Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Autor Wiadomość
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,528
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#21
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Pojeździj więcej niech soe ułoży i popracuje w wyższych temperaturach po przejażdżce w takie dni trudno cos powiedzieć.

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2015-02-15, 04:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#22
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Dobrze wiedzieć i właśnie srk będę zamawiał.
2015-02-15, 09:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#23
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
ja też się szykuje to kevlarowego EBC

w tamtym roku do RN12 założyłem to rzeczywiście inaczej działało niż miekki oryginał
po prostu brało konkretnie w małym zakresie puszczania sprzęgła
kwestia przyzwyczajenia oraz to może nie jest kwestia samego sprzęgła tylko że tarcze są nowe względem starych na które sprężyny nie trzymają tak mocno jak w nowych i tyle.
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-02-15, 09:47 PM przez mad666.)
2015-02-15, 09:46 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#24
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
No i w tym ebc srk sprężyny są twardsze o 15%albo o 30% czy jakos tak.Tak mi mówił znajomy z serwisu co mi ten zestaw zamawial.No i jak je mierzylem suwmiarka były troszkę grubsze

Masz rację Thor jak trochę więcej polatam może się zmienic ale narazie jest superRed_icon_smile
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-02-15, 10:04 PM przez Dżony.)
2015-02-15, 09:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#25
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Dżony jakieś jeszcze jazdy były? Dziś przyszedł mój zestaw SRK, jutro w olej i czwartek/piątek montaż.
2015-03-02, 09:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#26
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Baca i jak testy nowego zestawu SRK ??? Czekam na opinie jak Ci to sluzy, jakie odczucia wzgledem oryginalu itd I ile $$ ?? Red_icon_smile Opowiadaj !!
2015-05-04, 03:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#27
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Sprzęgło jest trochę bardziej agresywne i wcale nie działa w trybie on/off. Więc nie ma żadnego problemu z ruszaniem ze świteł. Zapłaciłem za nie 560pln. Ogólnie jestem zadowolony.

Niech wypowie się jeszcze Dżony bo ma ten sam zestaw w 19-stce.


Załączone pliki Obrazki
   
2015-05-04, 07:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#28
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
To jest kewlarowe czy jakie Baca ? Klamkę musiałeś poluzowac czy coś czy normalne nastawy tylko inna technika ? Próbuje zrozumieć kwestie bardziej agresywnego sprzęgła jak to się objawia.
2015-05-04, 07:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#29
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Tak kevlarowe. Bardziej agresywne/twardsze/szybciej reaguje i nie jest aż tak miękkie jak seria. Klame nastawiasz zwyczajnie tak żeby było git.
2015-05-04, 07:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Draco Offline
88
***

unknown


Liczba postów: 322
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 2
#30
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
mozna gdzies w PL dostać sprzęgłowy graves kit do rn22?
2015-05-10, 08:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#31
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Minęło trochę czasu i nawinalem na tym zestawie srk parę tysięcy dosyć agresywnej jazdy.Zrobilem ok 5 tys i sprzęgło bierze cały czas tak samo i przez ten czas nic nie podciagalem.Klamka jest tak samo i nic nie uległo zmianie. Wydaje mi się że śmiało mogę polecić ten zestawik Red_icon_smile a i olej mam liqui moly 10 w50 i zero uslizgow sprzęgla na tym oleju z resztą na 300 V też było ok, ale za dużo km nie nawinalem na 300v
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2016-01-17, 09:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#32
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
A to spytam ... bo ja nigdy w żadnym motocyklu mimo piłowania go do granic nie miałem potrzeby zmiany sprzęgła a nawet jego regulacji .. Kilka razy stojąc na starcie do wyścigu potrafiłem przegrzać je tak że ruszyłem na pól-sprzęgle i za długo przytrzymałem dodając mocno gazu no i zaczęło się ślizgać, ale nic poza tym .. następny start wykonany poprawnie czy ruszenie z miejsca nie było w niczym inne niż cała reszta poprawnie wykonanych ...
W Yamasze to też pada od samej jazdy Red_icon_tongue Red_icon_smile ?? Eeee.. baz żartów Red_icon_wink
2016-01-17, 09:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#33
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
No mi padło przy ok 30 tyś.Nie Wiem co robili poprzednicy, ja jak kupowałem miała niecałe 25 tys to mogło różnie to być. Po rozebraniu sprzęgła i zamierzeniu to wszystko było na granicy zużycia. Przekładki były dosyć wyswichtane, ale nie przepalone. Jeszcze mógłbym trochę na nim polatac, ale jak ostro odkrecalem, to mi osluzgiwalo i musiałem przymykac manete żeby go nie spalić, a popuscic nie mogłem bo biegi ciężko było wbić.Takze zużywa się, a może ktoś próbował przypalic gumę i przypalil sprzęgło Red_icon_smile w każdym bądź razie zestaw EBC srk polecam. Klamka chodzi trochę ciężej że względu na mocniejsze sprężyny i jest to sprzęgło bardziej agresywne, szybciej bierze dla mnie jest to zmiana na plus Red_icon_smile
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2016-01-17, 10:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#34
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Dżony bardzo fajnie, ze mozna poznac Twoja opinie, tez bym sie sklanial do takiego sprzegla jakbym mial wybor Red_icon_smile
2016-01-17, 11:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
NoExpert Offline
Amerykanin
***

So. Cal
2014 R1 RN23

Liczba postów: 229
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 7
#35
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
(2015-05-10, 08:52 PM)Draco napisał(a): mozna gdzies w PL dostać sprzęgłowy graves kit do rn22?

You can buy the individual factory parts and make it cheaper. I bought the parts, gasket and some Barnett springs for less than the graves kit. The graves kits is about $45-$50 worth of parts in a $30 plastic bag.

I can get you the part numbers you need, if you're interested. Makes a big difference in the clutch feel.
2016-01-19, 03:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Szejn Offline
Użytkownik
***

Wrocław
RN20

Liczba postów: 162
Dołączył: Jun 2017
Reputacja: 0
#36
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
No to teraz będzie odkop roku  Red_icon_cheesygrin 

Mianowicie zaczeło mi się ślizgać sprzegło, zapadła decyzja o wymianie. Wybór był prosty EBC SRK sprzegło kevlarowe.
Niestety im głębiej w las tym ciemniej. Z informacji uzyskanych z tego forum (kolega rubyR1 o tym pisał), a także od mechaników z Wrocławia dowiedziałem się, że do kevalorowego sprzegła nie mogę stosować full syntetyka, bo może zacząć się ślizgać. Z drugiej strony wiem, że wiele osób śmiga na pełnym syntetyku, duża część osób na olejach 300v albo LM i im to działa i się nie ślizga.

W związku rozbieżnymi informacjami dotyczącymi ślizgania sprzegła na full syntetyku postanowiłem uderzyć do źródła, czyli firmy EBC i spytać się co oni sądzą o oleju do ich sprzegła.
Dostałem taką odpowiedź od EBC:
"We tend to find fully synthetic grade oil will cause the clutch to slip – we only recommend semi synthetic type for our products."
Dla tych co nie znają angielksiego "zdażyło nam się zaobserwować ślizganie się sprzegła na full syntetyku - my rekomendujemy tylko pół syntetyk do naszych produktów".

Z ciekawości zadałem im pytanie czy owa rekomendacja dotyczy tylko sprzegła kewlarowego czy zwykłych tez. Uzyskałem odpowiedź "All you asked me about Aramid fibre type – but yes same on the cork plates." co w tłumaczeniu na nasze oznacza że do wszystkich sprzęgieł zalecają semi syntetyk.

Teraz rodzi się problem. Muszę wymienić sprzegło, chce kewlara ale nawet producent mówi że nie można stosować full syntetyka!  Red_icon_mad  Na semi nie przejde, nie ma takiej opcji. Moto lata na full syntetyku od nowości i tak zostanie. 
Pytanie teraz do mądrzejszych głów od mojej, co zrobić?
Włożyć ori tarcze? Skoro yamalube jest full syntetykiem to ori tarcza musi lubić ten olej, a do tego włożyć mocniejsze spreżynki? Włożyć kevlara i zaryzykować z motulem 300V lub LM, że tak jak u innych nie będzie się ślizgać? 

Ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem?  Red_icon_kill
2017-07-27, 04:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#37
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Niczym nie ryzykujesz , że kupisz kevlarowe i zalejesz syntetykiem. Jak będzie się slizgac to zmienisz olej i tyle ale próba nic nie kosztuje a może będziesz zadowolony Red_icon_smile

Wysłane z mojego Samsung S7 przy użyciu Tapatalka
2017-07-27, 07:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Szejn Offline
Użytkownik
***

Wrocław
RN20

Liczba postów: 162
Dołączył: Jun 2017
Reputacja: 0
#38
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
(2017-07-27, 07:31 PM)bart napisał(a): zmienisz olej i tyle

Pytanie tylko na jaki? Nie chce wlewać półsyntetyka jak radzi EBC...
2017-07-27, 08:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#39
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
no to wtedy inne sprzęgło wsadzisz

2017-07-28, 10:28 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Szejn Offline
Użytkownik
***

Wrocław
RN20

Liczba postów: 162
Dołączył: Jun 2017
Reputacja: 0
#40
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
(2017-07-28, 10:28 AM)Kafel napisał(a): no to wtedy inne sprzęgło wsadzisz
Właśnie tego chciałbym uniknąć, bo to będą pieniądze wyrzucone w błoto, a kevlarowe EBC kosztuje ponad 6 stówek.
2017-07-28, 11:08 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->