Nie odpala po zimie! ;(
Autor Wiadomość
Andrzejot Offline
Młody
**




Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
#1
Nie odpala po zimie! ;(
Witam, swoja r1 odstawiłem w listopadnie i nie odpalałem aż do dzisiaj (uznałem ze tak lepiej bedzie dla silnika) dzisiaj pod prostownik kręce rozrusznikiem a tu nic... nie zaskakuje. Wydaje mi sie ze paliwo stracilo swoje własciwości ale na tyle kreceniu i nic nie załapała... co może byc?
2011-03-04, 03:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#2
RE: Nie odpala po zimie! ;(
z tego ci mi wiadomo to R1 w serii wychodzi na świecach irydowych,są to bardzo dobre świece tylko mają jedną wadę nie lubią wilgoci,podejrzewam że po tak długim czasie i takich mrozach mogła się ona dostać ,musisz je wykręcić i sprawdzić czy nie są po tym kręceniu zalane,nasze paliwo jakie jest każdy wie proponuje zalać nowym paliwem wyczyścić świece i R1 powinna się odezwać skoro wszystko było przed snem zimowym ok,tyle mogę podpowiedzieć jako "znawca" hehe pozdro daj znać czy coś pomogło
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-03-04, 05:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Andrzejot Offline
Młody
**




Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
#3
RE: Nie odpala po zimie! ;(
Właśnie dzisiaj korciły mnie te swiece, ale... to trzeba pół motoru rozebrać;/ ale zrobie tak jak mówisz bo sezon sie zbliża, a ja w lesieRed_icon_smile
2011-03-04, 06:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#4
RE: Nie odpala po zimie! ;(
nie pół motocykla tylko odkręcasz bak do góry ,jest na zawiasie na dole więc idzie do góry podpierasz kołkiem własnej roboty ,odkręcasz filtr powietrza i świece są twoje heh, powodzenia Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-03-04, 06:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Andrzejot Offline
Młody
**




Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
#5
RE: Nie odpala po zimie! ;(
dzisiaj tak zrobilem, zdjąłem bak, obudowe filtra powietrza i jeszcze długo droga do świec... ;/
własnie się dowiedziałem, że musze dostać sie od strony chłodnicy co wiąże się z jej demontarzem... Red_icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-03-04, 06:49 PM przez Andrzejot.)
2011-03-04, 06:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#6
RE: Nie odpala po zimie! ;(
oj wybacz zapomniałem że masz RN12 ,mój błąd,tego modelu nie przerabiałem jeszcze więc się nie wypowiadam pozdro
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-03-04, 06:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#7
RE: Nie odpala po zimie! ;(
Andrzejot ja mam ten sam model i powiem, że masz rację bo trzeba rozebrać prawię cały motocykl (przód) tak mi powiedział gość w MotoStylu na ul.targowej (autoryzowany serwis Yamahy) , jedynie co mnie pocieszył, że nowa R6 ma jeszcze bardziej upchnięte świece Red_icon_smile No i niestety na twoim miejscu (tzn nie wiem jak bardzo jestes zaawansowany w te klocki) nie garnął bym się sam do tego. Następna rzecz to cena wymiany świec bo sama robocizna to 200 zł Red_icon_sad plus niezłe świece i jest 400 zł. Chyba, że sie da do Pana Henia ale za bardzo cenie swój sprzęt Red_icon_tongue Ostatnio chciałem oszukać system i dać swoją R1 do Motoristy Honda bo powiedzieli mi, że niezależnie od modelu biorą 100 zł za wymianę świec. Zaprowadziłem swoją maszynę a oni następnego dnia zadzwonili, że niestety z R1 nie bedzie tak łatwo i cena to 250 zł... zrobiłem im awanture bo musiałem odebrać motocykl. Wiec pewnie niestety oddam do MotoStylu i zapłace te 200 złRed_icon_sad
2011-03-05, 09:00 PM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#8
RE: Nie odpala po zimie! ;(
o kurwa 200zł wymiana świec ,przywieź do mnie zrobię za 150zł hehehe,nie wiem z kąt te ceny się biorą
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-03-05, 09:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#9
RE: Nie odpala po zimie! ;(
Przypuszczam, że właśnie ze względu na miejsce ich zamieszczenia i na to, że trzeba trochę przy tym pogrzebać Red_icon_smile Wiem, że to chore ceny i podobnie zareagowałem Red_icon_smile
2011-03-05, 09:52 PM
Odpowiedz cytując ten post
Andrzejot Offline
Młody
**




Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
#10
RE: Nie odpala po zimie! ;(
Jeśli chodzi i moje zaawansowanie to nigdy nie robiłem takich rzeczy przy motorze;p do dyspozycji mam naprawdę solidny zestaw narzędzi tak więc jeśli chodzi o sprawy techniczne to jest na plus. Na razie sprobuje wstrzyknąc trochę do dysz paliwa i pokręce, jeżeli to nie pomoże to zabiorę się za świece. Przy okazji wymieni się płyn chłodniczyRed_icon_smile
2011-03-06, 01:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Andrzejot Offline
Młody
**




Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
#11
RE: Nie odpala po zimie! ;(
Rozebrałem wtryski, przeczysciłem je sprezonym powietrzem i... to nie to. Zrezygnowany zorientowałem się ze nie jest podpięta masa do klemy. Okazało się, że to było przyczyną "nie odpalania po zimie" , aż wstyd się przyznawaćRed_icon_smile ale chociaż wtryski mam przeczyszczone =D
2011-03-10, 12:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#12
RE: Nie odpala po zimie! ;(
czasami najmniejsza pierdoła może być przyczyną jak widać Red_icon_smile ważne, że możesz już smigac Red_icon_tongue
2011-03-10, 12:56 PM
Odpowiedz cytując ten post
Fenix Offline
...
**

Warawa
jest

Liczba postów: 55
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 1
#13
RE: Nie odpala po zimie! ;(
dobrze że nie miał życzenia noworocznego, że rzuca palenie
2011-03-10, 01:48 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#14
RE: Nie odpala po zimie! ;(
no i dobrze najważniejsze,że już gada Red_icon_smile reszta jest nie ważna
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-03-10, 05:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Andrzejot Offline
Młody
**




Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
#15
RE: Nie odpala po zimie! ;(
wymieniony olej, filtr jeszze tylko płyn hamulcowy i gitRed_icon_wink
2011-03-11, 12:05 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->