zatarty silnik ??? pomocy:(
Autor Wiadomość
kamic83
Unregistered




 
#1
zatarty silnik ??? pomocy:(
Witam. moze ktos mial taka sytuacje jak u mnie dzisiajRed_icon_sad
z rana pogoda ladna wiec wyciagnolem maszyne na mala przejarzdzke....
wszystko ladnie odpalil bez problemow i wyruszylem w droge....
juz podczas jazdy zaniepokoiło mnie ze podczas zmiany biegów z 4na 5 czy z 5 na 6 złapal luz ale bez porblemów dalej pojechalem.
problem pojawil sie gdy chwile podczas postoju na swiatłach silnik złapał mi temperature 120 stopni i zaswiecila sie lampka temperatury ale dosloewnie na 10 sekund bo jak ruszylem to temperatura spadla do okolo 110 i pojechalem dalej to sie unormowala. pozniej zgasilem motor i na jakies 5 minut bo zaszedlem do sklepu i juz podczas odpalania pojawil sie problem dziwne odglosy szly z silnika..... a do tejo tak jak by mial ciezko krecic ale odpalil i z poczatku nie chcial po raz pierwszy wejsc w obroty ze nie chodzil na wszystkie gary..... ale dalem mu 4tys obrotow i juz wszystko pieknie ladnie... i pojechalem dalej ale doslownie przejechalem 500 metrow i zgasl silnik.... ze juz nie ma mozliwosci zapalicRed_icon_sad((( nie meczylem go dlugo ale przy nacisnieciu startera cos go blokuje i slychac takie piszczenie... i co to moze bycRed_icon_sad???
zlapalo go na wale czy moze gdzies sie skrzynia rozsypala i go gdzies blokujeRed_icon_sad????
a dodam jeszcze ze po tym jak zlapal temerature i wrzucilem drugi bieg to slychac bylo dwa dziwne takie stuknieca....
co to moze byc Red_icon_sad((((((( ?????
pomocy
2011-05-09, 02:22 PM
Odpowiedz cytując ten post
patryczek150
Unregistered




 
#2
RE: zatarty silnik ??? pomocy:(
też mam problem z silnikiem 2006 rok rn12 zaczął mi głośno stukać. przegrzałem go az do 130 stopni bo zaciał sie chyba termostat i niestety spusciłem olej i pełno trocin metalowych nie wiem co robic rece rozłożyłem
2011-05-12, 01:59 PM
Odpowiedz cytując ten post
Nalepinks Offline
R1 POWER !!
***

Oświęcim
rn12

Liczba postów: 195
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 1
#3
RE: zatarty silnik ??? pomocy:(
;/ najlepiej rozebrac i oblukać co jest grane ... pewnie od latania na gumie i przebijania na 2
2011-05-12, 05:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#4
RE: zatarty silnik ??? pomocy:(
panowie powiem jedno PRZEJEBANE !!!! koszt mogą być różne ale tak od 1200zł minimum do ........ proponuje rozebrać i rozejrzeć się za silnikiem używką , powodzenia z tymi silnikami
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-05-12, 08:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafalbila Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 191
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 1
#5
RE: zatarty silnik ??? pomocy:(
A sprawdzales dzialanie wentylatora przed zajechaniem silnika , bo objawy sa dokaldnie takie jak przy jego braku dzialania , 130 stopni po ruszeniu 110 i w tych granicach zostaje mniej wiecej zaleznie od temp otocznei i stylu jazdy
2011-05-12, 09:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->