszę motocykl to nie jestem w stanie go odpalić, słychać tylko jak rozrusznik stara się zakręcić lecz nie daję rady i słychać przekaźnik. Gdy postoi ok 30 minut i temperatura spadnie to odpala normalnie. Został wymieniony akumulator oraz rozrusznik na nowy i nic to nie pomogło, styki masy zostały przeczyszczone. Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być usterką?
2020-07-28, 01:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#7
RE: Problem z odpalaniem
(2020-07-28, 01:19 PM)blade007 napisał(a): Witam,

żeby nie zakładać nowego wątku napiszę w tym ponieważ problem jest podobny natomiast mój motocykl nie chce odpalić na ciepłym silniku. Objaw wygląda następująco gdy sinik jest zimny to odpala normalnie bez problemu, natomiast gdy się zagrzeje np na światłach do temperatury gdzie włącza się wentylator jak już zgaszę motocykl to nie jestem w stanie go odpalić, słychać tylko jak rozrusznik stara się zakręcić lecz nie daję rady i słychać przekaźnik. Gdy postoi ok 30 minut i temperatura spadnie to odpala normalnie. Został wymieniony akumulator oraz rozrusznik na nowy i nic to nie pomogło, styki masy zostały przeczyszczone. Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być usterką?
powinieneś pierw opisać która wersja, moto... potem czy tak kupiłeś, czy było kiedyś ok i samo się stanęło, czy np ostatnio grzebałeś np. z tylnym kołem co nie ma nic wspólnego z odpalaniem i po tym grzebaniu zrobił się problem...
podsumowując cza wszystkie dane żeby spróbować naprawić sprzęt przez neta....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2020-07-28, 04:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
blade007 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2020
Reputacja: 0
#8
RE: Problem z odpalaniem
(2020-07-28, 04:15 PM)simon68 napisał(a):
(2020-07-28, 01:19 PM)blade007 napisał(a): Witam,

żeby nie zakładać nowego wątku napiszę w tym ponieważ problem jest podobny natomiast mój motocykl nie chce odpalić na ciepłym silniku. Objaw wygląda następująco gdy sinik jest zimny to odpala normalnie bez problemu, natomiast gdy się zagrzeje np na światłach do temperatury gdzie włącza się wentylator jak już zgaszę motocykl to nie jestem w stanie go odpalić, słychać tylko jak rozrusznik stara się zakręcić lecz nie daję rady i słychać przekaźnik. Gdy postoi ok 30 minut i temperatura spadnie to odpala normalnie. Został wymieniony akumulator oraz rozrusznik na nowy i nic to nie pomogło, styki masy zostały przeczyszczone. Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być usterką?
powinieneś pierw opisać która wersja, moto... potem czy tak kupiłeś, czy było kiedyś ok i samo się stanęło, czy np ostatnio grzebałeś np. z tylnym kołem co nie ma nic wspólnego z odpalaniem i po tym grzebaniu zrobił się problem...
podsumowując cza wszystkie dane żeby spróbować naprawić sprzęt przez neta....

Jest to Yamaha R1 RN23 wersja amerykańska. Sam nic przy niej nie majsterkowałem, zakupiłem sprawny motocykl tak mi się wydawało. po dłuższej trasie jak się porządnie nagrzał po zgaszeniu już nie chciał opalić. Dopiero jak temperatura silnika spadła to zaczął kręcić jak należy. Dzwoniłem do poprzedniego właściciela to mówił że też tak miał odczekał chwilkę i jechał dalej. Przy zakupie o niczym takim nie było mowy.
2020-07-28, 11:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
hugo69 Offline
Użytkownik
***

Lublin
rn22

Liczba postów: 147
Dołączył: Jun 2019
Reputacja: 0
#9
RE: Problem z odpalaniem
Biało-czerwona z jednym kominem po prawej stronie?
2020-07-29, 06:08 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#10
RE: Problem z odpalaniem
jaki masz model aku ?? chodzi o prąd rozruchowy, cza by podpiąć amperomierz i sprawdzić pobór prądu przy rozruchu na zimno i ciepło....
i cza by to zrobić przed i za przekaźnikiem rozrusznika...

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2020-07-29, 06:51 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->