Zakup moto, a prawo zwtoru.
Autor Wiadomość
feniks_01 Offline
Użytkownik
***

Cieszyn
RN04

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#1
Zakup moto, a prawo zwtoru.
Powiem tak, ja kiedyś miałem podobną przygode tylko,że moto było "lewe" i ziomek dobrze o tym wiedzial. Na drugi dzien pojechalismy odzyskać kase, oddać moto. Oczywiście wszystko na spokojnie, bez niepotrzebnej agresji. Ziomek sie nie spodziewał,że na drugi dzien po sprzedaży już bedziemy sie orientować jak sprawa wygląda. I nie pojechalismy z "brygada", 2 osoby wystarczą Red_icon_smile
RN04 Red_icon_mad

If I go crazy then will you still call me Superman?‎
2012-11-23, 07:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ninjakomando Offline
uliczny madafaka :)
***

Grajewo/Ełk/Londyn


Liczba postów: 137
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#2
RE: [S].....sprzedam ...... RN12......... Kraków
ja jak kupuje moto czy auto to zawsze mówię twardo do sprzedającego że wierze mu... jednak jak padnie zaraz po kupnie to może mnie się spodziewać Red_icon_smile mam prawo zwrotu przecież prawda ?? Red_icon_smile
\
RN04 + SPIDI+SIDI+SUOMY 1R Red_icon_smile
2012-11-23, 07:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#3
RE: [S].....sprzedam ...... RN12......... Kraków
tak prawda do momentu jak gość jest uchwytny
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
2012-11-23, 07:58 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#4
RE: [S].....sprzedam ...... RN12......... Kraków
Panowie, Panowie! Otóż nie wiem czy o tym wspominałem. W świetle polskiego prawa (przynajmniej z tego co mi wiadomo i mam nadzieję że się nie mylę) kupujący ma prawo w przeciągu 14 dni od zakupu do zwrotu bez uzasadnionej przyczyny!
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
2012-11-24, 10:28 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#5
RE: [S].....sprzedam ...... RN12......... Kraków
Jeśli kupujesz na allegro od firmy(nie od osoby prywatnej) sprzęt nowy to chyba masz na to 10 albo 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Motor kupił używany i napewno podpisał umowę, że zapoznał się ze stanem technicznym pojazdu Red_icon_smile no ale tak czy siak koleś zachował się po frajersku...

peesss ku**a sorry za offtop, Koczis zrób z tym porządek jak możesz Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-11-24, 10:53 AM przez szymek.)
2012-11-24, 10:50 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#6
RE: [S].....sprzedam ...... RN12......... Kraków
Od osoby prywatnej też to prawo obowiązuje. Słyszałem o takim przypadku od znajomego bo po sprzedaży samochodu nowy właściciel próbował zwrócić samochód z turbiną w kawałkach oczywiście nie widząc w tym swojej winy(tzn. mówiąc najprościej samochód dostał od niego galancie po dupie) i odgrażając się sądem. Całą sprawę śledziłem na bieżąco dlatego ten aneks tak utkwił Mi w głowie i go przekazuję dalej Red_icon_wink
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
2012-11-24, 10:57 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#7
RE: Zakup moto, a prawo zwtoru.
Nowy wątek, do dywagacji na temat możliwości zwrotu zakupionego motocykla.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2012-11-24, 11:09 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
qraz Offline
CUKIERNIK
***

Siedlce
R1 RN12

Liczba postów: 232
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#8
RE: Zakup moto, a prawo zwtoru.
Szkoda że ja się pokapowałem się że coś jest nie tak z silnikiem po prawie 3 tygodniach jak na serwis moto zaprowadziłem...
2012-11-24, 11:51 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rolsob Offline
Użytkownik KTM RC8R
*****

Śląsk
KTM RC8R

Liczba postów: 1,162
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 3
#9
RE: Zakup moto, a prawo zwtoru.
Moim skromnym zdaniem jak sie znajdzie to czego sie szuka warto miec odlozone piniadze na przeglad w serwisie niewazne od kogo kupujesz ja wtopilem z samochodem do zony wszystkie sprawdzalem a bylo ich troche procz jednego niby od bardzo dobrego znajomego od wujka mojej zony i co okazalo sie po pol roku ze auto bylo bite z 3 razy itp
2012-11-24, 12:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
qraz Offline
CUKIERNIK
***

Siedlce
R1 RN12

Liczba postów: 232
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#10
RE: Zakup moto, a prawo zwtoru.
(2012-11-24, 12:16 PM)Rolsob napisał(a): Moim skromnym zdaniem jak sie znajdzie to czego sie szuka warto miec odlozone piniadze na przeglad w serwisie niewazne od kogo kupujesz ja wtopilem z samochodem do zony wszystkie sprawdzalem a bylo ich troche procz jednego niby od bardzo dobrego znajomego od wujka mojej zony i co okazalo sie po pol roku ze auto bylo bite z 3 razy itp

W moim przypadku nic by nie dało to bo wszystko ładnie cykało podczas zakupu(biegi elegancko wchodziły, nie wyskakiwały z dwójką problemu żadnego, no idealnie bo przed zakupem ktoś skrzynie polepił a dopiero jak dałem ognia parę razy to skrzynia lepiona nie wytrzymała i się rozleciała.
2012-11-24, 02:03 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
feniks_01 Offline
Użytkownik
***

Cieszyn
RN04

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#11
RE: Zakup moto, a prawo zwtoru.
Apropos, ładny tytuł wątku jak na typowe opowieści kto komu spuścił wpier...ol Red_icon_cheesygrin
RN04 Red_icon_mad

If I go crazy then will you still call me Superman?‎
2012-11-24, 06:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#12
RE: Zakup moto, a prawo zwtoru.
w mojej sytualcji dobrze znam prawo i mam znajomego prawnika, wszystko super z tym naszym prawem polskim. Życie jednak daje po dupie całkiem nieźle: teoretycznie można oddać pojazd jeśli wada jest ukryta, ale by to dowieść trzeba było by wszystko dokumentować i UDOWODNIĆ ewentualnie wsądzie co nie jest tak zajebiście proste ! w ASo gdzie miałem wymiane silnika wszyscy się za głowy złapali i nie wiedzieli co dalej z tematem robić. Kolega mi powiedział potem już po fakcie że w takiej sytuacji winno się wezwać rzeczoznawce. Tylko że: rzeczoznawca weźmie kilka stówek, wniosek do sądu będzie kosztował nawet kilka tysięcy, i jeszcze ewentualnie napraw sobie silnik jak w moim przypadku 8 tys to będziesz mógł się ubiegać o jakiekolwiek prawa w sądzie. Rachunek jest taki że oprócz zakupu maszyny za 20 tys musisz mieć zapasowe 12 tys na załatwienie sprawy wg zasad i prawa. hehehe ciekawe co nie?
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
2012-11-25, 12:20 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->