RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Autor Wiadomość
adrian_00 Offline
Konkretny
****

Mińsk Mazowiecki
Rn 22 11'

Liczba postów: 798
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Czemu Qs ma nie zadziałać?  przecież można go podłączyć do ori ecu w rn22, jest tska możliwość.
2015-11-30, 10:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
QS .. ma być podłączony do ECU !!! Kurcze no trzeci raz to piszę Red_icon_smile ..... W ECU jest po odblokowaniu opcji QS ( normalny >> NC lub NO nie tensometryczny ) pełna regulacja odnośnie czasów przy danych obrotach .. JAK I CO nie wiem .. ale wiem że czasy są tam poukładane odpowiednio ..
NIE CHCĘ QS z Dynojeta .. jeśli bym go miał zakładać to tylko Healtecha z blututem ... To jest mega zabawka za 1200 zł bez żadnych łask i promocji Red_icon_smile .. bez cięcia druta od skrzyni i szukania potem oryginału ... bez problemów zniszczonego czujnika podczas gleby kiedy drut zmienia się w yntkę Red_icon_tongue niszcząc czujnik .. no ale spoko .. do ECU potrzebuje taka beczułkę więc niech już będzie skoro za 1/2 ceny Red_icon_smile ... albo i mniej ...
2015-11-30, 11:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
jarzombek007 Offline
Młody
**

W-ch
R1 RN22

Liczba postów: 54
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
(2015-11-30, 09:19 PM)griosek napisał(a): jarzombek nie wiem czy wiesz ale możesz podpiąć laptopa pod PC i wtedy sprawdzisz co tam siedzi. da się też sprawdzić czy były wgrywane mapy robione na hamowni czy gotowe ze strony. Jeżeli jest coś jeszcze podpięte to też raczej z poziomu programu to zobaczysz Red_icon_smile
Wystarczy dobry kabel USB i program ze strony producenta.
Ja ma PCIII i uważam, że niepotrzebnie wydałem 300 zł. PC ma sens jak wydasz jeszcze kupę kasy na dodatkowe rzeczy. a i wydaje mi się, że lepiej kupić używke...

To że mogę podpiąć PCV do kompa to wiem. Co więcej, jest też aplikacja na telefon dzięki której również możesz połączyć się z PCV, wgrać mapy i zrobić jeszcze kilka innych rzeczy. To że PC ma sens jak dołożysz do niego jeszcze kilka modułów od DynoJeta też się właśnie tutaj dowiedziałem i sam pewnie nie kupiłbym PCV, gdybym nie miał go wsadzonego już w motocykl przy kupnie. A jak możesz mi napisać czym taka mapa z hamowni będzie różnić się od mapy wgranej ze strony, to byłbym wdzięczny.
2015-12-01, 09:32 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
no coż, parametrami i nazwą Red_icon_wink to chyba najprostszy sposób... Ja jak kupiłem używkę PCIII to były wgrane mapy z identycznymi nazwami jak te ze strony producenta i wszystkie parametry w tej tabelce były takie same, więc wniosek prosty Red_icon_smile.
Trochę zabawy, ale da się to wszystko sprawdzić...

2015-12-01, 11:16 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
motokofeina Offline
Młody
**




Liczba postów: 83
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
OK, wydawalo mi sie, ze QS planujesz podlaczyc do PCV a nie ECU.

--
Motokodeina na Facebook'u

MOTOKOFEINA.PL - diagnostyka, tuning, chiptuning, hamownia motocyklowa, przygotowanie na tor
2015-12-01, 11:38 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Panowie, a ja mam takie pytanie.
Czy jeśli moto odpala się w trybie STD, ale wiatrak załącza się już przy 90stC to oznacza, że mam odblokowanego kompa? Jak to sprawdzić?
Druga sprawa, jak ew. przywrócić wszystko do stanu jak z fabryki?
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2015-12-06, 10:46 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
motokofeina Offline
Młody
**




Liczba postów: 83
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie.
1. difoltowe wlaczanie trybu A to ustawienie ktore mozna ale nie trzeba wprowadzic w ECU
2. laczanie sie wiatraka przy 90 stC nie musi wynikac ze zmian w ECU (moze to byc np. blednie dzialajacy czujnik)
3. nie da sie sprawdzic czy masz "odblokowanego kompa" bo zeby odczytac ECU trzeba je rozciac.
4. Przywrocic wszystko do stanu z fabryki mozesz np. u mnie. poprzez reflash serii.
5. Podaj nr kompa to bedziemy mogli ustalic ciut wiecej szczegolow.

--
Motokodeina na Facebook'u

MOTOKOFEINA.PL - diagnostyka, tuning, chiptuning, hamownia motocyklowa, przygotowanie na tor
2015-12-06, 11:02 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
A tak sobie myślę ....
Kiedy stroimy motocykl na hamowni to wygada to tak że ( zostawiamy mapy zapłonu ) .. robimy wykres i sprawdzamy gdzie jest "dołek" i w tym miejscu podkręcamy dawkę paliwa ?
Bo zastanawia mnie jak działa taki moduł Autotune ? Komputer w PCV bada odczyty z sondy przy danej liczbie obrotów po czym na podstawie "składu mieszanki" wylicza różnicę miedzy stanem faktycznym a tym na co może pozwolić wtryskom i o tyle modyfikuje dawkę paliwa ?
Bo rzecz jasna nie ma odczytu z przebiegu krzywej mocy i momentu ....
2015-12-06, 03:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
A gdzie ten numer znajde, bo jeszcze nigdy nie szukalem?
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2015-12-06, 04:12 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adrian_00 Offline
Konkretny
****

Mińsk Mazowiecki
Rn 22 11'

Liczba postów: 798
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
jakie w ogóle ustalasz szczegóły po tym numerze kompa ? bo nie rozumiem co to ma do tego ?
2015-12-06, 04:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
motokofeina Offline
Młody
**




Liczba postów: 83
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
@Koczis: na kompie Red_icon_smile
Zaczyna sie na 14B- lub 1KB-

--
Motokodeina na Facebook'u

MOTOKOFEINA.PL - diagnostyka, tuning, chiptuning, hamownia motocyklowa, przygotowanie na tor
2015-12-06, 05:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
(2015-12-06, 04:15 PM)adrian_00 napisał(a): jakie w ogóle ustalasz szczegóły po tym numerze kompa ? bo nie rozumiem co to ma do tego ?

Może ma gdzieś zapisane wszystkie numery kompów jakie robił Red_icon_cheesygrin
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2015-12-06, 05:46 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
motokofeina Offline
Młody
**




Liczba postów: 83
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Zeby byla jasnosc: nie pytam o numer seryjny tylko o numer czesci.

Po co mi to? Ano po to, zeby wyeliminowac ewentualne pomylki. Ktos moze myslec, ze ma kompa US a bedzie to np. CAN. Samych kompow US jest chyba ze 3 typy... Reasumujac: diabel tkwi w szczegolach.

--
Motokodeina na Facebook'u

MOTOKOFEINA.PL - diagnostyka, tuning, chiptuning, hamownia motocyklowa, przygotowanie na tor
2015-12-06, 07:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
NoExpert Offline
Amerykanin
***

So. Cal
2014 R1 RN23

Liczba postów: 229
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 7
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
I think MAD666 mentioned people should be able to flash their ECU and if after 7 days they don't like it they can have it flashed back and get their money back.

FTE is setup in such a way that you have to pay for each license and when you flash an ECU a license number is assigned to that ECU. There is no undoing this, once it happens, it is for life. FTE does not offer refunds for purchased licences that are used. So, in short, if a company offered this, they could stand to lose a lot of money since they would be paying for nonrefundable licenses and then having to refund money to customers if they didn't like the results. Very bad business model.

I have the FTE software and the flashing setup for my bike, in fact I'm going to flash my ECU in about an hour with some updated throttle maps (STD, A and B mode). MAD666 does have a point with not gaining much from flashing an EU bike, it's true, you won't get a sudden boost in power like the US models by removing the restrictions. You can get a much better feeling throttle though as well as making custom throttle maps (if you have the software and setup). There are also other small changes that can be made to help smooth the bike out. You can also load your fuel data directly to the ECU, no piggyback or add ons needed. You can use a Cordona strain gauge quick shifter plugged directly into the ECU and edit the cutoff table. You can have the bike start in A mode or STD mode.

What I recommend is downloading the software from FTECU.com and creating an FTE account (might need a US email account such as gmail or live, pick any US zip code for it like Riverside, CA 92503). Once you have an account and the software, go into the file manager and download some ECU images and play with them. You can see what's editable in the software and what's not. I did this for a few weeks before deciding to buy the setup myself.

A single license costs $100 USD, if you buy in bulk, like most shops who offer flash services do, they charge $800 USD for 10 licenses, or $80 each.

If you guys want, I can post up screen shots of different maps for the RN22/RN23 as well as some comparisons.

Just a quick question, how much does a new PCV with quick shifter and ignition modules cost in Poland?
2015-12-24, 07:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
motokofeina Offline
Młody
**




Liczba postów: 83
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
(2015-12-24, 07:40 PM)NoExpert napisał(a): Just a quick question, how much does a new PCV with quick shifter and ignition modules cost in Poland?

Hi NoExpert;

I have a lot of respect to your opinions because they are well balanced. But I cannot agree with you about your "self tuning" philosophy.

Most of motorcycle riders (not only on this forum) have no or only a little knowlegde and understanding about how are fuel injection and ignition systems engineered and programmed.  Not even mentioning ETV, EXUP or closed loop....

So as soon as one has no knowledge and gets a tool to modify fuel/ignition maps a risk of damaging an engine grows rapidly. 

A year or two ago there was a man on other forum who was offering ECU reflashes. His "career" ended suddenly when two engines blew up what caused a lot of problems. Repair costs were very high.

Conclusion: we all like to have power and feel like the God. But a temptation to get more power can easily result in a death of engine (or ECU).

--
Motokodeina na Facebook'u

MOTOKOFEINA.PL - diagnostyka, tuning, chiptuning, hamownia motocyklowa, przygotowanie na tor
2015-12-24, 10:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
NoExpert Offline
Amerykanin
***

So. Cal
2014 R1 RN23

Liczba postów: 229
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 7
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
I agree, it's a tool to be used by those with some understanding of the system. However, do you agree that the same amount of damage can be done with a PCV? Run the bike too lean and you will burn up the motor. Same principal, different execution.

If a person is competent with a PCV, they will likely be competent with the FTE system, once they learn the software of course. There is also the ability to import PCV maps directly into the fuel tables. From what I've seen, most people run the generic PCV maps, myself included, till I get my data logger system.

Flashing the ECU is not without risk, this is why I suggest people download the software and try to understand it first, if it's too much (can be very overwhelming) step back and go another route. That's the beauty of having options, we can buy what we're comfortable with. I was originally going to have a place flash my ECU for me, they want $115 plus shipping, not too bad. But then I realized it was a generic tune and would still need a PCV to refine it for my bike. The PCV system plus auto tune plus a quick shifter was a couple hundred dollars more than the FTE software, so I investigated it. After playing with it and talking to the guys at FTE (they're about 40 minutes away from me) I made my decision to get the FTE software.

It's really a personal decision, buy what you feel best about, be it the FTE system, a PCV, having your ECU flashed by a third party or leaving it stock. I'm not going to spread fear regarding any of the systems, just be cautious with what you choose and make sure you understand it and the risks involved.
2015-12-24, 11:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
(2015-12-24, 07:40 PM)NoExpert napisał(a): If you guys want, I can post up screen shots of different maps for the RN22/RN23 as well as some comparisons.

Just a quick question, how much does a new PCV with quick shifter and ignition modules cost in Poland?

If You can Red_icon_cheesygrin 


Cost of this is about 1000-1200 USD maybe more ...
2015-12-24, 11:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
NoExpert Offline
Amerykanin
***

So. Cal
2014 R1 RN23

Liczba postów: 229
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 7
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
I'm out and about at the moment, I'll try to figure out the picture setup, if I can't, I'll post a link to an album with all my screen shots.

$1000 to $1200 USD, good grief. My FTE setup with license was $410 with taxes.
2015-12-25, 12:09 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
NoExpert Offline
Amerykanin
***

So. Cal
2014 R1 RN23

Liczba postów: 229
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 7
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
I can't figure out how to post photos here, so here's a link to an album I made of some of the FTE data I have screen shots of:

https://picasaweb.google.com/10137362417...directlink

It shows a lot of the available areas you can adjust and most of the available maps as well as some that are displaying the comparison feature in the software between 09-11 and 12-14 RN22/RN23 ignition and fuel maps.

I've made a few changes to my personal ECU image this week trying to sort out some issues.  The bike is hard to start in the cold (happens below about 4* C), so made some adjustments to try to resolve that. A friend also has this issue, so if I fix it on my bike using FTE, he's going to buy the FTE setup to fix it on his, also. Another area I'm trying to smooth out is a flat spot around 6000 RPM's in the MAP vs RPM map, almost have it resolved.  Last thing I've been working on is setting up linear throttle maps for STD, A and B modes. Will do more testing next week to see how it's all working out in the 0-7% range. I don't stray too far from stock with my fuel and ignition settings, don't need to damage the engine.

If you want more specific screen shots or anything, let me know.
2015-12-25, 05:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szeryffo Offline
Użytkownik
***

kielce
rn22

Liczba postów: 131
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
[oddzielony] R1 rn22 - Tomierłan
ja niewiem jak jest na seryjnym kompie ale na mapie A na zmienionym wyrywa mi rece a moto od 250 przyspiesza tak ze czuje wyrazne uderzenie a nie powolne zbieranie sie i mam pojecie o czym pisze bo latalem juz chyba wszystkim mialem wszystkie kawy włącznie z ta z 2012rokui i zaden motocyl nie zrobil na mnie takiego wrazenia jak r1 z zrobionym kompie
2016-03-06, 11:21 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->