Przerabianie seryjnych tlumikow
Autor Wiadomość
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#1
Przerabianie seryjnych tlumikow
Witam.Jakis czas temu natrafilem na pewna oferte jednego pana z okolic Nowego Dworu Maz, ktory przerabia seryjne tlumiki, przegladajac glebiej internet w poszukiwaniu wiekszej wiedzy na temat w/w pana ,natrafilem na wiele pochlebnych opinii, a ze srodki finansowe przez zmiane stanu cywilnego zostaly mocno ograniczone ,to wyskoczenie z kwoty rzedu 3 tys zl nie wchodzilo w gre. Nie bede tu opisywal szczegolow przerobki ,bo jak ktos poszuka to znajdzie lecz nawet gdy macie ochote samemu sie pobawic ,pan Edward (bo tak ma na imie) na jednym z forum opisal co i jak po kolei robi a nawet podal linki do aukcji na ktorych mozna zaopatrzyc sie w potrzebne materialy. Przechodzac do setna sprawy,rozebralem moto,zdemontowalem tlumiory i wyslalem do polski,Dluuuugo trwalo gdy je otrzymalem z powrotem lecz sa. Dalem jednak dupy bo nie nagralem dzwieku motocykla przed zdemontowaniem tlumikow ,gdy byly jeszcze seryjne lecz trudno, jako takiego porownania nie bedzie. Wczoraj po zimowym snie ,pierwszy raz odpalilem moto z nowymi tlumikami i mega banan na twarzy,panowie szczerze moge polecic. Nie chcialem za mocno gazowac by sasiadow nie wsciekac lecz gdy tylko slonko wyskoczy i zrobi sie cieplej wyjade i postaram sie wrzucic filmik z dzwiekiem. Jak na razie powiem ,ze koszt przerobienia tlumikow w mojej RN19 wyniosl okolo 500zl a czas przerobki trwa srednio kilka dni,w zaleznosci od ilosci przerabianych w danej chwili tlumikow. Innych motocykli mozecie posluchac na youtube po wpisaniu hasla EDHAUST.Jezeli macie jakies pytania z chcecia pomoge.
2011-03-09, 09:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#2
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
no cena niezła... dźwięk zakładam też...

choć ja mam pytania odnośnie przyrostu (sorry... tudzież spadku?) mocy? masz jakieś wykresy z hamowni?
2011-03-09, 01:27 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Fenix Offline
...
**

Warawa
jest

Liczba postów: 55
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 1
#3
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
spadek mocy nie istotny - chyba że po torze latasz!! i 2KM robią ci różnicę


Przemko - dawaj namiar na typa!!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-03-09, 01:58 PM przez Fenix.)
2011-03-09, 01:57 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#4
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
Fenix nie jestem ekspertem ale może to być spory ubytek mocy... Nie po to banda małych żółtych skośnookich pracusiów siedzi latami by dać jak najlepsze oddychanie maszynie, żeby Pan Edzio wydłubał co nieco Red_icon_smile aczkolwiek jak patrzyłem na youtube to fajnie mruczą.
2011-03-09, 04:48 PM
Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#5
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
BeMisz, szczerze powiem ,ze nie robilem tych tlumiorow po to aby dac jeszcze wieksza moc.bardziej chodzilo mi o dzwiek ,poniewaz do przemieszczania sie w korkach bylo stanowczo za cicho na serii. Jakis ladny czas temu pisalem ,ze bylem na hamowni i na serii pokazalo 170ps wiec nie ma sie co oszukiwac ze ogarnac taka moc to uhaha.Nawet gdy spadla to co z tego??? przeciesz 20ps nie ucieklo, Przejade sie to powiem czy odczulem znaczacy ubytek mocy. XoXo ,z tymi skosnookimi panami sie zgodze ,lecz biorac pod lupe to jezeli by chcieli dac jeszcze lepsze oddychanie to po co nie zakladali odrazu Akrapow,Arrow-ow, Two Brothersow i innych?? Fakt ,wydlubal co nieco lecz nie zostawil puszek supelnie pustych. Mysle ,ze ktos kto zalozy same puszki od w/w producentow za 3 tys zl nie usyska mocy niewiadomo ile . Ok, przyjac nalezy ze moj post skierowany jest do ludzi ktorym bardziej zalezy na bardziej wyrazistym dzwieku ktorzy nie maja na zbyciu paru tysiakow na same puszki od czolowych producentow.

Dla zainteresowanych -506-436-737 Edzio,bardzo przyjemny czlowiek ,wytlumaczy co i jak
2011-03-09, 07:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#6
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
super Przemku bardzo dobry i ciekawy post ,nie jeden pewnie skorzysta Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-03-09, 08:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Fenix Offline
...
**

Warawa
jest

Liczba postów: 55
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 1
#7
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
jutro dzwonie
2011-03-09, 08:39 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PawełkOMO Offline
banned
***

Kraków
ZŁOMEK

Liczba postów: 189
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 4
#8
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
czekerap:
http://www.aandrmotorsport.com/store/index.php
ogień z dupy leci...
Jadę tam gdzie jadę, nie jadę gdzie nie jadę,
Jadę tam gdzie lubię, nie jadę gdzie nie.
2011-03-09, 09:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Fenix Offline
...
**

Warawa
jest

Liczba postów: 55
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 1
#9
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
(2011-03-09, 09:15 PM)PawełkOMO napisał(a): czekerap:
http://www.aandrmotorsport.com/store/index.php
ogień z dupy leci...
miałeś dać mi nr do siebie !!!
2011-03-09, 09:53 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#10
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
2011-03-10, 11:02 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PawełkOMO Offline
banned
***

Kraków
ZŁOMEK

Liczba postów: 189
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 4
#11
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
(2011-03-10, 11:02 AM)przemko27vr4 napisał(a): Chodzi mniej wiecej tak, http://www.youtube.com/watch?v=lwCm3sN4fbQ
Ja mam właśnie te przegrody założone. Oraz wyjebany katalizator. Ogień z dupy leciał, aż policja wlepiała ślipia. Ogień zlikwidowałem poprzez takie blaszki montowane w systemie dolotu powietrza czy coś tam.
Jest strasznie głośno....
Jadę tam gdzie jadę, nie jadę gdzie nie jadę,
Jadę tam gdzie lubię, nie jadę gdzie nie.
2011-03-10, 12:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Fenix Offline
...
**

Warawa
jest

Liczba postów: 55
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 1
#12
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
dzwoniłem do gościa - konkretny typ!!!

Paweł - nagraj video z tym wydechem tylko takie nie 5-10 sek tylko ze 2-3 minuty
2011-03-10, 02:05 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#13
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
Panowie ,z gory przeprszam za nieobecnosc ale chate zmienilem i internetu jeszcze nie mam.Ale do rzeczy, narazie taki krotki filmik,nie mam jak i czym nagrac lepszego ,bynajmniej cofanie sie spalin jest slyszalne,co do mocy nie wiem czy spadla lecz z 2giego biegu z samego gazu idzie na kolo,bez metody 1-0-1 jak wczesniej ,przez zime przybralem na wadze :-) i moze dlatego heheh .Pozdrawiam http://przemko27vr4.wrzuta.pl/film/4Q8Cp...r1_edhaust
2011-03-29, 05:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#14
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
bardzo fajny dźwięk ,dla mnie jest git jak za tą cenę,nie wiem jak wyglądałeś wcześniej ale mase masz nie ma co hehe,tak bez urazy na luzie oczywiście Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-03-29, 06:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#15
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
przemko27vr4 również jestem pod wrażeniem... spoko to brzmi, no i niewielkim kosztem.
2011-03-29, 10:02 PM
Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#16
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
hehe masa wzrosla momentalnie,tak to jest jak sie nie robi nic przez cala zime, ale spoko juz pracuje nad jej zrzuceniem ,mysle ze do maja zejde do 90 jak co roku. A co sie tyczy jeszcze tlumiorow to panowie ,jak jade w tunelach do uwierzcie mi jakby jakas wyscigowka leciala, puszki zjezdzaja momentalnie bez dwoch zdan i oto chodzilo
2011-03-30, 08:42 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nowak Offline
Użytkownik
***

czytaj wstecz AWW
bialy brzydki

Liczba postów: 367
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 5
#17
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
W dniu zalozenia Graves-ow wyrzucilem na smieci (tak, na smieci) oryginalne wydechy ktore tez byly wybebeszone. Faktem jest ze byly glosne... dzwiek zupelnie inny niz seria, co kto woli co kto lubi Red_icon_smile

Jak nie ma $$$ to wszystko jest dobre o ile jest! Red_icon_wink
2011-04-02, 05:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#18
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
Nie wiem czy to dobry temat, ale zamowilem sobie Y-pipe http://store.58cycle.com/product_p/akra%...20pipe.htm i moje pytanie jest takie - czy majac juz sportowe koncowki ( devil master ) dzwiek ulegnie zmianie ? BO przykladowo brat w gsx-r k7 1000 wymienil koncowke yoshimura carbon - wywalajac dodatkowo katalizator i chodzi ciszej niz moj na samych devilach z katalem Red_icon_tongue Red_icon_smile
2011-06-14, 12:17 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
skejcik1993 Offline
Młody
**




Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#19
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
Witam! Panowie zwracam sie do was z pytaniem, moja erke(2000r) kupilem na oryginalnym wydechu tym carbonowym. Jest on od polowy wybebeszony, chodzi jak dla mnie cudo i tu mam pytanie czy jakbym go skrucil wlasnie o tą wybebeszoną połowe czy zmienilo by to cos? Dzwiek by sie pogorszyl/polepszyl? Jak sądzicie?
2012-01-31, 11:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#20
RE: Przerabianie seryjnych tlumikow
Napewno będzie inny.. Wydaje mi sie, ze będzie mniej basowy ale glosnjejszy. Skoro brzmi cudo to poco wymieniać ? Chcesz mieć poprostu krótszy zydel?


Ps. Widzieliście ?Red_icon_smile http://allegro.pl/tlumik-wydech-vancehin...04441.html
2012-01-31, 11:48 PM
Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->