Kleić czy kupić nowy (błotnik) ?
Autor Wiadomość
marian Offline
Młody
**


R1 , FZS Fazer

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#1
Kleić czy kupić nowy (błotnik) ?
Właśnie zrobiłem krzywdę motongowi Red_icon_cry. Zachciało mi się przepchnąć maszynkę w drugi kąt garażu i zapomniałem o lince blokującej przednie koło . Efekt - połamane osłony lag będące częścią błotnika . Zamierzałem zanabyć nowy w serwisie (nawet nie wiem ile może kosztować ) ale kolega radzi abym go skleił od środka żywicą z włóknem szklanym . Jest jeszcze jedna opcja - spawanie ,ale wtedy musiał bym błotnik pomalować a nie chcę tego robić .Doradźcie proszę co z tym zrobić ...
2012-12-21, 02:01 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#2
RE: Kleić czy kupić nowy (błotnik) ?
Na Allegro kosztuje ok. 300 zł w ASO skasują Cię jak za zboże Red_icon_smile nie masz nic do stracenia, spróbuj skleic żywica z wloknem szklanym, nie jest droga a jak Ci sie trafi jakaś dobra okazja na Allegro z jakiegoś rozbieraka to wymienisz Red_icon_smile
2012-12-21, 09:35 AM
Odpowiedz cytując ten post
godlefas Offline
MaR1usZ
****

łuuu tu tu tut tuuuu
ODWYK

Liczba postów: 997
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#3
RE: Kleić czy kupić nowy (błotnik) ?
Marian, jaki model R1 i malowanie ?
___________________________________________________________


—√\~—√\~ - YAMAHA - √\~—√\~
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-12-21, 02:39 PM przez godlefas.)
2012-12-21, 02:38 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kaczor_scigacz Offline
kaczor
***

okolica wawy
yamaha r1 rn19

Liczba postów: 384
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
#4
RE: Kleić czy kupić nowy (błotnik) ?
pospawaj klejenie zywica to lipa
zawsze i wszedzie nR1 bedzie!!!!
2012-12-21, 04:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#5
RE: Kleić czy kupić nowy (błotnik) ?
żywicą jak nie masz żadnego doświadczenia może Ci słabo wyjść ale próbuj, tylko nie przesadź z ilością utwardzacza bo fajnie zaczyna dymić i mocno się grzać Red_icon_wink

no i żywicą może się później okazać, że i tak Ci ślad zostanie na zewnątrz po pęknięciu, a spawanie to piękna rzecz
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-12-21, 04:23 PM przez malikowy.)
2012-12-21, 04:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marian Offline
Młody
**


R1 , FZS Fazer

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#6
RE: Kleić czy kupić nowy (błotnik) ?
(2012-12-21, 02:38 PM)godlefas napisał(a): Marian, jaki model R1 i malowanie ?
Latam na RN19 z 2008r . kolor grafitowy...
(2012-12-21, 04:22 PM)malikowy napisał(a): żywicą jak nie masz żadnego doświadczenia może Ci słabo wyjść ale próbuj, tylko nie przesadź z ilością utwardzacza bo fajnie zaczyna dymić i mocno się grzać Red_icon_wink

no i żywicą może się później okazać, że i tak Ci ślad zostanie na zewnątrz po pęknięciu, a spawanie to piękna rzecz
Masz rację , mam niewielkie doświadczenie w posługiwaniu się żywicą i trochę się tego obawiam ... Niemniej błotnik niema żadnej rysy .Odpadł całkowicie jeden kawałek ok 7cm a drugi się jeszcze trzyma w jednym miejscu , dlatego żal mi dawać do spawania bo po przegrzaniu zmieni kolor i trzeba będzie malować . Myślę że była by to lipa .Z kolei alledrogo nie gwarantuje odpowiedniego stanu i może się okazać że i tak trzeba będzie malować . Zakładając że w ogóle dorwał bym ten sam kolor do tego modelu . Red_icon_neutral
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-12-21, 08:11 PM przez marian.)
2012-12-21, 07:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
komandosnr1 Offline
Użytkownik
***

Radomsko
YZF r1 rn12 2004r

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 5
#7
RE: Kleić czy kupić nowy (błotnik) ?
Marian, spokojnie możesz oddać do spawania, pospawa ci tylko od środka i na zewnątrz nie bedziesz miał żadnego śladu, mi spawali plastiki i było to zrobione naprawde profesjonalnie, i bardzo trwale,
Proste drogi są dla szybkich motocykli... kręte drogi są dla szybkich kierowców... ja wole kręte Red_icon_smile
2012-12-21, 08:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
godlefas Offline
MaR1usZ
****

łuuu tu tu tut tuuuu
ODWYK

Liczba postów: 997
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#8
RE: Kleić czy kupić nowy (błotnik) ?
aha, lipa bo mój znajomy ma na sell błotnik koloru biała perła do RN19....
___________________________________________________________


—√\~—√\~ - YAMAHA - √\~—√\~
2012-12-21, 08:31 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marian Offline
Młody
**


R1 , FZS Fazer

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#9
RE: Kleić czy kupić nowy (błotnik) ?
(2012-12-21, 08:30 PM)komandosnr1 napisał(a): Marian, spokojnie możesz oddać do spawania, pospawa ci tylko od środka i na zewnątrz nie bedziesz miał żadnego śladu, mi spawali plastiki i było to zrobione naprawde profesjonalnie, i bardzo trwale,

Jeśli tak mówisz to widocznie tak jestRed_icon_yes . Muszę się rozejrzeć za porządnym fachowcem . Kolega twierdził że jego kumpel ma urządzenie do spawania plastiku , ale na skutek przegrzania zmieni się kolor więc miało by się to wiązać z malowaniem . Nie mam zaufania ani do jednego , ani do drugiego dlatego zadałem temat .Niestety , muszę sprawę odłożyć do po świętach , ale dam znać jak naprawa zostanie wykonana .
2012-12-21, 09:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#10
RE: Kleić czy kupić nowy (błotnik) ?
Nastepnym razem zarzuc sobie na manetke chocby frotke do wlosow dla przypomnienia. Dobrze ze to nie byl disc lock vs krzywa tarcza albo efektowne salto przez przod Red_icon_wink
2012-12-22, 12:08 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->