Decat RN12
Autor Wiadomość
[*]AdamV[*] Offline
Młody
**




Liczba postów: 80
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#21
RE: Decat RN12
Ja mam wydlubanego kata, baffle w ori tlumikach, filtr dna i pc3 na mapach microna- najbardziej podeszly. Exup byl dobrze ustawiony, na niskich szedl dobrze, ale nie bylo takiego jebnięcia jak powinno byc. Ustawilem go teraz na calkiem otwarty i nie poznaje maszyny, na niskich jak i wysokich obrotach- jest ogien. Jesli znajde troche czasu, to te badziewie laduje w koszu
2013-06-24, 10:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#22
RE: Decat RN12
długo ten ypipe szedł, już szybciej byłoby samemu do fabryki Akrapa podjechać Red_icon_tongue
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2013-06-24, 10:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#23
RE: Decat RN12
(2013-06-24, 10:35 PM)malikowy napisał(a): długo ten ypipe szedł, już szybciej byłoby samemu do fabryki Akrapa podjechać Red_icon_tongue

No napewno Red_icon_wink powiedz mi Malikowy będę musiał demontować końcowe wydechy przy montażu Decata,czy jest jakieś inne wyjście żeby się do tego zabrać ??
2013-06-24, 10:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#24
RE: Decat RN12
będziesz musiał, nie ma innego wyjścia, zwłaszcza że one nachodzą na rurki z decata Red_icon_smile

ale demontaż wydechów jest szybki, siedzenia 2 śrubki, ogon 2/4 (zależy czy od dołu też masz spinki założone) spinki i śrubka, osłony mocowań wydechów 6 śrubek, po śrubie mocującej wydech do ogona, po śrubie w obejmach trzymających puszki z katalizatorem, potem ciągniesz do siebie kręcąc w lewo i prawo i schodzą Red_icon_cheesygrin
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2013-06-24, 10:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#25
RE: Decat RN12
(2013-06-24, 10:47 PM)malikowy napisał(a): będziesz musiał, nie ma innego wyjścia, zwłaszcza że one nachodzą na rurki z decata Red_icon_smile

ale demontaż wydechów jest szybki, siedzenia 2 śrubki, ogon 2/4 (zależy czy od dołu też masz spinki założone) spinki i śrubka, osłony mocowań wydechów 6 śrubek, po śrubie mocującej wydech do ogona, po śrubie w obejmach trzymających puszki z katalizatorem, potem ciągniesz do siebie kręcąc w lewo i prawo i schodzą Red_icon_cheesygrin

Dzięki za podpowiedź w sobotę zadziałam, tylko mi przy każdej robocie parę śrubek zostaje jak już wszystko poskładam Red_icon_rolleyes będę musial sobie zdjęcia robić Red_icon_wink
2013-06-24, 10:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#26
RE: Decat RN12
hahaha, ja mam system kopert podpisanych Red_icon_cheesygrin

jak coś to dzwoń, już chyba każdy ma mój numer tyle osób ostatnio dzwoniło, nawet nie wiedziałem że go mają Red_icon_tongue
ale wątpię żeby była Ci potrzebna pomoc, pamiętam że lekki problem jest dostać się do opaski zaciskowej katalizatora z dolną częścią układu wydechowego ale jak masz klucze to sobie poradzisz

ps. tylko żeby Ci tam nic nie wpadło do środka bo będziesz musiał pług zdejmować żeby się do dolnej części dostać za exupem
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-06-24, 10:57 PM przez malikowy.)
2013-06-24, 10:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#27
RE: Decat RN12
(2013-06-24, 10:54 PM)malikowy napisał(a): ps. tylko żeby Ci tam nic nie wpadło do środka bo będziesz musiał pług zdejmować żeby się do dolnej części dostać za exupem

No to ja już go sobie zawczasu ściągnę Red_icon_wink takie mam szczęście. Postaram się zrobić małą fotorelacje
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-06-25, 11:14 AM przez Tomierłan.)
2013-06-25, 11:13 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#28
RE: Decat RN12
Jak obiecałem, tak też czynię, ogólnie cała operacja z wymianą decata jest bezproblemowa, po odkręceniu śrub opasek zaciskowych wydechów lewej i prawej

[Obrazek: yiy2.jpg]

kombinowałem jak wyciągnąć opaski zaciskowe z wydechów dopiero po poluzowaniu opasek zaciskowych na katalizatorze i po obraceniu wydechów w lewo i prawo wydechy razem z opaskami wyciągnąłem bez problemu inaczej tego się nie da zrobić ponieważ uszkodzicie sobie dolną część ogona, po demontażu wydechów, wykręcamy katalizator również bezproblemowo kręcąc prawo-lewo i ciągnąc do góry

[Obrazek: ps4w.jpg]

montaż decata jest ogólnie biorąc bezproblemowy wszystko pasuje idealnie (dotyczy decata z Akrapa, nie wiem jak z innymi)

[Obrazek: ylbr.jpg]

jedyny problem jest z ustawieniem wydechów żeby były idealnie rozłożone między światłami, po dwóch godzinach ustawiania udało mi się

dodam że na oryginalnych fotkach ze strony Akrapa rownież idealnie nie są.

przy okazji wymiany decata, miałem pęknięty zaczep mocujący górę i dół i był troszkę podrapany:

[Obrazek: m31c.jpg]

zakupiłem cały ogon góra-dół w idealnym stanie:

[Obrazek: psxy.jpg]

tak wygląda golasRed_icon_smile

[Obrazek: 7t9h.jpg]

po montażu wygląda tak:

[Obrazek: j8w3.jpg]

Oczywiście na osłonie Decata wylądowała naklejka mocy podobno +3KM i 5Nm Red_icon_wink i całokształt

[Obrazek: eapm.jpg]

podziękowania dla Malikowego za pomoc !!
2013-07-02, 01:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
godlefas Offline
MaR1usZ
****

łuuu tu tu tut tuuuu
ODWYK

Liczba postów: 997
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#29
RE: Decat RN12
różnice odczuwalne przed/po ?
___________________________________________________________


—√\~—√\~ - YAMAHA - √\~—√\~
2013-07-02, 02:02 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#30
RE: Decat RN12
nie ma za co Red_icon_wink
jak wrażenia po zmianie?
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2013-07-02, 03:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#31
RE: Decat RN12
wrażenia po zamontowaniu:

czuć, takjakby łatwiej wkręcał się na obroty, zmierzę jeszcze decybelomierzem jak wzrośł hałas na wolnych obrotach, na oryginalnym katalizatorze i wydechach LeoVince miał 85,5dB
2013-07-02, 04:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,528
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#32
RE: Decat RN12
A obroty Ci nie faluja? Kurwa ja mam ypipa leo i wydechy i wkurwia mnie to. Czy zalozenie PC i zestrojenie zalatwi sprawe? bo nie chcial bym pakowac kasy w pc jesli bedzie dupa. Chyba ze mozna seryjnego kompa pod to zestroic zeby nie falowaly? Orientuje sie ktos chodzi o rn20

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-07-04, 12:04 AM przez Thor.)
2013-07-04, 12:02 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#33
RE: Decat RN12
Oczywiście falują na wolnych, jak troszkę odkręcę już tego nie ma, na PC podobno się to traci, Malikowy ma PC, może on nam coś powie na ten temat, chyba że miał PC i Y-pipa w moto jak kupił, i nie będzie miał możliwości porównania. Sam się z chęciom dowiem bo na wolnych to wygląda dla postronnego obserwatora jak by z moto było coś nie tak.
2013-07-04, 09:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#34
RE: Decat RN12
ja już mówiłem, że mi też faluje ale nie mam zrobionego strojenia na hamowni bo może ono by coś pomogło
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2013-07-04, 09:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,528
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#35
RE: Decat RN12
U mnie dosyc mocno faluja na niskich i wkurwia mnie na rondach i w miescie jak trzeba gdzies wolno przejechac bo w trasie nie przeszkadza. W tej chwili wyjalem ypipa i zalozylem katalizator czesciowo wypruty i jest ok i musze cos wymyslic na to falowanie moze wymysle jakies db killery ktore nie bardzo beda wyciszaly a troche zmniejsza srednice wydechu

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2013-07-04, 11:40 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->