Olej w kolektorze
Autor Wiadomość
jezior188 Offline
Młody
**




Liczba postów: 43
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#1
Olej w kolektorze
Panowie powiedzcie mi co może być przyczyną tego że gdy rozgrzeje motocykl na postoju i zacznę go wkręcać na wyższe obroty tzn 7-10 tys obrotów to na zbiegu kolektorów z puszką pod spodem motocykla powoli zaczyna sie pocić olej. Są to małe ilości ale gdy sie rozgrzeje to zaczyna sie palić i śmierdzieć. Dodam że co najdziwniejsze motocykl chodzi bez zarzutu tzn równo i nie kopci. Zaczęło sie tak dziać po tym jak wymieniłem świece na irydowe i zalałem go Motulem V300. Co może być tego przyczyną. Zaznaczę odrazu że trochę go przelałem olejem tzn ok 100ml więcej. Może to być przyczyna że jest go za dużo i wyrzuca????
2012-12-16, 08:49 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Maniek Offline
Użytkownik
***

Koszalin
RN19

Liczba postów: 404
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#2
RE: Olej w kolektorze
100ml nie robi aż takiej różnicy. Przyczyn może być wiele, pierścienie, popychacze. Ale sprawdź najpierw czy przypadkiem nie sączy się gdzieś olej, np spod filtra i nie spływa po kolektorze. I skąd kolego masz ten olej bo ja trochę boje się 300v, ponieważ słyszałem że są bardzo często podrabiane. Sam mam teraz zalany 300v ale przesiadam się na wiosnę na jakiś inny.
Red_icon_cheesygrin
2012-12-16, 10:37 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
jezior188 Offline
Młody
**




Liczba postów: 43
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#3
RE: Olej w kolektorze
Olej kupiłem w liberty wiec chyba nie jest trefny. Przyznam że motocykl był sprowadzony z Szwajcarii i zrobiłem nim pod koniec sezonu możne ze 200km ale żadnych takich objawów nie zauważałem. Dzwoniłem do wielu mechaników jeden mówi że to uszczelniacze, drugi że na 99% wina oleju v300 i po zmianie przejdzie, inny radził żeby pojeździć w sezonie i zobaczyć czy będzie olej brał i wtedy dopiero myśleć ale jeżeli w sezonie sie to tylko powiększy to jasne jest że trzeba bedzie motocykl rozebrać i jakiś czas bede wyautowany z jazdy. Przyznam ze niewiem co robić. Podeśle jakieś zdjęcie jak to wygląda i może wtedy doradzicie...
2012-12-16, 10:51 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Maniek Offline
Użytkownik
***

Koszalin
RN19

Liczba postów: 404
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#4
RE: Olej w kolektorze
Ja Ci powiem, że też nie jestem z tego oleju zadowolony. Najpierw spróbuj z tym co możesz zrobić sam, w tym przypadku wymiana oleju. Ja robię zawsze tak, że zaczynam rozwiązywać problem od najprostszych i najtańszych rzeczy które mogę zrobić sam. A jak nie wyjdzie to mechanik. I kolejna rzecz to jak masz możliwości to działaj teraz bo jak na wiosnę wszyscy wyjadą a Ty nie to ch.... Cię strzeli. Znam z doświadczenia z poprzednim motoRed_icon_wink
Red_icon_cheesygrin
2012-12-16, 11:07 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#5
RE: Olej w kolektorze
obstawiam że to pocenie pochodzi z pod lub filtra oleju,sprawdź tam sobie Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2012-12-17, 01:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
#6
RE: Olej w kolektorze
Ciśnienie oleju mogło Ci uszczelkę wysadzić przy filtrze i pewnie z tamtąd olej się sączy... Miałem taki przypadek Red_icon_smile. Wymiana oleju i nowy filtr Red_icon_smile
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
2012-12-17, 02:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->