YZF r1 problem z akumulatorem
Autor Wiadomość
rafalbila Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 191
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 1
#1
YZF r1 problem z akumulatorem
Witam , zakupilem niedawno yzf r1 2002 r.
i na dzien dobry wyskoczyl mi problem z akumulatorem a mianowicie ,przy zakupie odpalal normalnie lecz juz na drugi dzien nie chcial krecic rozrusznik - chychłał jedynie i slychac bylo trykanie przekaznika jakiegos .Na pchniecie odpalal od razu . Poczyscilem klemy naladowalem akumulator od nowa , polatal z dwa dni w ktorych odpalal elegancko i usterka wrcocila ponownie - nie chce krecic slychac jak wczesniej trykanie . Wiec wybralem sie po nowy akumulator , zakupilem 10 ah i bylo ok jakos przez 3 tygodnie krecil elegancko ogulnie zero problemow . No i po wspomnianych 3 tygodniach wsiadlem na motor odpalil ok pojechalem w miejsce x zgasilem motor po godzinie chce go odpalic i znowu slychac jedynie tykanie przekaznika - motor nie odpala . Moze ktos mial podobny problem,motor mam od paru tyg wiec nie rozbieralem go jeszcze i tak sie zastanawiam czy nie ma jakiegos zwarcia + do masy czasem ,czy cos w tym stylu , lub uszkodzony regulator napiecia. Czasowo nie mam jak pomierzyc napiecia na wlaczonym silniku poniewaz zjestem poza domem, ale wstapnie założylem temat moze ktos mial podobne objawy .
2011-04-22, 10:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#2
RE: YZF r1 problem z akumulatorem
albo regulator albo alternator w tym modelu jest on chłodzony olejem,przy lataniu na gumie górne uzwojenia się przegrzewają i palą ,efektem teko jest zbyt niskie lub brak ładowania ,u mnie padł alternator
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-04-23, 10:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Nalepinks Offline
R1 POWER !!
***

Oświęcim
rn12

Liczba postów: 195
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 1
#3
RE: YZF r1 problem z akumulatorem
słaby akumulator, zobacz czy masz elektrolit ... tak czy siak szykuje sie kupno nowego. mialem to samo pozdrawiamRed_icon_wink z motorem wszystko ok.
2011-04-23, 10:27 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafalbila Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 191
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 1
#4
RE: YZF r1 problem z akumulatorem
Zakupilem dzisiaj prostownik z prądem wyjscia 1A zeby podladowac akusa a tu zdziwko , wyprowadzam motor z garazu cisne starter i pali pieknie , caly dzionek tez palil od kopa , sprawdzilem napiecia i wszystko jest ok mam tylko jedno pytanie czy przy odkrecaniu manetki gazu powinno rosnąć ladowanie - bo dla mnie cos dziwnie to wyglada - idąc tym tropem przy konkretnym dawaniu w pedzel akumulator dostaje mega dawke voltów i to moze piepszc mi te akumulatory poprzedni byl strasznie zasiarczony -nie jestem zadnym znawca ale wlaśnie uw (regulator napiecia) powinien regulowac napięciem podawanym przez alternator. NALEPINKS - akumulator mam nowke 3 tyg .
2011-04-23, 08:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Nalepinks Offline
R1 POWER !!
***

Oświęcim
rn12

Liczba postów: 195
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 1
#5
RE: YZF r1 problem z akumulatorem
aaa to przepraszam Red_icon_wink ja kupilem nowy i trafiłem na aku ze szczeloną celą i nie ładowało go...
2011-04-24, 11:16 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafalbila Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 191
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 1
#6
RE: YZF r1 problem z akumulatorem
No luz , jest to nowy nabytek wiec moze za tydzien sie za niego wezme ogołoce plastiki (i tak sa do lakieru bo poprzednik uzyl fajnego lakieru - czarnej perly ale spartolil ktos lakierowanie na maxa , przejechalem go polerka wyglada elegancko lecz nie na dlugo, lakiernik uzyl jakiejs lipy claru matuje sie po dniu jazdy-boki baku , za malo utwardzacza zapewne ) to przejrze go calego bo przy wymianie akumulatora dostrzeglem poprowadzony na partyzanta kabel plusowy, jak pobierznie zaobserwowalem do wentylatora .
Tak ze trzeba maszynke podpicowac pod siebie Red_icon_smile
2011-04-24, 03:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zloty777 Offline
Młody
**

Wa-wa
R1 2003

Liczba postów: 32
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
#7
RE: YZF r1 problem z akumulatorem
Witam
Musze sie pochwalic ze u mnie jest podobnie z pradem, najpierw aku mi psul nerwy wymienilem go na nowy po kilku tyg chce jechac a tu lipa nie odpala...
U mnie ladowanie na wolnych obrotach wynosi 13.60 V i na wiekszych jest znacznie wieksze. Też zastanawiam sie nad regulatorem napiecia który powinien pilnowac pradu...Jak bys znalazl przyczyne rafalbila to napisz .
Sprawdz polaczenia kostek bo mozesz miec za sniedziale tak jak u mnie . Powodzenia
2011-04-29, 01:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
TYSON Offline
Użytkownik
***

CB
RN04

Liczba postów: 199
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#8
RE: YZF r1 problem z akumulatorem
U mnie przyczyną był regulator napięcia...
bez potrzeby wymieniłem aku i sprawdzałem alternator, regulator dużo nie kosztuje warto zainwestować, najwyżej wystawi się go na aukcji.
--
RN04
2011-04-29, 07:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafalbila Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 191
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 1
#9
RE: YZF r1 problem z akumulatorem
Jak narazie pali od kopa , wszystko gra wiec nie zakrzątam tym se głowy , jesli problem wroci wymienie regulator
2011-05-01, 06:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lukasz_nr Offline
Konkretny
****

Manchester
R1 2003

Liczba postów: 609
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 2
#10
RE: YZF r1 problem z akumulatorem
panowie mi jak padło ładowanie moto mi padł w trasie. sprawdz to tak jak jest ciemno zapal go swiatła beda sie rozjasniac jak dodasz gazu jesli beda swieciły normalnie przy dodawaniu gazu tzn nie masz ładowania, mi sie spaliło jedno uzwojenie na alternatorze. nie mogłem dokupic drigiego takiego samego wiec jeden klient mi doradził kup alternator z kołem magnesowym z dowolnego modelu ale w komplecie nie przekraczajacy rok 2003 pozniej wał był inny.... kazdy poprzedni 99,00,01 itp bedzie pasował. ja mam załozony w swojej bodajrze z 99 i smiga rowno, a fakt alternator jest zanurzony w oleju. pozdrawiam
2011-06-28, 08:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->