Forma w zime.
Autor Wiadomość
Suchy Offline
®1
****

Wawa
R1 rn09

Liczba postów: 931
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#1
Forma w zime.
Elooo, eloo...
Panowie... jako że nastała zima, motocykle już sobie śpią snem zimowym- to my jako właściciele i ujeżdżacze tych bestii powinniśmy zadbać też o swoją kondycje, aby w nowym sezonie po 20km nie łapały skurcze itp itd ; ))) no i wiadomo nie tylko to...

Ma ktoś jakieś specjalne ćwiczenia? Chodzicie na siłownie żeby forme utrzymać itp itd?


LwG
LwG!
2012-12-28, 01:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gruch Offline
Użytkownik
***

Leśnica (Opolska)
R1 RN09

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2
#2
RE: Forma w zime.
Ostatnio duzo czytalem o planie treningowym P90X. Podobno bardzo skuteczny, jezeli sie przylozysz - efekty mozna znalezc na youtube Red_icon_smile

np: http://www.youtube.com/results?search_qu...Cyuz0mYCi0
2012-12-28, 01:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
drzewo Offline
Konkretny
****

Sosnowiec
Hornet 919

Liczba postów: 829
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
#3
RE: Forma w zime.
Wszystkie plany to gówno w porównaniu do treningu HIIT.

Powiem tylko tyle - u mnie wynik to 5 kg mniej w 2 tygodnie. Ćwiczenia na wioślarzu tylko 15 minut dziennie co 2 dni. Niesamowicie ciężki, ale efekty nie do porównania z niczym innym. Nie mówiąc już o kondycji.

Wkrótce wznawiam ćwiczenia, bo ostatnio troche się alkoholizowałem Red_icon_bggrin

Acha - i co ważne. ZERO DIETY I INNYCH PIERDÓŁ!
moto-opinie.info - Opinie o motocyklach i produktach motocyklowych w jednym miejscu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-12-28, 01:45 PM przez drzewo.)
2012-12-28, 01:44 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#4
RE: Forma w zime.
(2012-12-28, 01:16 PM)gruch napisał(a): Ostatnio duzo czytalem o planie treningowym P90X. Podobno bardzo skuteczny, jezeli sie przylozysz - efekty mozna znalezc na youtube Red_icon_smile

np: http://www.youtube.com/results?search_qu...Cyuz0mYCi0

Jeżeli się przyłożysz, to nawet w dłuższym czasie mniejszymi krokami jesteś w stanie zrobić postępy Red_icon_smile Niestety często niektórym brakuje determinacji a często też i dieta odstrasza od jakichkolwiek działań.
Co do kwestii poruszonej przez Suchego:
- w zimę jest sporo czasu tak więc: siłka, średnio raz w tygodniu 1,5h koszykówki a po sesji czyli gdzieś tak w okolicy lutego wróci bieganie i inne formy ruchu Red_icon_smile
Ważne jest rozciąganie, dobrze rozciągnięty motocyklista, do tego w dobrej kondycji jest mniej podatny na urazy! Dosyć ważna zasada którą każdy motórzysta powinien znać Red_icon_smile
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
2012-12-28, 01:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#5
RE: Forma w zime.
Ja jak nie pracowałęm to ćwiczyłem w domu. Miałem drążek do podciągania i robiłem serie na chwyt i pod chwyt ile dałem radę. Na drugi dzień odpoczynek, a następnego dnia pompki seriami robiłem do upadłego, następny dzień przerwa i potem brzuszki ile wlezie. I jakaś tam kondycha jest Red_icon_smile Jak kumpel mial atlas to chodziliśmy do niego machać żelastwem

2012-12-28, 02:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gruch Offline
Użytkownik
***

Leśnica (Opolska)
R1 RN09

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2
#6
RE: Forma w zime.
Najważniejsze to dieta! Jeżeli będziesz szamać to, na co nie masz ochoty, ale zjesz (bo czemu nie Red_icon_cheesygrin) to wiedz, że coś się dzieje Red_icon_cheesygrin
Ja nie mam problemów z wagą (170 cm, 68-70 kg), bo regularnie uprawiam sport. Osatnio jednak chcę popracować nad budową Red_icon_smile

PS. Co do wypowiedzi, ze wysportowany motocyklista, to motocyklista mniej podatny na urazy - 100% racja. Ja w kwietniu miałem wypadek przy ok 120 km/h i byłem tylko poobijany, gdzie inni piszą, że przy 50km/h mają połamane kości, powykręcane stawy itd. Wiadomo, że to zależy, w co się uderzy, jak upadnie, no ale jednak.

Jeżeli ma się nadwagę, to jeszcze gorzej (fizyka), bo więcej kg musimy przyjąć na siebie podczas upadku.
2012-12-28, 02:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#7
RE: Forma w zime.
Ja pakernia 4x w tygodniu i k1 2x, wcześniej był boks przez długi okres. Teraz po swietach nie mam na nic sily Red_icon_smile ale od nowego roku startuje. Warto cokolwiek robić nie tylko dla sprawności fizycznej ale i psychicznej Red_icon_smile
2012-12-28, 02:26 PM
Odpowiedz cytując ten post
Marki Offline
Los Ami:)
****

Krasnystaw


Liczba postów: 820
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 1
#8
RE: Forma w zime.
11 lat piłka nożna,treaz tylko siatkówka i siłowniaRed_icon_smileale trzeba rzucić alk ale ciężkoRed_icon_cheesygrinhehe
2012-12-28, 03:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#9
RE: Forma w zime.
pij duzo piwa i czesto spij Red_icon_cheesygrin
2012-12-28, 03:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#10
RE: Forma w zime.
@wonsz popieram Red_icon_tongue
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-12-28, 04:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#11
RE: Forma w zime.
Od marca niemal ciagla rehabilitacja 3 x w tygodniu po 1,5h i juz prawie siadam na pietach, o bieganiu i plywaniu zabka nie ma mowy poki co...
2012-12-28, 04:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Allah84 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 377
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#12
RE: Forma w zime.
noo jest zima trzeba kondyche poprawic Red_icon_tongue po wypadku z zeszlego roku sie troche rozleniwilem i zaniedabalem :p ale juz od w sumie wczoraj wdrazam sie na ostro... jak sie 2 tyg ostro pocwiczy i zwalczy zakwasy to juz zyc bez tego nie mozna Red_icon_smile ale tak jak mowi gruch najwazniejsza to dieta Red_icon_smile ja standart wysokobialkowa... omijam makarony ziemniaki pieczywo i tym podobne... tylko konkrety Red_icon_cheesygrin a co do silowni to ja lubie duzymi ciezarami machac... a na wiosne koniecznie bieganko ;] w tej chwili przy wzroscie 181 waze 88kg tragedia.... no ale sila tez jest erke za tylne kolo spokojnie unosze ;p
2013-01-03, 01:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Own3r Offline
SzerszeŃ
***

Stalowa Wola / Lbn
RN04 2000r.

Liczba postów: 324
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#13
Smile  RE: Forma w zime.
Chciałbym zapytać (jak ktoś uprawia jakiś sport) o jakieś ćwiczenia - prócz brzuszków i całego tego weidera - chodzi mi głównie aby się nie "zapuścić" Red_icon_cheesygrin gdyż nie mogę od grudnia uprawiać sportu (gram w piłkę) ponieważ mam zerwane wiązadła krzyżowe tylne i prawdopodobnie przednie (w kolanie) i czeka mnie operacja. Więc na razie chciałbym podtrzymywać jakąś formę gdyż już 5kg przybyło :O może ktoś pracuje w jakimś fitness i jakieś pomysły by zarzucił Red_icon_smile
za wszelką pomoc dziękuję Red_icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-03-05, 09:40 PM przez Koczis.)
2013-03-05, 09:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Allah84 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 377
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#14
RE: Forma w zime.
glownie dieta ;] no i na zrzucenie kg cwiczenia kondycyjne, ja na przyklas mieszac zaczynam silowe cwiczenia na silowni w kazdy dzien tyg inna partia miesni a po cwiczeniach np bieznia 30 min albo orbitrek ;] a diete polecam wysokobialkowa czyli nie wpierdzielac makaronow pierozkow bialego pieczywa ciasta drozdzowego i tym podobnych produktow wysokoprzetwozonych... za to na sniadanie zapchac sie jakas owsianka zagryzajac serem ;] mozna wzbogacic diete o owoce ale jako dodatek bo od samych owocow sie tyje ;] no i wpierdzielac miecho czerwone biale wszystko bo to trudniej sie trawi i wiecej kalorii sie spala ;'] no i pic duuuuzoooo wody Red_icon_smile tak zbilem 2 lata temu od styczna do czerwca z 97 do 81 kg ;] w styczniu podnosilem 75 kg a w czerwcu 115 Red_icon_smile (bez koksow dita wzbogacona o suplementy diety Red_icon_smile na zrzucenie kg polecam l-carnityne liquid )
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-03-06, 11:57 AM przez Allah84.)
2013-03-06, 11:55 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
andreRLE Offline
Użytkownik
***

Leżajsk / Rzeszów
RN19

Liczba postów: 283
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
#15
RE: Forma w zime.
Own3r nie wiem czy lubisz pływać, ale z wszelkimi urazami kolan, kostki, biodra, kregosłupa najlepszy jest basen, odciąża cały szkielet kostny, rozluźnia mięsnie i ułatwia ruch. Sam raz mega rozwaloną kostke i innym razem bark po małym szlifku i zawsze co polecali mi fizjoterapeuci to był to basen i poważnie dawał rade ;P Zawsze to jakiś ruch, a po zabiegu i tak czeka Cie jeszcze rehabilitacja, więc wszystkie siłowe odpadają, ewentualnie łapa i to na siedząco ;P

Odważni nie żyją wiecznie. Ostrożni nie żyją w ogóle.
2013-03-06, 02:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
samotnyy Offline
Chyba Ty
***

Olsztyn/Mannheim
RN09

Liczba postów: 347
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 3
#16
RE: Forma w zime.
andreRLE, a ja się z Tobą nie zgodzę, że siłownie odpadają. Miałem czołówkę w lipcu 2012r. zerwane więzadło poboczne strzałkowe w kolanie oraz złamałem kciuka w dwóch miejscach, czeka mnie operacja w maju i lekarz jak najbardziej polecił siłownię tylko jest jedno ALE- można chodzić pod warunkiem, że pracuje tam ktoś kto zna się na rehabilitacji i odpowiedni plan treningowy Ci ustali. Jeżeli teraz wzmocnisz więzadło to później automatycznie szybciej wrócisz do siebie.
-

"Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale"
2013-03-06, 05:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
andreRLE Offline
Użytkownik
***

Leżajsk / Rzeszów
RN19

Liczba postów: 283
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
#17
RE: Forma w zime.
Tak tak, tylko, że wszystko w swoim czasie, najpierw masz prądy, lasery i inne tego typu sprawy wraz z powolnym rozruszaniem ścięgien i mięśni i żadnego śmigania ciężarami, bynajmniej tak było w moim przypadku jak pozrywałem więzadła i torebki stawowe w kostce, ale nie ma sie co tu na ten temat rozpisywać bo na każdy uraz dobre jest co innego ;PP a Own3r'owi po zabiegu przepisza co trzeba i oby jak najszybciej wrócił na moto Red_icon_wink)

Odważni nie żyją wiecznie. Ostrożni nie żyją w ogóle.
2013-03-06, 09:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->