Czujnik stopu przód
Autor Wiadomość
carloos643 Offline
Użytkownik
***

DE
RN04

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#1
Czujnik stopu przód
Witam
Mam problem przy sobotnim serwisie zauważyłem ze nie działa mi stop przedniego hamulca, gdy odstawialem moto na zimowanie wszystko bylo ok teraz po nacisnieciu klamki nic sie nie dzieje... po odlaczeniu kabelków przy klamce i zlaczeniu na krótko stop dziala, czyli to czujnik. Czy to mozliwe zeby sie tak poprostu uszkodzil? Może to tylko wilgoc? Da sie go jakos rozebrac czy tylko wymiana?
2013-01-29, 07:05 PM
Szukaj
maxiimus Offline
GhostRider
***

Sosnowiec
RN01

Liczba postów: 115
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 1
#2
RE: Czujnik stopu przód
(2013-01-29, 07:05 PM)carloos643 napisał(a): Witam
Mam problem przy sobotnim serwisie zauważyłem ze nie działa mi stop przedniego hamulca, gdy odstawialem moto na zimowanie wszystko bylo ok teraz po nacisnieciu klamki nic sie nie dzieje... po odlaczeniu kabelków przy klamce i zlaczeniu na krótko stop dziala, czyli to czujnik. Czy to mozliwe zeby sie tak poprostu uszkodzil? Może to tylko wilgoc? Da sie go jakos rozebrac czy tylko wymiana?

Ja myślę że stało się coś w stylu "zatarcia" lub "zastania", zdejmij gumową osłonę i psiknij WD40 lub innym środkiem penetrującym. Poruszaj klamką, może się odblokuje Red_icon_wink Jeśli nie to raczej bym wymienił, dla własnego bezpieczeństwa, w końcu to stop Red_icon_wink
2013-01-29, 08:10 PM
Szukaj
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#3
RE: Czujnik stopu przód
Mi czujnik stopu też przestał działać. Kolega wyjął tą kostkę i okazało się że jest nierozbieralna...ale nie dla niego. Rozdwoił ten plastik i tam w środku jest taki mechanizm składający się z kilku elementów. Okazało się że rozciągnęła się taka mała sprężynka i spadła z takiego plastiku. Z godzinę się męczyliśmy żebo to założyć bo to malutkie, po kilka milimetrów mają te rzeczy. Jakoś mu się udało i złożył 2 części plastikowej obudowy i skleił klejem. Zaczęło klikać jak wcześniej i włożył spowrotem na miejsce. Przez jakiś czas działało ale od wstrząsów znowu przestało no i inny mechanik miał takie na zbyciu i mi zamontował

2013-01-29, 09:46 PM
Szukaj
carloos643 Offline
Użytkownik
***

DE
RN04

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#4
RE: Czujnik stopu przód
Dzieki jutro postaram sie tam zerknąć dokladniej, ale klikanie normalnie slychac wiec spróbuje moze wykrecic i wysuszyc lub psiknąć jakims contact sprayem, jak nie podziala to wymiana Red_icon_wink
2013-01-29, 09:54 PM
Szukaj
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#5
RE: Czujnik stopu przód
Jak klika czyli mechanizm działa. Może zaśniedziały te styki albo coś nie łączy. Na krótko świeci czyli żarówka dobra Red_icon_smile

2013-01-29, 09:56 PM
Szukaj
carloos643 Offline
Użytkownik
***

DE
RN04

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#6
RE: Czujnik stopu przód
Czujnik juz naprawiony, bez problemu dalo sie go otworzyć, trzeba tylko uwazac żeby nie pogubic elementów Red_icon_wink Przeczyscilem styki papierkiem 2000, złożylem i działa jak nowy Red_icon_smile
2013-03-03, 09:57 AM
Szukaj


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->