RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Autor Wiadomość
Sorenek00 Offline
Użytkownik
***

Tarnowskie Góry
Rn32 & 954

Liczba postów: 173
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 3
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Dwa tygodnie temu tez dostałem paczkę od chińczyków i nic mi tam nie doliczyli Red_icon_tongue
Mógłby mi ktos streścić temat co trzeba zrobic z ecu, zeby rn22 zaczęła pluć jadem? Czytam ten wątek i wnioskuje brak konkretów , rozumiem że, pcv odpada? Jest ktos na Śląsku, ewentualnie z Łódzkiego kto wgrywa YEC'a do seryjnego ecu? Przed świetami prawdopodobnie zrobie sobie prezent, wiec powoli chce sie juz uzbrajać w wiedzę na temat sprzętu Red_icon_smile
http://images78.fotosik.pl/408/88a3a81a52867ddemed.jpg
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-03-10, 10:49 PM przez Sorenek00.)
2016-03-10, 10:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Fakty są takie że nie jest to żadne wgrywanie YECa ... Komputer YEC jest zupełnie inny ( konstrukcyjnie ) .. Oryginalne ECU ma możliwość wgrania ( jak się domyślam ) jakiegoś loadera i potem nakładki ( albo ma już gotowy soft w którym można grzebać ) .. ale nie jest to oprogramowanie YEC ..

Do tego w ori ECU możesz nadpisywać i mapy paliwa ( zwykle ściągane z PCV ) - nie wiem jak mapy zapłonu, i uruchomić QS ( zwykły - "zworkowy" wpinany bezpośrednio do ECU ) .. ustawiać wolne obroty, hamowanie silnikiem, reakcje przepustnic.. itd ...

Kupując to z USA masz tam opcję ... nielimitowanego nadpisywania w ECU tych opcji .. Kabel jest przypisywany przez nich do ECU ...

Co do reszty to nie wiem .. wiem tyle co napisałem Red_icon_smile ..
2016-03-10, 11:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Kyniu pamietaj, ze wkleiles wykresy z s1000rr 2010r a ja mam 2015 Red_icon_wink) pewnie inaczej charakterystyka silnika wyglada Red_icon_smile
2016-03-10, 11:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kyniu Offline
Konkretny
****

Rzeszów
RN22

Liczba postów: 942
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
bart faktycznie Twoja mocniejsza ale w 2015 też wydech robi dużą różnice.
Patrzcie jaką dziwną charakterystykę ma R1 2015 Red_icon_cheesygrin
https://d2wb124y84b8aj.cloudfront.net/ak...7e8ff6.pdf
-
Zapraszam na mój portal: Twoje Usługi w Internecie [Obrazek: small-logo.png]
2016-03-10, 11:47 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Jak latasz po torze gdzie jest miejsce takiego motocykla to ten wykres jest mega super a nie dziwny Red_icon_smile ...
2016-03-11, 09:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dejmons Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 1
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Hej. Czy ktoś mi może podpowiedzieć, gdzie mogę odblokować moje ECU w rn22?

------------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-03-17, 12:19 PM przez dejmons.)
2016-03-17, 12:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Najpierw porządne przywitanie

2016-03-17, 08:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Wracając do tematu ... FT Suite faktycznie mega soft ... ustawień więcej niż głupich pomysłów w Sejmie.. Niestety wszystko po blokowane i za wszystko gruba kasa .. do tego licencja jest tylko na 2 lata i tylko na jeden ECU... Drążymy temat z kolegą tu z forum ... ale też nie mam czasu tyle żeby siąść tydzień przy tym i coś wypracować .. ALE >> working in progress Red_icon_tongue

A gdzie wgrać ? Za 800 zł wgrasz wszędzie gdzie tylko ogłaszają że robią .. Kto ma stary kabel i stary soft od FT Tune może śmigać na tym ... nowe oprogramowanie już jest po blokowane ( no chyba że wykupuje licencje na dodatkowe ECU ) .. bo wątpię że ktoś zainwestował 4000 zł czy więcej nawet na licencję Dealer ..

Pozostałe programy do flashu też są fajne ale jednak nie aż tak rozbudowane.. nie mają takiego wsparcia w sensie obsługiwanych ECU .. do tego co jeden to robi inne pliki konfiguracyjne i nic do siebie nie pasuje ... Ciekawostką są tylko mapy z PCV >> tylko one nie są zblokowane.. można je konwertować tak że każdy z tych programów je "widzi" ... Dynojet widać postawił na deko normalności, płacisz za sprzęt i używasz ... reszta dostaje już pierdolca na punkcie >>> $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ !!!!
2016-03-19, 10:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
NoExpert Offline
Amerykanin
***

So. Cal
2014 R1 RN23

Liczba postów: 229
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 7
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
FTE definitely has the most options. I'm planning to switch to WRT this year, will possibly lose a few features, but gain auto tuning and data logging, which I feel are more important. Since I've already flashed with the FTE software and have the setup, I may not lose any features. Have to see how it goes when I make the switch.

It's $100 US for a single FTE license, good for as long as you have that ECU. I think it goes down to $85 US each if you buy 3 licenses and $80 US each if you buy 10 licenses. Shops here charge $100 US to $125 US normally to flash an ECU (license plus some profit) with some up to $200+.

WRT allows you to flash as many ECUs you want, as long as you have the BIN file for them. So when I switch to WRT I can flash 09-11 and 12-14 R1's since I'll have the BIN files for both.

Just a quick note, FTE screwed something up in the 09-14 R1 images so the throttle map values have a set maximum for each cell. They're supposed to be fixing this, but it's been a few weeks now and no fix yet. I have made a bunch of changes to my image, but waiting for this to get fixed to flash my ECU. After it's fixed I may build a new image from scratch since supposedly they've made some improvements. On the plus side, I can copy a lot of the data to WRT and found the conversion to transfer the fuel data. Will be a cut and paste procedure to start with WRT when I get everything for it.

Another thing to think about, and this isn't for everyone, find four friends with 09-14 R1's that are local and want to flash. All four go in on a bench setup and three extra licenses, this is around $165 US each. Or find a generous person who will get the bench setup and let you just pay for the license. If I was there, I'd let you do this with my bike side harness. Heck, if you still haven't done it before I go to Poland again next spring/summer, I'll bring my FTE equipment and you can do it then. I don't think I can bring the WRT setup since the data logger will be wired into my bike's sensors, have to see how it's setup.
2016-03-19, 05:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
[Ziutek] Offline
Użytkownik
***

Starachowice
R1 RN22

Liczba postów: 180
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 1
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Ja mam seryjne RN22 z dołożonym qs, jeszcze dobrze Nią nie pojeździłem, ale jakieś porównanie będę miał po założeniu końcówek i decata, a później po reflashu. Jestem ciekawy czy różnica będzie mega duża. Z tego co piszę Szeryf to można wywnioskować, że dostajemy nowy motocykl.

Jak coś to też możemy się styknąć jak będzie cieplej, porównamy. Starachowice, Kielce rzut beretem. Tym bardziej, że Marcin B. już mi suszył głowę, że chciałby porównać moje RN22 z jego 10tką 3 gen Red_icon_tongue
________________________________________________
Big Ben, znaczy się Bang ! Yamaha R1 RN22 by Ziutek  Red_icon_smile
2016-03-19, 11:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
NoExpert Offline
Amerykanin
***

So. Cal
2014 R1 RN23

Liczba postów: 229
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 7
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
The difference before and after the flash will depend on the image itself. If it has heavy ignition and fuel changes, you'll notice it. If it's pretty much stock with a PC5 map, it'll be so so. Mine is fairly stock with a PC5 map, it does alright. If I want to really wake things up I can flash another guy's image with ignition and fuel changes and the bike definitely feels different.
2016-03-20, 08:38 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Różnica jest i to spora .. tak jak pisze NoExpert zależy też co wgrasz, ale jeśli wgrywa mapy ktoś kto to robi zarobkowo to wgrywa pewnie każdemu to samo - z małymi różnicami co do wydechu i filtra ..
Map nie ma miliard .. jest kilka dosłownie 3-5 sprawdzonych na forach głównie w USA ..
Tylko taka mała kwestia bo temat długi i jest tu kilku Januszów Internetu co wiedza lepiej że NIC TO NIE DAJE ... Zamiast pisać głupoty to trzeba przejrzeć sobie opcje choćby w programie od FT ... Przeanalizować różnice w poszczególnych softach choćby w parametrze najbardziej działającym na mózg profesorów pt. "ja się nie znam ale wiem najlepiej", czyli reakcji przepustnic na odkręcanie manetki ( bo jak się komuś wydaje że kręcąc w RN22 manetą to kreci przepustnicami to niech lepiej nic już nie pisze ) ... I zobaczy tam jak można zmienić reakcję motocykla na "gaz" ... jak można zmodyfikować dawki paliwa, mapy kąta wyprzedzenia zapłonu i jak można tym zdjąć restrykcje na 1,2 i 3-cim biegu ( tak, tak - niszcząc środowisko strasznymi toksycznymi spalinami Red_icon_tongue ) ... i jak się to przekłada ostatecznie na wyniki na hamowani i "czucie motocykla" .... OCZYWIŚCIE >>>> najlepiej jak się to robi na danym motocyklu i na hamowani mierzy KAŻDĄ zmianę .. wtedy można zdziałać najwięcej .. no ale zasadniczo jeśli coś działa na jednym R1 z danym setupem to i na drugim też jakoś tam zadziała ..... Silniki w zasadzie powinny być takie same .. Red_icon_tongue ...
2016-03-20, 11:14 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
NoExpert .. can You find pinout diagram for ECU Rn22 ( 2010 ) ?? I looking on R1.com but no results .. I have only for 2007 Red_icon_sad
2016-03-20, 03:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
NoExpert Offline
Amerykanin
***

So. Cal
2014 R1 RN23

Liczba postów: 229
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 7
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
I have the 2012-2014 service manuals. However, this may help you:

http://www.r1-forum.com/forums/4-mechani...-here.html

If that doesn't work, let me know and I'll post my 12-14 EU service manual, the only major difference is TCS.
2016-03-20, 06:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mieszko_1vp Offline
Użytkownik
***

Głogów
rn22 Rizoma

Liczba postów: 235
Dołączył: May 2015
Reputacja: 0
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
to w końcu ile ma odblokowana rn22? producent podaje 180KM,rozumiem że to już wersja z dekatem i wgranymi mapami tak ?
2016-06-26, 05:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
(2016-06-26, 05:17 PM)mieszko_1vp napisał(a): to w końcu ile ma odblokowana rn22? producent podaje 180KM,rozumiem że to już wersja z dekatem i wgranymi mapami tak ?
Poczytaj
http://r1-forum.pl/showthread.php?tid=13...=wykresiki
2016-06-26, 08:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adrian_00 Offline
Konkretny
****

Mińsk Mazowiecki
Rn 22 11'

Liczba postów: 798
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
200 na kole, tyle zawsze pisze w ogłoszeniach na allegro Red_icon_smile
2016-06-26, 09:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris_rn22 Offline
Młody
**




Liczba postów: 71
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Witam od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem R1 rn22 kominy akrap wcześniej rn 20. RN 22 prowadzi sie lepiej ale jest słabsza chciał bym  coś z tym zrobić wyrzucę katalizator filtr jest K&N i zastanawiam się nad odblokowaniem ECU i tu pytanie do  was czy warto wykonać takie zabiegi czy szkoda kasy jeśli zrobić to gdzie najlepiej  wiem ze na forum jest pełno na ten temat ale jakoś konkretnej  odpowiedzi nie uzyskalem.
Pozdrawiam
2016-07-24, 04:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
Jak to nie ma? Wszyscy, no może 95% twierdzą, że warto. Tyle tylko, że nie przybędzie Ci KM, czy Nm, ale będzie inna krzywa momentu oraz szybsza reakcja na gaz. Inaczej pisząc, moto będzie bardziej narowiste i od samego dołu będzie rwało do przodu Red_icon_cheesygrin
Gdzie to zrobić, to zależy gdzie mieszkasz. W Warszawie są minimum 2 osoby zajmujące się tym, a w necie też ludzie się ogłaszają.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2016-07-24, 06:37 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris_rn22 Offline
Młody
**




Liczba postów: 71
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
RE: RN22 i odblokowanie ECU - wszelkie informacje.
dzięki ja z okolic lublina
2016-07-25, 05:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->