ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Autor Wiadomość
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#61
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Siema odświerzam ten nieszczęsny temat Red_icon_sad i oświadczam, że chyba nie jest dobrze Red_icon_sad
Dzisiaj byłem u znajomego mechanika żeby posłuchał, przejechał się i spróbował dojść do tego co jej dolega , że tak ją zamula na niskich obrotach ???

-Pierwsze za co się zabrał to SPRAWDZIŁ WSZYSTKIE PODŁĄCZENIA WĘŻYKÓW ITP i wszystko było ok.
-Potem poszedł air box z filtrem i też wszystko ok.
-Po krótkim zastanowieniu się stwierdziliśmy, że wywalamy gaziory które zostały: rozkręcone, sprawdzone, umyte-wyczyszczone, wyregulowane- zsynchronizowane, czyli wszystko co sie dało z nimi zrobić zostało zrobione...
-świec nie sprawdzaliśmy bo już nie było na to czasu, a nowe będe miec dopiero w poniedziałek..

Po zamontowanu wszytkiego i odpaleniu dalej zamulało jak wcześniej i nie było żadnej różnicy Red_icon_sad
Jednak przy synchronizacji gaźników wyszła bardzo nie miła niespodzianka w postaci mnóstwa wydobywających się białych oparów z odmyRed_icon_sad
Dodam tylko, że gaźniki bez problemu udało się ustawić i na wolnych obrotach normalnie chodzi...

Wniosek poszedł taki, że skoro zapierdala dym z odmy to znaczy, że jest nieszczelność na pierścieniach i dlatego brak jej mocy na niskich obrotach.
Pomysł padł też taki, że może olej który mi zalali był poprostu do dupy/podruba i szybko stracił swoje właściwości i dlatego jest taka nieszczelność. . .A może rozrząd ma coś do tego ??? ???

Moto zostało u niego bo powiedział, że musi się z tym przespać i posiedzieć na spokojnie przy nim bo może da sie to jakoś ogarnąć. . .
I teraz powiedźcie mi czy zmieniać olej i świece wierząc, że to coś pomoże i raptem będzie dobrze? Czy mam już się szykować na niewiadomo jakie koszty ? ? ? ? ? ? I w ogóle macie jakiś pomysł co z tym dalej zrobić ????






Icon_baseball
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-06-09, 03:15 PM przez erłan87.)
2013-06-08, 09:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#62
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Skoro moto nie dymi z wydecho to nieszczelnosc przez pierscienie mozesz wykluczyc odrazu.
Sprawdz przede wszystkim pompe paliwa i ten filtr bo objaw z ta moca wyglada jak spadek cisnieniapaliwa w ukladzie i pompa moze nie miec juz wystarczajacej wydajnasci lub / i filtr zapchany.
2013-06-09, 01:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#63
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
siema cd walki Red_icon_smile
pompa paliwa działa bez zarzutu
filtr przepchany i wyczyszczony mimo, że był czysty
ŚWIECE WYMIENIONE- stare świece które wykręciłem były poprostu CZARNE
Problem leży w momęcie przejścia z niskich obrotów od 1- 3 tys NA WYŻSZE. Jakby dostawał za dużą dawkę benzyny, a powyżej 3 tyś działa jak ta lala.
Sprawdzaliśmy WSZYSTKO-dysze, iglice, śrubki, zaworki no porostu wszystko. Stanęło na tym, że zmieniliśmy położenie iglicy tak aby podawała mniej paliwa i jest LEPIEJ I nie dusi się jużRed_icon_smile przypominam, że sama iglica jak cała reszta pierdółek znajdujących się w gaźnikach jest w jak najlepszym porządku.
Nie wiem jednak jakie powinno być standardowe położenie iglicy bo nie ma tego podanego w SERWIS MANUALU. Jest tylko, że ma być połozona w punkcie ZERO. Tylko pytanie jest takie które to miejsce skoro na iglicy jest 5 rowków ??? Odrazu mówie, że była ustawiona po samym środku.

Nie sprwdzaliśmy ciśnienia na cylindrach ponieważ nie ma żadnych problemów z odpaleniem czy brakiem mocy- wszystko kręci się wokół tych 1-3tyś obrotów. I to też nie jest tak, że nie ma siły jechać bo jedzie ''normalnie'' tylko że szybkie odkręcenie manety powoduje lekkie zdławienie.
Nadal będziemy szukać co to za cholerstwo bo wychodzi na to, że to jakaś pierdoła ale jak macie jakieś pomysły apropo gaźników to piszcie błagam bo zdejmowanie, rozkręcanie i zakładanie ich w te i wewte robi się denerwujące Red_icon_wink Pzdr






Icon_baseball
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-06-10, 09:53 PM przez erłan87.)
2013-06-10, 09:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#64
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
siema-PANIE I PANOWIE, OGŁASZAM WSZEM I WOBEC,ŻE TEN JAKŻE NIEWINNIE ZACZYNAJĄCY SIĘ, A ZARAZEM CIĄGNĄCY JAK SMRÓD PO GACIACH TEMAT KIERUJĘ DO ZAMKNIĘCIA Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin (nareszcie)
Od razu mówię, że dziękuję za pomoc, wyrozumiałość i przepraszam za tą całą upierdliwość ale tak mam,że będę wiercił dziurę w brzuchu aż czegoś nie naprawie, poprawie albo co tam innego żeby dobrze działało Red_icon_smile

Skończyło się na tym, że oddałem moto do PJP MOTOCYKLE-KOTLARSKI zrobili regulacje zaworów i ogarnęli gaźniki. Okazało się, że spora ilość zaworów miała za mały luz( nie będę pisał ile płytek zmienili bo wstyd Red_icon_smile ), a pływaki w gaźnikach były źle ustawione i dawały za dużo wachy stąd było zamulenie. Co i tak moim zdaniem jest dziwne bo co same się przestawiły? Dzisiaj odebrałem jedynkę i działa jak ta lalaRed_icon_smile Trochę hajsu pękło ale najważniejsze, że pracuje równo i elegancko się wkręca. aaaa i jeszcze mi przegląd ogarnęli w pobliskiej stacji diagnostycznej bo takie marchewy idą, że na pewno by mi go nie podbili gdybym zajechał prosto z ulicy. Wracając jednak do exupu Red_icon_smileto jak tylko uciułam przed kobitą trochę mamony to go zamontuje ale na razie się nie odzywam bo mnie powiesi jak usłyszy słowa r1 i serwis, śpi skubana teraz ale czuje jak tam na mnie jednym okiem patrzyRed_icon_cheesygrinRed_icon_cheesygrinRed_icon_cheesygrin Także koczis ZA MY KA MY Red_icon_cheesygrin PE EZ DE ER1






Icon_baseball
2013-06-19, 01:52 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bpr1 Offline
ZIOMUS
****

Haugesund/Viken
BMW E46

Liczba postów: 594
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#65
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
To teraz ja zrobie up
Erłan mam taki sam problem jak ty w week wałczyłem z exupem i regulowałem go.
No i po tej operacji zamula mi ja tak jak by przylewało a jak juz dojdzie do 3 tysi to rwie jak głupia.
Synchro i komplet gaznikow robiona w tym roku zrobiłem moze z 1000km a po tej reg exupa zamuliło
Tak wogole exup miałem cały czas otwarty .
2013-07-29, 10:04 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#66
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
no to moze Cie czekac troszke kombinowaniaRed_icon_sad ja nie miałem exupa i szła jak opętana i po jakimś czasie dopiero zaczęła się mulic do 4 tys-do tej pory nie wiem o co kaman Red_icon_sad
zrobili zawory i gaźniki i problem jak by minął ale za to odczuwam bardziej brak exupa bo do 8tyś jedzie jedzie niby niby równo ale czuć że czegoś brakuje Red_icon_sad po wyżej 8tyś jakby z łańcucha się zerwała. Być może to przez te prawidłowo ustawione gaziory bo przed tem podobno były ustawione tak że więcej wachy dawały . . . ogólnie to jest przejebana akcja z tym exupem Red_icon_sad Ale skoro miałeś exup cały czas otwarty i chodziła dobrze i dopiero jak zrobiłeś exup to zaczęło się tak dławić to może sprawdź co będzie jak znowu go otworzysz na stałe ???? Mi się wydaje że to moze coś być właśnie z tym poziomem paliwa na pływakch albo z mieszanką bo skoro ktoś robi przelot to trzeba to jakoś wyrównać chyba żeby chulało ? Ja czekam właśnie na zamówiony exup z linkami i zobaczymy jak to będzie. Mam nadzieję że wszystko będzie jak trzeba bo jak nie to zapier... dwie zębatki i taki będzie finał Red_icon_cheesygrin Pisz jak Ci to idzie bo sam jestem ciekaw. . Red_icon_sad pozdro






Icon_baseball
2013-07-29, 11:02 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bpr1 Offline
ZIOMUS
****

Haugesund/Viken
BMW E46

Liczba postów: 594
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#67
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Jade do znajomego niech mi cos zrobi z ta wacha, bo ewidentnie ja przylewa tak jak pisałes jak motorynka buuuu i nagle rwie do przodu, dlatego mysle ze to pozim paliwa no i spaliny strasznie smierda benzyna nie przepalona
Kur.... czy zawsze cos musi byc nie tak z tymi szpejami ??
dalsza walke bede opisywał
2013-07-29, 02:12 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#68
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
dokładnie Red_icon_sad wszystko kur..a pod górkę Red_icon_sad odebrałem własnie exupa i nie dośc, że jedna linka jest do wymiany to jeszcze nie wysłał mi tej blaszki na której się trzymają linki Red_icon_sad a jeszcze jak by było mało to lusterka które też własnie odebrałem są do huja nie podobne Red_icon_sad kształt wszystko ok ale zwierciadła to chyba z jakiegoś kamaza są, kompletnie zniekształcony obraz Red_icon_sad kur..a jak ja nie lubię takich akcji. .. Red_icon_sad






Icon_baseball
2013-07-29, 06:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adamjasiu Offline
Młody
**

Nakło nad Notecią
RN22

Liczba postów: 50
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
#69
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Blaszki która trzyma linki exupa szukałem ostatnio też, przeleciałem całe allegro i nic, dopiero zacząłem szukać od innych modeli yamahy, koleś miał na części starą fzr1000, model 3gm bodajże i okazało się że jest taka sama ta blaszka, wysłał za darmo, nic mnie to nie wyszło Red_icon_cheesygrin
2013-07-31, 07:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#70
RE: ZAMULA NA 1 BIEGU :/
Są jeszcze na tym świecie dobrzy ludzie Red_icon_smile

2013-07-31, 07:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->