odlaczenie lambdy rn12
Autor Wiadomość
[*]AdamV[*] Offline
Młody
**




Liczba postów: 80
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#1
odlaczenie lambdy rn12
widzialem filmik na ktorym gosciu montuje pc i do wtyczki z lambdy zaklada O2 Eliminator. czy odlaczenie lambdy cos poprawi? warto robic, czy nie?
2013-02-15, 10:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
waldi1 Offline
Użytkownik
***

Warszawa
RN12

Liczba postów: 122
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#2
RE: odlaczenie lambdy rn12
Ale RN12 nie ma sondy lambda (przynajmniej ja nie mogłem znaleźć)
2013-02-17, 06:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#3
RE: odlaczenie lambdy rn12
seryjnie brak sondy, w akcesoryjnych kompletnych układach czasem są miejsca na sonde
jesteś pewien, że to było od lambdy a nie od exupa wtyczka i wywalił go po prostu?
rzuć tym filmikiem może to PC5 i moduł Autotune ale wtedy wkręcił by sonde autotune'a
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-17, 07:12 PM przez malikowy.)
2013-02-17, 07:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
waldi1 Offline
Użytkownik
***

Warszawa
RN12

Liczba postów: 122
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#4
RE: odlaczenie lambdy rn12
Malikowy, jak to jest z tym modułem PC5 bo jak by miał sondę to chyba kupuje coś takiego do mojej RN12.
W ogóle jak się dowiedziałem że nie ma sondy w oryginale to lekko się podłamałem.
Jak te Japończyki mogli wypuścić taki szit.
No i czujnika stuków to też brakuje (już sie przymierzałem żeby wyprzedzić zapłon żeby zdobyć kilka kuców a tu znów klapa).

RN12 tak technicznie to dla mnie jakaś staroś jest...

Muszę chyba coś dołożyć żeby to jeżdziło jak trzeba a 50k na RN22 to nie wyłożę no way...
2013-02-17, 08:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#5
RE: odlaczenie lambdy rn12
waldi no bez przesady można z tego trochę kucy wyciągnąć więcej Red_icon_wink ale na pewno nie tanim kosztem, układ wydechowy Graves pełny daje dla przykładu 14 kucy, konfuzory różnie od 1 do 9 zależy jakiej firmy ale one to akurat w różnym zakresie też low/mid/high no i najtańsze jakieś 500zł Graves a potem ceny już w góre do 700-800zł, samymi końcówkami manewr blado wygląda na wykresie.

Generalnie z PC to masz dwa modele, PC3 zwykły podstawowy do którego nie podłączysz Autotune ale starczy pojechać na hamownie ustawiać i PC5 który jako że świeższy to masz możliwość podłączenia Autotune, który wpływa cały czas na silnik wykonujący pomiary i dobierając najlepsze parametry. Tyle że i z Autotune najlepiej pojechać na hamownie i po tym zabiegu jeździć. To najlepszy sposób na wykrzesanie z tej elektroniki czegoś więcej. W oryginalnym wydechy zawsze można dorobić miejsce na sondę więc to też nie problem.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-17, 09:37 PM przez malikowy.)
2013-02-17, 09:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
[*]AdamV[*] Offline
Młody
**




Liczba postów: 80
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#6
RE: odlaczenie lambdy rn12
no lipa troche, nie napisalem tego, bo zapomnialem. na filmie nie byla rn12, domyslilem sie, gdy spojrzalem na moj wydech. mozna do tego modelu podlaczyc pcV?
2013-02-17, 10:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#7
RE: odlaczenie lambdy rn12
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2013-02-17, 10:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
waldi1 Offline
Użytkownik
***

Warszawa
RN12

Liczba postów: 122
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#8
RE: odlaczenie lambdy rn12
(2013-02-17, 09:36 PM)malikowy napisał(a): waldi no bez przesady można z tego trochę kucy wyciągnąć więcej Red_icon_wink ale na pewno nie tanim kosztem, układ wydechowy Graves pełny daje dla przykładu 14 kucy, konfuzory różnie od 1 do 9 zależy jakiej firmy ale one to akurat w różnym zakresie też low/mid/high no i najtańsze jakieś 500zł Graves a potem ceny już w góre do 700-800zł, samymi końcówkami manewr blado wygląda na wykresie.

Generalnie z PC to masz dwa modele, PC3 zwykły podstawowy do którego nie podłączysz Autotune ale starczy pojechać na hamownie ustawiać i PC5 który jako że świeższy to masz możliwość podłączenia Autotune, który wpływa cały czas na silnik wykonujący pomiary i dobierając najlepsze parametry. Tyle że i z Autotune najlepiej pojechać na hamownie i po tym zabiegu jeździć. To najlepszy sposób na wykrzesanie z tej elektroniki czegoś więcej. W oryginalnym wydechy zawsze można dorobić miejsce na sondę więc to też nie problem.

Co to są konfuzory ?

Ja miałem decta-a + tłumiki przelotowe. Ciekawe ile było więcej bo teraz zamontowałem oryginały. Z wykresów dla akrapów widzę że jakieś 3,5-do 5KM czyli tyle co nic. Jak bym miał zakładać jakieś tłumiki to prędzej zdejmę wszystko i bedzie jeszcze lepszy wynik tylko wtedy sąsiedzi ogłuchną...
W te 14 kucy to nie wieżę a nawet jakby było to też nie za wiele jak za taką kasę.
Płacenie jakieś kosmicznej kasy za jakieś rurki to jest jakaś pomyłka (mogę sobie zespawać sam)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-18, 09:22 PM przez waldi1.)
2013-02-18, 09:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#9
RE: odlaczenie lambdy rn12
waldi, to jest to http://www.gravesport.com/Graves-Motorsp...k-Kit.html

koszt materiału, opracowanie, wykonanie, stąd taka cena. Można za jakieś 2tys. zł wyrwać na ebayu kompletny układ.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2013-02-18, 09:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->