RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Autor Wiadomość
Arturo Offline
Młody
**




Liczba postów: 13
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
#21
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
(2012-12-08, 12:42 AM)kawasakizx9r napisał(a): Na tor rn22 sie nie nadaje z jednego prostego wzgledu JEST ZA DROGA W UTRZYMANIU i PRZYGOTOWANIU. Lepiej kupic s1000rr bo ma wszystko jak torowy sprzet.
Niby powinno być tylko o ECU ale padła taka wypowiedź i chciałem się zapytać: dlaczego ZA DROGA W UTRZYMANIU? Czy części/akcesoria są droższe niż do BMW? Aż nie chce mi się wierzyć ale nie zorientowany jestem. Wiem tylko że do Beemek wszystko drogie Red_icon_smile
2013-01-15, 11:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#22
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
s1000rr ma wszystko juz torowe w sobie Red_icon_smile
2013-01-15, 11:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
strugi1982 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 7
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
#23
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Kolego mam pytanie w jaki sposób odblokowujesz ten motocykl Ty to robisz jak tak jakie koszty ? Druga sprawa interesuje mnie sprawa wersji usa i ue wydaje mi się ze usa powinna być mocniejsza ponieważ oni mają inne normy mniej rygorystyczne .
2013-01-16, 06:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#24
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Odblkowanie polega na przegraniu z ECU Yeca fabrycznej otwartej wersji do twojego ECU. Normalnie kosztuje to ok 9tys zl czyli zakup otwartego ECU Yeca a przegranie kosztuje ciebie 890zl takze chyba bez komentarza. Co do norm ES to na odwrot Red_icon_smile. Wszystkie szczegoly masz w temacie na temat ecu i ile tu chlopaka powychodzilo na hamownii. Musisz miec dekata zrobionego (moze byc fabryczny z wyrzuconym wwkladem) tak samo z fabrycznymi tlumikami.

A jak to zrobisz zapewniam ze rn22 na nowo zaczyna byc mega sprzetem. Pamietaj o wymianie przednich tarcz sa do luftu. Temat poruszany a robiac prywate wlasnie mam dwa komplety praktycznie nowek Galderow wlasnie do rn22 2012 rok Red_icon_smile teamt znajdziesz w dziale handel
2013-01-16, 07:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
strugi1982 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 7
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
#25
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Dobry temat powiedz miałeś może porównanie z GSXR 1000 k7 po modach lub nawet z fabryką jak to się ma do RN22. Bo latałem z 2 lata temu RN22 ale góra rzeczywiście była słaba. Zastanawiam się jak nie wypali mi z S1000rr ro Gix idzie na handel i RN22 kupie i kompa podeśle do Ciebie. Co do tarcz to poczytam jak znajdę chwilę a powiedz mi czy RN 19 też można pokombinować ?
2013-01-16, 07:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#26
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Wersja USA to skastrowana lipa, ale nie przejmuj sie, tez kiedys zylem w bledzie i to dosc dlugo poki nie kupilem ostatnich swoich 2 R1ek w wersji europejskiej i nie pojechalem z nimi na hamownie wiec nie jestes sam Red_icon_wink
2013-01-16, 07:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#27
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
(2013-01-16, 07:09 PM)strugi1982 napisał(a): Dobry temat powiedz miałeś może porównanie z GSXR 1000 k7 po modach lub nawet z fabryką jak to się ma do RN22. Bo latałem z 2 lata temu RN22 ale góra rzeczywiście była słaba. Zastanawiam się jak nie wypali mi z S1000rr ro Gix idzie na handel i RN22 kupie i kompa podeśle do Ciebie. Co do tarcz to poczytam jak znajdę chwilę a powiedz mi czy RN 19 też można pokombinować ?

Wiesz tak naprawde odblkowanie rn22 to zaden tuning to tylko przywrocenie do zycia tego sprzeta. Dol i srodek mocneijsze niz w k7 i to sporo natomiast gora nie zachwyca nadal...... ale jest o niebo lepiej Red_icon_wink zpaewniam. Mysle ze na gorze k7 tycke lepiej. Takze nie nalezy myslic tej gory z subiektywna ocena tzn. glownie ma sie takie wrazenie w sprzecie ktoremu brak dolu np. rn12 i rn19 to gora sie wydaje mocarana a tak naprawde jest straszan roznica w oddawaniu momentu obrotowego w calym zakresie i to powoduje uczucie takiej zmiany Red_icon_smile. Takze mam nadziej ze zrozumialaes o co mi chodzi. Rn22 po odblkowaniu ma inny gang silnika bardziej rasowy cieko okreslic twardszy i ten dziek rekompensuje cala reszte Red_icon_smile
2013-01-16, 08:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Arturo Offline
Młody
**




Liczba postów: 13
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
#28
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Pytanie mi się nasunęło jak już to wszystko przeczytałem:
Jak się ma odblokowanie ECU do 3 fabrycznych trybów pracy? Czy w dalszym ciągu pozostają 3 tryby z tym że na każdym z nich mocy jest więcej niż z zablokowanym ECU?
Z góry dzięki!
2013-01-16, 08:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#29
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Nie masz nowy tryb A cos ala s1000rr i jej specialny tryb- sprzet fabrycznie odblkowany zawsze loguje sie w trybie A (a zwyczjana zblokowana r1 w std czyli kazda Red_icon_smile ). Reszta trybow std i B moze byc tez zmieniona ale zostawiana jest fabryka.
2013-01-16, 08:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#30
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Arturo zmiana trybów w rn22 tak na prawdę opiera się na zmianie działania przepustnic zwiększa się lag pomiędzy dodaniem gazu manetką, a reakcją silnika. Tryb B muł, tryb A gepard Red_icon_wink Jest nieznaczna zmiana mocy silnika, tutaj masz wykres z moto Marider'a http://r1-forum.pl/attachment.php?aid=705 jeszcze przed zmianą ECU, pewnie po zmianie ECU różnice między A i B są dużo większe ale jeszcze chyba nie było takich wykresów na forum.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2013-01-16, 08:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#31
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Apropo glowicy w rn22. Przymiarke robie do kompletnego tuningu tej jednostki napedowej i musze przyznac ze jest koszmarnie zle wykonana. Najbardziej badziewny rejon to 4 kanal dolotwy od strony lanczuszka. Kanal ten jest wygiety przez co na bak naplenianie tego cylindra idzie w diably o jakies 10% strzelam. Wlasnie sie zastanawiamy jak to polepszyc bo normalnymi metodami bedzie ciezko Red_icon_smile. Jesli nie wiecie o co chodzi prosze spojrzec na zdjecie glowicy i prawy kanal widac ze idzie pod innym katem.

Kazdy kto robil i tuningowal glowice do rn19 i gsxr jesli zrobi taka sama metoda zepsuje dokumentnie przplyw w tej glowicy. rn22 to naprawde wyzwanie Red_icon_smile
2013-01-16, 08:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
strugi1982 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 7
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
#32
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Panowie mam gsxr a po zmianie modów czyli odblokowanie prędkości max czyli nie ma w nim że 299 i obroty stoją przed odblokowaniem nie było różnicy czy 5 czy 6 bieg 299 i stop ani obrotu silnik więcej nie poszedł po zdjęciu blokady idzie obrotomierz do odcięcia. Opóźnienie zapłonu na pierwszych 3 biegach mocniejszy dół jest wywalona sąda lambda z kompa wstawiony Dcat usunięty zawór recyrkulacji spalin Pair podniesiony o 1000 obrotów ogranicznik obrotów na 1szym biegu 175km/h na 2gim 215km/h utwardzony amor skrętu motocykl zasuwa niesamowicie ale nie leży mi tak jak moja R1 którą miałem model RN 04 latałem też rn 12 rn 19 i rn22 o niebo lepiej tymi motocyklami mi się latało ale s1000rr zabija wszystko. Zmieniasz tylko mapy zapłonu czy paliwowe też ? Sam piszesz mapy czy bazujesz na gotowcach ??
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-01-16, 09:37 PM przez strugi1982.)
2013-01-16, 09:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#33
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
A masz jakis wykres z hamowni tego gsxr-a? Co do ECU zalezy jaka metodologia(poniewaz wszystkie ECU i te z gsxr, r1 itd od 2009 sa praktycznie bazujace na tym smamym ukladzie i idei ich programowania i dzielenia na konkretne bloki) sprowadza sie do zaprogramowania odpowiednich blokow parametrow pracy przpustnicy, wtryskow, zaplonu itd. Roznica polega w jaki sposob sie transferuje te zminione pramaetry do ECU. Generlanie najwazniejsz jest to zeby nadpisac pamiec ECU i wyrzucic petle sprzeznia zrotnego ktora jest swoistym zabaezpieczniem tego ECU w rn22 a dotyczaca nieusowalnego parametru ktory jest odpowiedzialny za trzymanie norm emisji spalin. Objawia sie to tym ze nawet jak wrzuca sie PCV i zwieksza dawke paliwa to sa pewne punkty pracy gdzie ecu sam zbija wartos napiecia na wtryskach do zadanej przez fabryke (taki spryciaz)
2013-01-16, 10:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Arturo Offline
Młody
**




Liczba postów: 13
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
#34
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
(2013-01-16, 08:45 PM)malikowy napisał(a): Jest nieznaczna zmiana mocy silnika, tutaj masz wykres z moto Marider'a http://r1-forum.pl/attachment.php?aid=705 jeszcze przed zmianą ECU,

Podziękował! W temacie ""R1 rn22 parę pytań" było napisane że tryb B to zaledwie 110KM a z tego wykresu się właśnie dowiedziałem że jest inaczej.
2013-01-16, 10:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#35
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Nie jest inaczej problemem jest to ze wszyscy na poczatku przywiazuja wage do jednej cyfry moc maks a to dosyc umowna cyfra. Zawsze staram sie podac raczej informacje w tredzie. Generlanie na trybie B zawsze jest ok 7-10KM mniej na gorze ale tak jak marider napisal pik mocy nie mowi do konca o przbiegu krzywej mocy/momentu ani o dynamice otwarcia przpsutnicy.

To jest wlasnie ta czesc oddlwiania ecu kotrej do konca nie widac w wykresu mocy a wplywa bardzo istotnie na odczucia zawodnika. Po usunieciu restryskcji masz wieksza moc i tez dynamike otwarcia tej przpsutki co pwooduje orgazm na stojaco Red_icon_wink

Na trybie B masz przpsurtnice ktora sie otiwera duzo wolniej niz ruch manetki i nie otwiera sie do konca. Sprawdzilem to jest to 65% i 80% pelnego otwarcia zlezy od modelu i kraju.

W Japoni dodatkow do tego dochodzi EXUP jako element dlawiacy !!!!!!!!!!!!!

Tak widzialem ten wykres wczesniej, ale wyszlo z nigo nieco inaczej niz w offcialnych pomiarach ale wsumie trend sie pokrywa( widac z niego blad hamowni ale nie bede tego rozwijal bo to temat na inna okazje). Nie patrz na cyferek one nie sa takie wazne i zaleza od ustawienia hamowni. Wazny jest trend po zmianch.

czyli np. robisz tryb A (wszystko std) i jakies cyferki tam tobie wychodza, zmieniasz co trzeba w silniku i mierzysz i teraz najwazniejsza jest ta zmiana. Co do cyferek naprade nie przywiazuj az takiej wagi bo sa wykresy ktore pokazuje ze ten silnik ma 100KM i 200KM Red_icon_wink.

Wazne jest zeby zmiany mierzyc zawsze na tej samej hamowni Red_icon_smile


Zerknij na te zrodlo Red_icon_wink

http://en.wikipedia.org/wiki/Yamaha_YZF-R1
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-01-17, 12:53 AM przez kawasakizx9r.)
2013-01-16, 10:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#36
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Dobrze więc...
Ja mam zasadnicze a zarazem proste pytanie:
- w dzisiejszych czasach jest ostry wyścig w klasie 1000ccm, ten który ma wiecej mocy zasadniczo wygrywa, większość testów tych sprzętów skupia sie głownie na mocy i jej oddawaniu potem jest prowadzenie itp. Skoro r1 ma takie boskie prowadzenie to czemu panowie z Yamahy nie odblokuja odrazu mocy na maxa?? Wyścig zbrojen maja wtedy wygraną. A tak musi sie użerać z duzo lepsza mocą BMW 1000RR lub kawasaki zx10r . Czemu więc Yamaha założyła z góry taką a nie inna moc wyjściową ? Moze dlatego, ze większość z was na odblokowanym ECU nie przejezdzila naprawdę duzo KM a wtedy mogą zacząć sie dopiero jazdy... Na początku jak wyszła rn22 zapytałem mechanika ASO, (któremu najbardziej ufam ze wszystkich ASO w Wawie) czy maja duzo błędów i napraw w rn22 na co on stwierdził, ze jeszcze nie mieli akcji serwisowych z "gory" ale cieżko powiedzieć jak wał wytrzyma taką moc itp.

samochody tez posiadają takie "zapasy mocy", które dosyć łatwo odblokować jak sie ktoś ogarniety podepnie pod kompa, jednakże firmy takie jak VTG, ktora jest bardzo znan z profesjonalnego tunigu nie chciała odblokować kompa np. Nissan-ie Navara z jakiegoś podwodnu nie chcieli odblokować pełnej mocy Red_icon_smile
Według mnie dając do zhakowania ECU nie robicie "dobrze" dla silnika i żywotności moto i ja np. Po takim zabiegu bym bajka nie kupił....
2013-01-17, 03:15 AM
Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#37
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Napisze jeszcze raz zablkowanie rn22 i tez rn19(czasami) jest spowodowane normami emisji spalin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i tu nie ma nic wiecej do szukania.


hej, blednie przprowadzony dowod Red_icon_smile. Porowanales odblkowywanie aut ale zapomniales ze sa doladowane czyli glownie tuninguje sie poprzez zmiane cisnienia doladowania. Jedyny tuning jaki moze byc zrobiony w silnikach SI wolnossacych czyli takich jak my mamy jest wtedy jesli ustawodawca nalozyl wlasnie ograniczenia na normy emisji spalin. Z termodynamicznego punktu widzenia zakres zmiany mieszanki ze stechiometrycznej(pelna moc teoret.) do ubogiej(nizsza moc) to naprawde niwewlki zakres.

Prawdziwy tutning takich jesdnostek napedowych jak my mamy jest dzielony zasadniczo na 2 czesci
1. Zmniejszenie tarcia elementow silnika od oleju !!!!!!!!!!!!! (olbrzymi postep glownie s1000rr)
2. Zwiekszenie naplniania cylindra(obnizenie temp airoboxu, zmniejsznie strat tarcia przplywu przez kanaly dol-wydech, zwiekszenie stopnia sprezania Red_icon_smile, i jeszcze pare trikow)

Jako ciekawostek dodam ze duzo bardziej dostaje w dupe silnik na ubogiej mieszance (czyli niby tej ktora jest teraz ustawiana w rn22)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-01-17, 11:44 AM przez kawasakizx9r.)
2013-01-17, 11:32 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#38
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
tak mnie tylko zastanawia to po co Yamaha robiła tak fantastyczny silnik, by go potem skarcić kagańcem dla norm spalin ? pytam z czystej ciekawości nie złośliwości Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2013-01-17, 12:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#39
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
(2013-01-17, 12:05 PM)żaba napisał(a): tak mnie tylko zastanawia to po co Yamaha robiła tak fantastyczny silnik, by go potem skarcić kagańcem dla norm spalin ? pytam z czystej ciekawości nie złośliwości Red_icon_cheesygrin

Tylko i wylacznie normy emisji spalin. Z tym jak sieje ten silnik w rn22 tlenkami azotu bylo glosno juz dawano. Takze nigdzie by nie zostal certyfikowany jak by tak dalej bylo i musieli zjechac z parametrami. Ale nie daleko szuakajc

IDENTYCZNIE MA ZROBIONE:

ZX10r 2011 wersja USA ok 15KM mniej od wersji EU
S1000rr wersja USA ok 15KM mniej od wersji EU
(2013-01-17, 12:34 PM)Koczis napisał(a): Tak, miałem przyjemność pojeździć rn12(2004), rn19(2007, 2008), rn22(2012) i szczerze powiem, że przy normalnej jeździe to nie ma znaczenia, czy jest 150KM, czy 180KM. Tyle, że ja jeżdżę jak precel i pewnie to jest przyczyną, że nie widzę logicznego wytłumaczenia dla pędu do większej mocy Red_icon_smile


Polecam rn22 w wersji fabrycznej bez restrykcji-zapeaniam ze takim sprzetem nie jezdziles Red_icon_smile. Zreszta rozumiem troche ciebie i z wykresow na hamowni nie wiele wynika pomimo ze jest o ok 15KM lepiej ale to na gorze.

Najlepsze jest to jak ten silnk teraz reaguje na zmiane obciazenia Red_icon_smile a to jest pocisk pod tylkiem RN19 czy RN12 sa jak jakies 600 tki ( doslownie i bez zartow). Zreszta nie ma co gadac kazdy musi sie przleciec taka rn22.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-01-17, 12:44 PM przez kawasakizx9r.)
2013-01-17, 12:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PonuryKlecha78
Unregistered




 
#40
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
A ja bym wolał wsadzić PC i tyle w temacie.
2013-01-17, 01:13 PM
Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->