Problem z EXUPem RN19 !
Autor Wiadomość
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#1
Problem z EXUPem RN19 !
Witam , spotkała mnie dziwna sytuacja z Moją R1 , przekręcam kluczyk a tu zamiast codziennego dźwięku restartującego się servo exupu , przypominający podwójny dźwięk kasy fiskalnej, słyszę ten dźwięk ale z pewnym chrobotaniem charakterystycznym do jakiegoś oporu. Do tej pory nie było z nim żadnego problemu. Zaglądam na dół i patrzę że od roku od kupna nawet nie zauważyłem że exup trzyma się na opaski zaciskowe czarne :/ żenada. ale do tej pory działał. Zdjąłem dałem do sklejenia uchwyt który był pęknięty. Założyłem , kostka podpięta, linki założone. Odpalam. ale już słyszę że dźwięk po przekręceniu kluczyka jest inny... tak jak by miał problem, siłował się exup. MOtocykl odpala normalnie i chodzi też. Zapalił się błąd nr 17 . co to znaczy ? gdy poruszam exuperm to gaśnie .. i czasem wyda z siebie dźwięk taki jak kiedyś ale tylko po poruszaniu i nie zawsze. Co to może być ? Czy objawy łączą się ze Sobą ? czy może coś trzeba przesmarować ? czy może exup się jakoś reguluje ? naciąga linki ? Co robić ? Proszę o pomoc Red_icon_smile Co z tym tematem mogę zrobić . Pozdrawiam.
2013-05-17, 05:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#2
RE: Problem z EXUPem RN19 !
Fonio temat Exupa i ew usterek był wielokrotnie poruszany na forum. Nie ma znaczenia, czy to rn12, czy rn19. Zasada działania i ew. usterek i regulacji jest taka sama.

Tak na szybko kilka odpowidzi:
- tak linki exupa się reguluje
- tak, zbytnie naciągnięcie exupa powoduje jego ciężką pracę, nawet powoduje zatrzymanie jego pracy
- za luźne linki nie otworzą "skrzydełek" w kolektorze i moto gorzej się zbiera
- linki można przesmarować olejem do silnika
- warto zdemontować obie linki i sprawdzić ich stan, może jedna się uszkodziła i haczy o pancerz

Na moje oko to masz za mocno naciągnięte linki lub jedna się uszkodziła.
Błąd numer 17 o ile się nie mylę(jak tak to niech mnie ktoś poprawi) to usterka exupa, która pojawi się też jak silniczek sterujący exupem nie mógł właściwie zadziałać jak to miało miejsce u Ciebie.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-05-17, 09:36 PM przez Koczis.)
2013-05-17, 06:08 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,526
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#3
RE: Problem z EXUPem RN19 !
Wydaje mi sie ze za mocno naciagniete masz linki one powinny miec delikatny luz

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2013-05-18, 02:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MetalMike Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 173
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#4
RE: Problem z EXUPem RN19 !
Mam zerwaną linkę od Exup. Sciągnałem osłonke exupu ale mam problem żeby sciągnąć z niego linki. Te bloczki siedzą twardo i nie bardzo da się je wysunąć czy obrócić wokół osi. Czy trzeba może odkręcić ta centralna nakrętkę ?
2013-11-07, 09:35 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#5
RE: Problem z EXUPem RN19 !
odkręc dwie śrubki na imbus które trzymają blaszke jak na filmiku http://www.youtube.com/watch?v=TBY7DyZZ2c8 tutaj dolnej śrubki nie ma. Jak odkręcisz to bez problemu zdejmniesz linki
2013-11-07, 10:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MetalMike Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 173
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#6
RE: Problem z EXUPem RN19 !
Te dwa imbusy mocujące osłonę już miałem zdjęte. WD40 i udało się zdjąć linki, chociaż niepotrzebnie poluzowałem jednak ta centralna nakrętkę, mam nadzieje ze to nie obruciło w środku tej przegrody.
2013-11-07, 10:47 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#7
RE: Problem z EXUPem RN19 !
możesz wyjąć cały środek bez problemu jak odkręcisz wszystkie śrubki i sprawdzić czy wszystko jest ok Red_icon_smile
2013-11-07, 10:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MetalMike Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 173
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#8
RE: Problem z EXUPem RN19 !
no tak zrobie, tymczasem oddam gdzieś linki do linki do naprawy.
2013-11-07, 11:03 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->