problem ze ściągnięciem magneta
Autor Wiadomość
cubi19 Offline
Młody
**




Liczba postów: 61
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
#1
problem ze ściągnięciem magneta
Witam mam problem ze ściągnięciem magneta w rn09 , dorobiłem ściągacz ale niestety nie wytrzymałRed_icon_sad macie jakieś patenty jak to zrobić albo czy ma ktoś pożyczyć dobry ściągacz? Lub ile kosztuje ściągnięcie magneta w jakimś serwisie albo zakładzie
2013-07-30, 06:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ziutek Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 462
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
#2
RE: problem ze ściągnięciem magneta
bylo wiele razy na forum Red_icon_wink wystarczy poszukac Red_icon_wink
2013-07-30, 07:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#3
RE: problem ze ściągnięciem magneta
Ja sobie sam zrobiłem blokadę na koło magnesowe w ten sposób, że do kawałka kształtownika przyspawałem dwie śruby w takim odstępie żeby pasowały w te małe otwory koła magnesowego jednocześnie tak żeby nie kolidowały ze śrubą w centralnej części magneta. Kształtownik zaparł się o crash pad na ramie. Twarda śruba M16 gwint 1.5. przedłużka, nasadka i poszło jak malina. Może i mój pomysł na ów "blokadę" jest beznadziejny, ale czas roboczy to 4 minuty. A koło magnesowe było moje w 3 sekundy.
2013-07-30, 07:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cubi19 Offline
Młody
**




Liczba postów: 61
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
#4
RE: problem ze ściągnięciem magneta
Zrobię tak jak mówisz baca jutro kupię śrubę i wyspawam sobie coś aby zablokować magneto i myślę że mi się uda Red_icon_smile Jak zrobię to napiszę co i jak , a jak się uda to masz u mnie duże piwoRed_icon_tongue
2013-07-30, 09:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#5
RE: problem ze ściągnięciem magneta
Chciałem zrobić zdj tego ustrojstwa ale nie mogłem znaleźć w garażu. Jutro z rana zobaczę.
2013-07-30, 10:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cubi19 Offline
Młody
**




Liczba postów: 61
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
#6
RE: problem ze ściągnięciem magneta
ja teraz jadę do garażu i spróbuje magneto zablokować kluczem takim do odkręcania filtrówRed_icon_smile myślę że powinno to zadziałać a jak nie to zrobię coś z płaskownika
2013-07-31, 08:10 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Arukard Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 172
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0
#7
RE: problem ze ściągnięciem magneta
Probowalem takim kluczem zablokowac magneto ale jedynie porobilem rysy na magneto.
2013-07-31, 10:55 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cubi19 Offline
Młody
**




Liczba postów: 61
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
#8
RE: problem ze ściągnięciem magneta
No a mi się w końcu udało dobrać do alternatora, a magneto ściągłem tak jak baca mi napisał Red_icon_smile tylko zamiast spawanego płaskownika zablokowałem kluczem do filtrów oleju (chyba taki do tiraRed_icon_cheesygrinRed_icon_cheesygrin) dzięki baca za radę , masz u mnie duże piwoRed_icon_tongue
2013-07-31, 11:05 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#9
RE: problem ze ściągnięciem magneta
Dobrze, że się udało. A co się stało z alternatorem? Przepalił się? masz namiary na gościa który przewija uzwojenia fachowo? Ja sam przewijałem u gościa jakiś półtora miesiąca temu. Nie opłaca się kupować innego bo nie wiadomo co kupisz.

Dane gościa:
tel: 503038126
Mariusz Szmid
ul.Wiejska 117
44-323Gogołogowa
2013-07-31, 11:16 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mikesh Offline
Mr. Sun
**

SCi
RSV1000R

Liczba postów: 60
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#10
RE: problem ze ściągnięciem magneta
cubi19, nie wiem jak daleko masz do tej miejscowości gogołowa, ale jak nie jakoś specjalnie daleko to jak podjedziesz osobiści i dobrze trafisz to kolega da Ci na wymianę, z rączki do rączki Ty mu zostawiasz swoje, on od razu daje Ci przewinięta Red_icon_smile
2013-07-31, 11:20 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cubi19 Offline
Młody
**




Liczba postów: 61
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
#11
RE: problem ze ściągnięciem magneta
Ja mam do niego niestety 250 km Red_icon_sad ale dałem do takiej firmy co zajmuje się naprawą rozruszników i alternatorów ale niestety nie robią do motocykli na miejscu tylko wysyłają gdzieś i będę miał na poniedziałek gotowe a koszt około 150 zł.. Myślałem że na weekend polatam ale niestety 2 zakład co się tym zajmuje jest zamknięty bo mają urlop i musiałem tam dać. Ale myślę że będzie dobrze bo trochę samochodów mi i znajomym przewinęli . Gdyby ta Gogołowa była bliżej to bym osobiście pojechał ...

Aha a co do alternatora to uzwojenie przepaloneRed_icon_sad z tego co słyszałem i widziałem w postach to jest normalna rzecz w rn09... myślę że na jakiś czas o tym zapomnę jak zrobiąRed_icon_cheesygrinRed_icon_cheesygrin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-07-31, 12:34 PM przez cubi19.)
2013-07-31, 12:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#12
RE: problem ze ściągnięciem magneta
Źle zrobiłeś. Ja w życiu nie dał bym komuś, a ten jeszcze innemu. Trzeba było skorzystać z mojej rady i zadzwonić gościa. Wszystko zwalniasz wysylkowo poczta/kurier. Koszt ze wszystkim wyszedł mi 200pln. Do tego w paczce zwrotnej przyszła pisemną gwarancja na rok czasu. Ciekawi mnie to czy teraz Ty taką dostaniesz. Do tego Szmid zajmuje się alternatorami motocyklowymi a nie jak mówisz ten Twój samochodami.
2013-07-31, 04:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->