To jak to w końcu jest z tym EXUPEM ???
Autor Wiadomość
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#1
To jak to w końcu jest z tym EXUPEM ???
Siema, to jak to jest z tym exupem ???? Lepiej jak go nie ma czy lepiej jak jest ??? Ktoś dzisiaj napisał w dziale jazda na kole, że '' wymontował exupa i poczuł jakby z 50km mu przybyło'' Powoli zbieram graty do R1 zeby poprawić co nieco i zastatnawiam się czy inwestować w ponowne montowanie tego ustrojstwa czy NIE ??? Chcę żeby moto z dołu szło jak należy ale jak czytam niektóre opinie to kociokwiku dostaje. .. Niby jest po to by poprawić dolne zakresy ale '' jak się go wymontuje to lepiej idzie na gume '' Paranoja jakaś czy o co w tym chodzi ? ? ? pzdr






Icon_baseball
2013-06-07, 07:00 PM
Szukaj
IsThePower Offline
matt1992
****


rn09/ rn12

Liczba postów: 768
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 3
#2
RE: To jak to w końcu jest z tym EXUPEM ???
no to tak :-D ja jak kupiłem swoje RN20 to nawet nie wiedziałem nic o tym exupie, dopiero później tutaj chłopaki mi podpowiedzieli, poczytałem trochę, i wtedy rozebrałem go i okazało się że linki były urwane, wogólę nie działał a przepustnica(motylek) w kolektorze cały czas był otwarty do połowy, dorobiłem linki, ustawiłem exupa zgodnie z serwisówką no i ... moto całkowicie inne, inna bajka, R1 zaczęło rwać na koło momentalnie, z dołu miał takiego kopa Red_icon_thinking jeśli chcesz go składać na oryginał to na nic nie patrz tylko załóż exupa i go dobrze ustaw a będziesz zadowolony na 101% !:-)

ja obecnie go wyrzuciłem, ponieważ zmieniłem cały wydech na przelotowy LeoVince+filtr K&N+PowerCommandera i jadę zestroić moto na hamownie.

pozdro
2013-06-07, 07:57 PM
Szukaj
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#3
RE: To jak to w końcu jest z tym EXUPEM ???
No i tu się zaczynają schody bo mam wydech przelotowy scorpiona/samą końcówkę. I pytanie powstaje takie czy muszę wrócić do seryjnego wydechu żebym ten jeb... exup miał sens montować ???? czy na takim przelocie też bedzię dobrze działać i poprawi dolne zakresy ???? Dodam, że nie chce zmieniać wydechu na to seryjne badziewie bo bym się chyba zachlastał jakbym miał z takim szambem na plecach latać Red_icon_tongue Kur... nie czaje tego po kiego chama wywalać to dziadostwo skoro poprawia dół ??????? I niech mi nikt nie pisze, że wyjęcie go poprawia góre bo to tak jak powiedzieć, że jej brakuje mocy ( w górnych zakresach). . .
Poradźcie co mam dalej z tym zrobić bo się powoli wkur...ć zaczynam . . .
ToRu-GT bo temat dotyczy wątpliwości racji jego bytu, a nie jak go ustawić czy wywalić. . . Po to się zakłada tematy żeby nie szukać piwa na półce z oranżadą. . .






Icon_baseball
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-06-07, 09:19 PM przez erłan87.)
2013-06-07, 09:16 PM
Szukaj
adamjasiu Offline
Młody
**

Nakło nad Notecią
RN22

Liczba postów: 50
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
#4
RE: To jak to w końcu jest z tym EXUPEM ???
U mnie po kupnie R1 exup był odłączony, na dole zamuł a jak przekroczył 7 tys. to rwało konkretnie, podłączyłem exupa po paru modyfikacjach i na dole zbiera się tak jak powinien a góra została taka sama jak na moje. Więc może braku mocy na wysokich obrotach poszukaj gdzieś indziej
2013-06-07, 09:40 PM
Szukaj
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#5
RE: To jak to w końcu jest z tym EXUPEM ???
dzięki, mi tylko o dolne chodzi bo z górnymi nie mam problemu ale ktos kiedyś napisał, że brak exupu nie dławi r1 na wysokich obrotach. . dziwne teorie - tylko wątpliwości się człowiek może nabawić. . .






Icon_baseball
2013-06-07, 10:02 PM
Szukaj
Kamilo Offline
Litr to jest to:D
***

Siedlce
R1 - BRAK

Liczba postów: 411
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#6
RE: To jak to w końcu jest z tym EXUPEM ???
Montuj PCRed_icon_cheesygrin
Najpiękniejsza Muzyka To Ryk Silnika Red_icon_smoke
...Jestem na Ziemi...tylko przejazdem...
2013-06-07, 10:08 PM
Szukaj
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#7
RE: To jak to w końcu jest z tym EXUPEM ???
Erłan ogólnie zasada jest prosta.
1. Jak masz wydech przelotowy i sportowy filtr powietrza oraz PC to warto wymontować Exup.
2. Jeśli jednak masz tylko przelot to zostawiasz exup.
3. Jak masz przelot i filtr, a nie masz PC to też lepiej zostawić, jak dołożysz PC to usuwasz.
4. Sam przelot - zostawiasz
5. Sam sportowy filtr - zostawiasz

Odstępstwem jest jazda po torze, gdzie i tak obroty trzymasz w górnym zakresie.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-06-07, 10:43 PM przez Koczis.)
2013-06-07, 10:40 PM
Strona WWW Szukaj
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#8
RE: To jak to w końcu jest z tym EXUPEM ???
Dziekuje Koczis. Taką odpowiedź miałem nadzieję uzyskać ! ! ! Ja wiem, że to jest takie troche zawracanie dupy ale czasem najprostrze pytania potrafią nieźle namieszać, a ja w porównaniu do was to świerzak jestem i nie stać mnie na jakiekolwiek pomyłki . . Red_icon_sad Jeszcze raz dzięks bo teraz wiem co mam dalej działać- '' LALKA REANIMATIONE CIĄG DALSZY '' - VR46 Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin






Icon_baseball
2013-06-08, 12:40 AM
Szukaj
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#9
RE: To jak to w końcu jest z tym EXUPEM ???
Myślę, że już jest wiadomo, co i jak więc zamykam.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2013-06-09, 09:39 PM
Strona WWW Szukaj


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->