linka sprzegla
Autor Wiadomość
yamaharaptor Offline
Młody
**

Parczew
Raptor R1

Liczba postów: 79
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#1
linka sprzegla
siema, mam pytanie czy zna ktos jakis dobry sposob zeby przedluzyc linke sprzegla ? chcialbym tez zapytac czy na zalaczonym obrazku jest ona naciagnieta maksymalnie czy poluzowana do oporu ?


Załączone pliki Obrazki
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-11-11, 03:36 PM przez yamaharaptor.)
2012-11-11, 03:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#2
RE: linka sprzegla
Naciąg linki sprzęgła regulujesz pokrętłem przy klamce, tu nic nie zobaczysz. Powinna być szczelina mac 1mm między klamką, a mocowaniem klamki.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2012-11-11, 04:18 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#3
RE: linka sprzegla
Linke mozna wyregulowac takze odpowiednim pozycjonowaniem wodzika tudziez tymi dwoma nakretkami tyl-przod ktore trzymaja ja w uchwycie pod deklem impulsatora. Regulacja pokretlem przy klamce to absolutne minimum Red_icon_wink
2012-11-11, 07:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamaharaptor Offline
Młody
**

Parczew
Raptor R1

Liczba postów: 79
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#4
RE: linka sprzegla
marider u mnie na zdjeciu to juz do konca naciagnieta co nie ? bo mam taki problem ze odpalam motor to na luzie pracuje a jak wrzuce ze sprzeglem jedynke to gasnie a jesli chce na 1 odpalic ze sprzeglem to sie nie da.
2012-11-11, 08:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#5
RE: linka sprzegla
Masz sprzeglo do regulacji, jak nie pomoze zabawa z linka, to tarcze do wymiany a moze ktos dekiel sciagal i zle wodzik ustawil na sprezynie ze nie wysprzegla do konca. Poczytaj dowolna serwisowke do r1, tam jest wszystko opisane jak to wyregulowac zeby gralo jak nalezy.

Zreszta widze ze masz ten silnik w cudaku jakims zamontowany wiec moze zle dobrales dlugosc samej linki?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-11-11, 10:26 PM przez marider.)
2012-11-11, 10:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamaharaptor Offline
Młody
**

Parczew
Raptor R1

Liczba postów: 79
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#6
RE: linka sprzegla
no w quadzie on siedzi. jednak to nie byla wina sprzegla tylko czujnika stopki bo myslalem ze powinien byc wcisniety ale jednak nie. tylko ze teraz mam nastepny problem troche powazniejszy.. dzisiaj zrobilem pierwszy test i jak przeciagnelem go na duzych obrotach to pekl lancuch a byl did wzmacniany no i mysle o zastosowaniu przekladni by moment zmniejszyc tylko nie bardzo wiem jaka bedzie dobra.
2012-11-12, 01:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#7
RE: linka sprzegla
czyli problem ze sprzęgłem już rozwiązałeś? a może ten did już nie był najświeższy i puścił? ja widziałem różne przeróbki z silnikami i przekładnie były montowane tylko w przypadku samochodów, a do quada to nie powinno być użyte bo masa jest dużo mniejsza. Moja rada kupić nowego did'a wzmacnianiego albo jak chcesz bardziej wytrzymały to iść w grubsze zębatki i grubszy łańcuch wtedy i wytrzymałość się zwiększy. W R1 wytrzymuje katowanie to czemu w quadzie miałoby nie wytrzymać.. Zresztą koła quada dostają większą ilość uślizgu przy ruszeniu chyba, że na drogowych go masz. A zębatki masz oryginalne rozmiary czy coś zmieniałeś?
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-11-12, 02:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamaharaptor Offline
Młody
**

Parczew
Raptor R1

Liczba postów: 79
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#8
RE: linka sprzegla
a wiec tak.. sprzeglo juz rozwiazane. did jest nowy wzmacniany vx 230 tylko ze przedluzany ale akurat nie pekl na zakuwce tylko w innym miejscu. wydaje mi sie ze quad sie rozni tym ze masa jest troszke wieksza od scigacza no i moze to ze 4 kola , inny rozstaw osi. na miekkim tereniu to rzeczywiscie mniejsza ale ja go przygotowuje na ulice, dzisiaj jak jezdzilem po deszczu to cos pieknego Red_icon_smile do konca zycia chyba tej jazdy nie zapomne ;p zebatka jest robiona na zamowienie jak pamietam to z 4-5 zebow wiecej jak w r1. chyba ze sproboje zalozyc jescze wiecej zebow ale szkoda ladowac kase jak nie wiem czy to pomoze
2012-11-12, 09:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#9
RE: linka sprzegla
najmocniejszy jest zvmx i grubość 530 do R1. Masa owszem ma znaczenie ale bez przesady, ludzie napędzają tak buggy i dają radę więc dziwne, że tu pękło. Zresztą łańcuchy do dragu wytrzymują większe przeciążenia. Z tego co udało mi się znaleźć na szybko w necie to EK 530DRZ2 jest wykorzystywany do drag racingu i nawet sama nazwa DR jest oznaczeniem od DRAG RACING szukając porównania w DID'dzie najbliższy będzie zvmx więc tego bym się trzymał. A do dragu też są długie łańcuchy, wahacze przerobione i zębatki zmienione.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-11-13, 12:29 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamaharaptor Offline
Młody
**

Parczew
Raptor R1

Liczba postów: 79
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#10
RE: linka sprzegla
to dales mi teraz troche do myslenia, zastanowie sie nad wymiana lancucha tylko szkoda teraz ze ten kupilem bo wydalem z 400-500 zl na niego bo tez dluzszy niz standardowy. no ale moze sie uda sprzedac go. bede musial porozmawiac z kims kto sie na tym zna w cztery oczy i wypytac troche. byc moze tez powodem przerwania jest rolka napinajaca bo zamontowalem w nim dwie.

tez mialem 530 pomylilem sie ze 230 ;p
ten lancuch EK 530DRZ2 wydaje sie byc konkretny.. pisze ze do 300KM daje rade
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-11-13, 02:00 PM przez yamaharaptor.)
2012-11-13, 01:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->