RN04 wybór silnika
Autor Wiadomość
qraz Offline
CUKIERNIK
***

Siedlce
R1 RN12

Liczba postów: 232
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#1
RN04 wybór silnika
Witam. Może głupi temat ale chciałbym się poradzić kogoś mądrzejszego ode mnie. Mechanik mówił że koszt silnika dobrego do mojej r1 z 2001r waha się cenowo w granicach 3-3.5tys. Coraz przeglądam allegro i pojawiły się dwa silniki i nie wiem co mam robić.
Silnik za 2500zł gość spisuje umowę/gwarancję tylko ciekawe jak tam w środku żeby nie była taka padaka jak mój że dym czarny z odmy wali jak z traktora itd.
http://allegro.pl/yamaha-r1-rn04-rn01-19...28202.html
Drugi silnik za 3500zł
http://allegro.pl/silnik-yamaha-r1-rn01-...96850.html
Nie mam zbyt dużych środków by wydać aż 3.5tys na silnik i 500zł na przełożenie dlatego wybierał bym chyba ten pierwszy silnik bo wyniósł by mnie 3tys razem ze wsadzeniem go w ramę ale czy to nie będzie wtopa że drugi silnik mi się rozleci?
2012-10-20, 09:20 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
TYSON Offline
Użytkownik
***

CB
RN04

Liczba postów: 199
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#2
RE: RN04 wybór silnika
Ja też szukam pieca do tego samego rocznika co Ty. Mój bieże olej i wyskakuje 2 bieg, koszt remontu (uszczelniacze, pieścienie, tryby, wodziki, uszczelki + robocizna) ok. 4 - 4,5 tys (sprawdzałem w kilku miejscach nie da się taniej zrobić). Powiem tak, cena 2,5 koła za dobry silnik to ściema, zapytaj się w pierwszym lepszym serwisie, chłopaki są w stanie przygotować piec po kosztach, żeby było wszystko ok. przez pierwsze 2-3 tys. km ale co potem? Pozornie zaoszczędzisz na chwilę a w przyszłym roku będziesz znów szukał. Dogadaj się z tym ziomkiem (3,5 tys.) żeby zszedł Ci z ceny i też podpisz z nim umowe na czas testów. Silnik do RN04 jest ciężko dostać, zauważyłeś zapewne, że mało jest tego w sieci, daj znać co z tego wyszło, jeżeli rezygnujesz z tej droższej opcji to też daj znaka, sam spróbuję się z kolesiem dogadać.
--
RN04
2012-10-20, 11:20 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
qraz Offline
CUKIERNIK
***

Siedlce
R1 RN12

Liczba postów: 232
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#3
RE: RN04 wybór silnika
No w mojej to się rozsypała cała skrzynia i do tego dym z odmy jak w traktora. Zaraz zadzwonię i się dogadam z typem co i jak bo aż serce mnie boli jak patrzę jak moja bidulka stoi w kącie.
2012-10-20, 04:18 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->