ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Autor Wiadomość
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#41
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
też myślę że tak powinno byćRed_icon_wink






Icon_baseball
2013-04-02, 05:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
[*]AdamV[*] Offline
Młody
**




Liczba postów: 80
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#42
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
teraz mi sie przypomnialo, ze moja tez miala taki problem. sprawdz, czy exup nie zmienil polozenia. nie wiem jak to rozwiazalem, bo wyregulowalem zawor, zmienilem filtr, wywalilem katalizator i zamontowalem PCIII. masz gaznik, takze obstawiam exup
2013-04-02, 07:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#43
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Chyba ze masz dostep do sondy AFR to bez rozkrecania czegokolwiek mozna zdiagnozowac czy jest problem z ukladem paliwowym/powietrznym.
2013-04-02, 09:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,526
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#44
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
(2013-04-02, 07:51 PM)AdamV napisał(a): teraz mi sie przypomnialo, ze moja tez miala taki problem. sprawdz, czy exup nie zmienil polozenia. nie wiem jak to rozwiazalem, bo wyregulowalem zawor, zmienilem filtr, wywalilem katalizator i zamontowalem PCIII. masz gaznik, takze obstawiam exup

Kolega pisal ze nie ma exupa i wczesniej jak go nie bylo bylo ok po przejechaniu ok 600km zaczelo mu sie mulenie

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2013-04-02, 09:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#45
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Marcinpsk: Z tą sondą AFR to mnie zabiłeś Red_icon_smile) nie mam pojęcia czy w ogólę mam coś takiego, a jeśli tak to gdzie i czym tam się podłączyć co by wiedzieć czy u mechanika będą wiedzili o co kaman???

AdamV: trochę nie kminie, skoro wywaliłeś katalizator co miałeś zamiast niego??? bo te PCIII to chyba jakiś komputer jest tak???
Najpierw sprawdzę te jeb,, swiece, jak będą ok. to zacznę myśleć nad ustawieniem gaźnika bo sama regulacja to chyba droga nie jest, nie? Sprawdzę też uszczelkę przy kolektorze, wszystkie rurki i odpowietrzenie baku. Jak dalej będzie chuj to już nie wiem, a spróbuję jeszcze ogarnąć ten exup ...pzdr






Icon_baseball
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-04-02, 10:23 PM przez erłan87.)
2013-04-02, 10:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
[*]AdamV[*] Offline
Młody
**




Liczba postów: 80
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#46
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
nie ma, czy jest odlaczony? skrzydelko moglo wejsc w inna pozycje. kata wybilem, a PC, to power commander
2013-04-03, 03:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#47
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Power Commandera do swojej maszyny mozesz sobie darowac, bo to do silnikow na wtrysku jest. No chyba ze o module sterujacym zaplonem mowimy, ale zabawe z tym odradzam jak ktos sie naprawde dobrze nie zna na strojeniu.
Sonda afr to takie ustrojstwo jak sonda lambda, tyle ze szerokopasmowa i mierzy stosunek paliwa do powietrza w mieszance (w spalinach). W zwyklychwarsztatach tego raczej miec nie beda, ale w takich co sie zajmuja strojeniem czy chiptuningiem jak najbardziej obowiazkowy przyrzad to jest.
Dawaj te swiece wykreci sfotografuj i foty zapodawaj.
I dla pewnosci kup sobie nowe bo koszt nie jest jakis mega.
2013-04-03, 07:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Allah84 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 377
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#48
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
miałem to samo... wymiana filtra powietrza pomogla mi ;d
2013-04-05, 11:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#49
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
na jaki filtr wymieniłeś?? bo u mnie to chyba jakaś taniocha jest.






Icon_baseball
2013-04-05, 08:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#50
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Odświerzam, mam wrażenie że ta zamuła na jedynce to wina albo jak ktoś napisał dolotu łączenie gaźnik- silnik. Albo coś z układem wydechowym?? Teraz tak się przysłuchałem i on buuuczy nawet na innych biegach tylko już bez tej zamuły. to jest taki głuchy dźwięk-wiecie o co mi chodzi??? co to może być, może uszczelka kolektora sie zesrała? qrwa nie wiem Red_icon_sad aaaa i chyba mi strzela za bardzo, a najlepsze że nie mam w ogóle silniczka od exupu :/ i nawet nie wywala mi żadnego błędu..

Czy znajdzie się ktoś z was kto by mi pomógł stwierdzić o chuj tu chodzi ??? Ja mieszkam na mokotowie ale jeździcie napewno w moich okolicach??? Wystarczy że zajedziecie na chwile( albo ja mogę gdzieś podskoczyć) żeby ktoś sie nią przejechał i żebyście jej posłuchali. Kurwa floty narazie nie mam na serwis, a może jest szansa że to jakaś błachostka tylko sam chyba nie dojde do tego co to ? Red_icon_sad Red_icon_sad Red_icon_sad Serce mnie tylko boli, że lalka nie domaga a nic nie moge zrobić. . . Red_icon_sad Red_icon_sad PZDR






Icon_baseball
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-05-10, 09:11 AM przez erłan87.)
2013-05-10, 01:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#51
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Odświerzenie nr 2.
Zajrzałem dzisiaj pod zbiornik paliwa i poprawiłem mocowania kilku wężyków-zwłaszcza tego który idzie prosto z air boxu w dół do silnika. Był zwyczajnie naciągnięty i ledwo się trzymał, nie było na nim żadnych zacisków to spiołem go narazie trytytkami (nic innego nie miałem) i napewno jest szczelniejszy. Nie wiem czy coś to pomoże ale mam wrażenie, że chyba nie, bo jak odpaliłem to dalej miał ten głuchy odgłos. . Red_icon_sad zobaczymy.. Mam jednak pytanie odnośnie świec, nie miałem już czasu żeby dalej rozkręcać wszystko ale nie bardzo wiem jak się do tych świec dostać???? Też musze zdjąć bak, air box i potem te plastikowe ustrojstwo dalej pod air boxem???? czy jak?? a sprawdziłem też filtr powietrza i raczej nic nie pokojącego z nim się nie dzieje-czyścioch. . . PZDR






Icon_baseball
2013-05-10, 05:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adamjasiu Offline
Młody
**

Nakło nad Notecią
RN22

Liczba postów: 50
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
#52
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Pod tym plastikowym ustrojstwem masz już cewki więc wcale tak dużo rozbierania do wyciągnięcia świec nie jest
2013-05-10, 09:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#53
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
spoko już wiem Red_icon_smile tylko wciąż nie mam manuala i nie mam pojęcia z jaką siłą je potem dokręcić??? Red_icon_sad eh






Icon_baseball
2013-05-11, 11:55 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PonuryKlecha78
Unregistered




 
#54
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Siła dokrecenia świec jest podana na pudełku swiecy ( ngk, denso) albo wystarczy wejść na stronę internetowa tych producentów i tam sa porady montażowe i m innymi sa podane wartości momentu dokrecenia.
2013-05-11, 02:08 PM
Odpowiedz cytując ten post
MikiRikiTiki Offline
Użytkownik
***

Warszawa
rn01

Liczba postów: 498
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#55
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Manual na pewno znajdziesz jak wygooglujesz. Jest tego trochę po internecie, na forum na pewno też ktoś ma, ale poszukać w necie i ściągnij sobie. Może na chomiku, czy innym bobrze coś będzie. W wersji pl raczej trudno cokolwiek znaleźć, ale po angielsku czy niemiecku są. Mam nadzieję, że jakoś to ci pomoże. Red_icon_wink


Hehe...Klecha, byłeś szybszy Red_icon_cheesygrin
________________________________________________________________

rn01 - Dziadziuś, ale lubi sport Red_icon_smoke
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-05-11, 02:11 PM przez MikiRikiTiki.)
2013-05-11, 02:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#56
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Ponury skoro mówisz że na opakowaniu jest podana wartość z jaką dokręcać to już jest coś Red_icon_smile
Miki szukałem w googl i na innych forach i powiem szczerze, że dało by rade coś ściągnąć. Jednak chyba wychodzi na to, że mój komputer ma jakiś problem z tymi stronami bo każda która próbowałem otworzyć poprostu nie działa Red_icon_sad Red_icon_sad Red_icon_sad Rolsob podał mi tą stronkę http://www.yamaha-motor.eu/pl/services/o...index.aspx na której są serwisówki do wielu wielu maszyn i mówi, że u niego normalnie działa. U mnie po wystukaniu modelu-rocznika i języka w którym chcę manuala pokazuje pdf-a którego jak chcę odpalić poakzuje sie pusta strona-about:blank Mam zainstalowanego Adobe Acrobat Reader i chuj dalej nic Red_icon_sad Moja R1 to RN04 2001r. i wiem że po polsku nie ma nigdzie manuali i chcę w języku angielskim więc jak ktoś by się nade mną zlitował, pobrał to i wysłał mi pdf na maila ( zielin.kot@gmail.com) to ma browara u mnie jak nic!!! ... PZDR






Icon_baseball
2013-05-11, 04:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PonuryKlecha78
Unregistered




 
#57
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Tu masz momenty

http://www.ngk.de/pl/technika-w-szczegol...okrecenia/

Generalnie jest tez praktykowana metoda wkrecenia swiecy ręka do oporu + pół obrotu dokrecanie ale tylko o tym wspominam bo nie polecam takiej metody Red_icon_wink
2013-05-11, 05:10 PM
Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#58
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Ponury ja stosuję tą metodę zarówno w autach jak i moto i nic się nie dzieje, tyle że ja dokręcam 1/4 obrotu, a nie 1/2. Porządny klucz dynamometryczny kosztuje ok. 500zł. Wolę już robić na wyczucie, tyle że ja z rodziny mechaników jestem i może mam to we krwi Red_icon_cheesygrin
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-05-11, 05:28 PM przez Koczis.)
2013-05-11, 05:27 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PonuryKlecha78
Unregistered




 
#59
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Spoko ja poprostu jakoś kiedyś zanabylem klucz Red_icon_wink a o 1/4 obrotu dokrecanie dotyczy świec już wkreconych wcześniej Red_icon_smile ( ze spłaszczoną już podkładką )
Ale jeśli twoja metoda się sprawdza to tak trzymać Red_icon_smile

Ps. Kuba kiedy dopalasz obecną oponę bo trzeba to uwiecznić, chyba że zostawisz ją do swojej rn19i3/4 Red_icon_cheesygrin
2013-05-11, 06:09 PM
Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#60
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Ponury dzięki Red_icon_cheesygrin Ja mam jakiś klucz za 150 zeta więc pewnie szału nie robi ale zawsze to coś.. U nas głowica jest aluminiowa tylko jakie jest gniazdo? płaskie czy stożkowe???? pytam bo pierwszy raz będe to robił Red_icon_smile A średnica gwintu to pewnie jakieś 12mm???
O tym wkręcaniu ręką i pół obrocie też będe pamiętałRed_icon_smile
ps. na te palenie laczka też się pisze Red_icon_smile Red_icon_smile Red_icon_smile

psps. jeden klucz za 5 pak to lekka przesada ale dwa klucze o różnych zakresach np. 0-35Nm i 30-120Nm licząc po jakieś 3 stówki za sztukę to było by rozsądne rozwiązanie Red_icon_cheesygrin






Icon_baseball
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-05-11, 06:37 PM przez erłan87.)
2013-05-11, 06:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->