opłata skarbowa
Autor Wiadomość
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#21
RE: opłata skarbowa
Sorry za lekkiego offtopa ale kwestia jest wazna i ciekawi kto by beknal w kasie i stracil ewentualne znizki za szkode z OC w przypadku zaistnienia kolizji, wypadku itp? Zakladam ze jezdziles caly czas na przedluzanym OC ex wlasciciela ktory Ci moto sprzedal a mogl nie zglaszac sprzedazy z lenistwa ani w Wydz. Komunikacji ani w TU skoro OC przechodzi teraz razem z motocyklem i jezdziles na jego tablicach moze na drugim koncu Polski.. Tylko nie pisz, ze to nie Twoj problem Red_icon_smile
2013-03-12, 01:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#22
RE: opłata skarbowa
marider, w momencie gdy dochodzi do szkody to żeby stary właściciel nie stracił zniżek ma na potwierdzenie umowę kupna sprzedaży. To tak jak kupujesz auto używane obowiązkowo musi mieć ważne OC, masz 30 dni na decyzje czy zmieniasz TU czy nie, jeśli nie a polisa była opłacona do końca swojego trwania idziesz do towarzystwa gdzie robią re-kalkulację wypisują Ci świeży dokument na Twoje nazwisko i może coś dopłacasz może nie. W tym czasie jeśli dojdzie do szkody to jest liczone, że właścicielem polisy jesteś już Ty, a nie poprzedni właściciel bo z chwilą podpisania umowy kupna-sprzedaży polisa zmieniła właściciela chociaż nie ma jeszcze tego na nowym świstku, TU pokryje szkodę ale też może wtedy wykonać re-kalkulację.
Ja na przykład jeździłem do ostatniego dnia okresu 30 dni na polisie poprzedniego właściciela, auto miałem przerejestrowane 3 dni po zakupie i w tym czasie miałem 3 kontrole policji (BMW czarne serii 3, jakoś się czepiają Red_icon_tongue raz nawet trzepanie auta o narkotyki Red_icon_cheesygrin). Panowie ani razu nie mieli żadnych zastrzeżeń, woziłem z sobą kopię umowy kupna sprzedaży dodatkowo i miałem w nosie.
Co do ubezpieczenia to jeśli przez 2 lata jeździsz na czyjejś polisie to musisz się też podpisywać za tego kogoś na dokumentach, w tym momencie jest to karalne i można nawet odsiedzieć swoje. Chyba, że polisa była na Ciebie, a pojazd w dowodzie dalej na inną osobę bo zdarzają się takie sytuacje jak na przykład ja mam na siebie auto mamy ubezpieczone, a w dowodzie mnie nie ma albo miałem quada na siebie pomimo, że w dowodzie był tata i w obu przypadkach ubezpieczenie było wypisywane nie przez agenta tylko przez osoby z głównego oddziału TU, które koordynują i nadzorują działaniem agentów do tego z pieczątką dyrektora oddziału w Warszawie.
Co do skarbówki to się nie znam, raz byłem zapłaciłem grosze i tyle.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-03-12, 03:53 AM przez malikowy.)
2013-03-12, 03:49 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rolsob Offline
Użytkownik KTM RC8R
*****

Śląsk
KTM RC8R

Liczba postów: 1,162
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 3
#23
RE: opłata skarbowa
Urząd Skarbowy złotówki nie odpuści coś na ten temat wiem,no ale jeżeli macie więcej szczęścia to pozostaje pogratulować,pytanie tylko czy warto przzez 5 lat "siedzieć na szpilkach" z powodu paru zł.gra nie warta świeczki i od razu zaznacze że owej gotówki nigdy nie za wiele również w moim przypadku Red_icon_mad2
KTM RC8 R / SHOEI XR-1100 / BERIK LS2-8323-BK / KNOX HANDROID / SIDI Vortice
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-03-12, 05:15 AM przez Rolsob.)
2013-03-12, 05:06 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#24
RE: opłata skarbowa
Jeśli sam się zgłosisz i napiszesz akt czynnego żalu to nie wlepią Ci kary. Opłacisz właściwą kwotę opłaty skarbowej i po ptokach Red_icon_smile
jeśli urząd sam się upomni to masz pozamiatane
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-03-12, 03:59 PM przez Cieniu.)
2013-03-12, 03:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maxiimus Offline
GhostRider
***

Sosnowiec
RN01

Liczba postów: 115
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 1
#25
RE: opłata skarbowa
(2013-03-12, 03:59 PM)Cieniu napisał(a): Jeśli sam się zgłosisz i napiszesz akt czynnego żalu to nie wlepią Ci kary. Opłacisz właściwą kwotę opłaty skarbowej i po ptokach Red_icon_smile
jeśli urząd sam się upomni to masz pozamiatane

Dostaniesz karę tak czy siak Red_icon_smile
(2013-03-12, 12:07 AM)rubyR1 napisał(a): maxiimus masz racje w tym co piszesz jednak nalezy pamietac ze skarbowka to najwieksze gowno w tym karaju zaraz po nfz i zdarza sie ze gdzies po drążą temat i pech znajdziesz sie w tych kilku procentach co kare zaplaca, lepiej dac im te 2% i miec spokój, ale jak bys chcial informacji z pierwszej reki to pisz na PW to skontaktuje cie z moja przyjaciółką w US a ona cie już pokieruję.Pozdrawiam

Ja jestem za tym żeby to zapłacić, ale mówiłem tylko o tym że jeśli już nie zapłaciłaś w ciągu 14 dni, a tym bardziej w ciągu ostatnich 3 latach to lepiej sobie darować pucowanie się w US Red_icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-03-12, 04:30 PM przez maxiimus.)
2013-03-12, 04:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#26
RE: opłata skarbowa
Dzieki za wyjasnienia malikowy. Zapytalem poniewaz pol roku po oddaniu mojej ex rn19 okazalo sie ze byla jeszcze nie przerejestrowana przez handlarzy ktorzy ja wzieli do poskladania a ja zbycia moto w Urzedzie nie zglaszalem wiec mnie zastanawialo co by bylo gdyby ktos w cos walnal na "moich" papierach i rejestracji. Mysle ze jednak lepiej zglaszac sprzedaz jak najszybciej i wtedy miec ew problem z glowy.
2013-03-12, 05:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ninjakomando Offline
uliczny madafaka :)
***

Grajewo/Ełk/Londyn


Liczba postów: 137
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#27
RE: opłata skarbowa
doładnie jak maxiimus pisze. moj kolega zaplacił skarbówke po 2 miesiącach i zapłacił 200zł kary plus oplata skarbowa czyli jakies 400zł. i baba w US powiedziała mu ze jak nie zapłacił w terminie to mogł sie w ogóle nie pokazywać tam bo oni i tak tego nie mają jak sprawdzić bo nieopłacenie 200zł podatku za moto to jest dla nich pikuś tak na prawdę. także ja się nie bede pucował i poczekam. a te 30000zł to raczej dają za jakies konkretne przekręty nie za 200zł. a jak mi dadzą taką karę to poproszę zeby mnie rodzice wymeldowali.
RN04 + SPIDI+SIDI+SUOMY 1R Red_icon_smile
2013-03-12, 05:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kubaski1989 Offline
użytkownik
**

Borkowo(mazowieckie)
GSX-R 600 k7

Liczba postów: 67
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#28
RE: opłata skarbowa
Ostatnio też spóźniłem się z opłatą skarbową, motocykl kupiłem we wrześniu 2012, a w urzędzie skarbowym pojawiłem się w styczniu tego roku. Opłacając 2% podatek pan urzędnik powiedział, że dostane mandat, bo nie wykonałem opłaty w odpowiednim terminie. Nie powiedział konkretnej kwoty mandatu, i na miejscu też jej nie mogłem opłacić, kazał czekać na list, więc czekam. Póki co cisza.
2013-03-13, 07:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ninjakomando Offline
uliczny madafaka :)
***

Grajewo/Ełk/Londyn


Liczba postów: 137
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#29
RE: opłata skarbowa
daj znać jak dostaniesz
RN04 + SPIDI+SIDI+SUOMY 1R Red_icon_smile
2013-03-13, 08:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gessiu Offline
Młody
**

okolice Kłodzka
..::R1 RN19::..

Liczba postów: 68
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#30
RE: opłata skarbowa
Ja kiedys nie oplacilem w terminie "malucha" Red_icon_cheesygrin, spoznilem sie 30 dni. Pismo, kawa pogrozili palcem i zadnej kary nie bylo. ALe uzasadnienie dyktowala mi Pani naczelnik. A najlepsze bylo jak dostalem pismo ze jestem podejrzany o przestepsto podatkowo karne, zakaz opuszczania kraju itd... za 100 zl ...

..:: Jeszcze będzie czas by odpoczywać ::..

2013-03-13, 09:10 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#31
RE: opłata skarbowa
No to odświeżam temat Red_icon_smile

Kupiłem francuza i dostałem fakture vat marża. Gościu powiedział, że nie musze płacić w skarbówce tych 2% wartości bo on płaci podatek dochodowy. I teraz pytanie czy musze iść do skarbówki i okazać się z tą fakturą czy kompletnie nic nie musze z tym robić?

Dostałem do faktury jeszcze oświadczenie, że jego firma sprowadziła motocykl z Francji i że tam też została kupiona na fakture vat marża.
2013-04-29, 01:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
#32
RE: opłata skarbowa
Idziesz z fakturą tylko do wydziału komunikacji przerejestrować na siebie Red_icon_smile
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
2013-04-29, 01:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rolsob Offline
Użytkownik KTM RC8R
*****

Śląsk
KTM RC8R

Liczba postów: 1,162
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 3
#33
RE: opłata skarbowa
Szymek jak nie jesteś pewien zadzwoń Urzędu Skarbowego a na pewno otrzymasz odpowiedź tak dla 100 % pewności,ale z tego co wiem to jak wilku napisał...
KTM RC8 R / SHOEI XR-1100 / BERIK LS2-8323-BK / KNOX HANDROID / SIDI Vortice
2013-04-29, 01:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#34
RE: opłata skarbowa
Wilku ma rację
2013-04-29, 02:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#35
RE: opłata skarbowa
Dzięki Panowie, tym lepiej dla mnie Red_icon_wink
2013-04-29, 04:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kubaski1989 Offline
użytkownik
**

Borkowo(mazowieckie)
GSX-R 600 k7

Liczba postów: 67
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#36
RE: opłata skarbowa
I stało się, przyszedł list żeby stawić się w Urzędzie Skarbowym. Z opłatą spóźniłem się 100 kilka dni. Mandat 200 zł.
2013-07-11, 12:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafi stg Offline
POWER R1
***

Starogard Gdański
RN 13

Liczba postów: 212
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
#37
RE: opłata skarbowa
Panowie.Weszła ustawa która umożliwia karanie za nieprzerejestrowanie sprzęta.Kiedyś było że masz 14 dni do skarbówki (jak nie to kara skarbowa od 100-5000zł) i 30 dni do komunikacji na przerejestrowanie (ale nie było określone kary,więc każdy to olewał) .Teraz już mają możliwość ukarania,więc lepiej chyba dograć papiery,niż potem latać i się płaszczyć.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-07-11, 06:28 PM przez rafi stg.)
2013-07-11, 06:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ninjakomando Offline
uliczny madafaka :)
***

Grajewo/Ełk/Londyn


Liczba postów: 137
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#38
RE: opłata skarbowa
minęło 2,5 roku jak nie opłaciłem skarbówki, sprzeta sprzedałem 3 miesiące temu koledze, który opłacił za siebie skarbówke i przerejestrował. na razie cisza, nic nie przyszło z urzędu że mam coś płacić. czekam dalej Red_icon_smile
RN04 + SPIDI+SIDI+SUOMY 1R Red_icon_smile
2013-07-11, 06:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,528
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#39
RE: opłata skarbowa
skarbowy powinno sie zaplacic natomiast przerejestrowac niekoniecznie moj kolega nigdy nie rejestruje aut ani moto tylko skarbowy placi, a jesli jest faktura to skarboweego sie nie placi

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2013-07-11, 07:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafi stg Offline
POWER R1
***

Starogard Gdański
RN 13

Liczba postów: 212
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
#40
RE: opłata skarbowa
Spoko.Jak koleś od razu zrobił kwity na siebie to się chyba nie domacają ale bywa że sprzęt miał kilku właścicieli ale żadnego na papierze wiec wtedy trochę kicha.
2013-07-11, 07:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->