Akrapovic czy Yoshimura RN22
Autor Wiadomość
lukasbmw Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 364
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#1
Akrapovic czy Yoshimura RN22
Jak w temacie, co sadzicie który lepszy...który warto kupic, czy cenowo sa podobne, który głosniejszy itp? Wiem,ze Ci co maja dany tłumik beda go zachwalac ale mi chodzi o obiektywna wypowiedz.
2012-11-25, 11:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#2
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
Sorry ale do rn22 tylko akrap jest skrojony na maire i nie ma tych poj... chromowych gow... jak Yoshi.
2012-11-25, 11:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#3
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
ee tam Akrap, Graves!!! Rolsob dopiero co kupił od Bemisz'a z tym wydechem, pięknie brzmi Red_icon_wink
a mnie się podoba też Yoshi TRC-D http://www.youtube.com/watch?v=pLud-1EvbVU
a tu Graves zwykły (bo jest też low mount dostępny)http://www.youtube.com/watch?v=U4FKeZ0gs7Y

tu masz filmik kilka R1 rn22 http://www.youtube.com/watch?v=Ww40TiNInZc różne tłumiki, mi się najbardziej z nich Graves'a low mount właśnie podoba ^^
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-11-25, 11:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#4
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
Graves, Toca Red_icon_smile a z tych dwoch Akrap
2012-11-25, 11:37 PM
Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#5
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
Mialem w mojej RN22 Beowulf w carbonie, nastepnie Pipe WerX (nawet nie zakladalem), pozniej Yoshimury TRC-D w carbonie i teraz Akrapovic w carbonie. Plus dla obnizenia temperatury i masy y-pipe lub bardziej po polskiemu de-cat'y: MJS (stalowy, w satynowym ceramicznym pokryciu, lepiej cieplo odprowadzal) a obecnie mam zalozony tytanowy Akrapovic. Z tych wszystkich tlumikow Beowulfy daly najlepszy pomiar na hamowni, dzwiek tez byl OK no i byly najtansze, pewnie dlatego ze malo znana firma, ale za to wyglad kiepski... Jakkolwiek celowalbym albo w Yoshi albo w Akrapy ale tanio markowych wydechow nie kupisz - minimum 3000zl za same gole koncowki, i to uzywane (szczescie jak sa cale, nie pogiete, nie porysowane itd). Jak Ci nie zalezy na osiagach a na wygladzie, to moze jeszcze Two Brothers ktore poza wygladem w zasadzie nic nie daja.
2012-11-25, 11:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#6
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
(2012-11-25, 11:40 PM)marider napisał(a): Jak Ci nie zalezy na osiagach a na wygladzie, to moze jeszcze Two Brothers ktore poza wygladem w zasadzie nic nie daja.

Patrz a mi dały... I chłopaki z BigCC, ktorzy jednak juz od wielu lat siedza w tuningu motocyklowym wsadzaja te wydechy do dnia dzisiejszego. Nie bardzo rozumiem opini ludzi, którzy wyczytali albo usłyszeli od osob trzecich takie opinie, nie próbując sami i testujac. Ja miałem w swoich dwoch motocyklach Yoshi, jeden motocykl kupiony już z tymi wydechami natomiast w drugim kupiłem sam takie puszki bo miałem dobry dostęp... Niestety nie urzekly mnie i do dzisiaj testujac je nawet na motocyklu takim jak B-king stwierdzam, ze to przereklamowane wydechy. Mój znajomy, który ściga sie ducati Diavelem na 1/4 mili obecnie nawet w Polsce objezdzajac takie sprzety jak Hayabusa czy 1000rr i mysle, ze wszystkie nasze R1 (ktos chce sie zmierzyc moge umowicRed_icon_smile) miał już przeróżne wydechy... Zaczynał na TBR, potem miał Yoshi, Termignoni a obecnie ma Remus i podsumował, ze pierwsze miejsce ma ex aequo Remus i TBR, potem Termignoni a ostatnie Yoshi. Oczywiście bedzie zapewne testował kolejne wydechy. Ale scyzoryk mi sie otwiera jak widzę opinie ludzi, którzy o tych wydechach gdzieś wyczytali a nie maja z nimi doświadczenia... Dlatego ja nie używając Akrapa nie wypowiem sie na jego temat ale jakbym miał wybierać pomiędzy Yoshi a Akrapa nawet bym sie nie zastanawiał. A Graves i Toca wybranym za wygląd i brzmienie (BeMisza Rn22 to najładniejsza jaka słyszałem)
2012-11-26, 12:05 AM
Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#7
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
Odnośnie TBR -> http://www.zx-10r.net/forum/showthread.php?t=97442 <- wybuchające wydechy Red_icon_wink
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-11-26, 12:48 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#8
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
Ciekawi mnie czy tez bys kupil TB gdybys zanabyl gola R1. Mialem okazje posluchac i oblatac TBR w RN19 na zywo jakies 4 lata temu (kumpel sobie z US sciagnal) i mnie nie urzekly, ze czesto je wystrzeliwywuje to juz norma chyba. Co do tego co daja wystarczy poczytac opinie na forum US, tanie sa, to fakt i to za nimi przemawia. Remusa mialem w F3, Graves mnie nie pociaga ani dolny ani gorny, tak samo Termi, Toce, Yanashiki czy co tam jeszcze za wydumki sa. Od biedy wolalbym juz raczej wstawic race baffles z A&R w oryginalne puchy i swiety spokoj. Tlumiki mialem przerozne w moich motocyklach, obecna RN22 obmierzylem na hamowni na 3 roznych koncowkach + oryginaly - wykresy sa w odpowiednim dziale.

Ale co tam sobie do R1 ktos inny wstawi - jego sprawa i jego pieniadze, rownie dobrze moze kupic Lasery, Scorpiony, FMF czy DanMoto albo wrecz proste rury polskiej produkcji. Wazne zeby to wszystko pozniej dobrze zestroic.
2012-11-26, 01:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#9
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
Jak napisalem wyzej, Akrap jest zbalansowany ma wszystkie ksztalty idelanie pasujace pod R1-glowna linia wydechu i ksztalt wielokatu idelanie pasuje do lini Rn22. Yoshi ma problem w dwoch miejscach dla mnie (1. chrom jak na H-D i brzydkie przjscia miedzy kolektorem spalin a koncowka oraz sama koncowka a takze mocowanie do stelaza poprostu ochydne).
Jestem detalista i za taka kase ma wszystko pasowac idealnie a takze ma byc proste w formie.
Gravesy sa taka troche podrobka Akrapa ale nie chwycili idei Akrapa takze mi sie nie widzi.
2012-11-26, 11:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#10
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
Tak kupilbym, pierwszą styczność z nimi miałem w B-kingu i sprawdzały sie lepiej niż Yoshimura.

Odnośnie wybuchnia to skoro tak często wybuchają i jest to norma to wyślij mi zdjęcie kolegi, który kupił do rn19 bo zapewne już mu wybuchły, mi jeszcze nie i moim znajomym ale rozumiem, ze to kwestia dni... Chyba, ze jest to kolejna rzecz "wyczytana" w necie, w którym roi sie od przeróżnych informacji nie mówię, ze tylko idiotycznych ale jakbym miał wszystkiego słuchać co piszą w necie to bym z domu nie wychodził, niestety stety jestem typem osoby, której nie wystarczy jak ktoś napiszę ze w R1 sypią sie skrzynię albo kawasaki pękają ramy bo muszę sprawdzić to osobiście. Cytując klasyka "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem

TBR są tanie ale w USA tylko, w UK już nie do końca, moje kosztowały 7500, a z tego co pamiętam (chyba) Radek sprowadził sobie je za 2000$.

(2012-11-26, 01:41 AM)marider napisał(a): Graves mnie nie pociaga ani dolny ani gorny, tak samo Termi, Toce, Yanashiki czy co tam jeszcze za wydumki sa. Od biedy wolalbym juz raczej wstawic race baffles z A&R w oryginalne puchy i swiety spokoj.

Tego nie skomentuje jezeli pozwolisz Red_icon_smile
2012-11-26, 11:43 AM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#11
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
co do tematu to może coś w tym jest Red_icon_smile http://www.motocykl-online.pl/newsy/yama...krapovicem ,uważam ,że każdy kupuje to na co go stać i podejrzewam ,że jeśli będzie odpowiadać jemu dany produkt to będzie go chwalił, Marider wiem że to co Ty masz jest najlepsze,rozumiem,stać Cię na drogie i dobre gadżety,na ciągłe inwestowanie w Twój projekt RN22 ,super,ja się ciesze że tak dbasz i w ogóle,ale kurde trochę pokory by nie zaszkodziło,ciągle tylko czytam w mojej RN09,RN19,RN22 jest to, było to, bedzie to, oczywiście wszystko jest najlepsze bo Ty masz akurat takie,rozumiem twój profesjonalizm lecz daj trochę na wstrzymanie jeśli możesz Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-11-26, 01:28 PM przez żaba.)
2012-11-26, 01:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#12
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
Mowie spokojnie - R1 ganiam jakos od 2004 roku, do kazdej poza pierwsza wsadzalem rozne rzeczy (wole to niz przepijac kase albo wydawac na jakies bzdety). Nikogo nie namawiam zeby placil po 12 tys zl za pelny uklad Akrapovica czy 6000zl za same koncowki do RN22, rownie dobrze moze sobie wstawic rury Dominatora za tysiaka.

XoXo, kumpel sie pozbyl juz dawno temu RN19 (po 6 miesiacach mania) i przesiadl sie na nowa VFR1200, wkurzal go motocykl ktory sie rozkrecal dopiero powyzej 10 tys obr. Ale powiedz mi - te magnezowe koncowki u siebie w TBR masz juz osmalone? Tak jak Marcin jestem detalista jesli chodzi o moje motocykle i dodatki, wstawiam jedno, testuje, podoba sie, zostaje, nie podoba - wylatuje i ktos inny sie nimi cieszy.

lukasbmw- jak chcesz TBR to kliknij sobie te: http://tinyurl.com/cxepd5o - tanie sa a ze deczko drasniete, to detal. Na Allegro sa uzywane Akrapy w carbonie za 2999zl, tlumiki niestety tanie nie sa.
2012-11-26, 04:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#13
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
(2012-11-26, 04:58 PM)marider napisał(a): lukasbmw- jak chcesz TBR to kliknij sobie te: http://tinyurl.com/cxepd5o - tanie sa a ze deczko drasniete, to detal. Na Allegro sa uzywane Akrapy w carbonie za 2999zl, tlumiki niestety tanie nie sa.

Ja właśnie ten model mam tyle, że do Rn19. Są lekko okopcone ale nie ma tragedii, w wielu puchach miałem podobnie z tym, że to też wynika też z budowy końcówki przykładowo w TRC (http://www.motofrugals.com/images/produc...%20TRS.jpg )czy Leo Vince miałem osmolone tylko same ranty bo cięzko było osmolić je bardziej

Cieszy mnie bardzo, że testujesz i oceniasz produkty z którymi masz do czynienia, ale zrozum, że irytujące jest ocenianie przez kogoś jakiegoś wyrobu nie mając z nim wcześniej styczności. Gadanie z cyklu "mój znajomy znajomego", "wujek ciotki mojej babci" albo "znalazłem w necie, że ..." nie przemawiają do mnie ni cholery. Ja mogę zapodac pierdyriald linków z ocenami TBR gdzie ludzie/ firmy sa zachwyceni. Pierwszy lepszy z wujka google : http://www.cycleworld.com/2008/09/03/cw-...e-exhaust/ gdzie zdanie końcowe brzmi: " Two Brothers’ V.A.L.E. exhaust system is not only an impressive performer, it’s a good deal." lub test SSB ( nie chce mi się szukać) w którym brali pod uwagę 16 firm wydechów i TBR na GSX-r oferował najwięcej mocy.
Ale ja w to wbijam bo puki człowiek sam nie wypróbuje to się nigdy nie dowie a o Dominatorze też zdania nie powiem bo nie miałem z nim styczności Red_icon_smile
2012-11-26, 05:30 PM
Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#14
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
A ja Ci mowie ze stycznosc z TBR mialem, zanim cos do moto zamontuje, to robie badanie rynku, pytam znajomkow i czytam opinie = nie biore gadzetow w ciemno, musza mi sie podobac.

Mozna takze przyatakowac takie rurki (nic tanszego nie widze ale czy to ma jakies wypelnienie w srodku, jak jest z halasem i ile km wytrzymuje, to nie wiem):

http://moto.allegro.pl/carbon-gp-tlumik-...47130.html

Albo cos konkretniejszego (jesli komus sie takie Yoshki podobaja):
http://moto.allegro.pl/yoshimura-r1-2009...48761.html

Gosc sprzedaje je juz sporo czasu wiec mozna zapytac czy za 2 odda.

Co tam jeszcze jest fajnego do rn22, hmmm, Leo Vince (w dodatkowy y-pipe ciezko wkrecic sonde) i M4 (z tych tanszych). Odnosnie tlumikow z carbonu to jeszcze powiem, ze jesli carbon jest slabej jakosci albo koncowki sa wypalone od srodka, to po jakims czasie wydechy ryze sie robia, zwlaszcza gdy w palnik ostro dostaly.

A ponizej porownanie Yoshimury TRC-D i Akrapovica (moj wykres z hamowni, zestaw w RN22 ten sam identyczny, rozne sa tylko koncowki i mapy w PC5). Takze w zaleznosci co koledze bardziej odpowiada, czy wyglad czy osiagi plus oczywiscie cena.

Pzdr


Załączone pliki Obrazki
   
2012-11-26, 07:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#15
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
Panowie pozwole sobie skrocic wywody dotyczace wydechow.

1. Patrzac pod katem profesionalizmu i liczby zawodnikow oraz tysiecy uzytkownikow to na pierwszym miejscu bedzie bezapelacyjnie AKRAP(jest dopracowany pod kazdym wzgeldem)

ALE

Dodam cos od siebie Red_icon_smile i tyczy sie to wydechow nie tylko Akrapow. Jest dla mnie totalnym debilizmem cena tego kwalak rury z kawalkiem szmaty wygluszajcej i tak samom mysle o owiewekach ktore kosztuja jakies chore pienidze. To jest jakis kompletny debilizm. mam nadziej ze niedlugo chinskie firmy cukrowe zrozumiej ze nie oplaca sie podrabiac tandetnych owiewek i zaczna robic podruby akrapow w jakis rozsadnych cenach. Technologia tych wydechow jest z 18 wieku i nie pwinny kosztowac wiecej niz 100$.

Oczywiscie jak bym mial wybor miedzy nowymi wynalazkami w postaci TB czy BW czy innymi gownianymi wydechami wolal bym raczej wybrac markowe uzywane i moze nawet deikatnie poreysowane Akrapy.

Zostaje przy akrapach tylko i wylacznie z rozsadku poprostu inne sa jakies niedorobione. Albo za duze albo maja zly kat albo maja material nie taki itd, itd.

Co do mocy to jeden pies tak naprawde jakie koncowki w rn22, liczy sie bardziej y-pipe i wywalony katalizator. Jesli ktos chce widziec efekty na stronach akrapa sa wykresy.

Takze moim zdaniem szukaj uzywanych Akrapow masz i prestiz i wszcy widza ze to dobrze zadbana r1-dyna bez chromowych gow... i dziwnych ksztaltow
2012-11-26, 09:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
incom Offline
Konkretny
****

Warszawa
R1 Rn xXx

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#16
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
A teraz będzie taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak :
Panowie kwestia gustu koniec kropka .
ale jakie wybuchające TB ? kurwa ! Nie wierze w bajki zeby cos co jest renomowaną firmą zrobiła taki psikus ...... jak ktoś nie miał w domu siekiery i rąbał drewno Two Brothersami a w wolnych chwilach pompował nimi balony to kurwa może wybuchał ....... dla faktu moge podrzucic zdjęcia Akrapów ze Carbon pęka Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin a czemu pęka bo slizgał sie po poboczu jakies 10m , ale popękał więc pęka i może puzniej wybuchnąć jak nie fachowo naprawie i sprzedam jako nówke na allegro ......
No i tak z mojej chorej głowy wątpie żeby ktokolwiek z nas miał chociażby końcówki wydechu w 100% takie same jak zawodnicy ..... czemu ..... bo nie !

Nie ukrywam z mojej strony oczywiscie ze strasznie akrapy ,tb i mivv mi sie podobaja ale w rn19/20 ! ! ! natomiast w rn22 kazdy gwizdek poza toce (i może Devil) jest MOIM ZDANIEM obrzydliwy .... tzn. też wygląda jak nie dokońca dopasowany ale brzmi zajefajnie i jak będe duży to moja micra 1.0 tez tak będzie warczeć a narazie tylko turbo zasysa dzieci z przedszkola na pasach gdy stare babcie wyprzedzaja mnie z bańkami na mleko poboczem. taki gust .....
Do brzegu = Akrap czy yoshi ..... z tych dwóch najbardziej komercyjnych marek wybierz ta która ci sie bardziej podoba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

off top
Dobra to kiedy pijemy ?
http://www.youtube.com/watch?v=drdtG2Cw3sI
Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin
--- R One  is The BesT OnE ---
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-11-27, 03:23 AM przez incom.)
2012-11-27, 03:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#17
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
Bez urazy Panowie, ale żaden wydech nie pomoże tragicznemu dzwiękowi Rn22 Red_icon_tongue to po prostu brzmi jak brzmiRed_icon_smile
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
2012-11-27, 10:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#18
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
Spoko, tez podobne wrazenia mialem, na poczatku.. Off-top - ostatnio przelecialem sie kumpla 2011 GSXR 750 z Akrapem i chyba juz odwyklem od liniowych silnikow, ot bzyczek.. Red_icon_wink
2012-11-27, 10:35 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#19
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
akurat nie w R1 ale jakieś pojęcie daje

http://www.youtube.com/watch?v=Bqmhy0Z9rk0

ja bym wybrał akrapa. ładniej chodzi na wolnych obrotach. yoshi trochę ładniejszy. przygazówki w obu wydechach ładnie brzmią, no może też bym bardziej się przychylał do akrapa

2012-11-27, 02:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#20
RE: Akrapovic czy Yoshimura RN22
Devil master <3 Red_icon_smile) i Two brothers wymiata - ale nie w Rn22! Yoshi wg mnie jest przereklamowane, braciak ma w gixie i wcale dupy nie urywa nawet bez dbkillera w porownaniu z moim Devil masterem

Jesli mialbym wybierac Yoshi czy Akrap - wybralbym Akrapa, lepsze brzmienie - ale jak to powiadaja, Gusta i Guściki Red_icon_smile
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
2012-11-27, 03:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->