świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
Autor Wiadomość
Own3r Offline
SzerszeŃ
***

Stalowa Wola / Lbn
RN04 2000r.

Liczba postów: 324
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#21
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
Aby nowego tematu nie zakładać o tej samej tematyce to wale tutaj Red_icon_wink

To tak mam erłana z 2000r i 35k km przebiegu: Mam nierówne obroty na jałowym (falują) i teraz pytanie co przydałoby się z tym zrobić ? jakie regulacje są wskazane synchra etc Red_icon_smile no i olej (nie wiem jaki był lany wcześniej) coś mi się obiło, że do takich co mają dość sporo przejechane to półsyntetyk... Myślę o Motulu 300v 10w40 Duble Ester....
u jednego z mechanior u których pytałem ceny takie :
- regulacja zaworow 150-250 plus czesci
- mycie, regulacja, synchronizacja gaznikow 200-250 plus czesci
są takie w miarę ? no i oczywiście nie wiem czy coś więcej sprawdzać jak np łańcuszek rozrządu czy coś ;/
..... A teraz tak z innej beczki bo dziś się zabrałem za czyszczenie mojego złotego łańcucha Red_icon_smile niestety dzień był za krótki, a bozia mnie nie obdarzyła tak piękną rzeczą jaką jest podnośnik, więc pracę dokończę jutro Red_icon_smile słyszałem że najlepiej się smar nakłada na ciepły łańcuch ,ale czy to wskazane jak będzie suchy (czyt. umyty / wyczyszczony) żeby nim zrobić jakąś krótką trasę ? *czyszczę naftą świetlną
2013-02-28, 11:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#22
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
Co do cen robocizny się nie wypowiadam, ale warto też wymienić świece i filtr powietrza, jak dawno nie był wymieniany.

Co do łańcucha to nie rób nawet 5 km bez nasmarowane łańcucha. Jak go dokładnie umyjesz i wysuszysz to spokojnie możesz nakładać nowy smar. Nafta jest fajna do czyszczenia, ale potem nie zapomnij o dokładnym jej wytarciu, bo nowy smar będzie się kiepsko trzymał. Ja nafty używam tylko do wymycia zębatek i łańcucha z zewnątrz(nafta na szmatkę i heja). Sam łańcuch zdecydowanie lepiej mi się czyści preparatami do mycia łańcucha. Nie ma tego problemu co z naftą, że jest śliski łańcuch i nie trzyma się smar na ogniwach.
Przy przedsezonowym czyszczeniem łańcucha warto też umyć:
- obie zębatki
- ślizg na wahaczu
- górną osłonę nad łańcuchem
- dekiel zasłaniający przednią(małą) zębatkę
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2013-03-01, 12:05 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#23
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
Jak delikatnie falują i masz np. jakiś sportowy wydech to nie ma co się tym przejmować. Jeżeli mocno falują to synchro mile widziane ale to pewnie mechanik oceni. Odnośnie oleju to zależy od kondycji twojego motoszpeja. Jak nie wiesz na czym latał to bezpieczniej zalać półsyntetyk a 300V nim nie jest, niezbyt zdrowe bedzie dla niego przejscie z półsyntetyka na syntetyk. Łańcuszek rozrządu wymienia się w momencie jak go słychaćRed_icon_smile w innym wypadku go nie ruszaj. A co do napędu to tak jak piszę Kuba aczkolwiek ja zawsze nafty i specjalnych szczotek używałem do czyszczenia całego łańcucha, porządnie wycierałem, czekałem 30 min i nakładałem smar. Pamiętaj żeby to była nafta ŚWIETLNA a nie żadna kosmetyczna itp Red_icon_smile
2013-03-01, 12:25 AM
Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#24
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
(2013-03-01, 12:25 AM)XoXo napisał(a): ...A co do napędu to tak jak piszę Kuba aczkolwiek ja zawsze nafty i specjalnych szczotek używałem do czyszczenia całego łańcucha, porządnie wycierałem, czekałem 30 min i nakładałem smar...

Ja też tak kiedyś zrobiłem, bo wyczytałem że tak jest najlepiej i najłatwiej wyczyścić, ale jakoś mi się potem nowy smar mazał po łańcuchu. Może za szybko go nałożyłem, bo (już nie pamiętam) raczej nie czekałem tych 30min. Może z 5min, ale to wszystko.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2013-03-01, 12:43 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#25
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
też myłem swój łańcuch naftą świetlną i to dość dokładnie i obficie, później przetarłem ścierką, zostawiłem na kilka godzin do schnięcia, przetarłem jeszcze raz ścierką i nałożyłem smar, nic mi nie spływało tak jak Koczis piszesz
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2013-03-01, 02:43 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Own3r Offline
SzerszeŃ
***

Stalowa Wola / Lbn
RN04 2000r.

Liczba postów: 324
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#26
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
filtr powietrza wymieniony na kn a co do swiec to po zimie (od pazdziernika nie dotykany - raz naladowany akumulator) i wczoraj od drugiego strzala odpalil wiec mysle ze swiece na ten sezon zostawie a na nastepny wymienie.
A slizg na wahaczu to gdzie to jest ? Bo zoltodziobem jestem i nie bardzo wiem gdzie jest i jak wyglada :p dekiel gdzie jest mala zebatka normalnie mozna odkrecic (odkrecajac pierw owiewke lewa tak ?)
a jaki polsyntetyk polecacie ? Yamalube bedzie git ?
To dokoncze dzis czyszczenie lancucha zostawie na noc zeby dokladnie wyschlo wszystko i jutro belreiem wysmaruje Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-03-01, 11:33 AM przez Own3r.)
2013-03-01, 11:28 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#27
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
ślizg na wahaczu jest tuż pod łańcuchem bliżej ramy, łańcuch po nim jeździ żeby wahacza nie uszkodzić
dekiel małej zębatki tak
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2013-03-01, 01:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
skate331 Offline
Użytkownik
***

Wawa/Dęblin


Liczba postów: 110
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#28
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
Own3r tak jak patrze się na twoje pytania to aż się boję , ale ok nikt od razu nie jest mechaniorem świece radził bym Ci wyciągnąć i posprawdzać , wykręć zaopatrz się w coś takiego jak szczelinomierz albo jakąś blaszkę która ma 0,9 mm, przeczyść świecę szczotką drucianą po elektrodzie , wsadź między elektrodę masy a elektrodę środkową tą blaszkę po uderzaj lekko młotkiem żeby szpara była taka jak należy i będzie git, co do łańcuch kup w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym zwykłego break cleanera i umyj łańcuch nim chwila moment odparuje i nie musisz się bać, że smar nie będzie się trzymał , jak coś to pytaj się zanim masz coś robić bo widzę , że wiedzy jeszcze jako takiej nie masz , lepiej zapytać się 2 razy niż coś zepsuć. Z tego co zauważyłem to chłopaki są pomocni i nie pałają nienawiścią, powodzonka w grzebaniu Red_icon_cheesygrin
2013-03-02, 12:50 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
leni12 Offline
Użytkownik
***

Kępno
RN 09

Liczba postów: 196
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#29
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
wiec ja mam pytanie tez niewiem jaki był olej w silniku i co mam teraz zalac przebieg niby 30tys ale wetpliwe chcialem yamalube lub motul ful syntetyk bedzie to dobre rozwiazanie
Yamaha r1 rn01 1999r 150km
Yamaha r1 rn09 2003
Audi s6 2000r 340km
2013-03-02, 09:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#30
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
leni12 bezpieczniej półsyntetyk
2013-03-02, 10:02 AM
Odpowiedz cytując ten post
leni12 Offline
Użytkownik
***

Kępno
RN 09

Liczba postów: 196
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#31
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
lepiej motul 5100 czy yamalube??
Yamaha r1 rn01 1999r 150km
Yamaha r1 rn09 2003
Audi s6 2000r 340km
2013-03-02, 10:20 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
skate331 Offline
Użytkownik
***

Wawa/Dęblin


Liczba postów: 110
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#32
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
Chłopaki wszystkie oleje są mieszalne , chodzi tylko o to czy będzie wam przepalał lub gdzieś wyciekał pół syntetyk jest najodpowiedniejszy leni12 to już zależy od Ciebie co wlejesz i to i to jest dobre i to i to smaruje więc między nimi wielkiej różnicy nie ma
2013-03-02, 11:44 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Own3r Offline
SzerszeŃ
***

Stalowa Wola / Lbn
RN04 2000r.

Liczba postów: 324
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#33
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
No to w takim razie zakupie 300v (czytałem na forum, że nawet jak nie wiadomo to i tak warto taki zalać, a na pewno gdy zdrowy silnik - nie puszcza oleju, ani nie zjada)
http://allegro.pl/motul-300v-10w40-4l-fa...49993.html myślę że nie podróba ;p

Tak na zapas zapytam (bo tak poczytałem na forum) czy w moim rn04 (2000r) też trzeba przy zalaniu nowego oleju załączyć rozrusznikiem na 2s bez założonego filtra ? - pisali tak na temat wyższych modelami i tak z ciekawości pytam czy też będę musiał.

Jeszcze taka wzmianka na temat naciągnięcia łańcucha - jak będę naciągał to górna część łańcucha musi być w tolerancji 0 cm do wahacza ,a dolna nie więcej niż 3-4 cm od wahacza, tak ?
(oczywiście dolnej części wahacza)
2013-03-05, 09:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
skate331 Offline
Użytkownik
***

Wawa/Dęblin


Liczba postów: 110
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#34
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
Own3r bez filtra nie próbuj , załóż filter i po zalaniu oleju normalnie odpal jezeli nie będziesz miał filtra to olej Ci wyleci i w jeszcze gorszym wypadku możesz przytrzeć silnik , co do łańcuch to on musi mieć ze 3,4 cm ruchu na nie obciążonym motocyklu to rób bo jak siądziesz to i tak minimalnie się napnie . Dolna część łańcuch ma mieć luz nie zależy w jakiej odległości od wahacza tylko żeby się tyle uginał
2013-03-06, 09:05 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#35
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
Own3r nic nie kręcisz rozrusznikiem to jest bzdura, ze aż boli nawet w nowszych modelach... To co niektórzy piszą to dziel na 4 Red_icon_smile

Robisz klasyczną wymianę oleju i będzie git Red_icon_smile
2013-03-06, 09:53 AM
Odpowiedz cytując ten post
Allah84 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 377
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#36
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
jak swiece wymieniasz to polecam irydowki Red_icon_smile 3 sezon jezdze na nich i zero zgrzytu... az sam w szoku jestem... moto po 2 mieszkach stania w 3 stopniach odpalilo na dotyk... tez mam rn04
2013-03-06, 11:42 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#37
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
Own3r- XoXo nie ma racji, ale On ma rn19 wiec moze nie wiedziec co sie dzieje z nowszymi r1'kami Red_icon_wink W starszych wymiane robisz klasyczna metoda jednak jak nie potrafisz sam wymienic oleum dobrze, to lepiej oddaj moto do sprawdzonego warsztatu moto badz ASO Yamahi, w razie jak spieprza robote to przynajmniej masz gwarancje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-03-07, 02:42 AM przez marider.)
2013-03-07, 02:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#38
RE: świece / zawory etc - mechanik ? wiosna ?
Po pierwsze primo rn20 a nie rn19
Po drugie primo podzwoń po ASO i zapytaj o ten sposób wymiany oleju... Chociaż zaraz zaraz moze jednak nie dzwoń bo według Ciebie każdy mechanik z ASO to pacan i nieuk
2013-03-07, 09:12 AM
Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->